ksysguard - en to ca translation catalogue (191 entries)

en: Connect Host
ca: Connecta a la màquina

en: Host:
ca: Màquina:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
ca: Introduïu el nom de la màquina amb la qual voleu connectar.

en: Connection Type
ca: Tipus de connexió

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a usar l'intèrpret d'ordres segur per a accedir a la màquina remota.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a usar l'intèrpret d'ordres segur per a accedir a la màquina remota.

en: Daemon
ca: Dimoni

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu connectar a un dimoni del ksysguard que s'està executant en la màquina a la qual voleu connectar i que escolta les peticions de clients.

en: Custom command
ca: Ordre personalitzada

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu usar l'ordre que introduireu a sota per a iniciar el ksysguardd en la màquina remota.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
ca: Introduïu el número del port en el qual el dimoni ksysguard escoltarà les connexions.

en: e.g.  3112
ca: p. ex.  3112

en: Command:
ca: Ordre:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
ca: Introduïu l'ordre que iniciarà el ksysguardd en la màquina que voleu controlar.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
ca: p. ex. ssh -l root maquina.remota.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
ca: Monitor del sistema del KDE

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
ca: Això ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.

en: Hide menu bar
ca: Oculta la barra de menús

en: System Monitor
ca: Monitor del sistema

en: &Refresh Tab
ca: &Refresca la pestanya

en: &New Tab...
ca: Pestanya &nova...

en: Import Tab Fr&om File...
ca: Importa una pestanya &des d'un fitxer...

en: Save Tab &As...
ca: Desa la pestanya com &a...

en: &Close Tab
ca: Tan&ca la pestanya

en: Monitor &Remote Machine...
ca: Controla una màquina &remota...

en: &Download New Tabs...
ca: Descarrega pestanyes &noves...

en: &Upload Current Tab...
ca: &Penja la pestanya actual...

en: Tab &Properties
ca: &Propietats de la pestanya

en: 1 process | %1 processes
ca[0]: 1 procés
ca[1]: %1 processos

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2
ca: Memòria: %1 / %2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total) This should be a shorter version of the previous Memory: %1 / %2]
en: Mem: %1 / %2
ca: Mem.: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used) This should be a shorter version of the previous Mem: %1 / %2]
en: Mem: %1
ca: Mem.: %1

en:  No swap space available
ca:  No hi ha espai d'intercanvi disponible

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2
ca: Intercanvi: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used)]
en: Swap: %1
ca: Intercanvi: %1

en: Current Maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Previous Maintainer
ca: Mantenidor previ

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
ca: Implementació per a Solaris
    Les peces han esdevingut (amb el permís) a partir del
    mòdul sunos5 de la utilitat «top» de William LeFebvre.

en: Optional worksheet files to load
ca: Fitxers dels fulls de treball opcionals a carregar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
ca: Taula de processos

en: Sensor Browser
ca: Navegador de sensors

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
ca: Arrossegueu els sensors a les cel·les buides d'un full de treball

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
ca: El navegador de sensors mostra una llista de les màquines connectades i dels sensors que proporcionen. Cliqueu i arrossegueu els sensors en les zones d'un full de treball. Apareixerà una pantalla visualitzant els valors subministrats pel sensor. Algunes pantalles de sensor poden mostrar valors de múltiples sensors. Simplement arrossegueu altres sensors cap a la pantalla per a afegir-ne més.

en: OK
ca: D'acord

en: Edit BarGraph Preferences
ca: Edita preferències de la barra gràfica

en: Range
ca: Interval

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
ca: Títol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
ca: Introduïu el títol de la pantalla aquí.

en: Display Range
ca: Mostra l'interval

en: Minimum value:
ca: Valor mínim:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
ca: Introduïu aquí el valor mínim de la pantalla. Si ambdós valors són 0, s'habilita la detecció automàtica de l'interval.

en: Maximum value:
ca: Valor màxim:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
ca: Introduïu aquí el valor màxim de la pantalla. Si ambdós valors són 0, s'habilita la detecció automàtica de l'interval.

