ksudoku - en to lv translation catalogue (95 entries)

en: Difficulty Level
lv: Grūtības pakāpe

en: &Try Again
lv: &Mēģināt vēlreiz

en: &Accept
lv: &Pieņemt

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
lv: Ģenerētā mīkla būs atrisināma tikai ar loģikas palīdzību, bez minēšanas.
    
    Iekšējais grūtības līmenis ir %1. Sākumā doti %2 pavedieni, vēl atlikuši %3 gājieni.

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
lv: Ģenerētajai mīklai nepieciešami vidēji %1 minējumi vai lūzuma punkti, un, ja uzmini nepareizi, vajadzīga atkāpšanās. Pirmais minējums būs jāizdara pēc %2 gājieniem.
    
    Iekšējais grūtības līmenis ir %3, sākumā doti %4 pavedieni, vēl atlikuši %5 gājieni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
lv: Izceļ rindu, kolonnu un apgabalu, kas satur izvēlēto šūnu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
lv: Izceļ rindu, kolonnu un apgabalu, kas satur izvēlēto šūnu. Apgabals var būt kvadrātveida vai neregulārs (kā puzles tipa vai XSudoku mīklās).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
lv: Rādīt izcēlumus 2-D mīklās

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
lv: Laukus, kuru vērtība neatbilst Sudoku noteikumiem, iekrāso sarkanā krāsā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
lv: Rādīt kļūdas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
lv: Izcelt plaknes (apgabalus), kuri satur izvēlēto šūnu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
lv: Rādīt izcēlumus 3-D mīklās

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
lv: Iestatījumi 3-D mīklām

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
lv: Iestatīt relatīvo 3-D šūnu izmēru un atstarpes starp tām.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
lv: Kopējais 3-D šūnu izmērs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
lv: Samazināt vai palielināt šūnu par maks. 30%, kad tā ir izvēlēta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
lv: Izvēlētās 3-D šūnas izmērs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
lv: Samazināt vai palielināt šūnas par maks. 30%, kad tās ir izceltas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
lv: Izcelto 3-D šūnu izmērs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
lv: Samazināt šūnas par maks. 60%, kad tās nav NxNxN kubā, kas satur izvēlēto šūnu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
lv: Samazināt šūnas par maks. 60%, kad tās nav NxNxN kubā, kas satur izvēlēto šūnu. Tas ir noderīgi, ja 3-D mīklā ir vairāk nekā viens kubs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
lv: 3-D šūnu, kas atrodas ārpus izvēlētās tilpnes, izmērs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
lv: Satumšināt šūnas, kad tās nav NxNxN kubā, kas satur izvēlēto šūnu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
lv: Satumšināt 3-D šūnas, kas atrodas ārpus izvēlētās tilpnes

en: Configuration not yet implemented
lv: Konfigurācija vēl nav realizēta

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
lv: Diemžēl tavs atrisinājums satur kļūdas.
    
    Ieslēdz 'Rādīt kļūdas' iestatījumos, lai izceltu šīs kļūdas.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
lv[0]: Apsveicu! Tu to paveici %1 sekundē. Ar dažu triku palīdzību.
lv[1]: Apsveicu! Tu to paveici %1 sekundēs. Ar dažu triku palīdzību.
lv[2]: Apsveicu! Tu to paveici %1 sekundēs. Ar dažu triku palīdzību.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
lv[0]: Apsveicu! Tu to paveici %1 minūtē. Ar dažu triku palīdzību.
lv[1]: Apsveicu! Tu to paveici %1 minūtēs. Ar dažu triku palīdzību.
lv[2]: Apsveicu! Tu to paveici %1 minūtēs. Ar dažu triku palīdzību.

en: 1 minute | %1 minutes
lv[0]: %1 minūtē
lv[1]: %1 minūtēs
lv[2]: %1 minūtēs

en: 1 second | %1 seconds
lv[0]: %1 sekundē
lv[1]: %1 sekundēs
lv[2]: %1 sekundēs

