ksysguard 0 - en to hr translation catalogue (168 entries)

en: Connect Host
hr: Spoji se na računalo

en: Host:
hr: Računalo:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
hr: Unesite ime računala na koje se želite spojiti.

en: Connection Type
hr: Tip veze

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
hr: Izaberite ovo za korištenje sigurnosne ljuske prilikom spajanja na udaljeno računalo.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
hr: Izaberite ovo

en: Daemon
hr: Servis

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
hr: Izaberi ovo ukoliko se želite spojiti na ksysguard poslužitelj koji se izvodi na rašunaluna koje se želite spojiti.

en: Custom command
hr: Prilagođena naredba

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
hr: Izaberite ovo za korištenje naredbe koju ste unjeli da pokrenete ksysguardna udaljenom računalu.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
hr: Unesi broj porta na kojem ksysguard servis osluškuje.

en: Command:
hr: Naredba:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
hr: Unesite naredbu koja izvodi ksysguardd na računalu koje želite promatrati.

en: KDE System Monitor
hr: KDE nadzornik sustava

en: System Monitor
hr: Nadzornik sustava

en: &Refresh Tab
hr: &Osvježi karticu

en: &New Tab...
hr: &Nova kartica

en: Import Tab Fr&om File...
hr: Učitaj karticu iz &Datoteke …

en: Save Tab &As...
hr: Spremi Karticu &Kao …

en: &Close Tab
hr: &Zatvori karticu

en: Monitor &Remote Machine...
hr: Nadziri udaljeno &računalo …

en: &Download New Tabs...
hr: Sk&ini nove kartice …

en: &Upload Current Tab...
hr: &Pošalji trenutnu karticu na Internet …

en: Tab &Properties
hr: Svojstva kartice

en:  No swap space available
hr:  Nema dostupne zamjenske memorije

en: Current Maintainer
hr: Trenutni održavatelj

en: Previous Maintainer
hr: Prethodni održavatelj

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
hr: Podrška za Solaris 
    Djelovi izvedeni (uz dopuštenje) od sunos5
    modula od William LeFebvre's "top" alata.

en: Optional worksheet files to load
hr: Ostale datoteke s radnim listovima za učitavanje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hr: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hr: Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
hr: Tablica procesa

en: Sensor Browser
hr: Preglednik osjetila

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
hr: Odvucite osjetila na prazna polja na radnom listu

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
hr: Pretraživač osjetila daje popis dostupnih računala i osjetila na njima. Kliknite i odvucite osjetila na polja radnog lista ili appleta na panelu. Tada će se pojaviti prikaz osjetila koji pokazuje vrijednost tog osjetila. Neki pokazivači mogu pokazivati vrijednosti više osjetila, jednostavno odvucite druga osjetila na prikaz i ona će biti dodana istom.

en: OK
hr: U redu

en: Error
hr: Greške

en: Edit BarGraph Preferences
hr: Uređivanje postavki trakastog pokazivača

en: Range
hr: Raspon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
hr: Naslov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
hr: Unesite naslov pokazivača.

en: Display Range
hr: Opseg pokazivača

en: Minimum value:
hr: Minimalna vrijednost:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
hr: Unesite najmanju vrijednost koja će biti pokazana. Ako su obje vrijednosti 0, tada će se automatski određivati opseg.

en: Maximum value:
hr: Maksimalna vrijednost

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
hr: Unesite najveću vrijednost koja će biti pokazana. Ako su obje vrijednosti 0, tada će se automatski određivati opseg.

en: Alarms
hr: Alarmi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
hr: Uzbuna za minimalnu vrijednost

en: Enable alarm
hr: O&mogući uzbunu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
hr: Omogući uzbunu za najmanju vrijedosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
hr: Donja granica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
hr: Uzbuna za maksimalnu vrijednost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
hr: Omogući uzbunu za najveću vrijedosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
hr: Gornja granica:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
hr: Izgled

en: Normal bar color:
hr: Obična boja trake:

en: Out-of-range color:
hr: Boja izvan opsega:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
hr: Boja pozadine:

en: Font size:
hr: Veličina pisma:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
hr: Ovdje se određuje veličina pisma kojim će se ispisivati oznake ispod trake. Veličina trake će biti smanjena ukoliko je tekst prevelik, pa je bolje ne pretjerati s veličinom slova.

en: Sensors
hr: Osjetila

en: Edit...
hr: Uredi …

en: Push this button to configure the label.
hr: Pritnisnite gumb za podešavanje naslova.

en: Delete
hr: Izbriši

en: Push this button to delete the sensor.
hr: Pritnisnite gumb za brisanje osjetila.

en: Label of Bar Graph
hr: Oznaka stupastog grafa

en: Enter new label:
hr: Unesi novu oznaku

en: Drop Sensor Here
hr: Ovdje ispustite osjetilo

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
hr: Ovo je slobodan prostor na radnom listu. Odvucite osjetilo sa preglednika osjetila i ispustite ga ovdje. Pojaviti će se prikaz osjetila pomoću kojeg možete pratiti vrijednost osjetila kroz vrijeme.

en: Plotter Settings
hr: Postavke crtača

en: General
hr: Opće

en: Title:
hr: Naslov:

en: Scales
hr: Skale

en: Vertical scale
hr: Okomita skala

en: Specify graph range:
hr: Odredite opseg grafa:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
hr: Ovdje možete odabrati automatsko pprilagođavanje opsega prema trenutnim vrijednostima, u suprotnom, trebate unijeti granične vrijednosti u polja dolje.

en: Enter the minimum value for the display here.
hr: Unesite najmanju vrijednost za prikaz.

