ksudoku - en to pl translation catalogue (149 entries)

en: Attempts to generate a puzzle failed after about 200 tries. Try again?
pl: Próba utworzenia puzzli została zaniechana po 200 próbach. Czy spróbować ponownie?

en: Mathdoku or Killer Sudoku Puzzle
pl: Łamigłówka Mathdoku lub Zabójcze Sudoku

en: After %1 tries, the best difficulty level achieved by the generator is %2, with internal difficulty rating %3, but you requested difficulty level %4.
    
    Do you wish to let the generator try again or accept the puzzle as is?
    
    Hint: you can try to increase the difficulty rating by doing the following: Continue with the 'Accept' button, choose Game -> New, then change the Symmetry setting to 'No Symmetry' or some low symmetry type and then use 'Generate A Puzzle' again.
pl: Po %1 próbach, najlepszy osiągnięty poziom trudności to %2, z wewnętrzną oceną trudności na %3, ale ty zażądałeś poziomu trudności %4.
    
    Czy chcesz spróbować ponownie, czy może zaakceptować układankę taką jaka jest?
    
    Wskazówka: możesz spróbować zwiększyć poziom trudności następująco: Kontynuuj po naciśnięciu przycisku "Zatwierdź", wybierz Gra -> Nowa, a następnie zmień ustawienie symetrii na "Bez symetrii" lub wybierz jakiś rodzaj małej symetrii, a następnie wybierz ponownie "Stwórz układankę".

en: Difficulty Level
pl: Poziom trudności

en: &Try Again
pl: &Spróbuj ponownie

en: &Accept
pl: Z&atwierdź

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
pl: Układankę da się rozwiązać wykorzystując jedynie logiczne myślenie. Nie trzeba będzie zgadywać.
    
    Wewnętrzny poziom trudności to %1. Istnieją %2 wskazówki na początku i pozostało %3 ruchów do zrobienia.

en: &Retry
pl: Utwó&rz nową

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
pl: Rozwiązanie wygenerowanej układanki wymagać będzie średnio %1 zgadnięć lub punktów rozgałęźnych, a jeśli odgadniesz źle, to konieczne będzie cofanie się. Pierwsze zgadywanie powinno nastąpić po %2 ruchach.
    
    Wewnętrzny poziom trudności to %3. Istnieją %4 wskazówki na początku i pozostało %5 ruchów do zrobienia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintMulti)
en: When printing, try to fit more than one puzzle on a page
pl: Przy drukowaniu, spróbuj zmieścić więcej niż jedną układankę na stronie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
pl: Podświetl wiersz, kolumnę i blok, który zawiera wybraną komórkę

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
pl: Podświetl wiersz, kolumnę i blok, który zawiera wybraną kratkę. Bloki mogą być kwadratowe lub nieregularne (typu układanki lub puzzli XSudoku).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
pl: Pokaż podświetlenia w układankach 2-D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
pl: Podświetl na czerwono wszystkie kratki, których wartości są w sprzeczności z zasadami Sudoku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
pl: Pokaż błędy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
pl: Podświetl płaszczyzny (bloki), które zawierają wybraną kratkę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
pl: Pokaż podświetlenie na układankach 3-D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mathdoku puzzle size (3-9)
pl: Układanka Mathdoku (3-9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
pl: Ustawienia tylko dla układanek 3-D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
pl: Ustaw względny rozmiar kratek 3-D i odstępy pomiędzy nimi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
pl: Całkowity rozmiar kratek 3-D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
pl: Skurcz lub rozszerz kratkę o 30% w momencie jej zaznaczenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
pl: Rozmiar wybranej kratki 3-D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
pl: Skurcz lub rozszerz kratki o 30% w momencie ich podświetlenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
pl: Rozmiar podświetlonych kratek 3-D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
pl: Skurcz lub rozszerz kratki o 60%, jeśli nie są w kostce NxNxN, która zawiera wybraną kratkę.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
pl: Skurcz lub rozszerz kratki o 60%, jeśli nie są w kostce NxNxN, która zawiera wybraną kratkę. Jest to użyteczne, jeśli układanka 3-D mają więcej niż jedną kostkę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
pl: Rozmiar kratek 3-D poza wybraną objętością

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
pl: Przyciemnij kratki, jeśli nie są w kostce NxNxN, która zawiera wybraną kratkę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
pl: Przyciemnij kratki 3-D będące poza wybraną objętością

en: Configuration not yet implemented
pl: Konfiguracja jeszcze nie dodana.

