ksudoku - en to pa translation catalogue (15 entries)

en: Play
pa: ਚਲਾਓ

en: Check
pa: ਪੜਤਾਲ

en: Open Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਖੋਲ੍ਹੋ

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
pa: ਏਧਰ-ਓਧਰ(&M)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pa: ਮੱਦਦ(&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਸੰਦ-ਪੱਟੀ

en: Select %1 (%2)
pa: %1 (%2) ਚੁਣੋ

en: Mark %1 (%2)
pa: ਮਾਰਕ %1 (%2)

en: Move Up
pa: ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

en: Move Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ

en: Move Left
pa: ਖੱਬੇ ਭੇਜੋ

en: Move Right
pa: ਸੱਜੇ ਭੇਜੋ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
pa: ਆਪਣੀ ਖੇਡ ਚੁਣੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
pa: ਨਵਾਂ ਲਵੋ

en: Document to open
pa: ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਦਸਤਾਵੇਜ਼
