ksudoku - en to nn translation catalogue (121 entries)

en: Attempts to generate a puzzle failed after about 200 tries. Try again?
nn: Klarte ikkje laga eit sudokubrett etter om lag 200 forsøk. Vil du prøva på nytt?

en: After %1 tries, the best difficulty level achieved by the generator is %2, with internal difficulty rating %3, but you requested difficulty level %4.
    
    Do you wish to let the generator try again or accept the puzzle as is?
    
    Hint: you can try to increase the difficulty rating by doing the following: Continue with the 'Accept' button, choose Game -> New, then change the Symmetry setting to 'No Symmetry' or some low symmetry type and then use 'Generate A Puzzle' again.
nn: Etter %1 forsøk er den beste vanskegraden generatoren oppnådde %2, med intern vanskegrad %3, men du bad om vanskegrad %4.
    
    Vil du be generatoren prøva på nytt, eller godta oppgåva som ho er?
    
    Hint: Du kan prøva å auka vanskegraden slik: Vel «Godta», «Spel → Nytt», byt symmetritype til «Ingen symmetri» eller ein låg symmetritype og vel så på nytt «Lag tilfeldig oppgåve».

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
nn: Det vil vera mogleg å løysa oppgåva med berre logikk. Det er ikkje nødvendig å gjetta.
    
    Den interne vanskegrada er %1. Det er %2 tips ved start og %3 trekk til å fullføra.

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
nn: Å løysa denne oppgåva vil krevja i snitt %1 gjettingar eller forgreiningar, og viss du gjettar feil, må du gå tilbake. Den første gjettinga burde komma etter %2 trekk. 
    
    Den interne vanskegraden er %3, det er %4 tips ved start og %5 trekk til å fullføra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintMulti)
en: When printing, try to fit more than one puzzle on a page
nn: Forsøk å plassera meir enn éi oppgåve per side ved utskrift

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
nn: Marker rada, kolonnen og feltet som inneheld den valde ruta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
nn: Markera rada, kolonnen og feltet som inneheld den valde ruta. Felta kan vera kvadratiske eller irregulære (i for eksempel puslespel- eller XSudoku-spel).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
nn: Bruk markering på 2D-oppgåver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
nn: Marker ruter med ugyldige verdiar med raudt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
nn: Vis feil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
nn: Markera plana (blokkene) som inneheld den valde ruta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
nn: Bruk markering på 3D-oppgåver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mathdoku puzzle size (3-9)
nn: Mattedoku-storleik (3–9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
nn: Innstillingar berre for 3D-oppgåver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
nn: Oppgje relativ storleik på 3D-celler og mellomromma mellom dei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
nn: Generell storleik på 3D-celler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
nn: Krymp eller utvid ei celle med opptil 30 % når ho er vald.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
nn: Storleik på valde 3D-celler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
nn: Krymp eller utvid celler med opptil 30% når dei vert framheva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
nn: Storleik på framheva 3D-celler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
nn: Krymp celler med opptil 60 % viss dei ikkje er i ein N × N × N-terning som inneheld den valde cella.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
nn: Krymp celler med opptil 60% viss dei ikkje er i ein N ×N × N-terning som inneheld den valde cella. Dette er nyttig viss ei oppgåve har meir enn ein terning.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
nn: Storleik på 3D-celler utanfor det valde området

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
nn: Mørklegg celler viss dei ikkje er i ein N × N × N-terning som inneheld den valde cella.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
nn: Mørklegg 3D-celler utanfor det valde området

en: Configuration not yet implemented
nn: Oppsett er ikkje implementert enno

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
nn: Løysinga di inneheld feil.
    
    Bruk «Vis feil» i innstillingane for å sjå feila dine.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
nn[0]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på 1 sekund. Med litt hjelp.
nn[1]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på %1 sekund. Med litt hjelp.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
nn[0]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på 1 minutt. Med litt hjelp.
nn[1]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på %1 minutt. Med litt hjelp.

en: 1 minute | %1 minutes
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: %1 minutt

en: 1 second | %1 seconds
nn[0]: 1 sekund
nn[1]: %1 sekund

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
nn: Gratulerer! Du løyste oppgåva på %1 og %2. Med litt hjelp.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
nn[0]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på 1 sekund.
nn[1]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på %1 sekund.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
nn[0]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på 1 minutt.
nn[1]: Gratulerer! Du løyste oppgåva på %1 minutt.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
nn: Gratulerer! Du løyste oppgåva på %1 og %2.

