ksudoku - en to gl translation catalogue (147 entries)

en: Attempts to generate a puzzle failed after about 200 tries. Try again?
gl: A xeración do quebracabezas fallou tras uns 200 intentos. Quere intentalo de novo?

[ctx: @title:window]
en: Mathdoku or Killer Sudoku Puzzle
gl: Quebracabezas sudoku matemático ou sudoku imposíbel

[ctx: @action:button]
en: &Try Again
gl: &Intentar de novo

en: After %1 tries, the best difficulty level achieved by the generator is %2, with internal difficulty rating %3, but you requested difficulty level %4.
    
    Do you wish to let the generator try again or accept the puzzle as is?
    
    Hint: you can try to increase the difficulty rating by doing the following: Continue with the 'Accept' button, choose Game -> New, then change the Symmetry setting to 'No Symmetry' or some low symmetry type and then use 'Generate A Puzzle' again.
gl: Despois de %1 intentos, o mellor nivel de dificultade que acadou o xerador é %2, cunha puntuación de dificultade interna de %3, pero ti solicitaches o nivel de dificultade %4.
    
    Queres que o xerador o intente de novo ou aceptar o quebracabezas como está?
    
    Consello: Podes intentar aumentar a puntuación de dificultade facendo o seguinte: Selecciona o botón de «Aceptar» para continuar, selecciona «Partida → Nova», e cambia a opción de «Simetría» a «Sen simetría» ou un tipo de simetría baixo, e a continuación usa «Xerar un quebracabezas» de novo.

[ctx: @title:window]
en: Difficulty Level
gl: Nivel de dificultade

[ctx: @action:button]
en: &Accept
gl: &Aceptar

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
gl: É posíbel resolver o quebracabezas usando só a lóxica. Non é preciso ir ás intentas.
    
    A puntuación de dificultade interna é %1. Existen %2 pistas no inicio e %3 quendas.

[ctx: @action:button]
en: &Retry
gl: Intenta&r de novo

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
gl: Resolver o quebracabezas xerado require unha media de %1 intentos ou puntos de desvío e, se o intento é erróneo hai que retroceder. O primeiro intento debería vir despois de %2 movementos.
    
    A puntuación de dificultade interna é %3, existen %4 pistas no inicio e %5 quendas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintMulti)
en: When printing, try to fit more than one puzzle on a page
gl: Ao imprimir, intentar encaixar máis dun quebracabezas en cada páxina.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
gl: Realza a fila, columna e bloque que conteñen a cela escollida.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
gl: Realzar a fila, columna e bloque que conteñen a cela escollida. Os bloques poden cadrarse ou irregulares (como nos quebracabezas tipo quebracabezas ou XSudoku).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
gl: Amosar realces nos quebracabezas de dúas dimensións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
gl: Realzar en vermello as celas cuxos valores quebren as regras do Sudoku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
gl: Amosar os erros.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
gl: Realzar os planos (bloques) que conteñen a cela escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
gl: Amosar realces nos quebracabezas de tres dimensións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mathdoku puzzle size (3-9)
gl: Tamaño do quebracabezas sudoku matemático (3-9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
gl: Configuracións só para os quebracabezas de tres dimensións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
gl: Definir o tamaño relativo das celas en 3D e os espazos entre elas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
gl: Tamaño xeral das celas en 3D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
gl: Reducir ou expandir unha cela ata o 30% cando se escolla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
gl: Tamaño dunha cela en 3D escollida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
gl: Reducir ou expandir as celas ata o 30% cando se realcen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
gl: Tamaño das celas realzadas en 3D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
gl: Reducir ou expandir as celas ata o 60% se non están nun cubo de NxNxN que conteña a cela escollida.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
gl: Reducir ou expandir as celas ata o 60% se non están nun cubo de NxNxN que conteña a cela escollida. Isto é útil se un quebracabezas de tres dimensións ten máis dun cubo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
gl: Tamaño das celas en 3D fóra do volume escollido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
gl: Escurecer as celas de non estaren nun cubo de NxNxN que conteña a cela escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
gl: Escurecer as celas en 3D fóra do volume escollido.

en: Configuration not yet implemented
gl: Aínda non se creou o sistema de configuración

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
gl: Síntoo, a túa solución contén erros.
    
    Activa a opción «Amosar os erros» na configuración para realzalos.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
gl[0]: Parabéns! Rematáchelo nun segundo. Iso si, usando pistas.
gl[1]: Parabéns! Rematáchelo en %1 segundos. Iso si, usando pistas.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
gl[0]: Parabéns! Rematáchelo nun minuto. Iso si, usando pistas.
gl[1]: Parabéns! Rematáchelo en %1 minutos. Iso si, usando pistas.

en: 1 minute | %1 minutes
gl[0]: nun minuto
gl[1]: en %1 minutos

en: 1 second | %1 seconds
gl[0]: un segundo
gl[1]: %1 segundos

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
gl: Parabéns! Rematáchelo %1 e %2. Iso si, usando pistas.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
gl[0]: Parabéns! Rematáchelo nun segundo.
gl[1]: Parabéns! Rematáchelo en %1 segundos.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
gl[0]: Parabéns! Rematáchelo nun minuto.
gl[1]: Parabéns! Rematáchelo en %1 minutos.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
gl: Parabéns! Rematáchelo %1 e %2.

en: Sudoku Standard (9x9)
gl: Sudoku estándar (9x9)

en: The classic and fashionable game
gl: O xogo clásico tan de moda

en: The Rox 3D Sudoku
gl: O sudoku Rox 3D

en: Missing Variant Name
gl: Falta o nome da variante

en: Sudoku with 16 symbols
gl: Sudoku con 16 símbolos

en: Sudoku with 25 symbols
gl: Sudoku con 25 símbolos

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
gl: O sudoku Rox 3D con 16 símbolos

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
gl: O sudoku Rox 3D con 25 símbolos

en: Mathdoku puzzles can have any size from 3x3 up to 9x9. The solution is a grid in which every row and every column contains the available digits (1-3 up to 1-9) exactly once. The grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues, but there are not many of them. Cages of larger size have a target value and an arithmetic operator (+-x/). The digits in the cage must combine together, using the operator, to reach the target value, e.g. '12x' means that the digits must multiply together to make 12. A digit can occur more than once in a cage, provided it occurs in different rows and columns.
    
    In general, larger Mathdokus are more difficult and so are larger cages. You can select the puzzle size in KSudoku's Settings dialog and the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
gl: Os quebracabezas sudoku matemático poden ter calquera tamaño entre 3x3 e 9x9. O resultado é unha grade no que cada fila e cada columna conteñen os díxitos dispoñíbeis (entre 1-3 e 1-9) exactamente unha vez. A grade está cuberta de gaiolas con formas irregulares.
    
    As gaiolas de tamaño 1 son valores inicial ou pistas, pero non abundan. As gaiolas de tamaño superior teñen un valor e un operador aritmético (+-x/). Os díxitos da gaiola deben combinarse, usando o operador, para dar lugar ao valor indicado. Por exemplo, «12x» significa que os díxitos, ao multiplicarse, dan lugar a 12. Un díxito pode aparecer máis dunha vez nunha mesma gaiola se aparece en filas e columnas distintas.
    
    En xeral, os sudoku matemático máis grandes son máis difíciles de resolver. O mesmo no caso das gaiolas. Podes seleccionar o tamaño do quebracabezas no diálogo de configuración de KSudoku, e podes seleccionar o tamaño máximo das gaiolas usando o botón de «Dificultade» de KSudoku.

en: Playing Mathdoku
gl: Xogando a sudoku matemático

en: Killer Sudoku puzzles can have sizes 4x4 or 9x9, with either four 2x2 blocks or nine 3x3 blocks. The solution must follow Classic Sudoku rules. The difference is that there are few starting-values or clues (if any). Instead the grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues. Cages of larger size have a target value and the digits in them must add up to that value. In Killer Sudoku, a cage cannot contain any digit more than once.
    
    In general, larger cages are more difficult. You can select the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
gl: Os quebracabezas Sudoku imposíbeis poden ter un tamaño de 4×4 ou 9×9, con catro bloques de 2×2 ou nove bloques de 3×3. Para obter a solución deben seguirse as regras clásicas de Sudoku. A diferenza radica en que se fornecen poucos ou mesmo ningún valor inicial ou pista. No seu lugar, a grade está cuberta de gaiolas de formas irregulares.
    
