ksysguard - en to fy translation catalogue (155 entries)

en: Connect Host
fy: Ferbine mei host

en: Enter the name of the host you want to connect to.
fy: Fier de namme fan de host yn wermei jo ferbine wolle.

en: Connection Type
fy: Ferbiningstype

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
fy: Selektearje dit om de secure shell (ssh) te brûken by it oanmelden op de kompjûter op ôfstân.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
fy: Selektearje dit om de remote shell (rsh) te brûken by it oanmelden op de kompjûter op ôfstân.

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
fy: Selektearje dit as jo ferbine mei in ksysguard-daemon wolle dy rint op de masine wêrmei jo ferbine wolle, en lústert nei klantfersiken.

en: Custom command
fy: Oanpast kommando

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
fy: Selektearje dit om it kommando dat jo hjirûnder ynfierd hawwe te brûken om ksysguardd te starten op de host op ôfstân.

en: Port:
fy: Poarte:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
fy: Fier it poartenûmer yn wêrop de ksysguard-daemon lústert nei ferbiningen.

en: e.g.  3112
fy: bygelyks 3112

en: Command:
fy: Kommando:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
fy: Fier hjir it kommando yn om ksysguardd te starten op de host dy jo beweitsje wolle.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
fy: bygelyks ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
fy: KDE Systeemmonitor

en: System Monitor
fy: Systeemmonitor

en: &New Tab...
fy: &Nije ljepper...

en: Import Tab Fr&om File...
fy: Ljepper ú&t triem ymportearje...

en: Save Tab &As...
fy: Ljepper bewarje &as

en: &Close Tab
fy: Ljepper s&lute

en: Monitor &Remote Machine...
fy: Eksterne kompjûter folgje...

en: &Download New Tabs...
fy: Nije ljeppers &ynlade...

en: &Upload Current Tab...
fy: Aktive ljepper &oplade...

en: Tab &Properties
fy: Ljepper &eigenskippen

en:  No swap space available
fy: Gjin wikselromte beskikber

en: Current Maintainer
fy: Aktive ûnderhâlder

en: Previous Maintainer
fy: Foarige ûnderhâlder

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
fy: Solaris-stipe
    Diels ôfleid (mei tastimming) fan de SunOS5-module
    fan William Levebre's helpprogramma "top".

en: Optional worksheet files to load
fy: Opsjonele wurkblêden om te laden

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fy: &Triem

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fy: &Ynstellings

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fy: Haadarkbalke

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
fy: Prosessentabel

en: Sensor Browser
fy: Sensor-blêdzjer

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
fy: Sleep sensoren nei lege fjilden yn in wurkblêd

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
fy: De sensorblêdzjer jout in list waar mei de ferbûne hosts en de sensoren dy dizze oanleverje. Jo kinne sensoren slepe nei in wurkblêd of nei de panielapplet. Der ferskynt dan in display dy de wearden dy troch dizze sensor levere wurde sjen lit. Sommige sensordisplays litte wearden sjen fan meardere sensoren. Sleep ienfâldich oare sensoren nei it display om mear sensoren ta te foegjen.

en: OK
fy: Okee

en: Error
fy: Flater

en: Edit BarGraph Preferences
fy: Foarkar fan de staafgrafyk wizigje

en: Range
fy: Berik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
fy: Titel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
fy: Fier hjir de titel yn fan it skerm.

en: Display Range
fy: Skermberik

en: Minimum value:
fy: Minimum wearde:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
fy: Fier hjir de minimale wearde fan it display yn. As beide wearden 0 binne, dan stiet de automatyske berikdeteksje oan.

en: Maximum value:
fy: Maximum wearde:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
fy: Fier hjir de maksimale wearde fan it display yn. As beide wearden 0 binne, dan stiet de automatyske berikdeteksje oan.

en: Alarms
fy: Alarmen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
fy: Alarm foar minimumwearde

en: Enable alarm
fy: Alarm oansette

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
fy: Warskôging foar minimale wearde oansette

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
fy: Undergrins:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
fy: Alarm foar maksimumwearde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
fy: Warskôging foar maksimale wearde oansette

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
fy: Boppegrins:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
fy: Uterlik

en: Normal bar color:
fy: Kleur foar algemiene balke:

en: Out-of-range color:
fy: Kleur foar bûtenberik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
fy: Eftergrûnkleur:

en: Font size:
fy: Lettertypegrutte:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
fy: Dit beskied de grutte fan it lettertype dat brûkt wurd om in kaartsje ûnder de balken te printsjen. Balken wurde automatysk ûnderdrukt as de tekst te grut wurdt, dus is it oan te rieden in lyts lettergrutte te nimmen.

en: Sensors
fy: Sensoren

en: Edit...
fy: Bewurkje...

en: Push this button to configure the label.
fy: Druk op dizze knop om it kaartsje yn te stellen.

en: Delete
fy: Wiskje

en: Push this button to delete the sensor.
fy: Druk op dizze knop om de sensor fuort te smiten.

en: Label of Bar Graph
fy: Kaartsje fan staafgrafyk

en: Enter new label:
fy: Nij kaartsje ynfiere:

en: Drop Sensor Here
fy: Sensor hjir pleatse

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
fy: Dit is in lege plak yn in wurkblêd. Sleep in sensor fanút de Sensor Blêder hjir nei ta. Der ferskynt dan in sensorskerm wêrmei jo de wearden fan de sensor yn de gaten kinne hâlde.

