ksudoku - en to ka translation catalogue (97 entries)

en: Difficulty Level
ka: სირთულის დონე

en: &Try Again
ka: &კიდევ სცადეთ

en: &Accept
ka: &დათანხმება

en: &Retry
ka: &თავიდან ცდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
ka: შეცდომების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
ka: 3-D უჯრედების საერთო ზომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
ka: მონიშნული 3-D უჯრედის ზომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
ka: გამოკვეთილი 3-D უჯრედების ზომა

en: Configuration not yet implemented
ka: მორგება განხორციელებული არა

en: 1 minute | %1 minutes
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

en: 1 second | %1 seconds
ka[0]: 1 წამი
ka[1]: %1 წამი

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
ka[0]: გილოცავთ! თქვენ ეს 1 წამში შეძელით.
ka[1]: გილოცავთ! თქვენ ეს %1 წამში შეძელით.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
ka[0]: გილოცავთ! თქვენ ეს 1 წუთში შეძელით.
ka[1]: გილოცავთ! თქვენ ეს %1 წუთში შეძელით.

en: Sudoku Standard (9x9)
ka: სტანდარტულ სუდოკუ (9x9)

en: The classic and fashionable game
ka: კლასიკური და მოდური თამაში

en: Roxdoku 9 (3x3x3)
ka: როქსდოკუ 9 (3x3x3)

en: The Rox 3D Sudoku
ka: როქსი 3D სუდოკუ

en: Missing Variant Name
ka: ვარიანტის სახელის გრეშე

en: Sudoku 16x16
ka: სუდოკუ 16x16

en: Sudoku with 16 symbols
ka: სუდოკუ 16 სმბოლოთი

en: Sudoku 25x25
ka: სუდოკუ 25x25

en: Sudoku with 25 symbols
ka: სუდოკუ 25 სიმბოლოთი

en: Roxdoku 16 (4x4x4)
ka: როქსდოკუ 16 (4x4x4)

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
ka: როქსი 3D სუდოკუ 16 სიმბოლოთი

en: Roxdoku 25 (5x5x5)
ka: როქსდოკუ 25 (5x5x5)

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
ka: როქსი 3D სუდოკუ 25 სიმბოლოთი

en: Playing Mathdoku
ka: მატდოკუს თამაში

en: Playing Killer Sudoku
ka: მკვლელი სუდოკუს თამაში

en: Check Puzzle
ka: პაზლის შემოწმება

en: Play Puzzle
ka: პაზლის თამაში

en: Play
ka: დაკვრა

en: Enable all messages
ka: ყველა შეტყობინების ჩართვა

en: Check
ka: შემოწმება

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
ka: ეშმაკისეული

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
ka: შეუზღუდავი

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
ka: სირთულე:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
ka: სიმეტრია:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
ka: სიმეტრია

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
ka: დიაგონალური

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
ka: ცენტრალური

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
ka: სპირალური

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
ka: ოთხი მხრიდან

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
ka: შემთხვევითი არჩევანი

en: No Symmetry
ka: სიმეტრიის გარეშე

en: Could not load game.
ka: თამაშის ჩატვირთვის შეცდომა.

[ctx: window title]
en: New Game
ka: დაიწყეთ ახალი თამაში

[ctx: button label]
en: New Game
ka: დაიწყეთ ახალი თამაში

en: Do you really want to restart this game?
ka: მართლა გნებავთ ამ თამაშის გადატვირთვა?

[ctx: window title]
en: Restart Game
ka: თამაშის გადატვირთვა

[ctx: button label]
en: Restart Game
ka: თამაშის გადატვირთვა

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Error Writing File
ka: შეცდომა ფაილის ჩაწერისას

en: There seems to be no puzzle to print.
ka: დასაბეჭდიპაზლის გარეშე.

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
ka: თამაში

en: Theme
ka: თემა

en: Warning
ka: გაფრთხილება

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
ka: გრაფიკული თემა.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
ka: აირჩიეთ, რომელი თემა გნებავთ, გამოიყენოთ

en: Killer Sudoku Cage
ka: გალია მკვლელი სუდოკუ

en: Error in Cage
ka: შეცდომა გალიაში

en: Do you wish to delete this cage?
ka: მართლა გნებავთ ამ გალიის წაშლა?

en: Delete Cage
ka: გალიის წაშლა

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ka: &სვლა

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
ka: ქმედებების პანელი

en: KSudoku has sent output to your printer.
ka: KSudoku -მა პრინტერზე მონაცემები გააგზავნა.

en: Print Sudoku Puzzle
ka: სუდოკუს პაზლის დაბეჭდვა

en: Unable to download file: URL is empty.
ka: ფაილის გადმოწერის შეცდომა:URL ცარიელია.

en: Unable to open file.
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია.

en: Cannot read XML file on line %1
ka: XML ფაილის წაკითხვის შეცდომა ხაზზე %1

en: Unable to download file.
ka: ფაილის გადმოწერის შეცდომა.

en: Unable to create temporary file.
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა.

en: Unable to upload file.
ka: ფაილის ატვირთვის შეცდომა.

en: Select %1 (%2)
ka: აირჩიეთ %1 (%2)

en: Enter %1 (%2)
ka: შეყვანა %1 (%2)

en: Mark %1 (%2)
ka: დანიშვნა %1 (%2)

en: Move Up
ka: აწევა

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

en: Move Left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Move Right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Clear Cell
ka: უჯრედის გასუფავება

en: GetNewVariant not implemented
ka: GetNewVariant განხორციელებული არაა

en: Please select a puzzle variant.
ka: აირჩიეთ პაზლის ვარიანტი.

en: Unable to start puzzle
ka: პაზლის გაშვების შეცდომა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
ka: აირჩიეთ თქვენი თამაში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
ka: ახლის მიღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
ka: პაზლის შეყვანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
ka: პაზლის გენერაცია

en: KSudoku Author
ka: KSudoku-ის ავტორი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: New puzzle generator and solver
ka: ახალი პაზლის გენერატორი და ამომხსნელი

en: Printing and export of 0.4
ka: 0.4-ის დაბეჭდვა და გატანა

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
ka: მადლობა NeHe-ს OpenGL-ის გაკვეთილებისთვის

en: Document to open
ka: გასახსნელი დოკუმენტი
