ksysguard - en to eu translation catalogue (205 entries)

en: Connect Host
eu: Konektatu ostalariarekin

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
eu: Sartu konexioa egin nahi diozun ostalariaren izena.

en: Connection Type
eu: Konexio mota

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
eu: Hautatu hau urruneko ostalarian saio-hasieran shell segurua erabiltzeko.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
eu: Hautatu hau urruneko ostalarian saio-hasieran urruneko shell-a erabiltzeko.

en: Daemon
eu: Daimon

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
eu: Hautatu hau, konektatu nahi duzun makinan bezeroen eskakizunen zain dagoen ksysguard daimonarekin konexioa egin nahi baduzu.

en: Custom command
eu: Neurrira egindako komando

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
eu: Hautatu hau, urruneko ostalarian ksysguard abiarazteko behean sartu duzun komandoa erabiltzeko.

en: Port:
eu: Ataka:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
eu: Sartu ksysguard daimona konexioak entzuten ari den atakaren zenbakia.

en: e.g.  3112
eu: Adibidez, 3112

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
eu: Sartu gainbegiratu nahi duzun ostalarian ksysguardd abiaraziko duen agindua.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
eu: adibidez, ssh -l root urruneko.ostalaria.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
eu: KDEko Sistemaren begiralea

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
eu: Honek menu-barra erabat ezkutatuko du. Berriz erakutsi dezakezu %1 tekleatuta.

en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: System Monitor
eu: Sistemaren begiralea

en: &Refresh Tab
eu: &Berritu fitxa

en: &New Tab...
eu: &Fitxa berria...

en: Import Tab Fr&om File...
eu: Inportatu fitxa fitxategi&tik...

en: Save Tab &As...
eu: Gorde fitxa &honela...

en: &Close Tab
eu: Itxi &fitxa

en: Monitor &Remote Machine...
eu: U&rruneko makinak gainbegiratzea...

en: &Download New Tabs...
eu: &Deskargatu fitxa berriak...

en: &Upload Current Tab...
eu: &Bidali uneko fitxa...

en: Tab &Properties
eu: Fitxaren &propietateak

en: 1 process | %1 processes
eu[0]: prozesu 1
eu[1]: %1 prozesu

en: CPU: %1%
eu: PUZ: %%1

[ctx: This is the shorter version of CPU: %1%]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2
eu: Memoria: %1 / %2

en:  No swap space available
eu:  Ez dago trukaketa-lekurik

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2
eu: Trukaketa: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used)]
en: Swap: %1
eu: Trukaketa: %1

en: (c) 1996-2016 The KDE System Monitor Developers
eu: (c) 1996-2016 KDEko Sistema-begiralearen garatzaileak

en: Current Maintainer
eu: Uneko arduraduna

en: Previous Maintainer
eu: Arduradun ohia

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
eu: Solaris-en euskarria
    Atal batzuk Willian LeFebvre-ren sunos5-en  moduluko
    "top" tresnatik hartu dira (baimendurik).

en: Optional worksheet files to load
eu: Aukerako lan-orri fitxategiak kargatzeko

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
eu: Prozesu taula

en: Sensor Browser
eu: Sentsore-arakatzailea

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
eu: Arrastatu sentsoreak lan-orri baten gelaxka hutsetara

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
eu: Sentsore-arakatzaileak konektatuta dauden ostalariak eta haiek hornitzen dituzten sentsoreak zerrendatzen ditu. Klikatu eta arrastatu sentsoreak lan-orri baten jaregiteko gunera. Bistaratzaile bat agertuko da sentsorearen balioak irudikatuko dituena. Sentsore-bistaratzaile batzuek sentsore askoren balioak bistaratu ditzakete. Sentsore gehiago eransteko arrastatu beste sentsore batzuk bistaratzailera.

en: OK
eu: Ongi

en: Error
eu: Errorea

en: Edit BarGraph Preferences
eu: Editatu barra-grafikoaren hobespenak

en: Range
eu: Barrutia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
eu: Titulua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
eu: Idatzi hemen bistaratzailearen titulua.

en: Display Range
eu: Bistaratzeko tartea

en: Minimum value:
eu: Balio minimoa:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
eu: Sartu hemen bistaratzailearentzako baliorik txikiena. Bi balioak 0 badira, tarte-detekzio automatikoa gaituko da.

en: Maximum value:
eu: Balio maximoa:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
eu: Sartu hemen bistaratzailearentzako baliorik handiena. Bi balioak 0 badira, tarte-detekzio automatikoa gaituko da.

