ksysguard - en to az translation catalogue (205 entries)

en: Connect Host
az: Komputerə qoşulmaq

en: Host:
az: Komputer:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
az: Qoşulmalı olan komputerin adını daxil edin.

en: Connection Type
az: Bağlantı Növü

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
az: Uzaq komputerə ssh protokolu ilə qoşulmaq üçün bunu seçin.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
az: Uzaq komputerə rsh protokolu ilə qoşulmaq üçün bunu seçin.

en: Daemon
az: Xidmət

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
az: Əgər ksysguard xidməti sorğularını qəbul edən komputerə qoşulmaq istəyirsinizsə bunu seçin.

en: Custom command
az: Başqa əmr

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
az: Uzaq komputerdə ksysguardd'ı başladacaq, aşağıda daxil etdiyiniz əmri istifadə etmək üçün bunu seçin.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
az: Ksysguard xidmətinin bağlantıları izlədiyi port nömrəsini daxil edin.

en: e.g.  3112
az: məs.,  3112

en: Command:
az: Əmr:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
az: İzləmək istədiyiniz komputerdə ksysguard'ı başladacaq əmri daxil edin.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
az: məs., ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
az: KDE Sistem İzləyicisi

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
az: Bu menyu panelini tamamən gizlədəcək. Siz %1 yazaraq onu təkrar göstərə bilərsiniz.

en: Hide menu bar
az: Menyu panelini gizlətmək

en: System Monitor
az: Sistem İzləyici

en: &Refresh Tab
az: Və&rəqi Yeniləmək

en: &New Tab...
az: Ye&ni Vərəq...

en: Import Tab Fr&om File...
az: Vərəqi Fayldan İ&dxal etmək...

en: Save Tab &As...
az: Vərəqi belə s&axlamaq...

en: &Close Tab
az: Vərəqi &Bağlamaq

en: Monitor &Remote Machine...
az: &Uzaq maşını izləmək...

en: &Download New Tabs...
az: Yeni vərəqləri &yükləmək...

en: &Upload Current Tab...
az: Cari vərəqi &göndərmək...

en: Tab &Properties
az: Vərəqin &xüsusiyyətləri

en: 1 process | %1 processes
az[0]: %1 proses
az[1]: %1 proses

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2
az: Yaddaş: %1 / %2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total) This should be a shorter version of the previous Memory: %1 / %2]
en: Mem: %1 / %2
az: Yadd: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used) This should be a shorter version of the previous Mem: %1 / %2]
en: Mem: %1
az: Yadd: %1

en:  No swap space available
az:  Mübadilə sahəsi mövcud deyil

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2
az: Mübadilə faylı: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used)]
en: Swap: %1
az: Mübadilə faylı: %1

en: (c) 1996-2016 The KDE System Monitor Developers
az: (c) 1996-2016 The KDE Sistem İzləyicisi Tərtibatçıları

en: Current Maintainer
az: Cari Himayəçi

en: Previous Maintainer
az: Əvvəlki Himayəçi

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
az: Solaris Dəstəyi
    Hissələr William LeFebvre'nin "üst" yardımçı 
    proqramının sunos5 modulundan (icazə ilə) 
    əldə edilmişdir.

en: Optional worksheet files to load
az: Yükləmək üçün ixtiyari iş səhifələri faylı

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxış

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
az: Proseslər Cədvəli

en: Sensor Browser
az: Sensorlara Baxış

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
az: Sensorları iş səhifəsinin boş xanasına atmaq

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
az: Sensorlar siyahısında hostlar ə onlarla bağlı sensorlar göstərilir. Siyahıdan sensorları seçin və iş səhifəsinə atın. Qrafikdə sensorun göstəriciləri öz əksini tapacaq. Bəzi qrafiklər eyni anda bir neçə sensorun göstəricilərini göstərə bilər. Bu qrafikə daha çox sensor əlavə etmək üçün siyahıdan seçin və siçanın sol düyməsi ilə tutaraq qrafikə əlavə edin.

en: Error
az: Xəta

en: Edit BarGraph Preferences
az: Qrafikə düzəliş etmək

en: Range
az: Aralıq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
az: Başlıq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
az: Qrafikin başlığını göstərin

en: Display Range
az: Görüntü Aralığı

en: Minimum value:
az: Ən aşağı dəyər:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
az: Ən aşağı dəyəri daxil edin. Əgər hər iki dəyər 0 olarsa, aralıq avtomatik təyin olunacaq.

en: Maximum value:
az: Ən yüksək dəyər:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
az: Ən yüksək dəyəri daxil edin. Əgər hər iki dəyər 0 olarsa, aralıq avtomatik təyin ediləcəkdir.

