ksysguard - en to mai translation catalogue (151 entries)

en: Connect Host
mai: होस्ट जोडू

en: Host:
mai: होस्ट:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
mai: जकरासँ जुडबा चाहैत छी ओ होस्ट क' नाम भरू

en: Connection Type
mai: संबंधन प्रकार

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
mai: रिमोट होस्ट पर लागइन करब क' लेल सुरक्षित शेल क' उपयोग करब क' लेल एकरा चुनू.

en: rsh
mai: आरएसएच

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
mai: रिमोट होस्ट पर लागइन करब क' लेल रिमोट शेल क' उपयोग करब क' लेल एकरा चुनू.

en: Daemon
mai: डेमन

en: Custom command
mai: मनपसिन्न कमांड

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
mai: के सिसगार्ड केँ रिमोट होस्ट मे प्रारंभ करब क' लेल प्रविष्ट कएल कमांड क' उपयोग करब क' लेल एकरासँ चुनू.

en: Port:
mai: पोर्टः

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
mai: पोर्ट नंबर भरू जकरामे केसिसगार्ड डेमन कनेक्शन क' लेल सुनि रहल अछि.

en: e.g.  3112
mai: जहिना  3112

en: Command:
mai: कमांड:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
mai: ओ कमांड भरू जे के-सिसगार्ड केँ ओ होस्ट पर चलैताह जकरा अहाँ मानीटर कए रहल छी.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
mai: उदाहरण- ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
mai: केडीइ तंत्र मानीटर

en: System Monitor
mai: सिस्टम मानीटर

en: &Close Tab
mai: टैब बन्न करू (&C)

en:  No swap space available
mai: कोनो स्वेप जगह उपलब्ध नहि

en: John Tapsell
mai: जान टापसेल

en: Current Maintainer
mai: वर्तमान मेंटेनर

en: Chris Schlaeger
mai: क्रिस श्लेगर

en: Previous Maintainer
mai: पूर्व मेंटेनर

en: Greg Martyn
mai: ग्रेग मार्टिन

en: Tobias Koenig
mai: टाबियस कोएनिग

en: Nicolas Leclercq
mai: निकोलस लेकलर

en: Alex Sanda
mai: एलेक्स सांदा

en: Bernd Johannes Wuebben
mai: बर्नड जान्स वुएबेन

en: Ralf Mueller
mai: राल्फ मुलर

en: Hamish Rodda
mai: हामिश रोदा

en: Torsten Kasch
mai: टार्सटन कैस

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
mai: सोलारिस समर्थन
    किछु भागसभ केँ सन ओएस 5 केर 
     विलियम लेफेब्व्रे केर "टाप" यूटिलिटी सँ (अनुमति से) लेल गेल अछि.

en: Optional worksheet files to load
mai: लोड करब क' लेल वैकल्पिक वर्कशीट फाइलसभ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: Sensor Browser
mai: सेंसर ब्राउजर

en: OK
mai: बेस

en: Error
mai: त्रुटि

en: Edit BarGraph Preferences
mai: बार-ग्राफ प्राथमिकतासभ क' संपादन करू

en: Range
mai: सीमा

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
mai: शीर्षक

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
mai: प्रदर्शक क' शीर्षक एतय भरू.

en: Display Range
mai: प्रदर्शक सीमा

en: Minimum value:
mai: न्यूनतम मानः

en: Maximum value:
mai: अधिकतम मानः

en: Alarms
mai: अलार्म्स

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
mai: न्यूनतम मान क' लेल अलार्म

en: Enable alarm
mai: अलार्म सक्षम करू

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
mai: न्यूनतम मान अलार्म सक्षम करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
mai: निचला सीमाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
mai: अधिकतम मान क' लेल अलार्म

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
mai: अधिकतम मान अलार्म सक्षम करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
mai: उप्परक सीमाः

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
mai: देखू

en: Normal bar color:
mai: सामान्य पट्टी रंगः

en: Out-of-range color:
mai: सीमा सँ बाहर रंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
mai: पृष्ठभूमि क' रंगः

en: Font size:
mai: फाँट आकार:

en: Sensors
mai: सेंसर्स

en: Edit...
mai: संपादन...

en: Push this button to configure the label.
mai: लेबल कान्फिगर करब क' लेल एहि बटन केँ दबाबू

en: Delete
mai: मेटाबू

en: Push this button to delete the sensor.
mai: सेंसर मिटाने क' लेल एहि बटन केँ दबाबू

en: Label of Bar Graph
mai: बार ग्राफ क' लेबल

en: Enter new label:
mai: नवीन लेबल भरू:

en: Drop Sensor Here
mai: सेंसर एतय डालू

en: Plotter Settings
mai: प्लाटर बिन्यास

en: General
mai: सामान्य

en: Title:
mai: शीर्षक:

en: Scales
mai: मापक

en: Vertical scale
mai: उर्ध्वाधर पैमाना

en: Horizontal scale
mai: क्षैतिज पएमाना

en: Pixels per time period:
mai: पिक्सल्स प्रति समय अवधि

en: Grid
mai: जाल

en: Lines
mai: रेखासभ

en: Vertical lines
mai: लंबवत रेखा

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
mai: खडी पंक्तिसभकेँ सक्रिय करब क' लेल एकरा चेक करू जँ प्रदर्शक काफी पैघ अछि.

