ksysguard - en to ast translation catalogue (82 entries)

en: Host:
ast: Agospiu:

en: Daemon
ast: Degorriu

en: Port:
ast: Puertu:

en: Command:
ast: Comandu:

en: KDE System Monitor
ast: Supervisor del sistema de KDE

en: System Monitor
ast: Supervisor del sistema

en: &New Tab...
ast: Llingüeta &nueva…

en: Import Tab Fr&om File...
ast: Importar una llingüeta &d'un ficheru…

en: &Download New Tabs...
ast: &Baxar llingüetes nueves…

en: Tab &Properties
ast: &Propiedaes de la llingüeta

en: 1 process | %1 processes
ast[0]: 1 procesu
ast[1]: %1 procesos

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2
ast: Memoria: %1 / %2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total) This should be a shorter version of the previous Memory: %1 / %2]
en: Mem: %1 / %2
ast: Mem: %1/%2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2
ast: Intercambéu: %1/%2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used)]
en: Swap: %1
ast: Intercambéu: %1

en: (c) 1996-2016 The KDE System Monitor Developers
ast: (c) 1996-2016 Los desendolcadores de KSysGuard

en: Current Maintainer
ast: Caltenedor actual

en: Previous Maintainer
ast: Caltenedor anterior

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ast: &Ficheru

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ast: &Ver

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ast: &Axustes

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ast: Barra de ferramientes principal

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
ast: Tabla de procesos

en: Sensor Browser
ast: Restolador de sensores

en: Error
ast: Fallu

en: Range
ast: Rangu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
ast: Títulu

en: Minimum value:
ast: Valor mínimu:

en: Maximum value:
ast: Valor máximu:

en: Alarms
ast: Alarmes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
ast: Llende baxera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
ast: Llende cimera:

en: Sensors
ast: Sensores

en: Edit...
ast: Editar…

en: Push this button to configure the label.
ast: Primi esti botón pa configurar la etiqueta.

en: Push this button to delete the sensor.
ast: Primi esti botón pa desaniciar el sensor.

en: %1 of %2
ast: %1 de %2

en: General
ast: Xeneral

en: Title:
ast: Títulu:

en: Scales
ast: Escales

en: Vertical scale
ast: Escala vertical

en: Horizontal scale
ast: Escala horizontal

en: Pixels per time period:
ast: Píxeles per periodu de tiempu:

en: Grid
ast: Rexáu

en: Lines
ast: Llinies

en: Vertical lines
ast: Llinies verticales

en: Distance:
ast: Distancia:

en: Vertical lines scroll
ast: Desplazamientu de les llinies verticales

en: Horizontal lines
ast: Llinies horizontales

en: Text
ast: Testu

en: Set Color...
ast: Afitar un color…

en: Move Up
ast: Xubir

en: Move Down
ast: Baxar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
ast: Colores

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
ast: &Testu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: &Lower limit:
ast: Llende &baxera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
ast: Llende &cimera:

en: &Properties
ast: &Propiedaes

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
ast: Intervalu de tiempu

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
ast: Intervalu de tiempu

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
ast:  s

en: Unit
ast: Unidá

en: Status
ast: Estáu

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
ast: Carga del sistema

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
ast: Historial de la CPU

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
ast: Historial de la memoria y l'intercambéu

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
ast: Memoria

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
ast: Intercambéu

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
ast: Historial de rede

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
ast: Recibióse

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
ast: Unvióse

en: Cannot open the file %1.
ast: Nun pue abrise'l ficheru %1.

en: Cannot save file %1
ast: Nun pue guardase'l ficheru %1

en: Dummy
ast: Maniquín

en: Tab Properties
ast: Propiedaes d'una llingüeta

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Rows:
ast: Fileres:

en: Columns:
ast: Columnes:

en: Update interval:
ast: Intervalu d'anovamientu:

en: Sheet %1
ast: Fueya %1

en: You do not have a tab that could be saved.
ast: Nun tienes nenguna llingüeta que puea guardase.

en: There are no tabs that could be deleted.
ast: Nun hai llingüetes que puean desaniciase.