en: Alarms
ca: Alarmes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
ca: Alarma per al valor mínim

en: Enable alarm
ca: Habilita alarma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
ca: Habilita el valor mínim de l'alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
ca: Límit inferior:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
ca: Alarma per al valor màxim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
ca: Habilita el valor màxim de l'alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
ca: Límit superior:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
ca: Aspecte

en: Normal bar color:
ca: Color de la barra normal:

en: Out-of-range color:
ca: Color fora de l'interval:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
ca: Color de fons:

en: Font size:
ca: Mida del tipus de lletra:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
ca: Això determina la mida del tipus de lletra usat per a imprimir una etiqueta sota les barres. Les barres se suprimeixen automàticament si el text es fa molt gran, de manera que és aconsellable l'ús d'un tipus de lletra petit.

en: Edit...
ca: Edita...

en: Push this button to configure the label.
ca: Prémer aquest botó per a configurar l'etiqueta.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Push this button to delete the sensor.
ca: Prémer aquest botó per a eliminar el sensor.

en: Label of Bar Graph
ca: Etiqueta del gràfic de barres

en: Enter new label:
ca: Introduïu la nova etiqueta:

en: Drop Sensor Here
ca: Amolleu el sensor aquí

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
ca: Aquest és un espai en blanc en un full de treball. Amolleu un sensor del Navegador de sensors i deixeu-lo aquí. Apareixerà una finestra de sensor que us permetrà controlar els valors del sensor al llarg del temps.

en: %1 of %2
ca: %1 de %2

en: Plotter Settings
ca: Paràmetres del traçador

en: Title:
ca: Títol:

en: Stack the beams on top of each other
ca: Apila els feixos damunt els altres

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
ca: Els feixos s'apilen sobre els altres, i l'àrea es dibuixa omplint-la. Per tant, si un feix té un valor de 2 i un altre feix té un valor de 3, el primer feix es dibuixa en el valor 2 i l'altre feix es dibuixa a 2+3=5.

en: Scales
ca: Escales

en: Vertical scale
ca: Escala vertical

en: Specify graph range:
ca: Indiqueu l'interval del gràfic:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
ca: Marqueu aquesta casella si voleu que l'interval s'adapti dinàmicament als valors mostrats actualment; si no la marqueu, haureu d'especificar l'interval que voleu en els camps de més avall.

en: Enter the minimum value for the display here.
ca: Introduïu aquí el valor mínim per a la pantalla.

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
ca: Introduïu aquí el valor màxim flexible per a la pantalla. L'interval superior no es reduirà per sota d'aquest valor, però encara podrà superar aquest nombre per a valors superiors.

en: Horizontal scale
ca: Escala horitzontal

en: Pixels per time period:
ca: Píxels per al període de temps:

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Lines
ca: Línies

en: Vertical lines
ca: Línies verticals

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a activar les línies verticals si la pantalla és prou gran.

en: Distance:
ca: Distància:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
ca: Introduïu aquí la distància entre dues línies verticals.

en: Vertical lines scroll
ca: Desplaçament de les línies verticals

en: Horizontal lines
ca: Línies horitzontals

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a habilitar les línies horitzontals si la pantalla és prou gran.

en: Show axis labels
ca: Mostra les etiquetes dels eixos

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
ca: Seleccioneu aquesta casella si les línies horitzontals haurien d'estar decorades amb els valors que marquen.

en: Set Color...
ca: Estableix el color...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
ca: Prémer aquest botó per a configurar el color del sensor en el diagrama.

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

en: Display Units
ca: Unitats de visualització

en: Mixed
ca: Barrejat

en: List View Settings
ca: Preferències per a la vista de llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
ca: Color de text:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
ca: Color de la quadrícula:

en: File logging settings
ca: Preferències del fitxer de registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
ca: Color de primer pla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
ca: Tít&ol:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
ca: Fi&ltre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
ca: &Afegeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ca: Su&primeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
ca: &Canvia

