ksysguard - en to gl translation catalogue (201 entries)

en: Connect Host
gl: Conectar co servidor

en: Host:
gl: Servidor:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
gl: Insira o nome do servidor co cal queira conectar.

en: Connection Type
gl: Tipo de conexión

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
gl: Escolla isto para empregar a shell segura para acceder no servidor remoto.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
gl: Seleccione isto para usar o shell remoto para acceder ao servidor remoto.

en: Daemon
gl: Servizo

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
gl: Escolla isto se quere conectar cun servizo de ksysguard que se estea a executar na máquina á que quere conectarse e estea á espera de pedidos de clientes.

en: Custom command
gl: Orde personalizada

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
gl: Escolla isto para empregar a orde que inseriu embaixo para iniciar ksysguardd no servidor remoto.

en: Port:
gl: Porto:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
gl: Insira o número do porto no que o servizo de ksysguard está a escoitar as conexións.

en: e.g.  3112
gl: p.ex. 3112

en: Command:
gl: Orde:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
gl: Insira a orde que executa ksysguard no servidor remoto que quere vixiar.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
gl: p.ex. ssh -l root servidor.remoto.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
gl: Vixiante do sistema de KDE

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
gl: Isto agocha completamente a barra do menú. Pódese mostrar de novo escribindo %1.

en: Hide menu bar
gl: Agochar a barra de menú

en: System Monitor
gl: Vixiante do sistema

en: &Refresh Tab
gl: &Actualizar o separador

en: &New Tab...
gl: &Novo separador…

en: Import Tab Fr&om File...
gl: Imp&ortar un separador dun ficheiro…

en: Save Tab &As...
gl: Gardar o separador &como…

en: &Close Tab
gl: &Pechar o separador

en: Monitor &Remote Machine...
gl: Vixiar unha máquina &remota…

en: &Download New Tabs...
gl: &Descargar novos separadores…

en: &Upload Current Tab...
gl: &Enviar o separador actual…

en: Tab &Properties
gl: &Propiedades do separador

en: 1 process | %1 processes
gl[0]: 1 proceso
gl[1]: %1 procesos

en: CPU: %1%
gl: CPU: %1%%

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2
gl: Memoria: %1 / %2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total) This should be a shorter version of the previous Memory: %1 / %2]
en: Mem: %1 / %2
gl: Mem.: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used) This should be a shorter version of the previous Mem: %1 / %2]
en: Mem: %1
gl: Mem.: %1

en:  No swap space available
gl:  Non hai espazo de intercambio dispoñíbel

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2
gl: Intercambio: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used)]
en: Swap: %1
gl: Inter.: %1

en: (c) 1996-2016 The KDE System Monitor Developers
gl: © 1996-2016 Desenvolvedores do vixiante do sistema de KDE

en: Current Maintainer
gl: Mantenedor actual

en: Previous Maintainer
gl: Anterior mantenedor

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
gl: Compatibilidade con Solaris
    Partes derivadas (con permiso) do módulo de
    sunos5 da utilidade «top» de William LeFebvre.

en: Optional worksheet files to load
gl: Ficheiros opcionais de folla de traballo para cargar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
gl: Táboa de procesos

en: Sensor Browser
gl: Navegador de sensores

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
gl: Arrastre sensores a celas baleiras dunha folla de traballo.

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
gl: O navegador de sensores lista os servidores conectados e os sensores que fornecen. Prema e arrastre sensores ás zonas de depósito dunha folla de traballo, e aparecerá unha pantalla que visualiza os valores fornecidos polo sensor. Algunhas pantallas de sensores poden mostrar valores de múltiplos sensores. Simplemente arrastre outros sensores na pantalla para engadir máis sensores.

en: OK
gl: Aceptar

en: Error
gl: Erro

en: Edit BarGraph Preferences
gl: Editar as preferencias do gráfico de barras

en: Range
gl: Intervalo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
gl: Insira aquí o título da pantalla.

en: Display Range
gl: Mostrar o intervalo

en: Minimum value:
gl: Valor mínimo:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
gl: Insira aquí o valor mínimo para a pantalla. Se ambos os valores son 0, activarase a detección automática do intervalo.

en: Maximum value:
gl: Valor máximo:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
gl: Insira aquí o valor máximo para a pantalla. Se ambos os valores son 0, actívase a detección automática do intervalo.

