ksysguard - en to fa translation catalogue (137 entries)

en: Connect Host
fa: اتصال به میزبان

en: Host:
fa: میزبان:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
fa: نام میزبانی که می‌خواهید به آن متصل شوید را وارد کنید.

en: Connection Type
fa: نوع اتصال

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
fa:  برای استفاده از پوسته امن جهت ورود به میزبان دور، این را انتخاب کنید.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
fa:  برای استفاده از پوسته دور جهت ورود به میزبان دور، این را انتخاب کنید.

en: Daemon
fa: شبح

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
fa: اگر می‌خواهید به شبح ksysguard که در حال اجرا در ماشینی است که می‌خواهید به آن متصل شوید، و به درخواستهای کارخواه گوش می‌دهد، وصل شوید، این را انتخاب کنید.

en: Custom command
fa: فرمان سفارشی

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
fa:  برای استفاده از فرمانی که در زیر وارد کرده‌اید جهت آغاز ksysguardd در میزبان دور، این را انتخاب کنید.

en: Port:
fa: درگاه:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
fa:  عدد درگاهی که شبح ksysguard از آن به اتصالها گوش می‌دهد را وارد کنید.

en: e.g.  3112
fa: مثلاً  ۳۱۱۲

en: Command:
fa: فرمان:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
fa:  فرمانی که ksysguardd را روی میزبانی که می‌خواهید پایشگری کنید اجرا می‌کند، را وارد کنید.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
fa: مثلاً:  ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
fa: نمایشگر سیستم KDE

en: System Monitor
fa: نمایشگر سیستم

en:  No swap space available
fa:  هیچ فضای مبادله‌ای در دسترس نیست

en: Current Maintainer
fa: نگه‌دارنده جاری

en: Previous Maintainer
fa: نگه‌دارنده قبلی

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
fa: پشتیبانی سولاریس
    اجزای گرفته‌شده )با مجوز( از پیمانه sunos5
    مربوط به سودمندی »بالا« ویلیام لیفبور.

en: Optional worksheet files to load
fa: پرونده‌های کاربرگ اختیاری برای بارگذاری

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
fa: جدول فرایندها

en: Sensor Browser
fa: مرورگر حسگر

en: OK
fa: تأیید

en: Error
fa: خطا

en: Edit BarGraph Preferences
fa: ویرایش تنظیمات گراف میله

en: Range
fa: گستره

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
fa: عنوان

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
fa:  عنوان صفحه نمایش را در اینجا وارد کنید.

en: Display Range
fa: گستره نمایش

en: Minimum value:
fa: مقدار کمینه:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
fa:  مقدار کمینه برای نمایش را در اینجا وارد کنید. اگر هر دو مقدار صفر باشند، آشکارسازی خودکار گستره فعال می‌شود.

en: Maximum value:
fa:  مقدار بیشینه:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
fa:  مقدار بیشینه برای صفحه نمایش را در اینجا وارد کنید. اگر هر دو مقدار صفر باشند، آشکارسازی خودکار گستره فعال می‌شود.

en: Alarms
fa: هشدارها

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
fa: هشدار برای مقدار کمینه

en: Enable alarm
fa: فعال‌سازی هشدار

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
fa: فعال‌سازی هشدار مقدار کمینه.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
fa: حد پایینی:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
fa: هشدار برای مقدار بیشینه

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
fa: فعال‌سازی هشدار مقدار بیشینه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
fa: حد بالایی:

en: Normal bar color:
fa: رنگ عادی میله:

en: Out-of-range color:
fa: رنگ خارج از گستره:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
fa: رنگ زمینه:

en: Font size:
fa: اندازه قلم:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
fa:  اندازه قلم مورد استفاده برای چاپ برچسب زیر میله‌ها را تعیین می‌کند. اگر متن خیلی بزرگ شود، میله‌ها به طور خودکار موقوف می‌شوند، پس توصیه می‌شود که در اینجا از اندازه کوچک قلم استفاده شود.

en: Sensors
fa: حسگرها

en: Edit...
fa: ویرایش...

en: Push this button to configure the label.
fa:  این دکمه را فشار دهید تا برچسب پیکربندی شود.

en: Delete
fa: حذف

en: Push this button to delete the sensor.
fa:  این دکمه را فشار دهید تا حسگر حذف شود.

en: Label of Bar Graph
fa: برچسب گراف میله

en: Enter new label:
fa: وارد کردن برچسب جدید:

en: Drop Sensor Here
fa: حسگر را در اینجا رها کنید

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
fa:  یک فضای خالی در یک کاربرگ می‌باشد. از مرورگر حسگر، یک حسگر بکشید و آن را در اینجا رها کنید. نمایش حسگر ظاهر می‌شود، که به شما اجازه می‌دهد تا مقادیر حسگر را در طی زمان پایشگری کنید.

