ksysguard - en to hne translation catalogue (161 entries)

en: Connect Host
hne: होस्ट जोड़व

en: Host:
hne: होस्टः

en: Enter the name of the host you want to connect to.
hne: जिससे जुड़ना चाहथो ओ होस्ट के नाम भरव

en: Connection Type
hne: कनेक्सन किसिम

en: ssh
hne: एसएसएच

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
hne: रिमोट होस्ट मं लागिन करे बर सुरक्छित सेल के उपयोग करे बर एला चुनव.

en: rsh
hne: आरएसएच

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
hne: रिमोट होस्ट मं लागिन करे बर रिमोट सेल के उपयोग करे बर एला चुनव.

en: Daemon
hne: डेमन

en: Custom command
hne: मनमाफिक कमांड

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
hne: के सिसगार्ड ल रिमोट होस्ट मं चालू करे बर भरे गे कमांड ल उपयोग करे बर एला चुनव.

en: Port:
hne: पोर्टः

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
hne: पोर्ट नंबर भरव जेमां केसिसगार्ड डेमन कनेक्सन बर सुनत हे.

en: e.g.  3112
hne: जइसन कि  3112

en: Command:
hne: कमांडः

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
hne: ओ कमांड भरव जऊन कि के-सिसगार्ड ल ओ होस्ट मं चलाही जऊन ल आप मन मानीटर करत हो.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
hne: उदाहरन- ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
hne: केडीई तंत्र मानीटर

en: System Monitor
hne: तंत्र मानीटर

en: &New Tab...
hne: नवा टैब... (&N)

en: Import Tab Fr&om File...
hne: टैब ल फाइल से आयात करव...(&o)

en: Save Tab &As...
hne: टैब ल अइसन सहेजव... (&A)

en: &Close Tab
hne: टैब बंद करव (&C)

en: Monitor &Remote Machine...
hne: रिमोट मसीन मानीटर करव... (&R)

en: &Download New Tabs...
hne: नवा टैब डाउनलोड करव... (&D)

en: Tab &Properties
hne: टैब गुन (&P)

en:  No swap space available
hne: कोई स्वेप जगह नइ मिलत हे

en: John Tapsell
hne: जान टापसेल

en: Current Maintainer
hne: अभी हाल के मेंटेनर

en: Chris Schlaeger
hne: क्रिस स्लेगर

en: Previous Maintainer
hne: पहिली के मेंटेनर

en: Greg Martyn
hne: ग्रेग मार्टिन

en: Tobias Koenig
hne: टाबियस कोएनिग

en: Nicolas Leclercq
hne: निकोलस लेकलर

en: Alex Sanda
hne: एलेक्स सांदा

en: Bernd Johannes Wuebben
hne: बर्नड जान्स वुएबेन

en: Ralf Mueller
hne: राल्फ मुलर

en: Hamish Rodda
hne: हामिस रोदा

en: Torsten Kasch
hne: टार्सटन कैस

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
hne: सोलारिस समर्थन
    कुछ भाग ल सन ओएस 5 के 
    विलियम लेफेब्व्रे के "टाप" यूटिलिटी से (अनुमति से) ले गे हे.

en: Optional worksheet files to load
hne: लोड करे बर वैकल्पिक वर्कसीट फाइल मन ल

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
hne: प्रोसेस टेबल

en: Sensor Browser
hne: सेंसर ब्राउजर

en: OK
hne: ठीक

en: Error
hne: गलती

en: Edit BarGraph Preferences
hne: बार-ग्राफ प्राथमिकता के संपादन करव

en: Range
hne: सीमा

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
hne: सीर्सक

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
hne: प्रदर्सक के सीर्सक इहां भरव.

en: Display Range
hne: प्रदर्सक सीमा

en: Minimum value:
hne: सबसे कम मानः

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
hne: इहां प्रदर्सक बर सबसे कम मान भरव. यदि दुनों मूल्य 0 होही तहां सीमा के पता लगाना अपने अपन सक्छम होही.

en: Maximum value:
hne: सबसे अधिक मानः

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
hne: इहां प्रदर्सक बर सबसे अधिक मान भरव. यदि दुनों मूल्य 0 होही तहां सीमा के पता लगाना अपने अपन सक्छम होही.

en: Alarms
hne: अलार्म

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
hne: सबसे कम मान बर अलार्म

en: Enable alarm
hne: अलार्म सक्छम करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
hne: सबसे कम मान अलार्म सक्छम करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
hne: निचली सीमाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
hne: सबसे अधिक मान बर अलार्म

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
hne: सबसे अधिक मान अलार्म सक्छम करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
hne: ऊपरी सीमाः

en: Normal bar color:
hne: सामान्य पट्टी रंगः

en: Out-of-range color:
hne: सीमा से बाहिर रंग:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
hne: पिछोत अंगना के रंगः

en: Font size:
hne: फोंट आकारः

en: Sensors
hne: सेंसर

en: Edit...
hne: संपादन...

en: Push this button to configure the label.
hne: लेबल कान्फिगर करे बर ए बटन ल दबाव

en: Delete
hne: मेटाव

en: Push this button to delete the sensor.
hne: सेंसर मेटाय बर ए बटन ल दबाव

en: Label of Bar Graph
hne: बार ग्राफ के लेबल

en: Enter new label:
hne: नवा लेबल भरव:

en: Drop Sensor Here
hne: सेंसर इहां डालव

en: General
hne: सामान्य

en: Title:
hne: सीर्सक:

en: Stack the beams on top of each other
hne: बीम ल एक दूसरे के ऊपर जमाव

en: Scales
hne: स्केल्स

en: Grid
hne: ग्रिड

en: Lines
hne: लकीर

en: Vertical lines
hne: खड़ी लकीर

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
hne: खड़ी पंक्ति ल सक्रिय करे बर एला जांचव यदि प्रदर्सक काफी बड़े हो.