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
hr: Ovdje unesite najveću vrijednost za prikaz. Gornji opseg neće biti smanjen ispod ove vrijednosti, ali će svejedno ići iznad tog broja za vrijednosti veće od te vrijednosti.

en: Horizontal scale
hr: Vodoravna skala

en: Pixels per time period:
hr: točkica u vremenu

en: Grid
hr: Mreža

en: Lines
hr: Linije

en: Vertical lines
hr: Uspravne linije

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
hr: Ovdje odaberite prikaz pomoću uspravnih linija ako je prokaz dovoljno velik.

en: Distance:
hr: Udaljenost:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
hr: Unesite razmak između dvije uspravne linije.

en: Vertical lines scroll
hr: Pomicanje uspravnih linija

en: Horizontal lines
hr: Vodoravne linije

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
hr: Ovdje možete omogućiti prikaz vodoravnim trakama ako je prikaz dovoljno velik.

en: Text
hr: Tekst

en: Show axis labels
hr: Prikaži natpise na osima

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
hr: Ovdje možete omogućiti hoće li vodoravne linije biti ukrašene sa vrijednostima koje pokazuju.

en: Set Color...
hr: Postavite &boju …

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
hr: Pritisnite ovaj gumb za podešavanje boje za prikaz osjetila.

en: Move Up
hr: Premjesti gore

en: Move Down
hr: Pomakni dolje

en: List View Settings
hr: Postavke prikaza u obliku popisa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
hr: Boje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
hr: Boja teksta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
hr: Boja mreže:

en: File logging settings
hr: Postavke datoteke dnevnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
hr: Boja prednjeg plana:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
hr: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
hr: Naslov:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
hr: Filtar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
hr: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
hr: &Izbriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
hr: &Promjeni

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
hr: Postavke multimetra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
hr: Naslov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
hr: Ovdje možete omogućiti ispis jedinice na naslovu prikaza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
hr: P&rikaži jedinice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
hr: &Omogući uzbunu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
hr: O&mogući uzbunu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
hr: Gornja granica:

en: &Properties
hr: Svojstva

en: &Remove Display
hr: &Ukloni prikaz

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
hr: <qt> <p>Ovo je prikaznik senzora. Za postavljanje prikaznika senzora kliknite desnom tipkom miša ovdje i odaberite <i>Svojstva</i> iz iskočnog izbornika. Odaberite <i>Ukloni</i> za brisanje prikaznika iz radnog lista.</p> %1</qt>

en: Sensor Logger
hr: Dnevnik osjetila

en: &Remove Sensor
hr: &Ukloni osjetilo

en: &Edit Sensor...
hr: &Uredi osjetilo …

en: St&op Logging
hr: Prekini &zapisivanje u dnevnk

en: S&tart Logging
hr: Počni &vođenje dnevnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
hr: Datoteka

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
hr:  sek

en: Sensor Logger Settings
hr: Postavke dnevnika osjetila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
hr: Boja alarma:

en: Host
hr: Računalo

en: Sensor
hr: Osjetilo

en: Unit
hr: Jedinica

en: Label
hr: Oznaka

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
hr: Opterećenje sustava

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
hr: Povijest procesora

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
hr: Povijest Memorije i Zamjenske memorije

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
hr: Memorija

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
hr: Povijest Mreže

en: Cannot open the file %1.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
hr: Datoteka %1 ne sadrži važeći XML

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
hr: Datoteka %1 ne sadrži ispravan opis radnog lista, jer on mora biti tipa ''KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
hr: Datoteka %1 ima neispravnu veličinu radnog lista.

en: Cannot save file %1
hr: Ne mogu snimiti datoteku %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
hr: Odlagalište ne sadrži ispravan opis prikazivača.

en: Select Display Type
hr: Odaberite vrstu prikaza

en: &Line graph
hr: &Linijski graf

en: &Digital display
hr: &Digitalni prikaznik

en: &Bar graph
hr: &Stupčani graf

en: Log to a &file
hr: Piši u &dnevnik

en: Remove this display?
hr: &Ukloniti ovaj prikaz?

en: Remove Display
hr: &Ukloni prikaz

en: Dummy
hr: Prazno

en: Tab Properties
hr: Svojstva kartice

en: Properties
hr: Svojstva

en: Rows:
hr: Redovi:

en: Columns:
hr: Stupci:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
hr: Unesite broj redova lista.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
hr: Unesite broj stupaca lista.

en: Update interval:
hr: Vrijeme obnavljanja:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
hr: Svi prikazi na listu se obnavljaju u navedenom vremenu.

en: Enter the title of the worksheet here.
hr: Ovdje unosite naslov radnog lista.

en: Sheet %1
hr: List %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
hr: List '%1' sadrži podatke koji nisu spremljeni
    Da li želite spremiti list?

en: Select Tab File to Import
hr: Odaberite datoteku kartice za uvoz

en: You do not have a tab that could be saved.
hr: Ne postoji niti jedan radni list koji možete spremiti!

en: Export Tab
hr: Izvoz radnog lista

en: There are no tabs that could be deleted.
hr: Ne postoji niti jedan radni list koji može biti izbrisan!

en: Upload custom System Monitor tab
hr: Pošalji korisničku karticu Nadzornika Sustava na Internet