    As gaiolas de tamaño 1 corresponden a valores iniciais ou pistas. As gaiolas de tamaño superior teñen un valor asociado e os díxitos que conteñen deben sumar dito valor. Nos Sudoku imposíbeis, dentro dunha mesma gaiola non pode repetirse ningún díxito.
    
    En xeral, canto maiores son as gaiolas, maior é a dificultade. Use o botón de «Dificultade» de KSudoku para seleccionar o tamaño máximo das gaiolas.

en: Playing Killer Sudoku
gl: Xogando a Sudoku imposíbel

en: Mathdoku and Killer Sudoku puzzles have to be keyed in by working on one cage at a time. To start a cage, left click on any unused cell or enter a number in the cell that is under the cursor or enter + - / or x there. A small cage-label will appear in that cell. To extend the cage in any direction, left-click on a neigbouring cell or move the cursor there and type a Space.
    
    The number you type is the cage's value and it can have one or more digits, including zero. A cell of size 1 has to have a 1-digit number, as in a normal Sudoku puzzle. It becomes a starting-value or clue for the player.
    
    The + - / or x is the operator (Add, Subtract, Divide or Multiply). You must have one in cages of size 2 or more. In Killer Sudoku, the operator is provided automatically because it is always + or none.
    
    You can enter digits, operators and cells in any order. To complete the cage and start another cage, always press Return. If you make a mistake, the only thing to do is delete a whole cage and re-enter it. Use right click in the current cage or any earlier cage, if you wish to delete it. Alternatively, use the cursor and the Delete or Backspace key.
    
    When the grid is filled with cages, hit the Check button, to solve the puzzle and make sure there is only one solution. If the check fails, you have probably made an error somewhere in one of the cages.
gl: Para resolver quebracabezas sudoku matemático e sudoku imposíbel hai que ir de gaiola en gaiola. Para comezar a resolver unha gaiola, preme co botón esquerdo unha cela calquera sen usar ou escribe un número na cela que está baixo o rato ou escribe un símbolo de operación («+», «-», «/» ou «x») nela. Na cela aparecerá unha pequena etiqueta de gaiola. Para estender a gaiola en calquera dirección, preme co botón esquerdo unha cela contigua ou move o cursor sobre unha cela contigua e preme o espazador.
    
    O número que escriba é o valor da gaiola e pode ter un ou máis díxitos, incluído 0. As celas de tamaño 1 teñen que ter números dun único díxito, como nos quebracabezas Sudoku normais. Dito díxito convértese nun valor inicial ou pista para o xogador.
    
    O «+», «-», «/» ou «x» é o operador (sumar, restar, dividir, multiplicar). Debe ter un símbolo de operación en gaiolas de 2 ou máis celas. No Sudoku imposíbel, o símbolo de operación fornécese automaticamente porque sempre é ou «+» ou nada.
    
    Pode escribir díxitos, símbolos de operación e celas en calquera orde. Para completar a gaiola e comezar outra, prema Intro. Se comete un erro nunha gaiola, terá que eliminar a gaiola enteira e completala de novo. Prema co botón secundario na gaiola actual ou en calquera outra para eliminala. Tamén pode usar o cursor e as teclas Suprimir ou Eliminar.
    
    Cando a grade está chea de gaiolas, prema o botón de «Comprobar» para resolver o quebracabezas e asegurarse de que existe só unha solución. Se a comprobación falla, é probábel que cometese un erro nalgún punto dalgunha das gaiolas.

en: Data-entry for Puzzles with Cages
gl: Entrada de datos para quebracabezas con gaiolas

en: The puzzle you entered contains some errors.
gl: O quebracabezas que inseriu contén algúns erros.

en: Sorry, no solutions have been found. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
gl: Non se atopou ningunha solución. Comprobe que inseriu o quebracabezas completo correctamente.