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
pl: Przykro nam, Twoje rozwiązanie zawiera błędy.
    
    Włącz "Pokaż błędy" w ustawieniach, wtedy zostaną one wskazane.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
pl[0]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to 1 sekunda. Przy użyciu paru sztuczek.
pl[1]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 sekundy. Przy użyciu paru sztuczek.
pl[2]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 sekund. Przy użyciu paru sztuczek.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
pl[0]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 minuta. Przy użyciu paru sztuczek.
pl[1]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 minuty. Przy użyciu paru sztuczek.
pl[2]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 minut. Przy użyciu paru sztuczek.

en: 1 minute | %1 minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

en: 1 second | %1 seconds
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: %1 sekundy
pl[2]: %1 sekund

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
pl: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 i %2. Przy użyciu paru sztuczek.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
pl[0]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to 1 sekunda.
pl[1]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 sekundy.
pl[2]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 sekund.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
pl[0]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to 1 minuta.
pl[1]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 minuty.
pl[2]: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 minut.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
pl: Gratulacje! Udało ci się, twój czas to %1 i %2.

en: Sudoku Standard (9x9)
pl: Sudoku standardowe (9x9)

en: The classic and fashionable game
pl: Klasyczna i stylowa gra

en: The Rox 3D Sudoku
pl: Sudoku Rox 3D

en: Missing Variant Name
pl: Brakuje nazwy wariantu

en: Sudoku with 16 symbols
pl: Sudoku z 16 symbolami

en: Sudoku with 25 symbols
pl: Sudoku z 25 symbolami

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
pl: Sudoku Rox 3D z 16 symbolami

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
pl: Sudoku Rox 3D z 25 symbolami

en: Mathdoku puzzles can have any size from 3x3 up to 9x9. The solution is a grid in which every row and every column contains the available digits (1-3 up to 1-9) exactly once. The grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues, but there are not many of them. Cages of larger size have a target value and an arithmetic operator (+-x/). The digits in the cage must combine together, using the operator, to reach the target value, e.g. '12x' means that the digits must multiply together to make 12. A digit can occur more than once in a cage, provided it occurs in different rows and columns.
    
    In general, larger Mathdokus are more difficult and so are larger cages. You can select the puzzle size in KSudoku's Settings dialog and the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
pl: Układanka Mathdoku występuje w rozmiarach od 3x3 do 9x9. Rozwiązaniem jest siatka zawierająca w każdym wierszu i kolumnie cyfry (1-3 lub 1-9), występujące tam dokładnie jeden raz. Siatka jest pokryta klatkami o nieregularnych kształtach.
    
    Klatki o rozmiarze 1 są wartościami rozpoczynającymi lub wskazówkami, lecz nie ma ich zbyt wiele. Klatki o większych rozmiarach mają wartość docelową oraz operator arytmetyczny (+-x/). Cyfry w klatce muszą zgrać się ze sobą tak, aby osiągnąc wartość docelową, np. '12x' oznacza, ze cyfry muszą wymożyć się tak, aby wynikiem było 12. Cyfra może powtórzyć się więcej niż jeden raz w klatce, pod warunkeim, że pojawi się w innym wierszu i kolumnie.
    
    W ogólności duże Mathdoku oraz większe klatki są trudniejsze. Możesz wybrać rozmiar układanki w ustawieniach KSudoku i największy rozmiar klatki poprzez przycisk trudności KSudoku.

en: Playing Mathdoku
pl: Układanie Mathdoku

en: Killer Sudoku puzzles can have sizes 4x4 or 9x9, with either four 2x2 blocks or nine 3x3 blocks. The solution must follow Classic Sudoku rules. The difference is that there are few starting-values or clues (if any). Instead the grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues. Cages of larger size have a target value and the digits in them must add up to that value. In Killer Sudoku, a cage cannot contain any digit more than once.
    