en: Sudoku Standard (9x9)
nn: Standard-sodoku (9 × 9)

en: The classic and fashionable game
nn: Det klassiske og populære spelet

en: Roxdoku 9 (3x3x3)
nn: Roxdoku 9 (3 × 3 × 3)

en: The Rox 3D Sudoku
nn: Rox 3D-sudoku

en: Missing Variant Name
nn: Manglande variantnamn

en: Sudoku 16x16
nn: Sudoku 16 × 16

en: Sudoku with 16 symbols
nn: Sudoku med 16 symbol

en: Sudoku 25x25
nn: Sudoku 25 × 25

en: Sudoku with 25 symbols
nn: Sudoku med 25 symbol

en: Roxdoku 16 (4x4x4)
nn: Roxdoku 16 (4 × 4 × 4)

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
nn: Rox 3D-sudoku med 16 symbol

en: Roxdoku 25 (5x5x5)
nn: Roxdoku 25 (5 × 5 × 5)

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
nn: Rox 3D-sudoku med 25 symbol

en: Mathdoku puzzles can have any size from 3x3 up to 9x9. The solution is a grid in which every row and every column contains the available digits (1-3 up to 1-9) exactly once. The grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues, but there are not many of them. Cages of larger size have a target value and an arithmetic operator (+-x/). The digits in the cage must combine together, using the operator, to reach the target value, e.g. '12x' means that the digits must multiply together to make 12. A digit can occur more than once in a cage, provided it occurs in different rows and columns.
    
    In general, larger Mathdokus are more difficult and so are larger cages. You can select the puzzle size in KSudoku's Settings dialog and the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
nn: Mattedoku-oppgåver kan har storleik frå 3 × 3 til 9 × 9. Løysinga er eit rutenett der kvar rad og kolonne inneheld alle siffera (frå 1–3 til 1–9) nøyaktig éin gong kvar. Rutenettet er dekt med bur i ulike former.
    
    Bur med storleik 1 er startverdiar/leietal, men det finst ikkje mange slik. Større bur har ein målverdi og ein matematisk operator (+-x/). Siffera i buret må slåast saman ved bruk av operatoren for å nå målverdien. «12x» tyder for eksempel at siffera må gongast saman til å gje talet 12. Eit siffer kan finnast fleire plassar i same bur, så lenge plassane er i ulike rader og kolonnar.
    
    Stort sett er større mattedoku-oppgåver vanskelegare, og det same gjeld oppgåver med store bur. Du kan velja storleiken på oppgåvene i innstillings­vindauget og maksstorleik på bura med «Vanskegrad»-knappen.

en: Playing Mathdoku
nn: Løysing av mattedoku

en: Killer Sudoku puzzles can have sizes 4x4 or 9x9, with either four 2x2 blocks or nine 3x3 blocks. The solution must follow Classic Sudoku rules. The difference is that there are few starting-values or clues (if any). Instead the grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues. Cages of larger size have a target value and the digits in them must add up to that value. In Killer Sudoku, a cage cannot contain any digit more than once.
    
    In general, larger cages are more difficult. You can select the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
nn: Killer-sudoku-oppgåver kan ha storleikane 4 × 9 eller 9 × 9, med anten fire 2 × 2-blokker eller ni 3 × 3-blokker. Løysinga må følgja dei klassiske sudoku-reglane. Forskjellen er at det er få startverdiar og leietal (kanskje ingen). I staden er rutenettet dekt med bur i ulike former.
    
    Bur med storleik 1 er startverdiar/leietal. Større bur har ein målverdi, og siffera i buret skal summera seg til denne målverdien. I killer-sudoku kan ikkje eit bur ha meir enn eitt av kvart siffer.
    
    Stort sett er oppgåver med store bur vanskelegare. Du kan velja maksstorleik på bura med «Vanskegrad»-knappen.

en: Playing Killer Sudoku
nn: Løysing av killer-sudoku

en: Mathdoku and Killer Sudoku puzzles have to be keyed in by working on one cage at a time. To start a cage, left click on any unused cell or enter a number in the cell that is under the cursor or enter + - / or x there. A small cage-label will appear in that cell. To extend the cage in any direction, left-click on a neigbouring cell or move the cursor there and type a Space.
    
    The number you type is the cage's value and it can have one or more digits, including zero. A cell of size 1 has to have a 1-digit number, as in a normal Sudoku puzzle. It becomes a starting-value or clue for the player.
    
