ksudoku - en to km translation catalogue (82 entries)

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
km: អ្នក​អាច​ដោះស្រាយ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ខ្លួនឯង​បាន ។ វា​នឹង​មិន​ទាមទារ​ការ​ទាយ​ទេ ។
    
    ការ​វាយតម្លៃ​កម្រិត​ពិបាក​ខាងក្នុង គឺ %1 ។ មាន​គន្លឹះ %2 នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម និង %3 ផ្លាស់ទី​ទៅ ។

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
km: ការ​ដោះស្រាយ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដែល​បាន​បង្កើត​នឹង​ទាមទារ​ការ​ទាយ ឬ​ចំណុច​​មែកធាង​ជា​មធ្យម %1 ហើយ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ទាយ​ខុស ការ​ត្រឡប់​ក្រោយ​នឹង​ចាំបាច់​ត្រូវតែ​ប្រើ ។ ការ​ទាយ​លើក​ទី​មួយ​គួរតែ​ធ្វើ​បន្ទាប់ពី​ការ​ផ្លាស់ទី %2  ។
    
    ការ​វាយ​តម្លៃ​កម្រិត​ពិបាក​ខាងក្នុង គឺ %3 មាន​គន្លឹះ %4 នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម និង %5 ផ្លាស់ទី ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
km: រំលេច​ជួរដេក ជួរឈរ និង​ប្លុក​ដែល​មាន​ក្រឡា​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
km: រំលេច​ជួរដេក ជួរឈរ និង​ប្លុក​ដែល​មាន​ក្រឡា​ដែល​បាន​ជ្រើស ។ ប្លុក​អាច​មាន​រាង​ការេ ឬ​រាង​ទូទៅ (ដូចជា​​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ jigsaw ឬ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប XSudoku) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
km: បង្ហាញ​ការ​រំលេច​ជា​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ទ្វេមាត្រ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
km: រំលេច​ក្រឡា​ណាមួយ​ដែល​មាន​តម្លៃ​បំបែក​ក្បួន Sudoku ជា​ពណ៌​ក្រហម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
km: បង្ហាញ​កំហុស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
km: រំលេច​ (ប្លុក) ផ្ទៃ​រាបស្មើ​ដែល​មាន​ក្រឡា​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
km: បង្ហាញ​ការ​រំលេច​ជា​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ត្រីមាត្រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
km: ​កំណត់​សម្រាប់​តែ​​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ត្រីមាត្រ​​​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
km: កំណត់​ទំហំ​ទាក់ទង​នឹង​ក្រឡា​ត្រីមាត្រ និង​គម្លាត​រវាង​ពួកវា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
km: ទំហំ​ក្រឡា​ត្រីមាត្រ​សរុប

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
km: បង្រួញ ឬ​ពង្រីក​ក្រឡា​ត្រឹម 30% នៅ​ពេល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
km: ទំហំ​ក្រឡា​ត្រីមាត្រ​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
km: បង្រួញ ឬ​ពង្រីក​ត្រឹម 30% នៅ​ពេល​ត្រូវ​បាន​រំលេច ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
km: ទំហំ​ក្រឡា​ត្រីមាត្រ​ដែល​បាន​រំលេច

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
km: បង្រួញ​ក្រឡា​ត្រឹម 60% ប្រសិនបើ​ពួកវា​មិនមែន​ជា​គូប NxNxN ដែល​មាន​ក្រឡា​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
km: បង្រួញ​ក្រឡា​ត្រឹម 60% ប្រសិនបើ​ពួកវា​មិនមែន​ជា​គូប NxNxN ដែល​មាន​ក្រឡា​ដែល​បាន​ជ្រើស ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត ប្រសិនបើ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​​ត្រីមាត្រ​មាន​គូប​ច្រើន​ជាងមួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
km: ទំហំ​ក្រឡា​ត្រីមាត្រ​លើស​ភាគ​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
km: ធ្វើឲ្យ​ក្រឡា​ខ្មៅ ប្រសិនបើ​ពួកវា​មិនមែន​ជា​គូប NxNxN ដែល​មាន​ក្រឡា​ដែល​បានជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
km: ធ្វើឲ្យ​ក្រឡា​ត្រីមាត្រ​ដែល​លើស​ភាគ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មាន​ពណ៌​ខ្មៅ

en: Configuration not yet implemented
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
km: សូម​អភ័យ​ទោស ដំណោះស្រាយ​របស់​អ្នក​មាន​កំហុស ។
    
    បើក "កា​របង្ហាញ​កំហុស" នៅ​ក្នុងកា​រកំណត់​ដើម្បី​បន្លិច​ពួកវា ។

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
km[0]: សូម​អបអរសាទរ ! អ្នក​បានធ្វើ​វា​ក្នុងរយៈពេល %1 នាទី ។ ដោយ​មាន​ល្បិច​មួយ​ចំនួន ។

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
km[0]: សូម​អបអរសាទរ ! អ្នក​បានធ្វើ​វា​ក្នុងរយៈពេល %1 នាទី ។ ដោយ​មាន​ល្បិច​មួយ​ចំនួន ។

en: 1 minute | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

en: 1 second | %1 seconds
km[0]: %1 វិនាទី

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
km: សូម​អបអរសាទរ ! អ្នក​បានធ្វើ​វា​ក្នុងរយៈពេល %1 នាទី និង %2 ។ ដោយ​មាន​ល្បិច​មួយ​ចំនួន ។

