KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (149 entries)

en: Attempts to generate a puzzle failed after about 200 tries. Try again?
hu: A rejtvény létrehozására tett kísérletek körülbelül 200 próbálkozás után kudarcot vallottak. Próbálja újra?

en: Mathdoku or Killer Sudoku Puzzle
hu: Matekdoku vagy gyilkos sudoku

en: After %1 tries, the best difficulty level achieved by the generator is %2, with internal difficulty rating %3, but you requested difficulty level %4.
    
    Do you wish to let the generator try again or accept the puzzle as is?
    
    Hint: you can try to increase the difficulty rating by doing the following: Continue with the 'Accept' button, choose Game -> New, then change the Symmetry setting to 'No Symmetry' or some low symmetry type and then use 'Generate A Puzzle' again.
hu: %1 próbálkozás után a generátor által elért legjobb nehézségi szint %2, %3 belső nehézségi fokozattal, de Ön a %4 nehézségi szintet kérte.
    
    Szeretné, ha a generátor újra megpróbálná, vagy elfogadja a feladványt úgy, ahogy van?
    
    Tipp: megpróbálhatja növelni a nehézségi fokozatot a következővel: Folytassa az „Elfogadás” gomb megnyomásával, válassza a Játék -> Új menüpontot, majd változtassa meg a Szimmetria beállítást „Nincs szimmetria” vagy valamilyen alacsony szimmetriájú típusra, majd használja a „Kirakó létrehozása” opciót ismét.

en: Difficulty Level
hu: Nehézségi szint

en: &Try Again
hu: &Próbálja újra

en: &Accept
hu: &Elfogadás

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
hu: A generált rejtvényt pusztán logikai úton meg lehet majd oldani, nem lesz szükség találgatásra.
    
    A belső nehézségi fokozat %1. A rejtvény elején %2 nyom van, és %3 lépés van hátra.

en: &Retry
hu: Ú&jra

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
hu: A generált rejtvény megoldásához átlagosan %1 találgatásra vagy elágazásra lesz szükség, és ha rosszul tippel, akkor vissza kell lépnie. Az első tipp %2 lépés után jöhet.
    
    A belső nehézségi fokozat %3, az elején %4 nyom található, és %5  lépés van hátra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintMulti)
en: When printing, try to fit more than one puzzle on a page
hu: Nyomtatáskor próbáljon meg egynél több rejtvényt elhelyezni egy oldalon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
hu: A kijelölt cellát tartalmazó sor, oszlop és blokk kiemelése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
hu: A kijelölt cellát tartalmazó sor, oszlop és blokk kiemelése. A blokkok lehetnek négyzetesek vagy szabálytalanok (mint a mozaik-típusú XSudoku kirakók).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
hu: Kiemelések megjelenítése a 2D kirakókban

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
hu: Minden olyan cella kiemelése pirossal, amelyek értékei megsértik a Sudoku szabályait.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
hu: Hibajelzések

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
hu: A kijelölt cellát tartalmazó síkok (blokkok) kiemelése.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
hu: Kiemelések megjelenítése a 3D kirakókban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mathdoku puzzle size (3-9)
hu: Matekdoku kirakóméret (3-9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
hu: Csak a 3D kirakók beállításai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
hu: A 3D-s cellák relatív mérete és a köztük lévő térköz beállítása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
hu: A 3D-s cellák teljes mérete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
hu: A cella összehúzása vagy kitágítása legfeljebb 30%-kal, amikor ki van jelölve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
hu: A kijelölt 3D-s cella mérete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
hu: Cellák összehúzása vagy kitágítása legfeljebb 30%-kal, amikor ki vannak emelve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
hu: A kiemelt 3D-s cellák mérete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
hu: Cellák zsugorítása akár 60%-kal is, ha nem egy olyan NxNxN-es kockában vannak, ami tartalmazza a kijelölt cellát.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
hu: Cellák zsugorítása akár 60%-kal is, ha nem egy olyan NxNxN-es kockában vannak, ami tartalmazza a kijelölt cellát.. Ez akkor hasznos, ha egy 3D kirakó több, mint egy kockából áll.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
hu: A kiválasztott térfogaton kívüli 3D cellák mérete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
hu: Cellák sötétítése, ha nem egy olyan NxNxN-es kockában vannak, ami tartalmazza a kijelölt cellát.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
hu: A kijelölt térfogaton kívüli 3D cellák sötétítése

en: Configuration not yet implemented
hu: Még nincs beállítási lehetőség

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
hu: Sajnos a megoldás hibás.
    