en: Alarms
az: Siqnallar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
az: Ən aşağı dəyər üçün siqnal

en: Enable alarm
az: Siqnalı aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
az: Ən aşağı dəyər siqnlını aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
az: Aşağı hədd:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
az: Ən yüksək dəyər üçün siqnal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
az: Ən yüksək dəyər siqnalını aktiv edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
az: Yuxarı hədd:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
az: Görünüşü

en: Normal bar color:
az: Qrafikin adi rəngi:

en: Out-of-range color:
az: Həddi aşma rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
az: Arxa fon rəngi:

en: Font size:
az: Şrift ölçüsü:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
az: Bu zolaqların altında bir yarlıq çap etmək üçün istifadə olunan şriftin ölçüsünü təyin edir. Mətn çöx böyük olduqda zolaqlar avtomatik örtülür, və buna görə də burada kiçik şrift ölçüsündən istifadə etmək məsləhətdir.

en: Sensors
az: Sensorlar

en: Edit...
az: Düzəliş etmək...

en: Push this button to configure the label.
az: Yarlığı tənzimləmək üçün bu düyməni vurun.

en: Delete
az: Silmək

en: Push this button to delete the sensor.
az: Sensoru silmək üçün bu düyməni vurun.

en: Label of Bar Graph
az: Qrafika zolağının yarlığı

en: Enter new label:
az: Yeni yarlıq daxil etmək

en: Drop Sensor Here
az: Sensoru buraya atın

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
az: Bu iş vərəqində boş sahədir. Sensorlar siyahısından sensoru tutaraq buraya atın. Vaxtaşırı sensorun göstəricilərini izləməyə imkan verən sensor ekranı görünəcəkdir.

en: %1 of %2
az: %2 - %1

[ctx: units]
en: %1 TiB/s
az: %1 TiB/san

[ctx: units]
en: %1 GiB/s
az: %1 GiB/san

[ctx: units]
en: %1 MiB/s
az: %1 MiB/san

[ctx: units]
en: %1 KiB/s
az: %1 KiB/san

en: Plotter Settings
az: Qrafik ayarları

en: General
az: Əsas

en: Title:
az: Başlıq:

en: Stack the beams on top of each other
az: Cizgiləri bir birinin üzərinə qoymaq

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
az: Cizgilər bir birinin üzərində yerləşir və sahə doldurulmuş olaraq çəkilir. Əgər bir cizginin dəyəri 2 olarsa, digər cizgi isə 3 olarsa o zaman birinci cizgi 2 dəyəri ilə, digəri isə 2+3=5 dəyəri ilə çəkiləcək.

en: Scales
az: Miqyas

en: Vertical scale
az: Şaquli miqyas

en: Specify graph range:
az: Qrafikdə aralığı göstərin:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
az: Görünmə aralığının hazırda göstərilən dəyərlərə dinamik uyğunlaşmasını istəyirsinizsə bu xananı işarələyin; buxana işarələnməsə, aşağıdakı sahələrdə aralığı əl ilə daxil etməlisiniz.

en: Enter the minimum value for the display here.
az: Burada görünəcək minimum dəyəri daxil edin

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
az: Görünəcək daha uyğun maksimum dəyəri daxil edin. Yuxarı aralıq dəyəri bu dəyərin altına endirilməyəcək, lakin izlənən ölçünün dəyəri bu həddi aşarsa qrafikin aralıq ölçüsü avtomatik olaraq genişlənəcək.

en: Horizontal scale
az: Üfüqi miqyas

en: Pixels per time period:
az: Hər vaxt aralığına bir piksel:

en: Grid
az: Tor

en: Lines
az: Xətlər

en: Vertical lines
az: Şaquli xətlər

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
az: Ekran kifayət qədər böyükdürsə şaquli xətləri aktiv etmək üçün bu xananı seçin.

en: Distance:
az: Məsafə:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
az: İki şaquli xət arasındakı məsafəni buraya daxil edin.

en: Vertical lines scroll
az: Şaquli xətləri şürüşdürmək

en: Horizontal lines
az: Üfüqi xətlər

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
az: Ekran kifayət qədər böyükdürsə üfüqi xətləri aktiv etmək üçün bu xananı seçin.

en: Text
az: Mətn

en: Show axis labels
az: Oxlarda etiketləri göstərmək

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
az: Üfüqi xətlərdəki işarələrdə göstəricilərin göstərilməsi üçün bu xananı işarələyin.

en: Set Color...
az: Rəng təyin etmək...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
az: Diaqramdakı sensorların rəngini təyin etmək üçün bu düyməni vurun.

en: Move Up
az: Yuxarı köçürmək

en: Move Down
az: Aşağı köçürmək

en: Display Units
az: Vahidləri göstərmək

en: Mixed
az: Qarışıq

en: Kilobytes
az: Kilobayt

en: Megabytes
az: Meqabayt

en: Gigabytes
az: Qiqabayt

en: Terabytes
az: Terabayt

en: List View Settings
az: Siyahının ayarlanması

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
az: Rənglər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
az: Mətnin rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
az: Tor Rəngi:

en: File logging settings
az: Jurnal faylının ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
az: Qabaq fon rəngi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
az: Mə&tn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
az: &Başlıq:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
az: Fi&ltr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
az: Əl&avə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
az: &Silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
az: &Dəyişmək

