ksysguard - en to be translation catalogue (147 entries)

en: Connect Host
be: Злучыцца з вузлом

en: Host:
be: Вузел:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
be: Вызначце назву вузла, з якім неабходна ўсталяваць злучэнне.

en: Connection Type
be: Тып злучэння

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
be: Выберыце гэты тып для бяспечнага злучэння з аддаленым вузлом.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
be: Выберыце гэты тып для аддаленага злучэння з аддаленым вузлом.

en: Daemon
be: Дэман

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
be: Выберыце гэты тып, каб злучыцца з дэманам, запушчаным на іншым камп'ютэры і які дазваляе злучэнні з боку кліентаў.

en: Custom command
be: Асаблівая каманда

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
be: Выберыце гэты тып, каб выкарыстаць наступную каманду для запуску ksysguardd на аддаленым вузле.

en: Port:
be: Порт:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
be: Вызначце нумар порту, які будзе праслухоўваць дэман ksysguard daemon.

en: e.g.  3112
be: напр.,  3112

en: Command:
be: Каманда:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
be: Вызначце каманду, якая запускае ksysguardd на вузле, за якім вы хочаце назіраць.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
be: напр., ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
be: Сістэмны манітор KDE

en: System Monitor
be: Сістэмны манітор

en:  No swap space available
be:  Прастора падкачкі адсутнічае

en: John Tapsell
be: Джон Тапсэл

en: Current Maintainer
be: Адказны за выпуск

en: Chris Schlaeger
be: Крыс Шлэгер

en: Previous Maintainer
be: Ранейшы адказны

en: Greg Martyn
be: Грэг Марцін

en: Tobias Koenig
be: Тобіас Кёнінг

en: Nicolas Leclercq
be: Нікалас Леклер

en: Alex Sanda
be: Алекс Санда

en: Bernd Johannes Wuebben
be: Бернд Джонс Уэбэн

en: Ralf Mueller
be: Ральф Мюллер

en: Hamish Rodda
be: Хаміш Родда

en: Torsten Kasch
be: Торстэн Каш

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
be: Падтрымка Solaris
    Модулі, перанесеныя з дазволу з модулю sunos5
    службовай праграмы "top" аўтара William LeFebvre.

en: Optional worksheet files to load
be: Загрузіць дадатковыя файлы працоўных аркушаў

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
be: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
be: &Настаўленні

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
be: Галоўная панель начыння

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
be: Табліца працэсаў

en: Sensor Browser
be: Спіс сэнсараў

en: OK
be: Добра

en: Error
be: Памылка

en: Edit BarGraph Preferences
be: Змяніць уласцівасці графіка

en: Range
be: Дыяпазон

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
be: Загаловак

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
be: Вызначце загаловак манітору.

en: Display Range
be: Дыяпазон манітору

en: Minimum value:
be: Мінімальнае значэнне:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
be: Вызначце мінімальнае значэнне манітору. Калі абодва значэнні 0, выкарыстоўваецца аўтаматычнае вызначэнне дыяпазону.

en: Maximum value:
be: Максімальнае значэнне:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
be: Вызначце максімальнае значэнне манітору. Калі абодва значэнні 0, выкарыстоўваецца аўтаматычнае вызначэнне дыяпазону.

en: Alarms
be: Важныя паведамленні

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
be: Паведамляць пра значэнне, меншае дазволенага значэння

en: Enable alarm
be: Уключыць паведамленні

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
be: Уключыць паведамленні пра значэнне, меншае дазволенага значэння

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
be: Ніжняя мяжа:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
be: Паведамляць пра значэнне, большае дазволенага значэння

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
be: Уключыць паведамленні пра значэнне, большае дазволенага значэння

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
be: Верхняя мяжа:

en: Normal bar color:
be: Звычайны колер графіка:

en: Out-of-range color:
be: Колер выхаду за дазволеныя межы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
be: Фонавы колер:

en: Font size:
be: Памер шрыфту:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
be: Вызначае памер шрыфту для подпісаў пад графікамі. Графікі аўтаматычна сціскаюцца, калі тэкст занадта вялікі, таму рэкамендуецца выкарыстоўваць малы памер шрыфту.

en: Sensors
be: Сэнсары

en: Edit...
be: Змяніць...

en: Push this button to configure the label.
be: Націсніце гэтую кнопку, каб змяніць подпіс.

en: Delete
be: Выдаліць

en: Push this button to delete the sensor.
be: Націсніце гэтую кнопку, каб выдаліць сэнсар.

en: Label of Bar Graph
be: Подпіс графіка

en: Enter new label:
be: Вызначце подпіс:

en: Drop Sensor Here
be: Дадаць сэнсар тут

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
be: Гэта вольная прастора на працоўным аркушы. Перацягніце сюды сэнсар са спісу сэнсараў. Манітор сэнсару з'явіцца на аркушы, каб дазволіць назіранне за яго значэннямі.

