ksudoku - en to sl translation catalogue (149 entries)

en: Attempts to generate a puzzle failed after about 200 tries. Try again?
sl: Poskus ustvarjanja uganke je spodletel po približno 200 poskusih. Ali poskusim znova?

en: Mathdoku or Killer Sudoku Puzzle
sl: Uganka Mathdoku ali Ubijalski Sudoku

en: After %1 tries, the best difficulty level achieved by the generator is %2, with internal difficulty rating %3, but you requested difficulty level %4.
    
    Do you wish to let the generator try again or accept the puzzle as is?
    
    Hint: you can try to increase the difficulty rating by doing the following: Continue with the 'Accept' button, choose Game -> New, then change the Symmetry setting to 'No Symmetry' or some low symmetry type and then use 'Generate A Puzzle' again.
sl: Po %1 poskusih je najboljša dosežena težavnostna stopnja %2 z notranjo oceno težavnosti %3, zahtevali pa ste težavnostno stopnjo %4.
    
    Želite poskusiti znova ali sprejeti uganko tako kot je?
    
    Namig: Če sprejmete uganko, bo morda pomagalo, če spremenite Brez simetrije v drugo vrsto z nizko simetrijo. Nato uporabite Igra -> Nova in poskusite ustvariti novo uganko.

en: Difficulty Level
sl: Stopnja težavnosti

en: &Try Again
sl: Poskusi znova

en: &Accept
sl: Sprejmi

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
sl: Ustvarjeno uganko boste lahko rešili le z uporabo logike. Ne boste potrebovali ugibanj.
    
    Notranja ocena težavnosti je %1, Na začetku je %2 namigov in %3 potez do konca.

en: &Retry
sl: Poskusi znova

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
sl: Rešitev ustvarjene uganke bo zahtevala povprečno %1 ugibanj ali razvejitvenih točk. Če boste ugibali narobe, se boste morali vrniti. Prvo ugibanje boste morali izvesti po %2 premikih.
    
    Notranja ocena težavnosti je %3, na začetku je %4 namigov in %5 potez do konca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintMulti)
en: When printing, try to fit more than one puzzle on a page
sl: Med tiskanjem poskusi na stran prilagoditi več kot eno uganko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
sl: Označi vrstico, stolpec in blok, ki vsebuje izbrano celico

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
sl: Označi vrstico, stolpec in blok, ki vsebuje izbrano celico. Bloki so lahko kvadratni ali drugih oblik (kot v ugankah tipa XSudoku).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
sl: Pokaži poudarke v 2D ugankah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
sl: Z rdečo označi vse celice, ki kršijo pravila Sudoku-ja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
sl: Pokaži napake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
sl: Označi ravnine (bloke), ki vsebujejo izbrano celico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
sl: Pokaži poudarke v 3D ugankah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mathdoku puzzle size (3-9)
sl: Velikost uganke Mathdoku (3-9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
sl: Nastavitve za 3D uganke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
sl: Nastavi relativno velikost 3D celic in prostore med njimi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
sl: Skupna velikost 3D celic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
sl: Ko je celica izbrana, jo skrči ali razširi do 30%.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
sl: Velikost izbrane 3D celice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
sl: Ko je celica označena, jo skrči ali razširi do 30%.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
sl: Velikost označenih 3D celic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
sl: Skrči celice do 60%, če niso v kocki NxNxN, ki vsebuje izbrano celico.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
sl: Skrči celice do 60%, če niso v kocki NxNxN, ki vsebuje izbrano celico. To je uporabno, če ima 3D uganka več kot eno kocko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
sl: Velikost 3D celic zunaj izbrane prostornine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
sl: Potemni celice, če niso v kocki NxNxN, ki vsebuje izbrano celico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
sl: Potemni 3D celice zunaj izbrane prostornine

en: Configuration not yet implemented
sl: Nastavitev še ni podprta

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
sl: Žal vaša rešitev vsebuje napake.
    