en: Alarms
eu: Alarmak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
eu: Balio minimoaren alarma

en: Enable alarm
eu: Gaitu alarma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
eu: Gaitu balio minimoko alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
eu: Beheko muga:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
eu: Balio maximorako alarma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
eu: Gaitu balio maximoko alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
eu: Goi-muga:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
eu: Itxura

en: Normal bar color:
eu: Barraren ohiko kolorea:

en: Out-of-range color:
eu: Gamaz kanpoko kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

en: Font size:
eu: Letra-tamaina:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
eu: Honen bitartez hautatzen da barren azpiko etiketa bat inprimatzeko erabiliko den letra-tipoaren tamaina. Testua luzeegia bada, barrak kendu egiten dira automatikoki. Beraz, hemen letra-tipo txikia erabiltzea gomendatzen da.

en: Sensors
eu: Sentsoreak

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Push this button to configure the label.
eu: Sakatu botoi hau etiketa konfiguratzeko.

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Push this button to delete the sensor.
eu: Sakatu botoi hau sentsorea ezabatzeko.

en: Label of Bar Graph
eu: Barra-grafikoaren etiketa

en: Enter new label:
eu: Sartu etiketa berria:

en: Drop Sensor Here
eu: Jaregin hemen sentsorea

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
eu: Hau lan-orri bateko zati huts bat da. Arrastatu sentsore bat sentsore-arakatzailetik, eta jaregin hemen. Sentsore-bistaratzaile bat agertuko da, sentsorearen balioak denboran zehar gainbegiratzeko aukera ematen dizuna.

[ctx: units]
en: %1%
eu: % %1

en: %1 of %2
eu: %1 / %2

en: Plotter Settings
eu: Marrazlearen ezarpenak

en: General
eu: Orokorra

en: Title:
eu: Titulua:

en: Stack the beams on top of each other
eu: Pilatu izpiak bata bestearen gainean

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
eu: Izpiak bata bestearen gainean pilatzen dira, eta eremua beteta marrazten da. Beraz, izpi batek 2ko balioa badu eta beste izpi batek 3koa, lehenengo izpia 2ko balioan marraztuko da eta beste izpia 2+3=5ekoan.

en: Scales
eu: Eskalak

en: Vertical scale
eu: Eskala bertikala

en: Specify graph range:
eu: Zehaztu grafikoaren tartea:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
eu: Markatu lauki hau, bistaratzailearen tartea unean erakutsitako balioei era dinamikoan egokitzea nahi baduzu; ez baduzu markatzen, nahi duzun tartea zehaztu behar duzu azpiko eremuetan.

en: Enter the minimum value for the display here.
eu: Sartu hemen bistaratzailearentzako balio minimoa.

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
eu: Sartu hemen bistaratzailearentzako balio malgu handiena. Goiko tartea ez da balio honetatik behera jaitsiko, baina zenbaki horretatik gora igoko da balio horren gaineko balioentzat.

en: Horizontal scale
eu: Eskala horizontala

en: Pixels per time period:
eu: Denbora zati bakoitzeko pixelak:

en: Grid
eu: Sareta

en: Lines
eu: Marrak

en: Vertical lines
eu: Marra bertikalak

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
eu: Markatu hau marra bertikalak aktibatzeko, baldin eta bistaratzailea behar bezain handia bada.

en: Distance:
eu: Distantzia:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
eu: Sartu hemen bi lerro bertikalen arteko distantzia.

en: Vertical lines scroll
eu: Marra bertikalen korritzea

en: Horizontal lines
eu: Marra horizontalak

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
eu: Markatu hau marra horizontalak aktibatzeko, baldin eta bistaratzailea behar bezain handia bada.

en: Text
eu: Testua

en: Show axis labels
eu: Erakutsi ardatzaren etiketak

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
eu: Hautatu lauki hau, marra horizontalak beren balioekin bete behar badira.

en: Set Color...
eu: Ezarri kolorea...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
eu: Sakatu botoi hau, sentsorearen kolorea diagraman konfiguratzeko.

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Display Units
eu: Bistaratzeko unitateak

en: Mixed
eu: Nahasita

en: Kilobytes
eu: Kilobyteak

en: Megabytes
eu: Megabyteak

en: Gigabytes
eu: Gigabyteak

en: Terabytes
eu: Terabyteak

en: List View Settings
eu: Zerrenda-ikuspegiaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
eu: Testuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
eu: Sareta-kolorea:

en: File logging settings
eu: Egunkari-fitxategiaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
eu: Aurreko planoko kolorea:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
eu: &Testua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
eu: T&itulua:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
eu: &Iragazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
eu: Ge&hitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eu: E&zabatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
eu: Al&datu