en: Distance:
mai: दूरी:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
mai: दुइ खडी पंक्तियों केर बीचक दूरी एतय भरू.

en: Vertical lines scroll
mai: खडी पंक्तिसभ स्क्राल

en: Horizontal lines
mai: क्षैतिज रेखा

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
mai: आडी पंक्तिसभ केँ सक्षम करब क' लेल एकरा चेक करू जँ प्रदर्शक काफी पैघ अछि.

en: Text
mai: पाठ

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
mai: ई बक्से केँ चेक करू जँ आडी लकीरसभ केँ चिह्नित कएल गेल मूल्यसभ सँ सजाएल जएनाइ अछि.

en: Set Color...
mai: रंग नियत करू...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
mai: आकृति केर संवेदक मे रंगसभ केँ कान्फिगर करब क' लेल एहि बटन केँ दबाबू.

en: Move Up
mai: उप्पर जाउ

en: Move Down
mai: नीच्चाँ जाउ

en: List View Settings
mai: सूची दृश्य बिन्यास

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
mai: रँग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
mai: पाठ रंगः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
mai: जाल रंग:

en: File logging settings
mai: फाइल लाग बिन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
mai: अग्रभूमि क' रंगः

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
mai: पाठ (&T)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
mai: शीर्षक:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
mai: फिल्टर (&l)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
mai: जोडू (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
mai: मेटाबू (&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
mai: बदलू (&C)

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
mai: मल्टीमीटर बिन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
mai: शीर्षक (&T):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
mai: एकाइ केँ प्रदर्शक केर शीर्षक पर जोडबा क' लेल एकरा सक्षम करू.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
mai: एकाइ देखाबू (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
mai: अलार्म सक्षम करू (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
mai: अलार्म सक्षम करू (&n)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
mai: उप्परका सीमाः (&U)

en: &Properties
mai: गुण (&P)

en: &Remove Display
mai: प्रदर्शक मेटाबू (&R)

en: Sensor Logger
mai: सेंसर लागर

en: &Remove Sensor
mai: सेंसर मेटाबू (&R)

en: &Edit Sensor...
mai: सेंसर संपादन... (&E)

en: St&op Logging
mai: लागिंग बन्न करू (&o)

en: S&tart Logging
mai: लागिंग प्रारंभ करू (&t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
mai: फाइल

en: Sensor Logger Settings
mai: सेंसर लागर बिन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
mai: अलार्म रंगः

en: Host
mai: होस्ट

en: Sensor
mai: सेंसर

en: Unit
mai: एकाइ

en: Status
mai: स्थिति

en: Label
mai: लेबल

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
mai: तंत्र लोड

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
mai: सीपीयू इतिहास

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
mai: मेमोरी आओर स्वैप इतिहास

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
mai: स्मृति

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
mai: सँजाल इतिहास

en: Cannot open the file %1.
mai: फाइल %1 केँ खोलि नहि सकल.

en: The file %1 does not contain valid XML.
mai: फाइल %1 वैध एक्सएमएल नहि राखैत अछि.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
mai: फाइल %1 मे कोनो वैध वर्कशीट परिभाषा नहि अछि जकरामे दस्ताबेज किस्म 'के-सिस-गार्ड-वर्क-शीट' अछि.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
mai: फाइल %1 मे एकटा अवैध वर्कशीट आकार अछि.

en: Cannot save file %1
mai: फाइल %1 सहेज नहि सकैत

en: The clipboard does not contain a valid display description.
mai: क्लिपबोर्ड मे वैध प्रदर्शक वर्णन नहि अछि.

en: Select Display Type
mai: प्रदर्शक प्रकार चुनू

en: &Line graph
mai: लाइन ग्राफ (&L)

en: &Digital display
mai: डिजिटल प्रदर्शन (&D)

en: &Bar graph
mai: बार-ग्राफ (&B)

en: Log to a &file
mai: एकटा फाइल मे लाग करू (&f)

en: Dummy
mai: डमी

en: Properties
mai: गुण

en: Rows:
mai: पंक्तिसभ:

en: Columns:
mai: कालम:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
mai: शीट मे पंक्तिसभक सँख्या जतए अछि ओ एतय प्रविष्ट करू.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
mai: शीट मे स्तम्भक सँख्या कतए अछि ओ एतय प्रविष्ट करू.

en: Update interval:
mai: अद्यतन अंतरालः

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
mai: शीट केर सबहि प्रदर्शनों केँ एतय उल्लेखित दर पर अद्यतन कएल जएताह.

en: Enter the title of the worksheet here.
mai: वर्कशीट क' शीर्षक एतय भरू.

en: Sheet %1
mai: शीट %1