en: Alarms
gl: Alarmas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
gl: Alarma para o valor mínimo

en: Enable alarm
gl: Activar a alarma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
gl: Activa a alarma de valor mínimo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
gl: Límite inferior:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
gl: Alarma para o valor máximo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
gl: Activa a alarma para o valor máximo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
gl: Límite superior:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
gl: Aparencia

en: Normal bar color:
gl: Cor da barra normal:

en: Out-of-range color:
gl: Cor de fóra de intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
gl: Cor do fondo:

en: Font size:
gl: Tamaño de tipo de letra:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
gl: Isto determina o tamaño a fonte usada para imprimir unha etiqueta baixo as barras. As barras suprímense automaticamente se o texto se fai longo de máis, así que recoméndase empregar un tamaño de letra pequeno aquí.

en: Sensors
gl: Sensores

en: Edit...
gl: Editar…

en: Push this button to configure the label.
gl: Prema este botón para configurar a etiqueta.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Push this button to delete the sensor.
gl: Prema este botón para eliminar o sensor.

en: Label of Bar Graph
gl: Etiqueta da gráfica de barras

en: Enter new label:
gl: Insira unha nova etiqueta:

en: Drop Sensor Here
gl: Deixe un sensor aquí

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
gl: Este é un espazo baleiro nunha folla de traballo. Arrastre un sensor desde o Navegador de sensores e déixeo aquí. Mostrarase unha pantalla dun sensor que lle permitirá vixiar os valores do sensor no tempo.

en: %1 of %2
gl: %1 de %2

en: Plotter Settings
gl: Configuración do trazador

en: General
gl: Xeral

en: Title:
gl: Título:

en: Stack the beams on top of each other
gl: Amorear os sectores uns enriba dos outros

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
gl: Os sectores amoréanse uns enriba dos outros, e a área debúxase enchida. Deste xeito se un sector ten un valor de 2 e outro de 4, o primeiros debuxarase no valor 2 e o seguinte en 2+3=5.

en: Scales
gl: Escalas

en: Vertical scale
gl: Escala vertical

en: Specify graph range:
gl: Indique o intervalo do gráfico:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
gl: Marque esta opción se quere que o intervalo mostrado se adapte dinamicamente aos valores actualmente mostrados. Se non marca isto, terá que especificar o intervalo que quere nos campos en baixo.

en: Enter the minimum value for the display here.
gl: Insira aquí o valor mínimo a mostrar.

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
gl: Insira o mínimo valor máximo a representar. O intervalo superior non se reducirá por baixo deste valor, pero superarao se hai valores por riba deste valor.

en: Horizontal scale
gl: Escala horizontal

en: Pixels per time period:
gl: Píxeles por período de tempo:

en: Grid
gl: Grade

en: Lines
gl: Liñas

en: Vertical lines
gl: Liñas verticais

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
gl: Marque isto para activar as liñas verticais se a pantalla é grande de abondo.

en: Distance:
gl: Distancia:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
gl: Insira a distancia entre dúas liñas verticais.

en: Vertical lines scroll
gl: Desprazamento das liñas verticais

en: Horizontal lines
gl: Liñas horizontais

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
gl: Marque isto para activar as liñas horizontais se a pantalla é grande de abondo.

en: Text
gl: Texto

en: Show axis labels
gl: Mostrar as lendas do eixo

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
gl: Marque esta opción se as liñas horizontais deberían ser decoradas cos valores que elas mostran.

en: Set Color...
gl: Estabelecer a cor…

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
gl: Prema este botón para configurar a cor do sensor no diagrama.