    Jelölje be „Hibajelzések” opciót a hibák kiemeléséhez.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
hu[0]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot 1 másodperc alatt, némi segítséggel.
hu[1]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot %1 másodperc alatt, némi segítséggel.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
hu[0]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot 1 perc alatt, némi segítséggel.
hu[1]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot %1 perc alatt, némi segítséggel.

en: 1 minute | %1 minutes
hu[0]: 1 perc
hu[1]: %1 perc

en: 1 second | %1 seconds
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: %1 másodperc

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
hu: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot %1 %2 alatt, némi segítséggel.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
hu[0]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot 1 másodperc alatt.
hu[1]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot %1 másodperc alatt.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
hu[0]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot 1 perc alatt.
hu[1]: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot %1 perc alatt.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
hu: Gratulálunk! Sikerült befejeznie a játékot %1 %2 alatt.

en: Sudoku Standard (9x9)
hu: Standard sudoku (9x9)

en: The classic and fashionable game
hu: Klasszikus játék

en: The Rox 3D Sudoku
hu: A Rox 3D sudoku

en: Missing Variant Name
hu: Hiányzó változatnév

en: Sudoku with 16 symbols
hu: Sudoku 16 szimbólummal

en: Sudoku with 25 symbols
hu: Sudoku 25 szimbólummal

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
hu: Rox 3D szúdoku 16 szimbólummal

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
hu: Rox 3D szúdoku 25 szimbólummal

en: Mathdoku puzzles can have any size from 3x3 up to 9x9. The solution is a grid in which every row and every column contains the available digits (1-3 up to 1-9) exactly once. The grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues, but there are not many of them. Cages of larger size have a target value and an arithmetic operator (+-x/). The digits in the cage must combine together, using the operator, to reach the target value, e.g. '12x' means that the digits must multiply together to make 12. A digit can occur more than once in a cage, provided it occurs in different rows and columns.
    
    In general, larger Mathdokus are more difficult and so are larger cages. You can select the puzzle size in KSudoku's Settings dialog and the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
hu: A Matekdoku rejtvények mérete 3x3-tól 9x9-ig bármilyen lehet. A megoldás egy rács, ahol minden sor és minden oszlop tartalmazza a rendelkezésre álló számjegyeket (1-3-tól 1-9-ig) pontosan egyszer. A rácsot szabálytalan alakú ketrecek borítják.
    
    Az 1-es méretű ketrecek kiindulási értékek vagy nyomok, de nem sok van belőlük. A nagyobb méretű ketrecek rendelkeznek célértékkel és aritmetikai operátorral (+-x/). A ketrecben lévő számjegyeket az operátor használva el kell érni a célértéket, pl. a „12x” azt jelenti, hogy a számjegyeket összeszorozva 12-t kell kapni. Egy számjegy többször is előfordulhat egy ketrecben, feltéve, hogy különböző sorokban és oszlopokban fordul elő.
    
    Általánosságban elmondható, hogy a nagyobb matekdokuk nehezebbek, és a nagyobb ketrecek is. A KSudoku Beállítások párbeszédpanelén kiválaszthatja a rejtvény méretét és a maximális ketrecméretet a KSudoku Nehézség gombjával.

en: Playing Mathdoku
hu: A Matekdoku leírása

en: Killer Sudoku puzzles can have sizes 4x4 or 9x9, with either four 2x2 blocks or nine 3x3 blocks. The solution must follow Classic Sudoku rules. The difference is that there are few starting-values or clues (if any). Instead the grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues. Cages of larger size have a target value and the digits in them must add up to that value. In Killer Sudoku, a cage cannot contain any digit more than once.
    
    In general, larger cages are more difficult. You can select the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
hu: A gyilkos sudoku rejtvények mérete lehet 4x4-es vagy 9x9-es, négy 2x2-es blokkokkal. vagy kilenc 3x3-as blokkokkal. A megoldásnak a klasszikus sudoku szabályait kell követnie. A különbség az, hogy kevés a kezdőérték vagy a nyom (ha van egyáltalán). Ehelyett a rácsot szabálytalan alakú ketrecek borítják.
    
