ksudoku - en to ug translation catalogue (30 entries)

en: &Try Again
ug: قايتا سىنا(&T)

en: &Accept
ug: قوبۇل قىل(&A)

en: &Retry
ug: قايتا سىنا(&R)

en: 1 minute | %1 minutes
ug[0]: %1 مىنۇت

en: 1 second | %1 seconds
ug[0]: %1 سېكۇنت

en: Play
ug: قوي

en: Check
ug: تەكشۈر

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
ug: چەكسىز

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
ug: سىممېترىك

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
ug: دىئاگونال

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
ug: ئوتتۇرا

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
ug: بۇرمىسىمان

[ctx: window title]
en: Restart Game
ug: ئويۇننى قايتا باشلاش

[ctx: button label]
en: Restart Game
ug: ئويۇننى قايتا باشلاش

en: Open Location
ug: ئورۇننى ئاچ

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
ug: ئويۇن

en: Theme
ug: ئۆرنەك

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
ug: ئىشلىتىلىدىغان كۆزنەكلىك ئۆرنەك.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ug: ئويۇن(&G)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ug: يۆتكە(&M)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ug: ياردەم(&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Cannot read XML file on line %1
ug: C %1

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move Down
ug: پەسكە

en: Move Left
ug: سولغا يۆتكە

en: Move Right
ug: ئوڭغا يۆتكە

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Document to open
ug: ئاچىدىغان پۈتۈك