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
km[0]: សូម​អបអរសាទរ ! អ្នក​បានធ្វើ​វា​ក្នុង​រយៈពេល %1 វិនាទី ។

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
km[0]: សូម​អបអរសាទរ ! អ្នក​បានធ្វើ​វា​ក្នុង​រយៈពេល %1 នាទី ។

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
km: សូម​អបអរសាទរ ! អ្នក​បាន​ធ្វើ​វា​ក្នុង​រយៈពេល %1 នាទី និង %2 ។

en: Sudoku Standard (9x9)
km: Sudoku ស្តង់ដារ (៩x៩)

en: The classic and fashionable game
km: ល្បែង​បុរាណ និង​ទាន់សម័យ

en: Roxdoku 9 (3x3x3)
km: Roxdoku ៩ (៣x៣x៣)

en: Missing Variant Name
km: បាត់​ឈ្មោះ​វ៉ារ្យង់

en: Sudoku 16x16
km: Sudoku ១៦x១៦

en: Sudoku with 16 symbols
km: Sudoku មាន ១៦ និមិត្តសញ្ញា

en: Sudoku 25x25
km: Sudoku ២៥x២៥

en: Sudoku with 25 symbols
km: Sudoku មាន ២៥ និមិត្តសញ្ញា

en: Roxdoku 16 (4x4x4)
km: Roxdoku ១៦ (៤x៤x៤)

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
km: The Rox 3D sudoku មាន ១៦ និមិត្តសញ្ញា

en: Roxdoku 25 (5x5x5)
km: Roxdoku ២៥ (៥x៥x៥)

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
km: The Rox 3D sudoku មាន ២៥ និមិត្តសញ្ញា

en: The puzzle you entered contains some errors.
km: រូបផ្គុំ​ដែល​អ្នក​បានបញ្ចូល​មាន​កំហុស​មួយ​ចំនួន ។

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
km: ស៊ីមេទ្រី

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
km: ប្លង់​គន្លឹះ​ស៊ីមេទ្រី​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង​ផ្គុំរូប

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
km: អង្កត់ទ្រូង

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
km: កណ្ដាល

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
km: ពី​ឆ្វេង​ទៅស្ដាំ

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
km: គួច

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
km: បួន​ផ្លូវ

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
km: ជម្រើស​ចៃដន្យ

en: No Symmetry
km: មិន​ស៊ីមេទ្រី

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បញ្ចប់​ល្បែង​នេះ ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង​ថ្មី​មែនទេ ?

[ctx: window title]
en: Restart Game
km: ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង​ឡើងវិញ

en: There seems to be no puzzle to print.
km: ហាក់​បី​ដូច​ជា​គ្មាន​ការ​​ផ្គុំ​រូប​ដើម្បី​បោះពុម្ព​ឡើយ

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
km: ស្បែក​ក្រាហ្វិក​ត្រូវ​បានប្រើ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
km: ជ្រើស​ស្បែក​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
km: ល្បែង

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
km: ផ្លាស់​ទី

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​សកម្មភាព

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
km: សូម​ទោស មិន​អាច​បោះពុម្ព​​រូប​ផ្គុំ​ទំហំ​បី​បាន​ទេ​ ។

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
km: ​ការ​កំណត់ KSudoku សម្រាប់​បោះពុម្ព puzzles មួយ​ចំនួន​ក្នុង​​ទំព័រ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន ។
    
    puzzle របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​​បោះពុម្ព នៅ​ពេល​គ្មាន​​ទំព័រ​ដែល​​សម ឬ​នៅ​ពេល​បញ្ចប់​ទំព័រ KSudoku ។

en: KSudoku has sent output to your printer.
km: KSudoku ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ចេញ​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បោះពុម្ព​របស់​អ្នក ។

en: Cannot read XML file on line %1
km: មិន​អាច​អានឯកសារ XML ត្រង់​ជួរ %1

en: GetNewVariant not implemented
km: GetNewVariant មិន​បាន​អនុវត្ត

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
km: ជ្រើស​ល្បែង​របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
km: ទទួល​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
km: លេង​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
km: បង្កើត​ល្បែង​ផ្គុំរូប

en: KSudoku - Sudokus and more
km: KSudoku - Sudokus និង​ផ្សេងៗ​ទៀត

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៥-២០០៧ ដោយ​អ្នក​និពន្ធ KSudoku

en: KSudoku Author
km: អ្នក​និពន្ធ KSudoku

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: New puzzle generator and solver
km: អ្នកបង្កើត និង​អ្នក​ដោះស្រាយ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី

en: Printing and export of 0.4
km: បោះពុម្ព និង​នាំចេញ ០.៤

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
km: សូម​ថ្លែង​អំណរគុណ​ដល់ NeHe ចំពោះ​កា​របង្រៀន​អំពី OpenGL

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
km: ក្បួន​ដោះស្រាយ​សម្រាប់​អ្នក​បង្កើត និង​អ្នក​ដោះស្រាយ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី​តាម davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បើក