    The + - / or x is the operator (Add, Subtract, Divide or Multiply). You must have one in cages of size 2 or more. In Killer Sudoku, the operator is provided automatically because it is always + or none.
    
    You can enter digits, operators and cells in any order. To complete the cage and start another cage, always press Return. If you make a mistake, the only thing to do is delete a whole cage and re-enter it. Use right click in the current cage or any earlier cage, if you wish to delete it. Alternatively, use the cursor and the Delete or Backspace key.
    
    When the grid is filled with cages, hit the Check button, to solve the puzzle and make sure there is only one solution. If the check fails, you have probably made an error somewhere in one of the cages.
nn: Med mattedoku- og killer-sudoku-oppgåver arbeider du med eitt bur om gongen. Venstreklikk på ei ledig rute eller hald peikaren over ho og skriv inn eit tal eller «+», «-», «/» eller «x». Ei liten merkelapp vert då vist i ruta. For å utvida ruta, venstreklikk på ei naborute eller flytt peikaren der og trykk på mellomroms­tasten.
    
    Talet du skriv inn er måltalet til buret, og kan ha fleire siffer. Viss buret berre har éi rute, kan måltalet berre ha eitt siffer, som i vanleg sudoku. Det vert då startverdi/leietal for ruta.
    
    Dei moglege operatorane er «+» (pluss), «-» (minus), «/» (delt på) og «x» gonga med. Kvart bur med meir enn éi rute må ha ein operator. I killer-sudoku vert operatoren vald automatisk, sidan han berre kan vera «+» eller ingenting.
    
    Du skriva inn siffer og operatorar og definera ruter i den rekkjefølgja du vil. For å avslutta ei bur og starta på eit nytt, trykk «Enter». Viss du gjer feil, må du sletta heile buret og skriva det inn på nytt. Høgreklikk på eit bur viss du vil sletta det. Du kan òg bruka peikaren og «Delete»- eller «Rettetast»-tastane.
    
    Når rutenettet er fylt med bur, kan du trykkja «Kontroller» for å la maskina løysa oppgåva og kontrollera at det berre finst éi løysing.

en: Data-entry for Puzzles with Cages
nn: Taltasting for oppgåver med bur

en: The puzzle you entered contains some errors.
nn: Oppgåva du skreiv inn inneheld nokre feil.

en: Sorry, no solutions have been found. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
nn: Fann ikkje ei løysinga. Kontroller at du har skrive inn oppgåva rett og fullstendig.

en: The Puzzle you entered has a unique solution and is ready to be played.
nn: Oppgåva du skreiv inn har éi løysing, og du kan spela ho no.

en: The Puzzle you entered has multiple solutions. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
nn: Oppgåva du skreiv inn har fleire løysingar. Kontroller at du har skrive ho inn rett og fullstendig.

en: Do you wish to play the puzzle now?
nn: Vil du spela oppgåva no?

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
nn: Djevelsk

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
nn: Uavgrensa

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
nn: Vanskegrad:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
nn: Symmetri:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
nn: Symmetri

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
nn: Symmetrien i utforminga av leietala når spelet startar

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
nn: Sentral

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
nn: Venstre til høgre

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
nn: Firevegs

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
nn: Tilfeldig val

en: No Symmetry
nn: Ingen symmetri

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
nn: Er du sikker på at du vil avslutta dette spelet for å begynna på eit nytt?

[ctx: window title]
en: New Game
nn: Nytt spel

en: Do you really want to restart this game?
nn: Er du sikker på at du vil starta spelet på nytt?

[ctx: window title]
en: Restart Game
nn: Start spelet på nytt

en: There seems to be no puzzle to print.
nn: Du har ikkje noko sudoku-oppgåve å skriva ut.

en: Warning: The Unlimited difficulty level has no limit on how many guesses or branch points are required to solve the puzzle and there is no lower limit on how soon guessing becomes necessary.
    
    Please also note that the generation of this type of puzzle might take much longer than other ones. During this time KSudoku will not respond.
nn: Åtvaring: Vanskegraden «Uavgrensa» har inga grense for kor mange gjettingar eller forgreinings­punkt du treng for å løysa oppgåva, og det er inga nedre grense for kor snart det vert nødvendig å gjetta.
    
    Merk òg at det kan ta mykje lengre tid å generera denne typen oppgåve. Under oppgåve­genereringa vil programmet vera ikkje-responsivt.

en: This will enable all the dialogs that you had disabled by marking the 'Do not show this message again' option.
    
