ksudoku - en to mai translation catalogue (17 entries)

en: 1 minute | %1 minutes
mai[0]: 1 मिनट
mai[1]: %1 मिनट

en: 1 second | %1 seconds
mai[0]: 1 सकेण्ड
mai[1]: %1 सकेण्ड

en: Play
mai: बजाउ

en: Check
mai: जाँचू

en: Open Location
mai: स्थान खोलू

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
mai: खेल

en: Theme
mai: प्रसंग

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
mai: खेल (&G)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
mai: घसकाबू (&M)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
mai: मद्दति (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: Move Up
mai: उप्पर जाउ

en: Move Down
mai: नीच्चाँ जाउ

en: Move Left
mai: बम्माँ ओर घसकाबू

en: Move Right
mai: दाहिना तरफ घसकाबू

en: Maintainer
mai: अनुरक्षक

en: Document to open
mai: दस्ताबेज जकरा खोलनाइ अछि