    Az 1-es méretű ketrecek kiindulási értékek vagy támpontok. A nagyobb méretű ketreceknek van célértéke, és a bennük lévő számjegyeknek össze kell adniuk ezt az értéket. A gyilkos sudokuban egy ketrecben egyetlen számjegy sem szerepelhet többször.
    
    Általában a nagyobb ketrecek nehezebbek. Kiválaszthatja a maximális ketrecméretet a KSudoku Nehézség gombjával.

en: Playing Killer Sudoku
hu: A gyilkos sudoku leírása

en: Mathdoku and Killer Sudoku puzzles have to be keyed in by working on one cage at a time. To start a cage, left click on any unused cell or enter a number in the cell that is under the cursor or enter + - / or x there. A small cage-label will appear in that cell. To extend the cage in any direction, left-click on a neigbouring cell or move the cursor there and type a Space.
    
    The number you type is the cage's value and it can have one or more digits, including zero. A cell of size 1 has to have a 1-digit number, as in a normal Sudoku puzzle. It becomes a starting-value or clue for the player.
    
    The + - / or x is the operator (Add, Subtract, Divide or Multiply). You must have one in cages of size 2 or more. In Killer Sudoku, the operator is provided automatically because it is always + or none.
    
    You can enter digits, operators and cells in any order. To complete the cage and start another cage, always press Return. If you make a mistake, the only thing to do is delete a whole cage and re-enter it. Use right click in the current cage or any earlier cage, if you wish to delete it. Alternatively, use the cursor and the Delete or Backspace key.
    
    When the grid is filled with cages, hit the Check button, to solve the puzzle and make sure there is only one solution. If the check fails, you have probably made an error somewhere in one of the cages.
hu: A matekdoku és a gyilkos sudoku rejtvényeket úgy kell kitölteni, hogy egyszerre egy ketrecen dolgozik. Egy ketrec indításához kattintson bal gombbal bármelyik nem használt cellára, vagy írjon be egy számot a kurzor alatt lévő cellába, vagy írja be oda a + - / vagy x-et. Egy kis ketreccímke jelenik meg az adott cellában. A ketrec kiterjesztéséhez bármelyik irányba, kattintson a bal gombbal egy szomszédos cellára, vagy mozgassa oda a kurzort, és nyomja meg a szóközt.
    
    A beírt szám a ketrec értéke, amely egy vagy több számjegyű lehet, beleértve a nullát is. Az 1-es méretű cellának 1 számjegyű számot kell tartalmaznia, mint egy normál sudokuban. Ez lesz a kezdőérték vagy nyom a játékos számára.
    
    A + - / vagy x az operátor (összeadás, kivonás, osztás vagy szorzás). A 2 vagy nagyobb méretű ketrecekben kell lennie egynek. A gyilkos sudokuban az operátor automatikusan van megadva, mert mindig + vagy nincs.
    
    A számjegyeket, operátorokat és cellákat tetszőleges sorrendben adhatja meg. A ketrec befejezéséhez és egy másik ketrec elindításához mindig nyomja meg az Enter billentyűt. Ha hibát követ el, az egyetlen dolog atmi tehet, hogy törli az egész ketrecet, és újra beírja azt. Használja a jobb egérgombot a jelenlegi ketrecben vagy bármely korábbi ketrecben, ha törölni szeretné azt. Alternatív megoldásként használja a kurzort és a Delete vagy a Backspace billentyűt.
    
    Ha a rács megtelt ketrecekkel, nyomja meg az Ellenőrzés gombot, hogy megoldja a rejtvényt, és meggyőződjön arról, hogy csak egy megoldás van. Ha az ellenőrzés sikertelen, akkor valószínűleg hibát követett el valahol az egyik ketrecben.

en: Data-entry for Puzzles with Cages
hu: Adatbevitel a ketreces rejtvényekhez

en: The puzzle you entered contains some errors.
hu: Az Ön által megadott rejtvény hibákat tartalmaz.

en: Sorry, no solutions have been found. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
hu: Sajnos nem találtunk megoldást. Kérjük, ellenőrizze, hogy a rejtvényt teljesen és helyesen adta-e meg.