    Do you want to continue?
nn: Dette vil slå på vising av alle meldingar du har valt «Ikkje vis denne meldinga igjen» for.
    
    Ønskjer du å halda fram?

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
nn: Det grafiske temaet som skal brukast.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
nn: Vel temaet du vil bruka

en: In Killer Sudoku, the operator is always + or none and KSudoku automatically sets the correct choice.
nn: I killer-sudoku er operatoren alltid «+» eller ingen,  og KSudoku vel automatisk rett verdi.

en: The cell you have selected has already been used in a cage.
nn: Ruta du valde er alt brukt i eit bur.

en: The cell you have selected is not next to any cell in the cage you are creating.
nn: Ruta du valde er ikkje ved sida av ei rute i buret som du arbeider med.

en: The cage you wish to complete has no cells in it yet. Please click on a cell or key in + - / x or a number.
nn: Buret du ønskjer å fullføra har ikkje nokon ruter i seg. Trykk på ei rute eller tast inn «+», «-», «/», «x» eller eit tal.

en: The cage you wish to complete has no value yet. Please key in a number with one or more digits.
nn: Buret du ønskjer å fullføra har ikkje nokon verdi enno. Tast inn eit tal med eitt eller fleire siffer.

en: The cage you wish to complete has more than one cell, but it has no operator yet. Please key in + - / or x.
nn: Buret du ønskjer å fullføra har meir enn éi rute, men ikkje nokon operator. Tast inn «+», «-», «/» eller «x».

en: The cage you wish to complete has one cell, but its value is too large. A single-cell cage must have a value from 1 to %1 in a puzzle of this size.
nn: Buret du ønskjer å fullføra har éi rute, men talet der er for stort. Enkeltruter må ha eit tal mellom 1 og %1 i ei oppgåve med denne storleiken.

en: Do you wish to delete this cage?
nn: Er du sikker på at du vil sletta dette buret?

en: The cell you have selected is not in any cage, so the Delete action will not delete anything.
nn: Ruta du valde er ikkje i noko bur, så slettefunksjonen vil ikkje har nokon effekt.

en: The Delete action finds that there are no cages to delete.
nn: Fann ingen bur å sletta.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nn: &Spel

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
nn: &Flytt

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nn: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
nn: Handlingsverktøylinje

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
nn: Du kan dessverre ikkje skriva ut tredimensjonale oppgåver.

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
nn: Du har no valt å skriva ut fleire oppgåver per side.
    
    Oppgåva vert skrive ut når det ikkje er plass til fleire på sida, eller når du avsluttar KSudoku.

en: KSudoku has sent output to your printer.
nn: KSudoku har sendt utskrifta til skrivaren din.

en: Unable to download file: URL is empty.
nn: Klarte ikkje lasta ned fil: Adressa er tom.

en: Unable to open file.
nn: Klarte ikkje opna fila.

en: Cannot read XML file on line %1
nn: Klarte ikkje lesa XML-fila på linje %1

en: Unable to download file.
nn: Klarte ikkje lasta ned fil.

en: Unable to create temporary file.
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil.

en: Unable to upload file.
nn: Klarte ikkje lasta opp fil.

en: GetNewVariant not implemented
nn: «GetNewVariant» er ikkje implementert

en: Please select a puzzle variant.
nn: Vel oppgåvevariant.

en: Unable to create an empty puzzle of the chosen variant; please try another.
nn: Klarte ikkje laga tom oppgåve av vald variant. Prøv ein annan variant.

en: Unable to start a puzzle of the chosen variant; please try another.
nn: Klarte ikkje starta oppgåve av vald variant. Prøv ein annan variant.

en: Unable to generate a puzzle of the chosen variant; please try another.
nn: Klarte ikkje laga oppgåve av vald variant. Prøv ein annan variant.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
nn: Vel speltype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
nn: Hent nye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
nn: Skriv inn oppgåve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
nn: Lag tilfeldig oppgåve

en: KSudoku - Sudokus and more
nn: KSudoku – omfattande sudoku-spel

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
nn: © 2005–2007 KSudoku-utviklarane

en: KSudoku Author
nn: Opphavsperson

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: New puzzle generator and solver
nn: Ny oppgåvegenerator og oppgåveløysar

en: Printing and export of 0.4
nn: Utskrift og eksport i 0.4

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
nn: Takk til NeHe for OpenGL-opplæring

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
nn: Algoritmar for ny oppgåvegenerator og løysar på http://davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
nn: Dokument som skal opnast
