ksysguard - en_US to cs translation catalogue (194 entries)

en_US: Connect Host
cs: Připojit se k hostiteli

en_US: Host:
cs: Hostitel:

en_US: Enter the name of the host you want to connect to.
cs: Zadejte jméno počítače, ke kterému si přejete se připojit.

en_US: Connection Type
cs: Typ připojení

en_US: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
cs: Zvolte tuto volbu pokud si přejete používat secure shell k přihlašování ke vzdálenému hostiteli.

en_US: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
cs: Zvolte tuto volbu pokud si přejete používat remote shell k přihlašování ke vzdálenému hostiteli.

en_US: Daemon
cs: Démon

en_US: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
cs: Zvolte tuto volbu pokud si přejete se připojit ke ksysguard démonu, který běží na stroji, ke kterému si přejete se připojit a který naslouchá požadavkům klientů.

en_US: Custom command
cs: Vlastní příkaz

en_US: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
cs: Zvolte tuto volbu pokud si přejete použít příkaz, který jste zadali níže ke spuštění ksysguardd démona na vzdáleném počítači.

en_US: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
cs: Zadejte číslo portu, na kterém bude démon ksysguardd komunikovat.

en_US: e.g.  3112
cs: např. 3112

en_US: Command:
cs: Příkaz:

en_US: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
cs: Zadejte jméno programu, který spustí ksysguardd na počítači, který bude monitorován.

en_US: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
cs: např. ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en_US: KDE System Monitor
cs: Monitor systému pro KDE

en_US: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
cs: Toto úplně skryje panel nabídky. Můžete ji opětovně zobrazit pomocí %1.

en_US: Hide menu bar
cs: Skrýt nabídku

en_US: System Monitor
cs: Monitor systému

en_US: &Refresh Tab
cs: O&bnovit sešit

en_US: &New Tab...
cs: &Nový sešit...

en_US: Import Tab Fr&om File...
cs: Imp&ortovat sešit ze souboru...

en_US: Save Tab &As...
cs: Uložit sešit j&ako...

en_US: &Close Tab
cs: Z&avřít sešit

en_US: Monitor &Remote Machine...
cs: Monito&rovat vzdálený počítač...

en_US: &Download New Tabs...
cs: S&táhnout nové sešity...

en_US: &Upload Current Tab...
cs: Odeslat akt&uální kartu...

en_US: Tab &Properties
cs: &Vlastnosti sešitu

en_US: 1 process | %1 processes
cs[0]: 1 proces
cs[1]: %1 procesy
cs[2]: %1 procesů

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en_US: Memory: %1 / %2
cs: Paměť: %1/%2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total) This should be a shorter version of the previous Memory: %1 / %2]
en_US: Mem: %1 / %2
cs: Pam: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used) This should be a shorter version of the previous Mem: %1 / %2]
en_US: Mem: %1
cs: Pam: %1

en_US:  No swap space available
cs:  Není dostupný odkládací prostor

en_US: (c) 1996-2016 The KDE System Monitor Developers
cs: (c) 1996-2016 Vývojáři monitoru systému pro KDE

en_US: Current Maintainer
cs: Současný správce

en_US: Previous Maintainer
cs: Předchozí správce

en_US: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
cs: Podpora pro Solaris
    Části odvozeny (se souhlasem) z modulu sunos5,
    autor William LeFebvre (nástroj "top").

en_US: Optional worksheet files to load
cs: Volitelné sešity k načtení

note: i18n: ectx: Menu (file)
en_US: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en_US: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en_US: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en_US: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en_US: Process Table
cs: Seznam procesů

en_US: Sensor Browser
cs: Prohlížeč senzorů

en_US: Drag sensors to empty cells of a worksheet
cs: Přetáhněte senzory na prázdná políčka v pracovním sešitu

en_US: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
cs: Prohlížeče senzorů zobrazuje seznam připojených hostitelů a senzorů, které hostitelé poskytují. Klikněte a přetáhněte senzory na plochu pracovního sešitu. Objeví se zobrazovač, který vykresluje hodnoty poskytnuté senzorem. Některé zobrazovače senzorů mohou zobrazovat hodnoty několika senzorů. Další senzory přidáte jednoduchým přetáhnutím dalších senzorů na zobrazovač.

en_US: Error
cs: Chyba

en_US: Edit BarGraph Preferences
cs: Předvolby sloupcového grafu

en_US: Range
cs: Rozsah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en_US: Title
cs: Název

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en_US: Enter the title of the display here.
cs: Zadejte zde název obrazovky.

en_US: Display Range
cs: Rozsah zobrazení

en_US: Minimum value:
cs: Minimální hodnota:

en_US: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
cs: Zadejte minimální hodnotu pro zobrazení. Pokud jsou obě hodnotu nastaveny na 0, je povolen automatický rozsah.

en_US: Maximum value:
cs: Maximální hodnota:

en_US: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
cs: Zadejte maximální hodnotu pro zobrazení. Pokud jsou obě hodnotu nastaveny na 0, je povolen automatický rozsah.

