ksysguard - en to csb translation catalogue (169 entries)

en: Connect Host
csb: Pòłączenié do kòmpùtra

en: Host:
csb: Kòmpùtr:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
csb: Wpiszë miono kòmpùtra, z jaczim chcesz sã pòłączëc.

en: Connection Type
csb: Ôrt pòłączeniô

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
csb: Zaznaczë, abë brëkòwac ssh do logòwaniô na daleczim kòmpùtrze.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
csb: Zaznaczë, abë brëkòwac rsh do logòwaniô na daleczim kòmpùtrze.

en: Daemon
csb: Demon

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
csb: Zaznaczë, jeżlë chcesz dostôwac wëdowiédzã òd demona ksysguard dzejającégò na kòmpùtrze, z jaczim chcesz sã pòłączëc.

en: Custom command
csb: Pòlét brëkòwnika

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
csb: Zaznaczë, abë brëkòwac pòlétu wpisywónégò niżi do zrëszaniô demona ksysguard na daleczim kòmpùtrze.

en: Port:
csb: Pòrt:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
csb: Wpiszë numer pòrtu, na jaczim demon ksysguard żdô na pòłączenia.

en: e.g.  3112
csb: np.  3112

en: Command:
csb: Pòlét:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
csb: Wpiszë pòlét, jaczi zrëszë demona ksysguard na wëbrónym do mònitorowaniô kòmpùtrze.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
csb: np.ssh -l root komputr.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
csb: Mònitora Systemë KDE

en: System Monitor
csb: Mònitora systemë

en: &Refresh Tab
csb: Ò&dswierzë kôrtã

en: &New Tab...
csb: &Nowô kôrta...

en: Import Tab Fr&om File...
csb: Impòrtëjë kôrtã &z lopka...

en: Save Tab &As...
csb: Z&apiszë kôrtã jakno...

en: &Close Tab
csb: &Zamkni kôrtã

en: Monitor &Remote Machine...
csb: Mònitorëjë daleczi kòmpùtr...

en: &Download New Tabs...
csb: Zlad&ëjë nową kôrtã...

en: &Upload Current Tab...
csb: &Dodôj nową kôrtã...

en: Tab &Properties
csb: &Swòjiznë

en:  No swap space available
csb:  Felënk wòlny pamiãcë wëmianë

en: Current Maintainer
csb: Biéżny òpiekùn

en: Previous Maintainer
csb: Pòprzédny òpiekùn

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
csb: Òbsłëga Solaris
    Dzéle pòchôdôjącé (za pòzwòleniém) z mòduła
    sunos5 nôrzãdza "top" Williama LeFebvre'a.

en: Optional worksheet files to load
csb: Dodôwné lopczi robòczëch bògów do wladowaniô

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
csb: &Lopk

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
csb: &Wëzdrzatk

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
csb: Na&stôwë

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédnô listew nôrzãdzów

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
csb: Tabela procesu

en: Sensor Browser
csb: Przezérnik ùzérôczów

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
csb: Przecygni ùzérôczë na wòlny plac robòczy bòdż

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
csb: Lësta ùzérôczów ùprzëstãpniónëch przez pòdłączoné kòmpùtrë. Klëkni ë przëcygni ùzérôcz na wòlny plac robòczy bòdżi. Zjôwi sã wëzdrzatk pòkôzujący pòdôwczi ladowóné przez ùzérôcz. Niechtërné wëzdrzatczi mògą jednoczasno òbrôzowac pòdôwczi z czilu ùzérôczów. Zwëkòwò przecygni zôstné ùzérôczë, abë dodac je do wëzdrzatkù.

en: Error
csb: Fela

en: Edit BarGraph Preferences
csb: Editëjë swòjiznë stołpka

en: Range
csb: Kréz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
csb: Titel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
csb: Tuwò wprowadzë miono wëzdrzatkù.

en: Display Range
csb: Kréz wëzdrzatkù

en: Minimum value:
csb: Minimalnô wôrtnota:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
csb: Wprowadzë minimalną wôrtnotã dlô wëzdrzatkù. Jeżlë òbiedwie wôrtnotë są równé zero, włączóny je wëbiérk aùtomatnégò krézu.