en: Check Puzzle
hu: Rejtvény ellenőrzése

en: The Puzzle you entered has a unique solution and is ready to be played.
hu: Az Ön által megadott rejtvénynek egyetlen megoldása van, és készen áll a játékra.

en: The Puzzle you entered has multiple solutions. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
hu: Az Ön által megadott rejtvénynek több megoldása is van. Kérjük, ellenőrizze, hogy a rejtvényt teljesen és helyesen adta-e meg.

en: Do you wish to play the puzzle now?
hu: Szeretné most játszani a rejtvényt?

en: Play Puzzle
hu: Igen

en: Play
hu: Indítás

en: Enable all messages
hu: Összes üzenet engedélyezése

en: Check
hu: Ellenőrzés

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
hu: Ördögi

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
hu: Korlátlan

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
hu: Nehézség:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
hu: Szimmetria:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
hu: Szimmetria

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
hu: A nyomok elrendezésének szimmetriája, amikor a rejtvény elkezdődik

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
hu: Átlós

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
hu: Középponti

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
hu: Bal-Jobb

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
hu: Spirális

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
hu: Négyirányú

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
hu: Véletlenszerű választás

en: No Symmetry
hu: Nincs szimmetria

en: Could not load game.
hu: Nem sikerült betölteni a játékot.

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
hu: Biztosan be szeretné fejezni ezt a játékot azért, hogy egy újat kezdjen?

[ctx: window title]
en: New Game
hu: Új játék

[ctx: button label]
en: New Game
hu: Új játék

en: Do you really want to restart this game?
hu: Biztosan újra szeretné kezdeni ezt a játékot?

[ctx: window title]
en: Restart Game
hu: Játék újrakezdése

[ctx: button label]
en: Restart Game
hu: Játék újrakezdése

en: Open Location
hu: Hely megnyitása

en: Error Writing File
hu: Hiba a fájl írásakor

en: There seems to be no puzzle to print.
hu: Úgy tűnik, nincs nyomtatandó rejtvény.

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
hu: Játék

en: Theme
hu: Téma

en: Warning: The Unlimited difficulty level has no limit on how many guesses or branch points are required to solve the puzzle and there is no lower limit on how soon guessing becomes necessary.
    
    Please also note that the generation of this type of puzzle might take much longer than other ones. During this time KSudoku will not respond.
hu: Figyelmeztetés: A korlátlan nehézségi szint nem korlátozza hogy hány találgatás vagy elágazási pont szükséges a rejtvény megoldásához, és nincs alsó határérték arra vonatkozóan, hogy milyen hamar válik szükségessé a találgatás.
    
    Kérjük, vegye figyelembe, hogy az ilyen típusú rejtvények generálása sok időt vehet igénybe. Ez idő alatt a KSudoku nem fog válaszolni.

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: This will enable all the dialogs that you had disabled by marking the 'Do not show this message again' option.
    
    Do you want to continue?
hu: Ez bekapcsolja az összes olyan párbeszédablakot, amelyet a „Többször ne jelenjen meg ez az üzenet” jelölőnégyzet bejelölésével letiltott.
    
    Szeretné folytatni?

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
hu: A használandó grafikai téma.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
hu: Válassza ki a használn kívánt témákat

en: In Killer Sudoku, the operator is always + or none and KSudoku automatically sets the correct choice.
hu: A gyilkos sudokuban az operátor vagy mindig +, vagy nincs, a KSudoku automatikusan beállítja a helyes választást.

en: Killer Sudoku Cage
hu: Gyilkos sudoku ketrec

en: The cell you have selected has already been used in a cage.
hu: A kiválasztott cella már része egy ketrecnek.

en: Error in Cage
hu: Hiba a ketrecben

en: The cell you have selected is not next to any cell in the cage you are creating.
hu: A kiválaszott cella nem szomszédos egy cellával sem a készülő ketrecben.

en: The cage you wish to complete has no cells in it yet. Please click on a cell or key in + - / x or a number.
hu: A befejezni kívánt ketrecnek még nincsenek cellái. Kattinton egy cellára, vagy nyomja meg a +, -. /, x jeleket, vagy egy számot.

en: The cage you wish to complete has no value yet. Please key in a number with one or more digits.
hu: A befejezni kívánt ketrecnek még nincs értéke. Adjon meg egy számot egy vagy több jeggyel.