    Vključite »Pokaži napake« v nastavitvah, da jih poudarite.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
sl[0]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundi. Z nekaj pomoči.
sl[1]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundah. Z nekaj pomoči.
sl[2]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundah. Z nekaj pomoči.
sl[3]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundah. Z nekaj pomoči.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
sl[0]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minuti. Z nekaj pomoči.
sl[1]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minutah. Z nekaj pomoči.
sl[2]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minutah. Z nekaj pomoči.
sl[3]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minutah. Z nekaj pomoči.

en: 1 minute | %1 minutes
sl[0]: %1 minuti
sl[1]: %1 minutah
sl[2]: %1 minutah
sl[3]: %1 minutah

en: 1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekundi
sl[1]: %1 sekundah
sl[2]: %1 sekundah
sl[3]: %1 sekundah

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
sl: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 in %2. Z nekaj pomoči.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
sl[0]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundi.
sl[1]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundah.
sl[2]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundah.
sl[3]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 sekundah.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
sl[0]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minuti.
sl[1]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minutah.
sl[2]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minutah.
sl[3]: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 minutah.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
sl: Čestitamo! Igro ste rešili v %1 in %2.

en: Sudoku Standard (9x9)
sl: Običajni Sudoku (9x9)

en: The classic and fashionable game
sl: Klasična in modna igra

en: The Rox 3D Sudoku
sl: Rox 3D sudoku

en: Missing Variant Name
sl: Manjka ime različice

en: Sudoku with 16 symbols
sl: Sudoku s 16 znaki

en: Sudoku with 25 symbols
sl: Sudoku s 25 znaki

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
sl: Sudoku Rox 3D s 16 znaki

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
sl: Sudoku Rox 3D s 25 znaki

en: Mathdoku puzzles can have any size from 3x3 up to 9x9. The solution is a grid in which every row and every column contains the available digits (1-3 up to 1-9) exactly once. The grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues, but there are not many of them. Cages of larger size have a target value and an arithmetic operator (+-x/). The digits in the cage must combine together, using the operator, to reach the target value, e.g. '12x' means that the digits must multiply together to make 12. A digit can occur more than once in a cage, provided it occurs in different rows and columns.
    
    In general, larger Mathdokus are more difficult and so are larger cages. You can select the puzzle size in KSudoku's Settings dialog and the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
sl: Uganke Mathdoku so lahko velike med 3x3 in 9x9 celic. Rešitev je mreža, v kateri vsaka vrstica in stolpec vsebujeta vse razpoložljive številke (od 1-3 do 1-9) le enkrat. Mreža vsebuje tudi nepravilno oblikovane kletke.
    
    Kletke velikosti 1 so začetne vrednosti ali namigi, vendar jih je malo. Večje kletke imajo ciljno vrednost in računski operator (+, -, /, x). Številke v kletki morajo v kombinaciji z računskim operatorjem tvoriti ciljno vrednost. Npr. 12x pomeni, da morajo pomnožene številke v kletki tvoriti 12. V kletki lahko posamezna številka nastopa več kot enkrat, pomembno je le, da se v vrstici ali stolpcu ne ponovi.
    
    V splošnem so večji Mathdoku-ji težji, enako velja za večje kletke. Velikost uganke lahko izberete v nastavitvah KSudoku-ja, največjo velikost kletk pa z gumbom za izbor težavnosti.

en: Playing Mathdoku
sl: Igranje igre Mathdoku

en: Killer Sudoku puzzles can have sizes 4x4 or 9x9, with either four 2x2 blocks or nine 3x3 blocks. The solution must follow Classic Sudoku rules. The difference is that there are few starting-values or clues (if any). Instead the grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues. Cages of larger size have a target value and the digits in them must add up to that value. In Killer Sudoku, a cage cannot contain any digit more than once.
    