en: Maximum value:
csb: Maksymalnô wôrtnota:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
csb: Wprowadzë maksymalną wôrtnotã dlô wëzdrzatkù. Jeżlë òbiedwie wôrtnotë są równe zero, włączóny je wëbiérk aùtomatnégò krézu.

en: Alarms
csb: Alarmë

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
csb: Alarm dlô minimalny wôrtnotë

en: Enable alarm
csb: Włączë alarm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
csb: Aktiwùjë minimaną wôrtnotã alarmù.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
csb: Dolnô greńca:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
csb: Alarm dlô maksymalny wôrtnotë

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
csb: Aktiwùjë maksymalną wôrtnotã alarmù.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
csb: Górnô grëńca:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
csb: Wëzdrzatk

en: Normal bar color:
csb: Zwëkòwô farwa stołpka:

en: Out-of-range color:
csb: Farwa bùten krézu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
csb: Farwa spòdlégò:

en: Font size:
csb: Miara fòntu:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
csb: To òpisëjë miarã fòntu ùżëtégò w etikece niżi stołpków. Stołpczi są aùtomatno zmnészóné, jeżlë tekst etiketë je za wiôldżi, téj wskôzóné je brëkòwónié w tim przëtrôfkù môłëch fòntów.

en: Sensors
csb: Ùzérôczë

en: Edit...
csb: Zmieni...

en: Push this button to configure the label.
csb: Wcësni, abë kònfigùrowac eticzétã.

en: Delete
csb: Rëmôj

en: Push this button to delete the sensor.
csb: Wcësni, abë rëmnąc ùzérôcza.

en: Label of Bar Graph
csb: Eticzéta stołpòwi dijagramë

en: Enter new label:
csb: Wpiszë nową eticzétã:

en: Drop Sensor Here
csb: Pùszczë tuwò ùzérôcz

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
csb: To je wòlny môl na robòczi bòdze. Chwôcë ùzérôcz z przezérnika ùzérôczów ë pùszczë gò w tim môlu. Zjôwi sã prezentacëjô wôrtnotów dostowónych z tegò ùzérôcza w czase.

en: Plotter Settings
csb: Nastôwë plotera

en: General
csb: Òglowé

en: Title:
csb: Titel:

en: Scales
csb: Skale

en: Vertical scale
csb: Wertikalnô skala

en: Specify graph range:
csb: Rum skalë:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
csb: Zaznaczë tã òptacëjã, jeżlë chcesz, abë wielgòsc dijagramù dinamiczno dopasowała sã do wëskrzëniwónëch na nim wôrtnotów. Jeżlë nie zaznaczësz ti òptacëji, nót je pòdac kréz w pòlach niżi.

en: Enter the minimum value for the display here.
csb: Wpiszë tuwò minimalną wôrtnotã dlô wëskrzëniôcza.

en: Horizontal scale
csb: Hòrizontalnô skala

en: Pixels per time period:
csb: pikslów na jednostkã czasu

en: Grid
csb: Mrzéżka

en: Lines
csb: Rézë

en: Vertical lines
csb: Wertikalné rézë

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
csb: Zaznaczë, jeżlë chcesz włączëc wertikalné rézë, czëdë dijagram mdze za wiôldżi.

en: Distance:
csb: Dôlëzna:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
csb: Wprowadzë dôlëznã midze dwoma wertikalnëma rézama.

en: Vertical lines scroll
csb: Wertikalné rézë

en: Horizontal lines
csb: Hòrizontalné rézë

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
csb: Zaznaczë, jeżlë chcesz włączëc hòriznotalné rézë, czedë dijagram mdze za wiôldżi.

en: Text
csb: Tekst

en: Show axis labels
csb: Wëskrzëni eticzétë òsów

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
csb: Zaznaczë, jeżlë przë hòrizontalnëch rézach mô zjôwic sã wôrtnota.

en: Set Color...
csb: Nastôwi farwã...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
csb: Wcësni, abë zmienic farwã ùzérôcza na dijagramie.

en: Move Up
csb: Przesënie w górã

en: Move Down
csb: Przesënie w dół

en: List View Settings
csb: Nastôwë listë wëzdrzatków

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
csb: Farwë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
csb: Farwa tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
csb: Farwa mrzéżczi:

en: File logging settings
csb: Nastôwë lopka log

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
csb: Pierszô farwa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
csb: &Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
csb: T&itel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
csb: &Dodôj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
csb: &Rëmôj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
csb: &Zmieni