[ctx: @title:window]
en: Check Puzzle
gl: Comprobar o quebracabezas

en: The Puzzle you entered has a unique solution and is ready to be played.
gl: O quebracabezas que inseriu ten unha única solución e xa pode xogalo.

en: The Puzzle you entered has multiple solutions. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
gl: O quebracabezas que inseriu ten múltiplas solucións. Comprobe que definiu o quebracabezas completo correctamente.

en: Do you wish to play the puzzle now?
gl: Quere resolver este quebracabezas agora?

[ctx: @title:window]
en: Play Puzzle
gl: Xogar o quebracabezas

[ctx: @action:button]
en: Play
gl: Xogar

[ctx: @action]
en: Enable All Messages
gl: Activar todas as mensaxes.

[ctx: @action]
en: Check
gl: Comprobar

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
gl: Diabólico

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
gl: Sen límite

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
gl: Dificultade:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
gl: Simetría:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
gl: Simetría

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
gl: A simetría da disposición das pistas cando comeza o xogo

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
gl: Esquerda-Dereita

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
gl: Espiral

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
gl: Catro camiños

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
gl: Escolla ao chou

en: No Symmetry
gl: Sen simetría

[ctx: @title:window]
en: Error Loading Game
gl: Erro ao cargar a partida

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
gl: Seguro que queres rematar esta partida para comezar outra?

[ctx: window title]
en: New Game
gl: Nova partida

[ctx: @action:button]
en: New Game
gl: Nova partida

en: Do you really want to restart this game?
gl: Seguro que queres reiniciar a partida?

[ctx: window title]
en: Restart Game
gl: Reiniciar a partida

[ctx: @action:button]
en: Restart Game
gl: Reiniciar a partida

[ctx: @title:window]
en: Error Writing File
gl: Erro ao escribir o ficheiro

en: There seems to be no puzzle to print.
gl: Non parece haber ningún quebracabezas para imprimir.

[ctx: @title:tab Game Section in Config]
en: Game
gl: Partida

[ctx: @title:tab]
en: Theme
gl: Tema

en: Warning: The Unlimited difficulty level has no limit on how many guesses or branch points are required to solve the puzzle and there is no lower limit on how soon guessing becomes necessary.
    
    Please also note that the generation of this type of puzzle might take much longer than other ones. During this time KSudoku will not respond.
gl: Aviso: O nivel de dificultade Sen límites non ten límite no número de intentos ou puntos de desvío que se requiren para resolver o quebracabezas e non existe un límite inferior para que sexa necesario un intento.
    
    Teña en conta que o xerador deste tipo de quebracabezas podería requirir moito máis tempo que outros. Durante a xeración, KSudoku non responderá.

[ctx: @title:window]
en: Warning
gl: Aviso

en: This will enable all the dialogs that you had disabled by marking the 'Do not show this message again' option.
    
    Do you want to continue?
gl: Isto activará todos os diálogos que desactivases marcando a opción de «Non volver amosar esta mensaxe».
    
    Queres continuar?

[ctx: @action:button]
en: Enable
gl: Activar

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
gl: O tema gráfico que se usará.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
gl: Elixe os temas gráficos que queiras usar

en: In Killer Sudoku, the operator is always + or none and KSudoku automatically sets the correct choice.
gl: No sudoku imposíbel, o símbolo de operación é sempre «+» ou ningún, e KSudoku define automaticamente o correcto.

[ctx: @title:window]
en: Killer Sudoku Cage
gl: Gaiola de sudoku imposíbel

en: The cell you have selected has already been used in a cage.
gl: A cela que seleccionou xa se usou nunha gaiola.

[ctx: @title:window]
en: Error in Cage
gl: Erro na gaiola

en: The cell you have selected is not next to any cell in the cage you are creating.
gl: A cela que seleccionou non é contigua a ningunha das celas da gaiola que está a crear.

en: The cage you wish to complete has no cells in it yet. Please click on a cell or key in + - / x or a number.
gl: A gaiola que quere completar non ten celas aínda. Prema unha cela ou insira un símbolo de operación («+», «-», «/» ou «x») ou un número.

en: The cage you wish to complete has no value yet. Please key in a number with one or more digits.
gl: A gaiola que quere completar aínda non ten valores. Insira un número dun ou máis díxitos.