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
ca: Preferències del multímetre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
ca: &Títol:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
ca: Habilitar això per a afegir la unitat al títol de la pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
ca: Mo&stra unitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
ca: &Habilita l'alarma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: &Lower limit:
ca: &Límit inferior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
ca: Ha&bilita l'alarma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
ca: Límit &superior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Nor&mal digit color:
ca: Color del dígit nor&mal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Alarm di&git color:
ca: Color del dí&git d'alarma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Bac&kground color:
ca: &Color de fons:

en: &Properties
ca: &Propietats

en: &Remove Display
ca: &Elimina la pantalla

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
ca: <qt><p>Aquesta és la pantalla d'un sensor. Per a personalitzar la pantalla d'un sensor cliqueu el botó dret del ratolí aquí i seleccioneu l'entrada <i>Propietats</i> del menú emergent. Seleccioneu <i>Elimina</i> per a suprimir la pantalla del full de treball.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
ca: Registre

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
ca: Interval de temps

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
ca: Nom sensor

[ctx: @title:column]
en: Host Name
ca: Nom màquina

[ctx: @title:column]
en: Log File
ca: Fitxer de registre

en: Sensor Logger
ca: Registrador del sensor

en: &Remove Sensor
ca: &Elimina el sensor

en: &Edit Sensor...
ca: &Edita el sensor...

en: St&op Logging
ca: A&tura el registre

en: S&tart Logging
ca: Co&mença el registre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
ca: Fitxer

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
ca: Interval de temps

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
ca:  s

en: Sensor Logger Settings
ca: Preferències del registrador del sensor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
ca: Color alarma:

en: Host
ca: Màquina

en: Unit
ca: Unitat

en: Status
ca: Estat

en: Label
ca: Etiqueta

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
ca: Càrrega del sistema

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
ca: Historial de la CPU

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
ca: Historial de la memòria i l'intercanvi

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
ca: Memòria

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
ca: Memòria d'intercanvi

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
ca: Historial de la xarxa

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
ca: Recepció

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
ca: Enviament

en: Cannot open the file %1.
ca: No es pot obrir el fitxer %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
ca: El fitxer %1 no conté XML vàlid.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
ca: El fitxer %1 no conté una definició vàlida del full de treball, el qual ha de tenir un tipus de document «KSysGuardWorkSheet».

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
ca: El fitxer %1 té una mida no vàlida del full de treball.

en: Cannot save file %1
ca: No es pot desar el fitxer %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
ca: El porta-retalls no conté cap descripció vàlida de pantalla.

en: Select Display Type
ca: Trieu un tipus de pantalla

en: &Line graph
ca: Gràfic de &línies

en: &Digital display
ca: Pantalla &digital

en: &Bar graph
ca: Gràfica de &barres

en: Log to a &file
ca: Registra en un &fitxer

en: Remove this display?
ca: Elimino aquesta pantalla?

en: Remove Display
ca: Elimina la pantalla

en: Dummy
ca: Fals

en: Tab Properties
ca: Propietats de la pestanya

en: Properties
ca: Propietats

en: Rows:
ca: Files:

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
ca: Introduïu el nombre de columnes que haurà de tenir el full.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
ca: Introduïu el nombre de columnes que haurà de tenir el full.

en: Update interval:
ca: Interval d'actualització:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
ca: Totes les pantalles del full s'actualitzaran al ritme aquí especificat.

en: Enter the title of the worksheet here.
ca: Introduïu el títol del full de treball aquí.

en: Sheet %1
ca: Full %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
ca: La pestanya «%1» conté dades sense desar.
    Voleu desar la pestanya?

en: Select Tab File to Import
ca: Selecció de fitxer de pestanya a importar

en: You do not have a tab that could be saved.
ca: No teniu cap pestanya que es pugui desar.

en: Export Tab
ca: Exporta pestanya

en: There are no tabs that could be deleted.
ca: No hi ha pestanyes que es puguin suprimir.

[ctx: @info]
en: <para>You can publish your custom tab on the <link url='%1'>KDE Store</link> in the <icode>%2</icode> category.</para><para><filename>%3</filename></para>
ca: <para>Podeu publicar la pestanya personalitzada a la <link url='%1'>KDE Store</link>, a la categoria <icode>%2</icode>.</para><para><filename>%3</filename></para>

en: Upload custom System Monitor tab
ca: Penja una pestanya personalitzada del monitor del sistema