en: General
be: Агульныя

en: Title:
be: Загаловак:

en: Stack the beams on top of each other
be: Ставіць графікі адзін на адзін

en: Scales
be: Шкалы

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
be: Уключыце гэтую опцыю, калі хочаце, каб дыяпазон манітору вызначаўся аўтаматычна адпаведна з дадзенымі. Калі вы выключыце гэтую опцыю, вам неабходна будзе вызначыць дыяпазон самастойна.

en: Grid
be: Сеціва

en: Lines
be: Лініі

en: Vertical lines
be: Вертыкальныя лініі

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
be: Уключыце гэтую опцыю, каб дазволіць вертыкальныя лініі, калі графік даволі вялікі.

en: Distance:
be: Адлегласць:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
be: Вызначце адлегласць паміж дзвюма вертыкальнымі лініямі.

en: Vertical lines scroll
be: Прамотванне вертыкальных лініяў

en: Horizontal lines
be: Гарызантальныя лініі

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
be: Уключыце гэтую опцыю, каб дазволіць гарызантальныя лініі, калі графік даволі вялікі.

en: Text
be: Тэкст

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
be: Уключыце гэтую опцыю, калі хочаце, каб гарызантальныя лініі падпісваліся адпаведнымі значэннямі.

en: Set Color...
be: Вызначыць колер...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
be: Націсніце гэтую кнопку, каб змяніць колер сэнсару ў дыяграме.

en: Move Up
be: Пасунуць угору

en: Move Down
be: Пасунуць долу

en: List View Settings
be: Настаўленні выгляду спісам

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
be: Колеры

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
be: Колер тэксту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
be: Колер сеціва:

en: File logging settings
be: Настаўленні файла часопісу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
be: Колер тэксту:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
be: &Тэкст

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
be: Фільтр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
be: &Дадаць

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
be: В&ыдаліць

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
be: &Змяніць

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
be: Уключыце гэтую опцыю, каб дадаць подпіс адзінкі вымярэння ў загаловак манітору.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
be: &Паказваць адзінкі вымярэння

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
be: &Уключыць паведамленні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
be: У&ключыць паведамленні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
be: &Верхняя мяжа:

en: &Properties
be: &Уласцівасці

en: &Remove Display
be: &Выдаліць манітор

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
be: <qt><p>Гэта манітор сэнсару. Каб змяніць настаўленні манітора сэнсара, зацісніце правую кнопку мышы ці на рамцы, ці на маніторы і выберыце элемент меню <i>Уласцівасці</i>. Выберыце <i>Выдаліць</i>, каб выдаліць манітор з працоўнага аркушу.</p>%1</qt>

en: Sensor Logger
be: Часопіс сэнсараў

en: &Remove Sensor
be: &Выдаліць сэнсар

en: &Edit Sensor...
be: &Рэдагаваць сэнсар...

en: St&op Logging
be: Сп&ыніць вядзенне часопісу

en: S&tart Logging
be: &Пачаць вядзенне часопісу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
be: Файл

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
be:  сек

en: Sensor Logger Settings
be: Настаўленні часопісу сэнсару

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
be: Колер небяспекі:

en: Host
be: Вузел

en: Sensor
be: Сэнсар

en: Unit
be: Адзінка вымярэння

en: Status
be: Стан

en: Label
be: Подпіс

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
be: Сістэма

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
be: Памяць

en: Cannot open the file %1.
be: Немагчыма адкрыць файл %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
be: Файл %1 не змяшчае сапраўднага коду XML.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
be: Файл %1 не змяшчае сапраўднага азначэння працоўнага аркушу, які павінны мець тып 'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
be: Файл %1 мае няправільны памер працоўнага аркушу.

en: Cannot save file %1
be: Немагчыма запісаць файл %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
be: Буфер абмену не змяшчае сапраўднага апісання манітору.

en: Select Display Type
be: Выберыце тып манітору

en: &Line graph
be: Лінейны графік

en: &Digital display
be: &Лічбавы дысплэй

en: &Bar graph
be: &Графік

en: Log to a &file
be: Файл часопісу

en: Dummy
be: Адладкавы

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Rows:
be: Шэрагі:

en: Columns:
be: Слупкі:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
be: Вызначце колькасць шэрагаў працоўнага аркушу.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
be: Вызначце колькасць слупкоў працоўнага аркушу.

en: Update interval:
be: Інтэрвал абнаўлення:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
be: Усе маніторы працоўнага аркушу будуць абнаўляцца з гэтай частатой.

en: Enter the title of the worksheet here.
be: Вызначце загаловак працоўнага аркушу.

en: Sheet %1
be: Аркуш %1