en: The cage you wish to complete has more than one cell, but it has no operator yet. Please key in + - / or x.
gl: A gaiola que quere completar ten máis dunha cela pero carece de símbolos de operación. Insira un símbolo de operación («+», «-», «/» ou «x»).

en: The cage you wish to complete has one cell, but its value is too large. A single-cell cage must have a value from 1 to %1 in a puzzle of this size.
gl: A gaiola que quere completar ten unha cela, pero o seu valor é demasiado alto. Cada cela individual debe ter un valor comprendido entre 1 e %1 nos quebracabezas destas dimensións.

en: Do you wish to delete this cage?
gl: Quere eliminar a gaiola?

[ctx: @title:window]
en: Delete Cage
gl: Eliminar a gaiola

en: The cell you have selected is not in any cage, so the Delete action will not delete anything.
gl: A cela seleccionada non está nunha gaiola. A acción de eliminar non terá ningún efecto.

en: The Delete action finds that there are no cages to delete.
gl: A acción de eliminar determinou que non hai gaiolas para eliminar.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
gl: &Partida

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
gl: &Mover

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
gl: Barra de ferramentas de accións

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
gl: Non poden imprimirse quebracabezas de tres dimensións.

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
gl: A opción de KSudoku para imprimir varios quebracabezas por páxina está marcada.
    
    O quebracabezas imprimirase cando non caiban máis na páxina ou cando KSudoku termine.

en: KSudoku has sent output to your printer.
gl: KSudoku enviou datos á impresora.

[ctx: @title:window]
en: Print Sudoku Puzzle
gl: Imprimir o quebracabezas sudoku

en: Unable to download file: URL is empty.
gl: Non é posíbel descargar o ficheiro: o URL está baleiro.

en: Unable to open file.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro.

en: Cannot read XML file on line %1
gl: Non é posíbel ler o ficheiro XML na liña %1

en: Unable to download file.
gl: Non é posíbel descargar o ficheiro.

en: Unable to create temporary file.
gl: Non é posíbel crear un ficheiro temporal.

en: Unable to upload file.
gl: Non é posíbel subir o ficheiro.

[ctx: @action]
en: Select %1 (%2)
gl: Seleccionar %1 (%2)

[ctx: @action]
en: Enter %1 (%2)
gl: Inserir %1 (%2)

[ctx: @action]
en: Mark %1 (%2)
gl: Marcar %1 (%2)

[ctx: @action]
en: Move Up
gl: Subir

[ctx: @action]
en: Move Down
gl: Baixar

[ctx: @action]
en: Move Left
gl: Mover á esquerda

[ctx: @action]
en: Move Right
gl: Mover á dereita

[ctx: @action]
en: Clear Cell
gl: Baleirar a cela

en: GetNewVariant not implemented
gl: GetNewVariant non se creou

en: Please select a puzzle variant.
gl: Seleccione unha variante de quebracabezas.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Start Puzzle
gl: Non é posíbel iniciar o quebracabezas

en: Unable to create an empty puzzle of the chosen variant; please try another.
gl: Non é posíbel crear un quebracabezas baleiro da variante escollida. Probe con outra.

en: Unable to start a puzzle of the chosen variant; please try another.
gl: Non é posíbel iniciar un quebracabezas da variante escollida. Probe con outra.

en: Unable to generate a puzzle of the chosen variant; please try another.
gl: Non é posíbel xerar un quebracabezas da variante escollida. Probe con outra.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
gl: Escolla a súa partida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
gl: Obter nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
gl: Inserir un quebracabezas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
gl: Xerar un quebracabezas

en: KSudoku - Sudokus and more
gl: KSudoku — Sudokus e máis

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
gl: © 2005-2007 As persoas autoras de KSudoku

en: KSudoku Author
gl: Autoría de KSudoku.

en: Maintainer
gl: Mantemento.

en: New puzzle generator and solver
gl: Novo xerador e resolvente de quebracabezas

en: Printing and export of 0.4
gl: Impresión e exportación en 0.4

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
gl: Grazas a NeHe polos titoriais de OpenGL

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
gl: Algoritmos para o novo xerador e resolvente de quebracabezas en davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
gl: O documento para abrir