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
lv: Apsveicu! Tu to paveici %1 un %2. Ar dažu triku palīdzību.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
lv[0]: Apsveicu! Tu to paveici %1 sekundē.
lv[1]: Apsveicu! Tu to paveici %1 sekundēs.
lv[2]: Apsveicu! Tu to paveici %1 sekundēs.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
lv[0]: Apsveicu! Tu to paveici %1 minūtē.
lv[1]: Apsveicu! Tu to paveici %1 minūtēs.
lv[2]: Apsveicu! Tu to paveici %1 minūtēs.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
lv: Apsveicu! Tu to paveici %1 un %2.

en: Sudoku Standard (9x9)
lv: Standarta Sudoku (9x9)

en: The classic and fashionable game
lv: Klasiska un mūsdienīga spēle

en: The Rox 3D Sudoku
lv: Rox 3D sudoku

en: Missing Variant Name
lv: Trūkst varianta nosaukuma

en: Sudoku with 16 symbols
lv: Sudoku ar 16 simboliem

en: Sudoku with 25 symbols
lv: Sudoku ar 25 simboliem

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
lv: Rox 3D sudoku ar 16 simboliem

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
lv: Rox 3D sudoku ar 25 simboliem

en: The puzzle you entered contains some errors.
lv: Mīklas spēle, kuru ievadīji, satur kļūdas.

en: Play Puzzle
lv: Risināt mīklas spēli

en: Play
lv: Spēlēt

en: Check
lv: Pārbaudīt

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
lv: Velnišķīga

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
lv: Neierobežota

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
lv: Simetrija

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
lv: Ieteikumu izvietojuma simetrija, mīklai sākoties

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
lv: Diagonāla

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
lv: Centra

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
lv: Pa kreisi-pa labi

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
lv: Spirālveida

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
lv: Četrvirzienu

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
lv: Nejauša izvēle

en: No Symmetry
lv: Bez simetrijas

en: Could not load game.
lv: Neizdevās ielādēt spēli.

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
lv: Vai tiešām vēlies beigt šo spēli, lai sāktu jaunu?

[ctx: window title]
en: Restart Game
lv: Pārstartēt spēli

[ctx: button label]
en: Restart Game
lv: Pārstartēt spēli

en: Open Location
lv: Atvērt vietu

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
lv: Spēle

en: Theme
lv: Tēma

en: Warning
lv: Brīdinājums

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
lv: Izmantojamā grafiskā tēma.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
lv: Izvēlies izmantojamās tēmas

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
lv: S&pēle

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
lv: Gā&jiens

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
lv: &Palīdzība

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
lv: Darbību rīkjosla

en: Cannot read XML file on line %1
lv: Nevar nolasīt XML failu %1 rindā

en: Select %1 (%2)
lv: Izvēlēties %1 (%2)

en: Enter %1 (%2)
lv: Ievadīt %1 (%2)

en: Mark %1 (%2)
lv: Atzīmēt %1 (%2)

en: Move Up
lv: Pārvietot augšup

en: Move Down
lv: Pārvietot lejup

en: Move Left
lv: Pārvietot pa kreisi

en: Move Right
lv: Pārvietot pa labi

en: Clear Cell
lv: Notīrīt lauku

en: GetNewVariant not implemented
lv: GetNewVariant nav realizēts

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
lv: Izvēlies spēli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
lv: Iegūt jaunu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
lv: Ievadīt mīklā

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
lv: Ģenerēt mīklu

en: KSudoku - Sudokus and more
lv: KSudoku — Sudoku un vairāk

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
lv: (c) 2005-2007 The KSudoku autori

en: KSudoku Author
lv: KSudoku autors

en: Maintainer
lv: Uzturētājs

en: New puzzle generator and solver
lv: Jaunu mīklu ģenerators un risinātājs

en: Printing and export of 0.4
lv: Drukāšana un eksportēšana no 0.4

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
lv: Paldies NeHe par OpenGL konsultācijām

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
lv: Algoritmi jaunu mīklu  ģeneratoram un risinātājam vietnē: davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
lv: Atveramais dokuments
