ksudoku - en to fa translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
fa: نمایش خطاها

en: Configuration not yet implemented
fa: پیکربندی تاکنون پیاده‌سازی نشده است

en: Sudoku Standard (9x9)
fa: Sudoku استاندارد (۹×۹(

en: Roxdoku 9 (3x3x3)
fa: Roxdoku ۹ )۳×۳×۳(

en: Missing Variant Name
fa: فاقد نام دیگر

en: Sudoku 16x16
fa: Sudoku ۱۶×۱۶

en: Sudoku 25x25
fa: Sudoku ۲۵×۲۵

en: Roxdoku 25 (5x5x5)
fa: Roxdoku ۲۵ )۵×۵۶۵(

en: The puzzle you entered contains some errors.
fa: معمایی که وارد کردید شامل چند خطاست.

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
fa: واقعاً می‌خواهید این بازی را برای آغاز بازی جدیدی خاتمه دهید؟

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
fa: &بازی‌

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
fa: &حرکت‌

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fa: &کمک‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
fa: میله ابزار کنش

en: Cannot read XML file on line %1
fa: نمی‌توان پرونده XML را در خط %1 خواند

en: GetNewVariant not implemented
fa: GetNewVariant پیاده‌سازی نمی‌شود

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
fa: انتخاب بازیتان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
fa: گرفتن جدید

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
fa: با تشکر از NeHe برای آموختار OpenGL

en: Document to open
fa: سند برای باز کردن