en: General
fa: عمومی

en: Title:
fa: عنوان:

en: Stack the beams on top of each other
fa: پشته پرتوها در بالای یکدیگر

en: Scales
fa: مقیاسها

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
fa: اگر می‌خواهید گستره نمایش را به طور پویا با مقادیری که اخیراً نمایش داده می‌شود وفق دهید، این جعبه را علامت بزنید. در صورت علامت نزدن این جعبه، باید گستره‌ای که در حوزه‌های زیر می‌خواهید را مشخص کنید.

en: Grid
fa: توری

en: Lines
fa: خطوط

en: Vertical lines
fa: خطوط عمودی

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
fa: اگر صفحه نمایش به اندازه کافی بزرگ است، برای فعال‌سازی خطوط عمودی این را علامت بزنید.

en: Distance:
fa: فاصله:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
fa: فاصله بین دو خط عمودی را در اینجا وارد کنید.

en: Vertical lines scroll
fa: لغزش خطوط عمودی

en: Horizontal lines
fa: خطوط افقی

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
fa: اگر نمایش به اندازه کافی بزرگ است، برای فعال‌سازی خطوط افقی این را علامت بزنید.

en: Text
fa: متن

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
fa: اگر خطوط افقی باید با مقادیری که آنها نشان می‌دهند تزئین شوند، این جعبه را علامت بزنید.

en: Set Color...
fa: تنظیم رنگ...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
fa: برای پیکربندی رنگ حسگر در نمودار، این دکمه را فشار دهید.

en: Move Up
fa: حرکت به بالا

en: Move Down
fa: حرکت به پایین

en: List View Settings
fa: تنظیمات نمای فهرست

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
fa: رنگها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
fa: رنگ متن:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
fa: رنگ توری:

en: File logging settings
fa: تنظیمات ثبت پرونده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
fa: رنگ پیش‌زمینه:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
fa: &متن‌

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
fa: &پالایه‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
fa: &افزودن‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
fa: &حذف‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
fa: &تغییر‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
fa:  برای پیوستن واحد به عنوان نمایش، این را فعال کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
fa: &نمایش واحد‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
fa: &فعال‌سازی هشدار‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
fa: &فعال‌سازی هشدار‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
fa: حد &بالایی:‌

en: &Properties
fa: &ویژگیها‌

en: &Remove Display
fa: &حذف نمایش‌

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
fa: <qt><p>این یک نمایش حسگر است. برای سفارشی کردن نمایش یک حسگر، دکمه راست موشی را اینجا فشار دهید و مدخل <i>ویژگیها</i> را از گزینگان بالا پر انتخاب کنید. برای حذف نمایش از کاربرگ، <i>حذف</i> را انتخاب کنید.</p>%1</qt>

en: Sensor Logger
fa: واقعه‌نگار حسگر

en: &Remove Sensor
fa: &حذف حسگر‌

en: &Edit Sensor...
fa: &ویرایش حسگر...‌

en: St&op Logging
fa: &ایست ثبت‌

en: S&tart Logging
fa: &آغاز ثبت‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
fa: پرونده

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
fa:  ثانیه

en: Sensor Logger Settings
fa: تنظیمات واقعه‌نگار حسگر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
fa: رنگ هشدار:

en: Host
fa: میزبان

en: Sensor
fa: حسگر

en: Unit
fa: واحد

en: Status
fa: وضعیت

en: Label
fa: برچسب

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
fa: بار کردن سیستم

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
fa: حافظه

en: Cannot open the file %1.
fa:  پرونده %1 را نمی‌توان باز کرد.

en: The file %1 does not contain valid XML.
fa: پرونده  %1 حاوی XML معتبر نمی‌باشد.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
fa: پرونده  %1 دارای تعریف معتبری از کاربرگ نیست که باید نوع سند  »KSysGuardWorkSheet« داشته باشد.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
fa:  اندازه کاربرگ پرونده %1  نامعتبر است.

en: Cannot save file %1
fa:  پرونده %1 را نمی‌تون ذخیره کرد

en: The clipboard does not contain a valid display description.
fa: تخته یادداشت حاوی توصیف نمایش معتبر نمی‌باشد.

en: Select Display Type
fa: برگزیدن نوع نمایش

en: &Line graph
fa: گراف &خطی‌

en: &Digital display
fa: نمایش &رقمی‌

en: &Bar graph
fa: گراف &میله‌ای‌

en: Log to a &file
fa: &ثبت در یک پرونده‌

en: Dummy
fa: ساختگی

en: Properties
fa: ویژگیها

en: Rows:
fa: سطرها:

en: Columns:
fa: ستونها:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
fa: تعداد سطرهایی که صفحه باید داشته باشد را وارد کنید.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
fa: تعداد ستونهایی که صفحه باید داشته باشد را وارد کنید.

en: Update interval:
fa:  فاصله به‌روزرسانی:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
fa: تمام نمایشهای صفحه به میزان مشخص‌شده در اینجا، به‌روزرسانی می‌شوند.

en: Enter the title of the worksheet here.
fa: عنوان کاربرگ را در اینجا وارد کنید.

en: Sheet %1
fa: صفحه %1