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
csb: Nastôwë dijagramë wskôzéwôcza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
csb: &Titel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
csb: Włączë, abë dodac jednotã do titla dijagramë.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
csb: Pò&kôżë jednotã

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
csb: &Włączë alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
csb: Włą&czë alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
csb: &Górnô grëńca:

en: &Properties
csb: &Swòjiznë

en: &Remove Display
csb: &Rëmôj dijagram

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
csb: <qt><p>To je dijagram pòdôwków òdczëtónëch z ùzérôcza. Abë zmienic dijagram, klëkni ë trzëmôj prawą knąpã mëszë tuwò ë wëbiérzë <i>Swòjiznë</i> z kòntekstowégò menu. Wëbiérzë <i>Rëmôj</i>, abë rëmnąc dijagramã z wëzdrzatkù.</p>%1</qt>

en: Sensor Logger
csb: Registrator ùzérôcza

en: &Remove Sensor
csb: &Rëmôj ùzérôcz

en: &Edit Sensor...
csb: &Editëjë ùzérôcz...

en: St&op Logging
csb: &Zakùńczë registrowanié

en: S&tart Logging
csb: &Naczni registrowanié

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
csb: Lopk

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
csb:  sekùnda

en: Sensor Logger Settings
csb: Nastôwë registratora ùzérôcza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
csb: Farwa alarmù:

en: Host
csb: Kòmpùtr

en: Sensor
csb: Ùzérôcz

en: Unit
csb: Jednota

en: Status
csb: Stón

en: Label
csb: Eticzéta

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
csb: Òbladowanié systemë

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
csb: Historëjô CPU

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
csb: Historëjô pamiãcë ë pamiãcë wëmianë

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
csb: Pamiãc

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
csb: Sécowô historëjô

en: Cannot open the file %1.
csb: Nié mòże òtemknąc lopka %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
csb: Lopk %1 zamëkô w se zmiłkòwi fòrmat XML.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
csb: Lopk %1 nie zamëkô w se bezzmiłkòwi definicëji robòczi bòdżi. Lopk mùszi bëc ôrtu 'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
csb: Lopk %1 zamëkô w se zmiłkòwą miarã robòczi bòdżi.

en: Cannot save file %1
csb: Nié mòże zapisac lopka %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
csb: Tacnik ni mô bezzmiłkòwigò òpisënka wëzdrzatkù.

en: Select Display Type
csb: Wëbiérzë ôrt prezentacëji pòdôwków

en: &Line graph
csb: &Liniowô diagrama

en: &Digital display
csb: &Cyfrowy pòdzérk

en: &Bar graph
csb: &Stołpk

en: Log to a &file
csb: Zapiszë dniewnik do &lopka

en: Remove this display?
csb: Rëmnąc nen pòdzérk?

en: Remove Display
csb: Rëmôj pòdzérk

en: Dummy
csb: Domëslny

en: Tab Properties
csb: Swòjiznë kôrtë

en: Properties
csb: Swòjiznë

en: Rows:
csb: Rézë:

en: Columns:
csb: Kòlumnë:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
csb: Wprowadzë lëczbã rézów, jaczé bë mùszałe nalezc sã w bòdze.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
csb: Wprowadzë lëczbã kòlumnów, jaczé bë mùszałe nalezc sã w bòdze.

en: Update interval:
csb: Rozstãp midze òdswiéżaniém:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
csb: Wszëtczé ùzérôczë na ti bòdżi są aktalnioné z òtaksowóną tu czãstotlëwòtą.

en: Enter the title of the worksheet here.
csb: Wprowadzë w tim môlu titel bòdżi.

en: Sheet %1
csb: Bòga %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
csb: Kôrta '%1' zamëkô w se niezapisóné pòdôwczi.
    Chcesz je zapisac?

en: Select Tab File to Import
csb: Wëbierzë lopk kôrtë do impòrtowaniô

en: You do not have a tab that could be saved.
csb: Ni môsz kôrtë, jakô bë mògła bëc zapisónô.

en: Export Tab
csb: Ekspòrtëjë kôrtã

en: There are no tabs that could be deleted.
csb: Ni môsz kôrtë, jaką mòże rëmnąc.

en: Upload custom System Monitor tab
csb: Dodôj swòją kôrtã Mònitora systemë
