ksysguard - en to eo translation catalogue (155 entries)

en: Connect Host
eo: Konektiĝi al gastigo

en: Host:
eo: Gastigo:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
eo: Donu la nombron de gastigo, al kiu vi volas konektiĝi.

en: Connection Type
eo: Konekta tipo

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
eo: Elektu tion por uzi sekuran ŝelon por ensaluti al la fora komputilo.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
eo: Elektu tion por uzi foran ŝelon por ensaluti al la fora komputilo.

en: Daemon
eo: Demono

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
eo: Elektu, se vi volas konektiĝi al ksysguard-demono kiu ruliĝas sur la konektenda maŝino, kaj kiu atendas klientopetojn.

en: Custom command
eo: Propra komando

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
eo: Elektu tion, se vi volas uzi la malsupre donitan komandon por lanĉi Sistemobservilon "ksysguardd" en la fora komputilo.

en: Port:
eo: Pordo:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
eo: Donu la numeron de la pordo, je kiu la ksysguard-demono akceptas konektojn.

en: e.g.  3112
eo: ekz.  3112

en: Command:
eo: Komando:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
eo: Donu la komandon, per kiu lanĉiĝas la servo "ksysguardd" sur la komputilo, kiun vi volas observi.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
eo: ekz. ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
eo: KDE-Sistemgardilo

en: System Monitor
eo: Sistemgardilo

en: &Close Tab
eo: &Fermi la langeton

en: &Download New Tabs...
eo: &Elŝuti novajn langetojn...

en: &Upload Current Tab...
eo: &Alŝuti nunan langeton...

en:  No swap space available
eo: Nenia permutoloko disponeblas

en: Current Maintainer
eo: Nuna prizorganto

en: Previous Maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
eo: Solaris subteno
    Partoj depruntitaj (per permeso) el la sunos5-a
    modulo de William LeFebvre-es "top" utilaĵo.

en: Optional worksheet files to load
eo: Aldonaj laborfoliaj dosieroj por ŝargi

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
eo: Proceza tabelo

en: Sensor Browser
eo: Sentilaro

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
eo: La sentilo-rigardilo listigas la konektitajn gastigojn kaj la sentilojn, kiujn ili ofertas. Musŝovu sentilojn en la koncernajn regionojn de la laborfolio. Vidigilo aperos prezentante la valorojn de la sentilo. Kelkaj vidigiloj povas prezenti la valorojn de pluraj sentiloj. Simple alŝovu aliajn sentilojn sur la vidigilo por aldoni pliajn.

en: OK
eo: Bone

en: Error
eo: Eraro

en: Edit BarGraph Preferences
eo: Modifi bastonan diagraman agordaĵon

en: Range
eo: Intervalo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
eo: Titolo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
eo: Donu la titolon de la vidigilo tie ĉi.

en: Display Range
eo: Montrata intervalo

en: Minimum value:
eo: Minimuma valoro:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
eo: Enmetu la minimuman valoron por la vidigilo tie ĉi. Se ambaŭ valoroj estas 0, la intervalo estas divenata aŭtomate.

en: Maximum value:
eo: Maksimuma valoro:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
eo: Enmetu la maksimuman valoron por la vidigilo tie ĉi. Se ambaŭ valoroj estas 0, la intervalo estas divenata aŭtomate.

en: Alarms
eo: Alarmoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
eo: Alarmo por minimuma valoro

en: Enable alarm
eo: Ŝalti alarmon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
eo: Ŝalti la minimuman valoran alarmon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
eo: Malsupra limo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
eo: Alarmo por maksimuma valoro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
eo: Ŝalti maksimuman valoran alarmon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
eo: Supra limo:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
eo: Aspekto

en: Normal bar color:
eo: Koloro de normala bastono:

en: Out-of-range color:
eo: Koloro de eksterlima valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
eo: Fonkoloro:

en: Font size:
eo: Tipargrando:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
eo: Tio difinas la grandecon de la tiparo uzata por la etikedoj sub la bastonoj. Bastonoj aŭtomate estas subpremataj, se la teksto fariĝas tro granda, do estas rekomendite uzi malgrandan tiparon.

en: Sensors
eo: Sentiloj

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Push this button to configure the label.
eo: Premu tiun butonon por agordi la etikedon.

en: Delete
eo: Forigi

en: Push this button to delete the sensor.
eo: Premu tiun butonon por forigi la sentilon.

en: Label of Bar Graph
eo: Etikedo de bastona diagramo

en: Enter new label:
eo: Entajpi novan etikedon:

en: Drop Sensor Here
eo: Faligi sentilon tie ĉi

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
eo: Tio estas malplena spaco en laborfolio. Alŝovu sentilon de la Sentilaro kaj faligu ĝin tie ĉi. Sentilovidigilo aperos kaj permesos observi la valorojn de la sentilo dum la tempopaso.