en: General
fy: Algemien

en: Title:
fy: Titel:

en: Scales
fy: Skalen

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
fy: Selektearje dit karfaksje as jo wolle dat it skermberik dynamysk de grutte oannimt fan de no sjen litten wearden. As jo dit net selektearrest, dan kinne jo it berik yn de fjilden hjirûnder opjaan.

en: Grid
fy: Roaster

en: Lines
fy: Rigels

en: Vertical lines
fy: Fertikale rigels

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
fy: Skeakel dizze opsje yn om fertikale rigels te aktivearje as it skerm grut genôch is.

en: Distance:
fy: Ofstân:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
fy: Fier hjir de ôfstân tusken twa fertikale rigels yn.

en: Vertical lines scroll
fy: Fertikale rigel-skúven.

en: Horizontal lines
fy: Horizontale rigels

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
fy: Skeakel dit yn om horizontale rigels te aktivearje as it skerm grút genôch is.

en: Text
fy: Tekst

en: Show axis labels
fy: Axis lebels sjen litte

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
fy: Skeakel dizze opsje yn as horizontale rigels dekorearre wurde sûne mei de wearden dy se markearje

en: Set Color...
fy: Kleur ynstelle...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
fy: Druk op dizze knop om de kleur fan de sensor yn it diagram yn te stellen

en: Move Up
fy: Omheech ferpleatse

en: Move Down
fy: Omleech ferpleatse

en: List View Settings
fy: Listwerjefte-ynstellings

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
fy: Kleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
fy: Tekstkleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
fy: Roasterkleur:

en: File logging settings
fy: Lochtriem ynstellings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
fy: foargrûnkleur:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
fy: &Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
fy: T&itel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
fy: &Taheakje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
fy: &Wiskje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
fy: &Bewurkje

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
fy: Multimeter ynstellings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
fy: &Titel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
fy: Set dit oan om de ienheid yn de titel fan it skerm te brûken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
fy: Ienheid &sjen litte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
fy: Alarm oansett&e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
fy: Alarm oa&nsette

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
fy: &Boppegrins:

en: &Properties
fy: Eigenski&ppen

en: &Remove Display
fy: Skerm fuo&rtsmite

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
fy: <qt><p>Dit is in sensorskerm. Om in sensorskerm oan te passen, klik mei de rjochtermûsknop op it frame of it skermfak en selektearje de <i>Eigenskippen</i> ynfier yn it ynhâldsmenu. Selektearje <i>Fuortsmite</i> om in skerm út it wurkblêd fuort te smiten.</p>%1</qt>

en: Sensor Logger
fy: Sensor-logger

en: &Remove Sensor
fy: Sensor fuo&rtsmite

en: &Edit Sensor...
fy: Sensor bewurkj&e...

en: St&op Logging
fy: S&topje mei logge

en: S&tart Logging
fy: Be&gjinne mei logge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
fy: Triem

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
fy:  sek

en: Sensor Logger Settings
fy: Ynstellings foar de Sensor-logger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
fy: Alarmkleur:

en: Unit
fy: Ienheid

en: Status
fy: Tastân

en: Label
fy: Kaartsje

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
fy: Systeembelesting

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
fy: CPU skiednis

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
fy: Unthâld en wiskelûndhâld skiednis

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
fy: Unthâld

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
fy: Netwurk histoarje

en: Cannot open the file %1.
fy: Kin de triem %1 net iepenje.

en: The file %1 does not contain valid XML.
fy: De triem %1 befettet gjin jildige XML.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
fy: De triem %1 befettet gjin jildige wurkblêddefinisje. In jildige definitie befettet it dokuminttype 'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
fy: De triem %1 befettet in ûnjildich wurkblêdgrutte.

en: Cannot save file %1
fy: Kin de triem %1 net bewarje

en: The clipboard does not contain a valid display description.
fy: It klamboerd befettet gjin jildige skerm omskriuwing.

en: Select Display Type
fy: Skermtype selektearje

en: &Line graph
fy: &Linegrafyk

en: &Digital display
fy: Digitaal skerm

en: &Bar graph
fy: Staafgrafyk

en: Log to a &file
fy: Nei in &triem logge

en: Tab Properties
fy: Ljepper eigenskippen

en: Properties
fy: Eigenskippen

en: Rows:
fy: Rijen:

en: Columns:
fy: Kolommen:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
fy: Fier it oantal rigen yn dat it blêd moat befetsje.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
fy: Fier it oantal kolommen yn dy it blêd moat befetsje.

en: Update interval:
fy: Fernij tuskenskoft

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
fy: Alle skermen fan it blêd wurde bywurke nei it hjir ynfierde tiidsbestek.

en: Enter the title of the worksheet here.
fy: Fier hjir de titel fan it wurkblêd yn.

en: Sheet %1
fy: Blêd %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
fy: De ljepper '%1' befettet net bewarre gegevens.
    Wolle jo dizze ljepper bewarje?

en: Select Tab File to Import
fy: Ljeppertriem om te laden selektearje

en: You do not have a tab that could be saved.
fy: Jo ha gjin ljepper dat bewarre koe wurde.

en: Export Tab
fy: Ljepper eksportearje

en: There are no tabs that could be deleted.
fy: Der binne gjin ljeppers dy't te wiskjen binne.

en: Upload custom System Monitor tab
fy: Oanpaste systeemmonitor ljepper oplade