    In general, larger cages are more difficult. You can select the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
pl: Układanka Zabójczego Sudoku występuje w rozmiarach 4x4 lub 9x9, z albo czterema blokami 2x2 lub dziewięcioma blokami 3x3. Rozwiązanie musi być zgodnie z zasadami klasycznego Sudoku. Różnicą jest to, że jest bardzo mało wartości początkowych lub wskazówek (jeśli w ogóle będą). Zamiast tego siatka jest pokryta klatkami o nieregularnych kształtach.
    
    Klatki o rozmiarze 1 są wartościami początkowymi lub wskazówkami. Cyfry w klatkach o większych rozmiarach muszą sumować się do wartości docelowej klatki. W Zabójczym Sudoku cyfra nie może występować ponownie w klatce.
    
    W ogólności, większe klatki są trudniejsze. Można wybrać rozmiar największej klatki używając przycisku trudności KSudoku.

en: Playing Killer Sudoku
pl: Układanie Zabójczego Sudoku

en: Mathdoku and Killer Sudoku puzzles have to be keyed in by working on one cage at a time. To start a cage, left click on any unused cell or enter a number in the cell that is under the cursor or enter + - / or x there. A small cage-label will appear in that cell. To extend the cage in any direction, left-click on a neigbouring cell or move the cursor there and type a Space.
    
    The number you type is the cage's value and it can have one or more digits, including zero. A cell of size 1 has to have a 1-digit number, as in a normal Sudoku puzzle. It becomes a starting-value or clue for the player.
    
    The + - / or x is the operator (Add, Subtract, Divide or Multiply). You must have one in cages of size 2 or more. In Killer Sudoku, the operator is provided automatically because it is always + or none.
    
    You can enter digits, operators and cells in any order. To complete the cage and start another cage, always press Return. If you make a mistake, the only thing to do is delete a whole cage and re-enter it. Use right click in the current cage or any earlier cage, if you wish to delete it. Alternatively, use the cursor and the Delete or Backspace key.
    
    When the grid is filled with cages, hit the Check button, to solve the puzzle and make sure there is only one solution. If the check fails, you have probably made an error somewhere in one of the cages.
pl: Mathdoku oraz Zabójcze Sudoku muszą być wypełnione w trybie jedna klatka na raz. Aby rozpocząć wypełnianie klatki, naciśnij lewym klawiszem mysyz na nieużywaną komórkę lub prowadź liczbę do komórki, która jest pod wskaźnikiem lub naciśnij tam + - / lub x. Ukaże się mała etykieta klatki w tej komórce. Aby rozszerzyć klatkę w dowolnym kierunku, naciśnij lewą na sąsiednią komórkę lub przejdź do niej wskaźnikiem i naciśnij klawisz spacji.
    
    Liczba, którą wpiszesz jest wartością klatki i może zawierać jedną lub więcej cyfr, z uwzględnieniem zera. Komórka o rozmiarze 1 musi zawierać jednocyfrową liczbę, tak jak w normalnym Sudoku. Staje się ona początkową wartością lub wskazówką dla gracza.
    
    Znaki + - / lub x są operatorami (Dodawanie, Odejmowanie, Dzielenie lub Mnożenie). Musisz mieć jednego z nich w klatkach o rozmiarze 2 lub więcej. W Zabójczym Sudoku, operator jest podawany samoczynnie, bo jest nim zawsze + lub nic.
    
    Możesz podawać cyfry, operatory i komórki w dowolnej kolejności. Aby ukończyć klatkę i zacząć inną klatkę, zawsze naciskaj klawisz enter. Jeśli pomylisz się, to jedyną rzeczą, którą możesz zrobić jest usunięcie całej klatki i ponowne jej utworzenie. Naciśnij na klatkę prawym, jeśli chcesz ją usunąc. Alternatywnie najedź na nią wskaźnikiem i użyj klawisza Delete lub Backspace.
    