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
az: Multimedia ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
az: &Başlıq:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
az: Başlıqda ölçü vahidlərinin görünməsi üçün bu xananı işarəyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
az: Vahidi gö&stərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
az: Siqnalı aktiv &etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: &Lower limit:
az: &Aşağı hədd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
az: Siq&nalı aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
az: Y&uxarı hədd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Nor&mal digit color:
az: Nor&mal rəqəm rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Alarm di&git color:
az: Xəbərdaredici rəqəm rən&gi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Bac&kground color:
az: &Arxa fon rəngi:

en: &Properties
az: &Xüsusiyyətlər

en: &Remove Display
az: Q&rafiki silmək

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
az: <qt><p>Bu sensorlar qrafikidir. Siçanın sağ düyməsi ilə açılan sürüşkən menyuda <i>Xüsusiyyətlər</i> funksiyasını seçərək sensorun qrafikini ayarlaya bilərsiniz. <i>Silmək</i> düyməsi ilə  iş səhifəsindən qrafiki silə biləriniz. </p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
az: Jurnal

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
az: Vaxt intervalı

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
az: Sensorun adı

[ctx: @title:column]
en: Host Name
az: Komputerin adı

[ctx: @title:column]
en: Log File
az: Jurnal faylı

en: Sensor Logger
az: Sensor jurnalı

en: &Remove Sensor
az: Senso&ru silmək

en: &Edit Sensor...
az: S&ensora düzəliş...

en: St&op Logging
az: Jurnalı &dayandırmaq

en: S&tart Logging
az: Jurnalı &başlatmaq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
az: Fayl

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
az: Vaxt intervalı

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
az:  san

en: Sensor Logger Settings
az: Sensor Jurnalı Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
az: Xəbərdarlıq rəngi:

en: Host
az: Komputer

en: Unit
az: Ölçü vahidi

en: Status
az: Vəziyyət

en: Label
az: Yarlıq

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
az: Sistemin yüklənməsi

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
az: Prosessorun istifadəsi

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
az: Yaddaş və Mübadilə Tarixşəsi

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
az: Yaddaş

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
az: Mübadilə faylı

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
az: Şəbəkə Tarixçəsi

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
az: Alınma

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
az: Göndərilmə

en: Cannot open the file %1.
az: %1 faylı açıla bilmir.

en: The file %1 does not contain valid XML.
az: %1 faylı düzgün XML'dən ibarət deyil.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
az: %1 faylında vərəqlərin təfərrüatları yoxdur, faylın növü 'KSysGuardWorkSheet' olmalıdır.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
az: %1 faylının iş səhifəsinin ölçüsü dəhvdir.

en: Cannot save file %1
az: %1 faylı saxlanıla bilmir

en: The clipboard does not contain a valid display description.
az: Mübadilə buferi səhv qrafik formatından ibarətdir.

en: Select Display Type
az: Qrafik növünü seçin

en: &Line graph
az: Qrafikin &xətti

en: &Digital display
az: Qrafikin &rəqəmi

en: &Bar graph
az: Qrafikin &sütunu

en: Log to a &file
az: Jurnala &yazmaq

en: Remove this display?
az: Bu qrafik silinsin?

en: Remove Display
az: Qrafiki silmək

en: Dummy
az: Müvəqqəti

en: Tab Properties
az: Vərəq xüsusiyyətləri

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Rows:
az: Sətirlər:

en: Columns:
az: Sütunlar:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
az: Vərəqdəki sətirlərin sayını daxil edin.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
az: Vərəqdəki sütunların sayını daxil edin.

en: Update interval:
az: Yeniləmə intervalı:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
az: Vərəqin bütün qrafikləri burada göstərilən nisbətdə yenilənir.

en: Enter the title of the worksheet here.
az: İş səhifəsinin başlığını buraya daxil edin.

en: Sheet %1
az: Səhifə %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
az: '%1' vərəqində saxlanılmamış məluatlar var.
    Vərəqi saxlamaq istəyirsiniz?

en: Select Tab File to Import
az: İdxal etmək üçün vərəqi seçin

en: You do not have a tab that could be saved.
az: Saxlanılacaq vərəqiniz yoxdur.

en: Export Tab
az: Vərəqi ixrac etmək

en: There are no tabs that could be deleted.
az: Silinəcək vərəqiniz yoxdur.

[ctx: @info]
en: <para>You can publish your custom tab on the <link url='%1'>KDE Store</link> in the <icode>%2</icode> category.</para><para><filename>%3</filename></para>
az: <para>Vərəqinizi paylaşa biləcəyiniz ünvan: <link url='%1'>KDE Maqazini</link>,  <icode>%2</icode> kateqoriyası.</para><para><filename>%3</filename></para>

en: Upload custom System Monitor tab
az: Sistem İzləyicisi vərəqini tətbiqin müəllifinə göndərmək
