ksysguard - en to ms translation catalogue (112 entries)

en: Connect Host
ms: Sambungkan Hos

en: Host:
ms: Hos:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
ms: Masukkan nama hos yang anda ingin sambungkan.

en: Connection Type
ms: Jenis Sambungan

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
ms: Pilih ini untuk menggunakan shell selamat untuk log masuk ke hos jauh.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
ms: Pilih ini untuk menggunakan shell jauh untuk log masuk ke hos jauh.

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
ms: Pilih ini jika anda ingin sambung ke daemon ksysguard yang berfungsi dalam mesin yang anda ingin sambung, dan mendengar permintaan klien.

en: Custom command
ms: Arahan Langganan

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
ms: Pilih ini untuk menggunakan arahan yang anda masukkan di bawah untuk memulakan ksysguard dalam hos jauh.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
ms: Masukkan nombor port yang padanya daemon ksysguard mendengar sambungan.

en: e.g.  3112
ms: contohnya, 3112

en: Command:
ms: Arahan:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
ms: Masukkan arahan yang menjalankan ksysguard dalam hos yang anda ingin pantau.

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
ms: Sokongan Solaris
    Bahagian diperoleh (dengan keizinan) dari sunos5
    modul kemudahan "atas" William LeFebvre.

en: Optional worksheet files to load
ms: Fail lembaran kerja opsyenal yang hendak dimuatkan

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ms: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ms: &Lihat

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ms: &Tetapan

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ms: Bar Alatan Utama

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
ms: Jadual Proses

en: Sensor Browser
ms: Pelayar Penderia

en: Error
ms: Ralat

en: Edit BarGraph Preferences
ms: Edit Keutamaan Graf Bar

en: Range
ms: Julat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
ms: Tajuk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
ms: Masukkan tajuk paparan di sini.

en: Display Range
ms: Julat Paparan

en: Minimum value:
ms: Nilai minimum:

en: Maximum value:
ms: Nilai maksimum:

en: Alarms
ms: Penggera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
ms: Penggera untuk Nilai Minimum

en: Enable alarm
ms: Aktifkan penggera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
ms: Aktifkan nilai minimum penggera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
ms: Had bawah:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
ms: Penggera untuk Nilai Maksimum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
ms: Aktifkan nilai maksimum penggera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
ms: Had atas:

en: Normal bar color:
ms: Warna bar normal:

en: Out-of-range color:
ms: Warna luar julat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
ms: Warna latarbelakang:

en: Font size:
ms: Saiz fon:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
ms: Ini menentukan saiz fon yang digunakan untuk mencetak label di bawah bar. Bar ditindas secara automatik jika teks menjadi terlalu besar, jadi ia eloklah menggunakan fon bersaiz kecil di sini.

en: Sensors
ms: Penderia

en: Push this button to configure the label.
ms: Tolak butang ini untuk mengkonfigur label.

en: Delete
ms: Padam

en: Push this button to delete the sensor.
ms: Tolah butang ini untuk hapuskan penderia.

en: Label of Bar Graph
ms: Label Graf Bar

en: Enter new label:
ms: Masukkan label baru:

en: Drop Sensor Here
ms: Lepaskan Penderia Di Sini

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
ms: Ini ialah ruang kosong dalam lembaran kerja. Seret penderia dari Pelayar Penderia dan lepaskan di sini. Paparan penderia akan muncul yang membolehkan anda memantau nilai penderia.

en: General
ms: Umum

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Scales
ms: Skala

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
ms: Semak kotak ini jika anda ingin julat paparan untuk menggunakan secara dinamik nilai yang dipaparkan masa ini; jika anda tidak semak kotak ini, anda perlu nyatakan julat yang anda ingin dalam medan di bawah.

en: Lines
ms: Baris

en: Vertical lines
ms: Baris Menegak

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
ms: Semak ini untuk mengaktifkan baris menegak jika paparan cukup besar.

en: Distance:
ms: Jarak:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
ms: Masukkan jarak di antara dua baris menegak di sini.

en: Vertical lines scroll
ms: Skrol baris menegak

en: Horizontal lines
ms: Baris mendatar

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
ms: Semak ini untuk mengaktifkan baris mendatar jika paparan cukup besar.

en: Text
ms: Teks

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
ms: Semak kotak ini jika baris mendatar patut dihiasi dengan nilai yang ditandakan.

en: Set Color...
ms: Setkan Warna...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
ms: Tolak butang ini untuk konfigur warna penderia dalam gambar rajah.

en: Move Up
ms: Naik Atas

en: Move Down
ms: Alih ke Bawah

en: List View Settings
ms: Senaraikan Seting Paparan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
ms: Warna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
ms: Warna teks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
ms: Warna grid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
ms: Warna Latar Depan:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
ms: &Tapis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
ms: T&ambah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ms: Pa&dam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
ms: &Ubah

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
ms: Aktifkan ini untuk menambah unit kepada tajuk paparan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
ms: &Tayang unit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
ms: &Aktifkan penggera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
ms: &Aktifkan penggera

en: &Properties
ms: &Ciri

en: &Remove Display
ms: &Buang Paparan

en: Sensor Logger
ms: Pengelog Penderia

en: &Remove Sensor
ms: &Buang Penderia

en: &Edit Sensor...
ms: &Edit Penderia...

en: St&op Logging
ms: &Hentikan Pengelogan

en: S&tart Logging
ms: &Mulakan Pengelogan

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
ms:  saat

en: Sensor Logger Settings
ms: Seting Pengelog Penderia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
ms: Warna penggera:

en: Host
ms: Hos

en: Sensor
ms: Penderia

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
ms: Beban Sistem

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
ms: Memori

en: Cannot open the file %1.
ms: Tidak dapat membuka fail %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
ms: Fail %1 tidak mengandungi XML yang sah.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
ms: Fail %1 tidak mengandungi definisi helaian kerja yang sah, dimana mesti mempunyai jenis dokumen 'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
ms: Fail %1 mempunyai saiz helaian kerja yang tidak sah.

en: Cannot save file %1
ms: Tidak dapat menyimpan fail %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
ms: Papan klip tidak mengandungi keterangan paparan yang sah.

en: Select Display Type
ms: Pilih Jenis Paparan

en: &Bar graph
ms: Graf &bar

en: Log to a &file
ms: Log ke &fail

en: Rows:
ms: Baris:

en: Columns:
ms: Lajur:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
ms: Masukkan bilangan baris yang lembaran patut ada.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
ms: Masukkan bilangan lajur yang lembaran patut ada.

en: Update interval:
ms: Kemas kini jeda:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
ms: Semua paparan lembaran dikemas kini pada kadar yang dinyatakan di sini.

en: Enter the title of the worksheet here.
ms: Masukkan tajuk lembaran kerja di sini.

en: Sheet %1
ms: Lembaran %1