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Down
gl: Baixar

en: Display Units
gl: Unidades para mostrar

en: Mixed
gl: Mesturadas

en: Gigabytes
gl: Xigabytes

en: List View Settings
gl: Configuración da vista en lista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
gl: Cor do texto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
gl: Cor da grade:

en: File logging settings
gl: Configuración do ficheiro de rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
gl: Cor de primeiro plano:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
gl: &Texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
gl: &Título:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
gl: Fi&ltro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
gl: &Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
gl: &Cambiar

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
gl: Configuración do multímetro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
gl: &Título:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
gl: Active isto para engadir a unidade ao título da pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
gl: Mostrar a &unidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
gl: &Activar a alarma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: &Lower limit:
gl: &Límite inferior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
gl: A&ctivar a alarma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
gl: Límite &superior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Nor&mal digit color:
gl: Cor de díxito nor&mal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Alarm di&git color:
gl: Cor de dí&xito de alarma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Bac&kground color:
gl: Cor de &fondo:

en: &Properties
gl: &Propiedades

en: &Remove Display
gl: &Retirar a pantalla

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
gl: <qt><p>Esta é unha pantalla de sensor. Para personalizala prema co botón secundario do rato aquí e escolla <i>Propiedades</i> no menú emerxente. Seleccione <i>Retirar</i> para eliminar a pantalla da folla de traballo.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
gl: Rexistro

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
gl: Intervalo de tempo

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
gl: Nome do sensor

[ctx: @title:column]
en: Host Name
gl: Nome do servidor

[ctx: @title:column]
en: Log File
gl: Ficheiro de rexistro

en: Sensor Logger
gl: Rexistrador do sensor

en: &Remove Sensor
gl: &Retirar o sensor

en: &Edit Sensor...
gl: &Editar o sensor…

en: St&op Logging
gl: &Parar de rexistrar

en: S&tart Logging
gl: &Comezar a rexistrar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
gl: Intervalo de tempo

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
gl:  s

en: Sensor Logger Settings
gl: Configuración do rexistro do sensor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
gl: Cor da alarma:

en: Host
gl: Servidor

en: Unit
gl: Unidade

en: Status
gl: Estado

en: Label
gl: Etiqueta

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
gl: Carga do sistema

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
gl: Historial da CPU

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
gl: Historial da memoria e espazo de intercambio

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
gl: Memoria

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
gl: Intercambio

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
gl: Historial da rede

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
gl: Estase a recibir

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
gl: Estase a enviar

en: Cannot open the file %1.
gl: Non se pode abrir o ficheiro %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
gl: O ficheiro %1 non contén XML correcto.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
gl: O ficheiro %1 non contén unha definición de páxina de traballo correcta, que debe conter o tipo de documento «KSysGuardWorkSheet».

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
gl: O ficheiro %1 ten un tamaño de folla de traballo incorrecto.

en: Cannot save file %1
gl: Non se pode gardar o ficheiro %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
gl: O portapapeis non contén unha descrición de pantalla correcta.

en: Select Display Type
gl: Selección do tipo de pantalla

en: &Line graph
gl: Gráfico de &liñas

en: &Digital display
gl: Visor &dixital

en: &Bar graph
gl: Gráfico de &barras

en: Log to a &file
gl: Rexistrar nun &ficheiro

en: Remove this display?
gl: Desexa retirar esta pantalla?

en: Remove Display
gl: Retirar a pantalla

en: Dummy
gl: Ensaio

en: Tab Properties
gl: Propiedades do separador

en: Properties
gl: Propiedades

en: Rows:
gl: Filas:

en: Columns:
gl: Columnas:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
gl: Insira o número de filas que debe ter a folla.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
gl: Insira o número de columnas que debe ter a folla.

en: Update interval:
gl: Intervalo de actualización:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
gl: Todas as pantallas da folla actualízanse coa frecuencia indicada aquí.

en: Enter the title of the worksheet here.
gl: Insira aquí o título da folla de traballo.

en: Sheet %1
gl: Folla %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
gl: O separador «%1» contén datos non gardados.
    Quere gardar o separador?

en: Select Tab File to Import
gl: Escoller o ficheiro de separador para importar

en: You do not have a tab that could be saved.
gl: Non ten ningún separador que fose posíbel gardar.

en: Export Tab
gl: Exportar o separador

en: There are no tabs that could be deleted.
gl: Non hai separadores que fose posíbel eliminar.

[ctx: @info]
en: <para>You can publish your custom tab on the <link url='%1'>KDE Store</link> in the <icode>%2</icode> category.</para><para><filename>%3</filename></para>
gl: <para>Pode publicar o seu separador personalizado na <link url='%1'>tenda de KDE</link> na categoría <icode>%2</icode>.</para><para><filename>%3</filename></para>

en: Upload custom System Monitor tab
gl: Enviar o separador actual do Vixiante do sistema