en_US: Alarms
cs: Alarmy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en_US: Alarm for Minimum Value
cs: Alarm pro minimální hodnotu

en_US: Enable alarm
cs: Povolit alarm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en_US: Enable the minimum value alarm.
cs: Povolit alarm na minimální hodnotu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en_US: Lower limit:
cs: Dolní limit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en_US: Alarm for Maximum Value
cs: Alarm pro maximální hodnotu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en_US: Enable the maximum value alarm.
cs: Povolit alarm na maximální hodnotu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en_US: Upper limit:
cs: Horní limit:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en_US: Look
cs: Vzhled

en_US: Normal bar color:
cs: Barva normálního sloupce:

en_US: Out-of-range color:
cs: Barva "mimo rozsah":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en_US: Background color:
cs: Barva pozadí:

en_US: Font size:
cs: Velikost písma:

en_US: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
cs: Toto určuje velikost písma použitého pro nápisy pod sloupci. Sloupce jsou automaticky potlačeny, pokud je text příliš velký, takže je doporučeno používat malé velikosti písma.

en_US: Sensors
cs: Senzory

en_US: Edit...
cs: Upravit...

en_US: Push this button to configure the label.
cs: Stiskněte tlačítko pro konfiguraci názvu

en_US: Delete
cs: Smazat

en_US: Push this button to delete the sensor.
cs: Stiskněte tlačítko pro smazání senzoru.

en_US: Label of Bar Graph
cs: Popisek sloupcového diagramu

en_US: Enter new label:
cs: Zadejte nový popisek:

en_US: Drop Sensor Here
cs: Upustit senzor na toto místo

en_US: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
cs: Toto je prázdná plocha v pracovním sešitu. Přetáhněte sem senzor z prohlížeče senzorů. Objeví se zobrazovač senzoru, který umožní sledovat časový průběh hodnot senzoru.

en_US: %1 of %2
cs: %1 z %2

en_US: Plotter Settings
cs: Nastavení vykreslování

en_US: General
cs: Obecné

en_US: Title:
cs: Název:

en_US: Scales
cs: Čáry

en_US: Vertical scale
cs: Svislé měřítko

en_US: Specify graph range:
cs: Zadejte rozsah grafu:

en_US: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
cs: Zaškrtněte tuto volbu, přejete-li si, aby se rozsah zobrazení automaticky přizpůsoboval zobrazeným hodnotám. Pokud tato volba nebude zaškrtnuta, pak je nutné požadovaný rozsah zadat v níže uvedených políčkách.

en_US: Enter the minimum value for the display here.
cs: Zadejte minimální hodnotu pro zobrazení.

en_US: Horizontal scale
cs: Vodorovné měřítko

en_US: Pixels per time period:
cs: Pixelů na jednotku času:

en_US: Grid
cs: Mřížka

en_US: Lines
cs: Čáry

en_US: Vertical lines
cs: Svislé čáry

en_US: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
cs: Zaškrtněte pro povolení zobrazování svislých čar pokud to zobrazení dovoluje.

en_US: Distance:
cs: Vzdálenost:

en_US: Enter the distance between two vertical lines here.
cs: Zde zadejte vzdálenost mezi dvěma svislými čarami.

en_US: Vertical lines scroll
cs: Rolování svislých čar

en_US: Horizontal lines
cs: Vodorovné čáry

en_US: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
cs: Zaškrtněte pro povolení zobrazování vodorovných čar pokud to zobrazení dovoluje.

en_US: Show axis labels
cs: Zobrazit popisky os

en_US: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
cs: Zaškrtněte tuto volbu jestliže mají být vodorovné čáry doplněny o hodnoty, které označují.

en_US: Set Color...
cs: Nastavit barvu...

en_US: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
cs: Stlačením tohoto tlačítka můžete nastavit barvu senzoru v zobrazení.

en_US: Move Up
cs: Nahoru

en_US: Move Down
cs: Dolů

en_US: Display Units
cs: Zobrazit jednotky

en_US: Mixed
cs: Smíšené

en_US: Kilobytes
cs: Kilobytů

en_US: Megabytes
cs: Megabajtů

en_US: Gigabytes
cs: Gigabytů

en_US: Terabytes
cs: Terabajty

en_US: List View Settings
cs: Nastavení seznamu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en_US: Colors
cs: Barvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en_US: Text color:
cs: Barva textu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en_US: Grid color:
cs: Barva mřížky:

en_US: File logging settings
cs: Nastavení záznamu do souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en_US: Foreground color:
cs: Barva popředí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: T&itle:
cs: &Název:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en_US: Fi&lter
cs: Fi&ltr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en_US: &Add
cs: Přid&at

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en_US: &Delete
cs: &Smazat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en_US: &Change
cs: Z&měnit...