    Gry siatka zostanie wypełniona klatkami, naciśnij przycisk sprawdź, aby sprawdzić czy to na pewno jest to jedyne rozwiązanie. Jeśli sprawdzanie się niepowiedzie, to na pewno popełniono gdzieś błąd w jednej z klatek.

en: Data-entry for Puzzles with Cages
pl: Wprowadzanie danych dla łamigłówek z klatkami

en: The puzzle you entered contains some errors.
pl: Wprowadzone przez Ciebie rozwiązanie zawiera błędy.

en: Sorry, no solutions have been found. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
pl: Wybacz, nie znaleziono rozwiązań. Sprawdź czy wprowadzono wszystkie elementy całkowicie i poprawnie.

en: Check Puzzle
pl: Sprawdź układankę

en: The Puzzle you entered has a unique solution and is ready to be played.
pl: Zaczęta układanka ma jedno rozwiązanie i jest gotowa do rozwiązania.

en: The Puzzle you entered has multiple solutions. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
pl: Zaczęta układanka ma wiele rozwiązań i jest gotowa do rozwiązania. Sprawdź czy wprowadzono wszystkie elementy całkowicie i poprawnie.

en: Do you wish to play the puzzle now?
pl: Czy chcesz zacząć ją rozwiązywać teraz?

en: Play Puzzle
pl: Rozpocznij układankę

en: Play
pl: Układaj

en: Enable all messages
pl: Włącz wszystkie wiadomości

en: Check
pl: Sprawdź

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
pl: Diaboliczny

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
pl: Nieograniczony

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
pl: Trudność:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
pl: Symetria:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
pl: Symetria

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
pl: Symetria układu wskazówek, gdy na początku gry

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
pl: Przekątna

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
pl: Środek

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
pl: Lewo-Prawo

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
pl: Spirala

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
pl: Cztery-drogi

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
pl: Losowy wybór

en: No Symmetry
pl: Bez Symetrii

en: Could not load game.
pl: Nie udało się wczytać gry.

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
pl: Czy naprawdę chcesz zakończyć tę grę i rozpocząć nową?

[ctx: window title]
en: New Game
pl: Nowa gra

[ctx: button label]
en: New Game
pl: Nowa gra

en: Do you really want to restart this game?
pl: Czy na pewno chcesz rozpocząć tę układankę na nowo?

[ctx: window title]
en: Restart Game
pl: Rozpocznij nową układankę

[ctx: button label]
en: Restart Game
pl: Rozpocznij nową układankę

en: Open Location
pl: Otwórz plik

en: Error Writing File
pl: Błąd podczas zapisu pliku

en: There seems to be no puzzle to print.
pl: Wygląda na to, że nie ma układanek do wydrukowania.

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
pl: Gra

en: Theme
pl: Wygląd

en: Warning: The Unlimited difficulty level has no limit on how many guesses or branch points are required to solve the puzzle and there is no lower limit on how soon guessing becomes necessary.
    
    Please also note that the generation of this type of puzzle might take much longer than other ones. During this time KSudoku will not respond.
pl: Ostrzeżenie: Nieograniczony poziom trudności nie ma ograniczenia w liczbie zgadywań lub punktów gałęzi niezbędnych do rozwiązania układanki i nie ma dolnego ograniczenia na to jak często niezbędne będzie zgadywanie.
    
    Miej także na uwadze, że stworzenie tego rodzaju układanki może zająć zdecydowanie więcej czasu niż innych układanek. Podczas tego KSudoku może nie odpowiadać.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: This will enable all the dialogs that you had disabled by marking the 'Do not show this message again' option.
    
    Do you want to continue?
pl: Włączy to wszystkie okna dialogowe, które zostały wyłączone poprzez wybranie 'Nie pokazuj tej wiadomości ponownie'.
    
    Czy chcesz kontynuować?

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
pl: Zastosowany wygląd.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
pl: Wybierz wygląd do zastosowania

en: In Killer Sudoku, the operator is always + or none and KSudoku automatically sets the correct choice.
pl: W Zabójczym Sudoku, operatorem jest zawsze + lub nic, a KSudku samoczynnie ustawia poprawny wybór.

en: Killer Sudoku Cage
pl: Klatka Zabójczego Sudoku

en: The cell you have selected has already been used in a cage.
pl: Komórka, którą wybrałeś została już użyta w klatce.

en: Error in Cage
pl: Błąd w klatce

en: The cell you have selected is not next to any cell in the cage you are creating.
pl: Komórka, którą wybrałeś nie graniczy z żadną komórką z klatki, którą tworzysz.

en: The cage you wish to complete has no cells in it yet. Please click on a cell or key in + - / x or a number.
pl: Klatka, która chcesz uzupełnić nie ma jeszcze w sobie komórek. Naciśnij na komórce lub wprowadź + - / x lub liczbę.