en: General
eo: Ĝenerala

en: Title:
eo: Titolo:

en: Stack the beams on top of each other
eo: Meti la trabojn unu sur la alian

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
eo: La traboj estas metitaj unu super la aliajn, kaj la areo estas enkolorigita. Tial, se unu trabo havas valoron de 2 kaj alia havas valoron de 3, la unua trabo estos desegnita ĉe valoro 2, kaj la alia trabo estos desegnita ĉe 2+3=5

en: Scales
eo: Skaloj

en: Vertical scale
eo: Vertikala skalo

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
eo: Ŝaltu, se la montrata intervalo adaptiĝu aŭtomate al la momente montrataj valoroj. Se vi ne elektas tion ĉi, vi devas doni la deziratan intervalon malsupre.

en: Grid
eo: Krado

en: Lines
eo: Linioj

en: Vertical lines
eo: Vertikalaj linioj

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
eo: Ŝaltu por vidi vertikalajn liniojn, se la vidigilo estas sufiĉe granda.

en: Distance:
eo: Distanco:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
eo: Donu la distancon inter du vertikalaj linioj tie ĉi.

en: Vertical lines scroll
eo: Rulumo de vertikalaj linioj

en: Horizontal lines
eo: Horizontalaj linioj

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
eo: Ŝaltu por vidi horizontalajn liniojn, se la vidigilo estas sufiĉe granda.

en: Text
eo: Teksto

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
eo: Ŝaltu por vidi la valorojn ĉe la horizontalaj linioj.

en: Set Color...
eo: Difini koloron...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
eo: Premu tiun butonon por agordi la koloron de la sentilo en la diagramo.

en: Move Up
eo: Movi supren

en: Move Down
eo: Movi malsupren

en: List View Settings
eo: Agordo de la listorigardo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
eo: Tekstkoloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
eo: Kradkoloro:

en: File logging settings
eo: Agordo de protokolodosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
eo: Malfona koloro:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
eo: &Teksto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
eo: Fi&ltrilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
eo: &Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eo: &Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
eo: Ŝa&nĝi

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
eo: Multkomptilo-agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
eo: &Titolo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
eo: Ŝaltu tion por aldoni la unuon al la titolo de la vidigilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
eo: &Montri unuon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
eo: Ŝ&alti alarmon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
eo: Ŝ&alti alarmon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
eo: &Supra limo:

en: &Properties
eo: &Ecoj

en: &Remove Display
eo: &Forigi vidigilon

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
eo: <qt><p>Tio estas sentila vidigilo. Por agordi vidigilon alklaku la dekstran musbutonon kaj el la ŝprucmenuo elektu la eron <i>Ecoj</i>. Elektu <i>Forigi</i> por forigi la vidigilon el la laborfolio.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
eo: Protokolado

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
eo: Horloĝintervalo

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
eo: Sentilonomo

[ctx: @title:column]
en: Host Name
eo: Gastigonomo

[ctx: @title:column]
en: Log File
eo: Protokolodosiero

en: Sensor Logger
eo: Sentila protokolilo

en: &Remove Sensor
eo: &Forigi sentilon

en: &Edit Sensor...
eo: &Modifi sentilon...

en: St&op Logging
eo: Ĉ&esigi protokoladon

en: S&tart Logging
eo: &Komenci protokoladon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
eo: Horloĝintervalo

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
eo:  sek

en: Sensor Logger Settings
eo: Agordo de sentila protokolilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
eo: Alarma koloro:

en: Host
eo: Gastigo

en: Sensor
eo: Sentilo

en: Unit
eo: Unuo

en: Status
eo: Stato

en: Label
eo: Etikedo

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
eo: Sistemŝarĝo

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
eo: Memoro

en: Cannot open the file %1.
eo: Ne eblas malfermi la dosieron %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
eo: La dosiero %1 ne enhavas validan XMLon.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
eo: La dosiero %1 ne enhavas validan laborfolian difinon, kiu devas havi dokumentotipon 'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
eo: La dosiero %1 havas nevalidan foliograndecon.

en: Cannot save file %1
eo: Ne eblis konservi dosieron %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
eo: La poŝo ne enhavas validan vidigilopriskribon.

en: Select Display Type
eo: Elektu vidigilotipon

en: &Line graph
eo: &Linia grafeo

en: &Digital display
eo: &Cifereca vidigilo

en: &Bar graph
eo: &Bastona diagramo

en: Log to a &file
eo: Al &protokolodosiero

en: Dummy
eo: Lokokupa

en: Properties
eo: Ecoj

en: Rows:
eo: Vicoj:

en: Columns:
eo: Kolumnoj:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
eo: Donu la nombron de vicoj, kiujn la folio havu.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
eo: Donu la nombron de kolumnoj, kiujn la laborfolio havu.

en: Update interval:
eo: Aktualigintervalo:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
eo: Ĉiuj vidigiloj de la folio estas aktualigataj per la ofteco donita tie ĉi.

en: Enter the title of the worksheet here.
eo: Enmetu la titolon de la laborfolio tie ĉi.

en: Sheet %1
eo: Folio %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
eo: La langeto '%1' enhavas nekonservitajn datumojn.
    Ĉu vi volas konservi la laborfolion?

en: You do not have a tab that could be saved.
eo: Vi ne havas langeton, kiun vi povus konservi.

en: There are no tabs that could be deleted.
eo: Ne estas forigeblaj langetoj.