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en_US: Multimeter Settings
cs: Nastavení multimetru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: &Title:
cs: &Název:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en_US: Enable this to append the unit to the title of the display.
cs: Povolením této volby umožníte přidání jednotky do titulku zobrazovače.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en_US: &Show unit
cs: Zobrazovat &jednotku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en_US: &Enable alarm
cs: Povolit ala&rm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en_US: &Lower limit:
cs: Dolní &limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en_US: E&nable alarm
cs: Povolit ala&rm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en_US: &Upper limit:
cs: &Horní limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en_US: Nor&mal digit color:
cs: Barva nor&mální číslice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en_US: Alarm di&git color:
cs: &Barva číslice alarmu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en_US: Bac&kground color:
cs: Barva poza&dí:

en_US: &Properties
cs: &Vlastnosti

en_US: &Remove Display
cs: Odst&ranit displej

en_US: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
cs: <qt><p>Toto je zobrazení senzorů. K úpravě senzorů klikněte zde pravým tlačítkem myši a zvolte položku <i>Vlastnosti</i> z kontextové nabídky. Zvolte <i>Odstranit</i> ke smazání displeje ze sešitu.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en_US: Logging
cs: Záznamy

[ctx: @title:column]
en_US: Timer Interval
cs: Interval časovače

[ctx: @title:column]
en_US: Sensor Name
cs: Název senzoru

[ctx: @title:column]
en_US: Host Name
cs: Název počítače

[ctx: @title:column]
en_US: Log File
cs: Soubor se záznamem

en_US: Sensor Logger
cs: Záznam senzorů

en_US: &Remove Sensor
cs: Odst&ranit senzor

en_US: &Edit Sensor...
cs: Upravit s&enzor...

en_US: St&op Logging
cs: Zas&tavit zaznamenávání

en_US: S&tart Logging
cs: S&pustit zaznamenávání

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en_US: File
cs: Soubor

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en_US: Timer Interval
cs: Interval časovače

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en_US:  sec
cs:  sek

en_US: Sensor Logger Settings
cs: Nastavení záznamu senzorů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en_US: Alarm color:
cs: Barva alarmu:

en_US: Host
cs: Hostitel

en_US: Sensor
cs: Senzor

en_US: Unit
cs: Jednotka

en_US: Status
cs: Stav

en_US: Label
cs: Popisek

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en_US: System Load
cs: Systémové zatížení

note: i18n: tag display attribute title
en_US: CPU History
cs: Historie CPU

note: i18n: tag display attribute title
en_US: Memory and Swap History
cs: Historie paměti a swapu

note: i18n: tag beam attribute summationName
en_US: Memory
cs: Paměť

note: i18n: tag beam attribute summationName
en_US: Swap
cs: Odkládací prostor

note: i18n: tag display attribute title
en_US: Network History
cs: Historie sítě

note: i18n: tag beam attribute summationName
en_US: Receiving
cs: Příjem

note: i18n: tag beam attribute summationName
en_US: Sending
cs: Odesílání

en_US: Cannot open the file %1.
cs: Nelze otevřít soubor %1.

en_US: The file %1 does not contain valid XML.
cs: Soubor %1 neobsahuje platné XML.

en_US: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
cs: Soubor %1 neobsahuje platnou definici sešitu; musí obsahovat typ dokumentu 'KSysGuardWorkSheet'.

en_US: The file %1 has an invalid worksheet size.
cs: Soubor %1 má neplatnou velikost sešitu.

en_US: Cannot save file %1
cs: Nelze uložit soubor %1

en_US: The clipboard does not contain a valid display description.
cs: Schránka neobsahuje platný popis zobrazení.

en_US: Select Display Type
cs: Vyberte typ displeje

en_US: &Line graph
cs: Čá&rový graf

en_US: &Digital display
cs: &Digitální displej

en_US: &Bar graph
cs: &Sloupcový graf

en_US: Log to a &file
cs: Záznam do &souboru

en_US: Remove this display?
cs: Odstranit tento displej?

en_US: Remove Display
cs: Odst&ranit displej

en_US: Dummy
cs: Falešný

en_US: Tab Properties
cs: Vlastnosti sešitu

en_US: Properties
cs: Vlastnosti

en_US: Rows:
cs: Řady:

en_US: Columns:
cs: Sloupce:

en_US: Enter the number of rows the sheet should have.
cs: Zadejte počet řádek v sešitu.

en_US: Enter the number of columns the sheet should have.
cs: Zadejte počet sloupců v sešitu.

en_US: Update interval:
cs: Interval aktualizace:

en_US: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
cs: Všechny zobrazovače v sešitě budou aktualizovány v tomto intervalu.

en_US: Enter the title of the worksheet here.
cs: Zde vložte titulek pracovního sešitu.

en_US: Sheet %1
cs: Sešit %1

en_US: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
cs: Sešit '%1' obsahuje neuložená data.
    Přejete si uložit tento sešit?

en_US: Select Tab File to Import
cs: Vybrat soubor sešitu k importu

en_US: You do not have a tab that could be saved.
cs: Neexistuje sešit, který by mohl být uložen.

en_US: Export Tab
cs: Exportovat sešit

en_US: There are no tabs that could be deleted.
cs: Neexistuje sešit, který by mohl být smazán.

en_US: Upload custom System Monitor tab
cs: Odeslat vlastní kartu Monitoru systému