en: Distance:
hne: दूरीः

en: Enter the distance between two vertical lines here.
hne: दो खड़ी पंक्तियों के बीच के दूरी इहां भरव.

en: Vertical lines scroll
hne: खड़ी लाइन स्क्राल

en: Horizontal lines
hne: आड़ी लकीर

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
hne: आड़ी लकीर ल सक्छम करे बर एला जांचव यदि प्रदर्सक काफी बड़ा हो.

en: Text
hne: पाठ

en: Show axis labels
hne: अक्छ लेबल्स देखाव

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
hne: ये डब्बा ल चेक करव यदि आड़ी लकीर ल चिनहित करे गे मूल्य से सजाय जाना हो.

en: Set Color...
hne: रंग सेट करव...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
hne: आकृति के संवेदक मं रंग ल कान्फिगर करे बर ए बटन ल दबाव.

en: Move Up
hne: ऊपर जाव

en: Move Down
hne: नीचे जाव

en: List View Settings
hne: सूची दृस्य सेटिंग

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
hne: रंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
hne: पाठ रंगः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
hne: ग्रिड रंग:

en: File logging settings
hne: फाइल लाग सेटिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
hne: आगू तरफ के रंगः

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
hne: पाठ (&T)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
hne: फिल्टर (&l)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
hne: जोड़व (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
hne: बदलव (&C)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
hne: इकाई ल प्रदर्सक के सीर्सक मं जोड़े बर एला सक्छम करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
hne: इकाई देखाव (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
hne: अलार्म सक्छम करव (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
hne: अलार्म सक्छम करव (&n)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
hne: ऊपरी सीमाः (&U)

en: &Properties
hne: गुन (&P)

en: &Remove Display
hne: प्रदर्सक मेटाव (&R)

en: Sensor Logger
hne: सेंसर लागर

en: &Remove Sensor
hne: सेंसर मेटाव (&R)

en: &Edit Sensor...
hne: सेंसर संपादन... (&E)

en: St&op Logging
hne: लागिंग बन्द करव (&o)

en: S&tart Logging
hne: लागिंग चालू करव (&t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
hne: फाइल

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
hne: सेक.

en: Sensor Logger Settings
hne: सेंसर लागर सेटिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
hne: अलार्म रंगः

en: Host
hne: होस्ट

en: Sensor
hne: सेंसर

en: Unit
hne: इकाई

en: Status
hne: स्थिति

en: Label
hne: लेबल

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
hne: तंत्र लोड

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
hne: सीपीयू इतिहास

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
hne: मेमोरी अउ स्वेप इतिहास

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
hne: मेमोरी

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
hne: नेटवर्क इतिहास

en: Cannot open the file %1.
hne: फाइल %1 ल खोल नइ सकिस.

en: The file %1 does not contain valid XML.
hne: फाइल %1 वैध एक्सएमएल नइ रखथे .

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
hne: फाइल %1 मं कोनो वैध वर्कसीट परिभासा नइ हे जेमां कागद किसिम 'के-सिस-गार्ड-वर्क-सीट' हो.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
hne: फाइल %1 मं एक अवैध वर्कसीट आकार हे.

en: Cannot save file %1
hne: फाइल %1 सहेज नइ सकिस

en: The clipboard does not contain a valid display description.
hne: क्लिपबोर्ड मं वैध प्रदर्सक वर्नन नइ हे.

en: Select Display Type
hne: प्रदर्सक किसम चुनव

en: &Line graph
hne: लाइन ग्राफ (&L)

en: &Digital display
hne: डिजिटल प्रदर्सन (&D)

en: &Bar graph
hne: बार-ग्राफ (&B)

en: Log to a &file
hne: एक फाइल मं लाग करव (&f)

en: Dummy
hne: डमी

en: Tab Properties
hne: टैब गुन

en: Properties
hne: गुन

en: Rows:
hne: पंक्तियाँ:

en: Columns:
hne: खंभा:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
hne: सीट मं पंक्ति मन के संख्या कतेक हो वो इहां भरव.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
hne: सीट मं खंभा मन के संख्या कतेक हो वो इहां भरव.

en: Update interval:
hne: अपडेट अंतरालः

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
hne: सीट के सब्बो प्रदर्सनों ल इहां निरधारित दर मं अपडेट करे जाही.

en: Enter the title of the worksheet here.
hne: वर्कसीट के सीर्सक इहां भरव.

en: Sheet %1
hne: सीट %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
hne: टैब '%1' मं बिन सहेजे डाटा रखे हे.
    का आप मन टैब ल सहेजना चाहू?

en: Select Tab File to Import
hne: आयात बर टैब फाइल चुनव

en: You do not have a tab that could be saved.
hne: आप मन तिर कोनो टैब नइ हे जऊन ल सहेजे जा सके.

en: Export Tab
hne: टैब निर्यात करव

en: There are no tabs that could be deleted.
hne: वहाँ कोनो टैब नइ हे जऊन ल मेटाय जा सके.