en: The cage you wish to complete has more than one cell, but it has no operator yet. Please key in + - / or x.
hu: A befejezni kívánt ketrecnek több, mint egy cellája van, de még nincs operátora. Írja be a +, -, / vagy x egyikét.

en: The cage you wish to complete has one cell, but its value is too large. A single-cell cage must have a value from 1 to %1 in a puzzle of this size.
hu: A befejezni kívánt ketrecnek egy cellája van, de az értéke túl nagy. Egy egycellás ketrecnek ebben a méretű rejtvényben 1-%1 közötti értékűnek kell lennie.

en: Do you wish to delete this cage?
hu: Szeretné törölni ezt a ketrecet?

en: Delete Cage
hu: Ketrec törlése

en: The cell you have selected is not in any cage, so the Delete action will not delete anything.
hu: A kiválasztott cella nem rész egy ketrecnek sem, így a Törlés műveletet nem töröl semmit.

en: The Delete action finds that there are no cages to delete.
hu: A Törlés művelet nem talált törölhető ketreceket.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
hu: &Játék

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
hu: Mo&zgatás

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
hu: Műveletek eszköztár

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
hu: Sajnáljuk, de nem lehet nyomtatni háromdimenziós rejtvényeket.

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
hu: A KSudoku beállításaiban a több rejtvény egy oldalra nyomtatása van jelenleg kiválasztva.
    
    A rejtvénye akkor lesz kinyomtatva, ha már nem fér el több az oldalon, vagy a KSudoku kilép.

en: KSudoku has sent output to your printer.
hu: A KSudoku dokumentumot küldött a nyomtatóra.

en: Print Sudoku Puzzle
hu: Sudoku rejtvény nyomtatása

en: Unable to download file: URL is empty.
hu: Nem lehet letölteni a fájlt: az URL üres.

en: Unable to open file.
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt.

en: Cannot read XML file on line %1
hu: XML-olvasási hiba: %1. sor

en: Unable to download file.
hu: Nem lehet letölteni a fájlt.

en: Unable to create temporary file.
hu: Nem lehet létrehozni átmeneti fájlt.

en: Unable to upload file.
hu: Nem lehet feltölteni a fájlt.

en: Select %1 (%2)
hu: %1 kiválasztása (%2)

en: Enter %1 (%2)
hu: %1 beírása (%2)

en: Mark %1 (%2)
hu: %1 megjelölése (%2)

en: Move Up
hu: Fel

en: Move Down
hu: Le

en: Move Left
hu: Balra

en: Move Right
hu: Jobbra

en: Clear Cell
hu: Cella törlése

en: GetNewVariant not implemented
hu: Nincs implementálva: GetNewVariant

en: Please select a puzzle variant.
hu: Válasszon egy rejtvényváltoztatot.

en: Unable to start puzzle
hu: Nem lehet elindítani a rejtvényt

en: Unable to create an empty puzzle of the chosen variant; please try another.
hu: Nem lehet üres rejtvényt létrehozni a kiválasztott változatból; kérjük, próbáljon meg egy másikat.

en: Unable to start a puzzle of the chosen variant; please try another.
hu: Nem lehet létrehozni rejtvényt a kiválasztott változatból; kérjük, próbáljon meg egy másikat.

en: Unable to generate a puzzle of the chosen variant; please try another.
hu: Nem lehet generálni rejtvényt a kiválasztott változatból; kérjük, próbáljon meg egy másikat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
hu: Válassza ki a játékát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
hu: Új letöltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
hu: Belépés egy rejtvénybe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
hu: Rejtvény létrehozása

en: KSudoku - Sudokus and more
hu: KSudoku - Többféle sudoku változat egyben

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
hu: (c) A KSudoku készítői, 2005-2007.

en: KSudoku Author
hu: A KSudoku szerzője

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: New puzzle generator and solver
hu: Új rejtvénykészítő és megoldó

en: Printing and export of 0.4
hu: Nyomtatás és exportálás a 0.4 verzióban

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
hu: Köszönet NeHének az OpenGL-ismertetőkért

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
hu: Az új rejtvénykészítő és megoldó algoritmusa a davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html címen

en: Document to open
hu: Megnyitandó dokumentum