    In general, larger cages are more difficult. You can select the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
sl: Uganke Ubijalskega Sudoku-ja so lahko velike med 4x4 in 9x9 celic z bodisi štirimi 2x2 bloki ali devetimi 3x3 bloki. Rešitev mora biti v skladu s klasičnimi pravili Sudoku-ja. Razlika je v tem, da je začetnih vrednosti malo, mreža pa vsebuje tudi nepravilno oblikovane kletke.
    
    Kletke velikosti 1 so začetne vrednosti ali namigi. Večje kletke imajo ciljno vrednost in številke, ki jih kletka vsebuje, se morajo sešteti v to vrednost. V kletki se številke ne smejo ponavljati.
    
    V splošnem so večje kletke težje. Največjo velikost kletk lahko izberete z gumbom za izbor težavnosti.

en: Playing Killer Sudoku
sl: Igranje Ubijalskega Sudoku-ja

en: Mathdoku and Killer Sudoku puzzles have to be keyed in by working on one cage at a time. To start a cage, left click on any unused cell or enter a number in the cell that is under the cursor or enter + - / or x there. A small cage-label will appear in that cell. To extend the cage in any direction, left-click on a neigbouring cell or move the cursor there and type a Space.
    
    The number you type is the cage's value and it can have one or more digits, including zero. A cell of size 1 has to have a 1-digit number, as in a normal Sudoku puzzle. It becomes a starting-value or clue for the player.
    
    The + - / or x is the operator (Add, Subtract, Divide or Multiply). You must have one in cages of size 2 or more. In Killer Sudoku, the operator is provided automatically because it is always + or none.
    
    You can enter digits, operators and cells in any order. To complete the cage and start another cage, always press Return. If you make a mistake, the only thing to do is delete a whole cage and re-enter it. Use right click in the current cage or any earlier cage, if you wish to delete it. Alternatively, use the cursor and the Delete or Backspace key.
    
    When the grid is filled with cages, hit the Check button, to solve the puzzle and make sure there is only one solution. If the check fails, you have probably made an error somewhere in one of the cages.
sl: Ustvarjanja ugank Mathdoku-ja in Ubijalskega Sudoku-ja se morate lotiti po posameznih kletkah. Da kletko začnete, kliknite z levo na katerokoli neuporabljeno celico ali vnesite številko oz. +, -, /, x v celico, ki je pod kazalko. V tej celici se bo prikazala majhna oznaka za kletko. Da kletko razširite, kliknite z levo na katerokoli sosednjo celico ali tja premaknite kazalko in vnesite presledek.
    
    Vnesena vrednost celice lahko vsebuje eno ali več števk, vključno z ničlo. Kletka velikosti ene celice mora vsebovati število z eno števko, kot to velja za običajni Sudoku. To je začetna vrednost ali namig za igralca.
    
    +, -, / ali x so operatorji (seštej, odštej, deli, pomnoži). Kletke, ki vsebujejo več kot eno celico, morajo vsebovati operator. V Ubijalskem Sudoku-ju je operator bodisi + ali ga ni, zato je samodejno izbran.
    
    Števke, operatorje in celice lahko vnašate v poljubnem vrstnem redu. Da zaključite kletko in ustvarite novo, pritisnite Vnašalko. V primeru da ste napravili napako, morate kletko izbrisati in jo znova ustvariti. V ta namen kliknite z desno na kletko, lahko pa v njo prestavite kazalko in pritisnete tipko Delete ali Vračalko.
    
    Ko je mreža zapolnjena s kletkami, kliknite na gumb Preveri, da bo preverjeno, ali ima uganka samo eno rešitev. V primeru, da preverjanje spodleti, ste najbrž napravili napako v eni izmed kletk.

en: Data-entry for Puzzles with Cages
sl: Vnos podatkov za uganke s kletkami

en: The puzzle you entered contains some errors.
sl: Uganka, ki ste jo vnesli, vsebuje nekaj napak.

en: Sorry, no solutions have been found. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
sl: Žal ni bilo najdenih rešitev. Preverite, ali ste uganko vnesli v celoti in pravilno.