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
eu: Multimetroaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
eu: &Titulua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
eu: Gaitu hau, unitatea bistaratzailearen tituluari gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
eu: E&rakutsi unitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
eu: &Gaitu alarma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: &Lower limit:
eu: &Beheko muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
eu: G&aitu alarma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
eu: &Goiko muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Nor&mal digit color:
eu: Digitu arru&ntaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Alarm di&git color:
eu: Alarmako di&gituaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Bac&kground color:
eu: Atzekoalde&ko kolorea:

en: &Properties
eu: &Propietateak

en: &Remove Display
eu: &Kendu bistaratzailea

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
eu: <qt><p>Sentsore-bistaratzaile bat da hau. Sentsore-bistaratzaile bat norbere beharretara egokitzeko, klikatu hemen saguaren eskuineko botoiarekin, eta aukeratu menuko <i>Propietateak</i> sarrera. Gero aukeratu <i>Kendu</i>, bistaratzailea lan-orritik kentzeko.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
eu: Erregistroa

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
eu: Tenporizadorearen tartea

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
eu: Sentsorearen izena

[ctx: @title:column]
en: Host Name
eu: Ostalari-izena

[ctx: @title:column]
en: Log File
eu: Egunkari-fitxategia

en: Sensor Logger
eu: Sentsore-erregistratzailea

en: &Remove Sensor
eu: &Kendu sentsorea

en: &Edit Sensor...
eu: &Editatu sentsorea...

en: St&op Logging
eu: &Gelditu erregistroa

en: S&tart Logging
eu: &Hasi erregistroa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
eu: Tenporizadorearen tartea

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
eu:  s

en: Sensor Logger Settings
eu: Sentsore-erregistratzailearen hobespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
eu: Alarmaren kolorea:

en: Host
eu: Ostalaria

en: Sensor
eu: Sentsorea

en: Unit
eu: Unitatea

en: Status
eu: Egoera

en: Label
eu: Etiketa

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
eu: Sistemaren karga

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
eu: PUZaren historia

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
eu: Memoriaren eta trukaketaren historia

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
eu: Memoria

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
eu: Trukaketa

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
eu: Sarearen historia

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
eu: Jasotzea

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
eu: Bidaltzea

en: Cannot open the file %1.
eu: Ezin da ireki %1 fitxategia.

en: The file %1 does not contain valid XML.
eu: %1 fitxategiak ez du XML baliozkorik.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
eu: %1 fitxategiak ez du lan-orriaren definizio baliozkorik, zeinak KSysGuardWorkSheet motako dokumentu bat behar baitu.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
eu: %1 fitxategiaren lan-orriaren tamaina ez da egokia.

en: Cannot save file %1
eu: Ezin da gorde %1 fitxategia.

en: The clipboard does not contain a valid display description.
eu: Arbelak ez du bistaratzailearen deskribapen baliozkorik.

en: Select Display Type
eu: Hautatu bistaratzaile mota

en: &Line graph
eu: &Grafiko marradunak

en: &Digital display
eu: Bistaratzaile &digitala

en: &Bar graph
eu: &Grafiko barraduna

en: Log to a &file
eu: Erregistratu &fitxategi batean

en: Remove this display?
eu: Kendu bistaratzaile hau?

en: Remove Display
eu: &Kendu bistaratzailea

en: Dummy
eu: Adibidea

en: Tab Properties
eu: Fitxaren &propietateak

en: Properties
eu: Propietateak

en: Rows:
eu: Errenkadak:

en: Columns:
eu: Zutabeak:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
eu: Sartu orriak izan beharko lukeen errenkada kopurua.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
eu: Sartu orriak izan beharko lukeen zutabe kopurua.

en: Update interval:
eu: Eguneratze-maiztasuna:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
eu: Lan-orriko bistaratzaile guztiak hemen adierazitako maiztasunaz eguneratzen dira.

en: Enter the title of the worksheet here.
eu: Idatzi hemen lan-orriaren titulua.

en: Sheet %1
eu: Orria: %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
eu: '%1' fitxak gorde gabeko datuak ditu.
    Fitxa gorde nahi duzu?

en: Select Tab File to Import
eu: Hautatu inportatu beharreko fitxaren fitxategia

en: You do not have a tab that could be saved.
eu: Ez daukazu gorde daitekeen fitxarik.

en: Export Tab
eu: Esportatu fitxa

en: There are no tabs that could be deleted.
eu: Ez dago ezaba daitekeen fitxarik.

[ctx: @info]
en: <para>You can publish your custom tab on the <link url='%1'>KDE Store</link> in the <icode>%2</icode> category.</para><para><filename>%3</filename></para>
eu: <para>Zure beharretara egokitutako fitxa argitara dezakezu <link url='%1'>KDE biltegi</link>ko <icode>%2</icode> kategorian.</para><para><filename>%3</filename></para>

en: Upload custom System Monitor tab
eu: Zama-igo zeure neurrira egindako Sistema-begiralearen fitxa