en: The cage you wish to complete has no value yet. Please key in a number with one or more digits.
pl: Klatka, która chcesz uzupełnić nie ma jeszcze w sobie wartości. Wpisz liczbę z jedną lub wieloma cyframi.

en: The cage you wish to complete has more than one cell, but it has no operator yet. Please key in + - / or x.
pl: Klatka, która chcesz uzupełnić ma jedną lub więcej komórek, lecz nie ma jeszcze operatora. Wpisz + - / lub x.

en: The cage you wish to complete has one cell, but its value is too large. A single-cell cage must have a value from 1 to %1 in a puzzle of this size.
pl: Klatka, którą chcesz uzupełnić ma jedną komórkę, lecz jej wartośc jest zbyt duża. Klatka o jednej komórce musi mieć wartość z zakresu od 1 do %1 w łamigłówce o tym rozmiarze.

en: Do you wish to delete this cage?
pl: Czy chcesz usunąć tę klatkę?

en: Delete Cage
pl: Usuń klatkę

en: The cell you have selected is not in any cage, so the Delete action will not delete anything.
pl: Komórka, którą wybrałeś nie jest w żadnej klatce, więc polecenie usunięcia nie usunie niczego.

en: The Delete action finds that there are no cages to delete.
pl: Polecenie usunięcia nie może znaleźć klatki do usunięcia.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
pl: &Gra

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
pl: &Ruch

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
pl: Pasek działań

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
pl: Przepraszamy, nie można wydrukować trójwymiarowych układanek.

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
pl: Wybrano drukowanie kilku układanek na jednej stronie.
    
    Twoje układanki zostaną wydrukowane, gdy już nie zmieści się więcej na jednej stronie lub gdy KSudoku zakończy.

en: KSudoku has sent output to your printer.
pl: KSudoku wysłał wyjście na twoją drukarkę.

en: Print Sudoku Puzzle
pl: Drukuj układankę Sudoku

en: Unable to download file: URL is empty.
pl: Nie można pobrać pliku: adres URL jest pusty.

en: Unable to open file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: Cannot read XML file on line %1
pl: Nie można wczytać pliku XML w wierszu %1

en: Unable to download file.
pl: Nie można pobrać pliku.

en: Unable to create temporary file.
pl: Utworzenie pliku tymczasowego było niemożliwe.

en: Unable to upload file.
pl: Nie można wysłać pliku.

en: Select %1 (%2)
pl: Wybierz %1 (%2)

en: Enter %1 (%2)
pl: Wprowadź %1 (%2)

en: Mark %1 (%2)
pl: Zaznacz %1 (%2)

en: Move Up
pl: Ruch w górę

en: Move Down
pl: Ruch w dół

en: Move Left
pl: Ruch w lewo

en: Move Right
pl: Ruch w prawo

en: Clear Cell
pl: Wyczyść pole

en: GetNewVariant not implemented
pl: GetNewVariant nie zaimplementowane

en: Please select a puzzle variant.
pl: Wybierz rodzaj łamigłówki.

en: Unable to start puzzle
pl: Nie można rozpocząć łamigłówki

en: Unable to create an empty puzzle of the chosen variant; please try another.
pl: Nie można utworzyć pustej łamigłówki dla wybranego rodzaju; spróbuj ponownie.

en: Unable to start a puzzle of the chosen variant; please try another.
pl: Nie można rozpocząć łamigłówki dla wybranego rodzaju; spróbuj ponownie.

en: Unable to generate a puzzle of the chosen variant; please try another.
pl: Nie można utworzyć łamigłówki dla wybranego rodzaju; spróbuj ponownie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
pl: Wybierz grę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
pl: Pobierz nowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
pl: Rozpocznij układankę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
pl: Generuj układankę

en: KSudoku - Sudokus and more
pl: KSudoku - Sudoku i coś więcej

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
pl: (c) 2005-2007 Autorzy KSudoku

en: KSudoku Author
pl: Autor KSudoku

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: New puzzle generator and solver
pl: Nowy generator układanek i program rozwiązujący

en: Printing and export of 0.4
pl: Drukowanie i eksport 0.4

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
pl: Podziękowania dla NeHe za poradniki OpenGL

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
pl: Algorytmy dla nowego generatora układanek i programu rozwiązującego z davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
pl: Dokument do otwarcia