en: Check Puzzle
sl: Preveri uganko

en: The Puzzle you entered has a unique solution and is ready to be played.
sl: Uganka, ki ste jo vnesli, ima edinstveno rešitev in jo lahko igrate.

en: The Puzzle you entered has multiple solutions. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
sl: Uganka, ki ste jo vnesli, ima več rešitev. Preverite, ali ste uganko vnesli v celoti in pravilno.

en: Do you wish to play the puzzle now?
sl: Ali želite igrati uganko zdaj?

en: Play Puzzle
sl: Igraj uganko

en: Play
sl: Igraj

en: Enable all messages
sl: Omogoči vsa sporočila

en: Check
sl: Preveri

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
sl: Peklensko

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
sl: Težavnost:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
sl: Simetrija:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
sl: Simetrija

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
sl: Simetrija postavitve namigov, ko se začne uganka

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
sl: Diagonalna

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
sl: Središčna

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
sl: Levo-desna

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
sl: Spiralna

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
sl: Štiristrana

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
sl: Naključni izbor

en: No Symmetry
sl: Brez simetrije

en: Could not load game.
sl: Ni bilo mogoče naložiti igre.

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
sl: Ali resnično želite končati to igro in začeti novo?

[ctx: window title]
en: New Game
sl: Nova igra

[ctx: button label]
en: New Game
sl: Nova igra

en: Do you really want to restart this game?
sl: Ali res želite ponovno začeti to igro?

[ctx: window title]
en: Restart Game
sl: Znova zaženi igro

[ctx: button label]
en: Restart Game
sl: Znova zaženi igro

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Error Writing File
sl: Napaka med zapisovanjem datoteke

en: There seems to be no puzzle to print.
sl: Izgleda, da na voljo ni nobene uganke, ki bi jo lahko natisnili.

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
sl: Igra

en: Theme
sl: Tema

en: Warning: The Unlimited difficulty level has no limit on how many guesses or branch points are required to solve the puzzle and there is no lower limit on how soon guessing becomes necessary.
    
    Please also note that the generation of this type of puzzle might take much longer than other ones. During this time KSudoku will not respond.
sl: Opozorilo: težavnostna stopnja neomejeno nima omejitve glede števila ugibanj ali tega koliko točk razvejitve je potrebno za rešitev uganke. Prav tako ne obstaja spodnja meja, ki določa kdaj postane ugibanje nujno.
    
    Prosimo upoštevajte, da generacija te vrste sestavljanke lahko traja veliko dlje od drugih. V tem času se KSudoku ne bo odzival.

en: Warning
sl: Opozorilo

en: This will enable all the dialogs that you had disabled by marking the 'Do not show this message again' option.
    
    Do you want to continue?
sl: To bo omogočilo vsa pogovorna okna, ki ste jih onemogočili z možnostjo 'Ne kaži več tega sporočila'.
    
    Ali želite nadaljevati?

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
sl: Grafična tema, ki bo uporabljena.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
sl: Izberite teme, ki jih želite uporabljati

en: In Killer Sudoku, the operator is always + or none and KSudoku automatically sets the correct choice.
sl: V Ubijalskem Sudoku-ju je operator vedno + ali pa ga ni. KSudoku samodejno izbere pravega.

en: Killer Sudoku Cage
sl: Kletka Ubijalskega Sudoku-ja

en: The cell you have selected has already been used in a cage.
sl: Celica, ki ste jo izbrali, je že bila uporabljena v kletki.

en: Error in Cage
sl: Napaka v kletki

en: The cell you have selected is not next to any cell in the cage you are creating.
sl: Celica, ki ste jo izbrali, nima sosedov iz kletke, ki jo ustvarjate.

en: The cage you wish to complete has no cells in it yet. Please click on a cell or key in + - / x or a number.
sl: Kletka, ki jo želite zaključiti, je prazna. Kliknite na celico ali vnesite +, -, /, x ali število.

en: The cage you wish to complete has no value yet. Please key in a number with one or more digits.
sl: Kletka, ki jo želite zaključiti, nima vrednosti. Vnesite številko z eno ali več števkami.

en: The cage you wish to complete has more than one cell, but it has no operator yet. Please key in + - / or x.
sl: Kletka, ki jo želite zaključiti, ima več kot eno celico, nima pa še operatorja. Vnesite +, -, / ali x.

en: The cage you wish to complete has one cell, but its value is too large. A single-cell cage must have a value from 1 to %1 in a puzzle of this size.
sl: Kletka, ki jo želite zaključiti, ima eno celico, vendar slednja vsebuje preveliko vrednost. Kletka z eno celico mora imeti za to velikost uganke vrednost med 1 in %1.

en: Do you wish to delete this cage?
sl: Ali želite izbrisati to kletko?

en: Delete Cage
sl: Izbriši kletko

en: The cell you have selected is not in any cage, so the Delete action will not delete anything.
sl: Celica, ki ste jo izbrali, se ne nahaja v kletki, zato dejanje izbrisa ne bo izbrisalo nič.

en: The Delete action finds that there are no cages to delete.
sl: Dejanje izbrisa vrača, da ni kletk za izbris.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sl: I&gra

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
sl: Premik

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
sl: Orodna vrstica z dejanji

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
sl: Žal ni mogoče natisniti tridimenzionalnih ugank.

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
sl: Izbrana je nastavitev KSudoku za tiskanje več ugank na stran.
    
    Vaša sestavljanka bo natisnjena, ko na stran ne bo mogoče postaviti več ugank ali ko bo KSudoku končan.

en: KSudoku has sent output to your printer.
sl: KSudoku je poslal izhod na vaš tiskalnik.

en: Print Sudoku Puzzle
sl: Natisni uganko Sudoku

en: Unable to download file: URL is empty.
sl: Ni mogoče prejeti datoteke: URL je prazen.

en: Unable to open file.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke.

en: Cannot read XML file on line %1
sl: Ni bilo mogoče prebrati vrstice %1 v datoteki XML

en: Unable to download file.
sl: Ni mogoče prejeti datoteke.

en: Unable to create temporary file.
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke.

en: Unable to upload file.
sl: Ni mogoče poslati datoteke.

en: Select %1 (%2)
sl: Izberi %1 (%2)

en: Enter %1 (%2)
sl: Vnesi %1 (%2)

en: Mark %1 (%2)
sl: Označi %1 (%2)

en: Move Up
sl: Premakni se gor

en: Move Down
sl: Premakni se dol

en: Move Left
sl: Premakni se levo

en: Move Right
sl: Premakni se desno

en: Clear Cell
sl: Počisti celico

en: GetNewVariant not implemented
sl: GetNewVariant ni podprta

en: Please select a puzzle variant.
sl: Izberite različico uganke.

en: Unable to start puzzle
sl: Ni mogoče začeti uganke

en: Unable to create an empty puzzle of the chosen variant; please try another.
sl: Ni mogoče ustvariti prazne uganke izbrane različice. Poskusite z drugo.

en: Unable to start a puzzle of the chosen variant; please try another.
sl: Ni mogoče začeti uganke izbrane različice. Poskusite z drugo.

en: Unable to generate a puzzle of the chosen variant; please try another.
sl: Ni mogoče ustvariti uganke izbrane različice. Poskusite z drugo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
sl: Izberite svojo igro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
sl: Dobi nove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
sl: Vnesite uganko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
sl: Ustvari uganko

en: KSudoku - Sudokus and more
sl: KSudoku - Sudoku-ji in več

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
sl: © 2005-2007, avtorji KSudoku

en: KSudoku Author
sl: Avtor KSudoku

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: New puzzle generator and solver
sl: Novi ustvarjalnik ugank in reševalnik

en: Printing and export of 0.4
sl: Tiskanje in izvoz 0.4

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
sl: Zahvaljujoč NeHe-u za vodnike OpenGL

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
sl: Algoritmi za novi ustvarjalnik ugank in reševalnik na davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
sl: Dokument za odprtje
