ksysguard - en to nds translation catalogue (181 entries)

en: Connect Host
nds: Reekner tokoppeln

en: Host:
nds: Reekner:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
nds: Giff den Naam vun den Reekner in, den Du tokoppeln wullt.

en: Connection Type
nds: Verbinnentyp:

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
nds: Aktiveer dit, wenn Du Di över ssh ("secure shell") bi den annern Reekner anmellen wullt.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
nds: Aktiveer dit, wenn Du Di över rsh ("remote shell") bi den annern Reekner anmellen wullt.

en: Daemon
nds: Dämoon

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
nds: Aktiveer dit, wenn op den Reekner, den Du tokoppeln wullt, en ksysguard-Dämoon löppt, de op Anfragen vun Clients töövt.

en: Custom command
nds: Egen Befehl

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
nds: Aktiveer dit, wenn Du ksysguard op den annern Reekner mit den nerrn ingeven Befehl starten wullt.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
nds: Giff de Nummer vun de Port in, achter de de ksysguard-Dämoon op Verbinnen luustert.

en: e.g.  3112
nds: t.B.  3112

en: Command:
nds: Befehl:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
nds: Giff den Befehl in, de den ksysguard-Dämoon op den annern Reekner start.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
nds: t.B. ssh -l root anner.reekner.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
nds: KDE-Systeemwachter

en: System Monitor
nds: Systeemwachter

en: &Refresh Tab
nds: Paneel &opfrischen

en: &New Tab...
nds: &Nieg Paneel...

en: Import Tab Fr&om File...
nds: &Paneel ut Datei importeren...

en: Save Tab &As...
nds: Paneel sekern &as...

en: &Close Tab
nds: Paneel &tomaken

en: Monitor &Remote Machine...
nds: &Feern Reekner beluern...

en: &Download New Tabs...
nds: Nieg Paneels &daalladen...

en: &Upload Current Tab...
nds: Aktuell Paneel &hoochladen...

en: Tab &Properties
nds: Paneel-&Egenschappen

en:  No swap space available
nds:  Keen Utlagerspieker verföögbor

en: Current Maintainer
nds: Aktuell Pleger

en: Previous Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
nds: Ünnerstütten för Solaris
    Delen (mit Verlööf) afleddt vun dat sunos5-
    Moduul vun William LeFebvres "top"-Programm.

en: Optional worksheet files to load
nds: Optschonale Arbeitblääd laden

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
nds: Perzesstabell

en: Sensor Browser
nds: Sensor-Köör

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
nds: Treck Sensoren op leddige Feller vun en Arbeitblatt

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
nds: Binnen de Sensor-Köör sünd de tokoppelten Reekners un ehr Sensoren oplist. Klick op Sensoren un treck se op leddig Arbeitblatt-Feller, denn wiest en nieg Diagramm de Weerten vun den Sensor. En Reeg Diagrammen köönt de Weerten vun mehr Sensoren dorstellen, treck eenfach anner Sensoren op dat Diagramm, wenn Du se tofögen wullt.

en: Error
nds: Fehler

en: Edit BarGraph Preferences
nds: Balkengrafiken instellen

en: Range
nds: Rebeet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
nds: Titel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
nds: Giff hier den Titel vun dat Diagramm an

en: Display Range
nds: Wiesrebeet

en: Minimum value:
nds: Minimaalweert:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
nds: Giff hier den Minimaalweert för dat Diagramm an. Wenn beed Weerten 0 sünd, warrt dat Wiesrebeet automaatsch faststellt.

en: Maximum value:
nds: Maximaalweert:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
nds: Giff hier den Maximaalweert för dat Diagramm an. Wenn beed Weerten 0 sünd, warrt dat Wiesrebeet automaatsch faststellt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
nds: Alarm för Minimaalweert

en: Enable alarm
nds: Alarm anmaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
nds: Den Alarm för den Minimaalweert anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
nds: Grenz nerrn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
nds: Alarm för Maximaalweert

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
nds: Den Alarm för den Maximaalweert anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
nds: Grenz baven:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
nds: Utsehn

en: Normal bar color:
nds: Klöör för normale Balkens:

en: Out-of-range color:
nds: Klöör güntsiets vun de Grenz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
nds: Achtergrundklöör:

en: Font size:
nds: Schriftgrött:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
nds: Dit leggt de Schriftgrött för Beschriften nerrn vun de Balkens fast. De Balkens warrt automaatsch utblendt, wenn de Text to groot warrt, dorför is en lütte Schrift anraadt.

en: Sensors
nds: Sensoren

en: Edit...
nds: Bewerken...

en: Push this button to configure the label.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du de Beschriften ännern wullt.

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Push this button to delete the sensor.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du den Sensor wegdoon wullt.

en: Label of Bar Graph
nds: Beschriften för Balkengrafik

en: Enter new label:
nds: Nieg Beschriften ingeven:

en: Drop Sensor Here
nds: Hier Sensor hentrecken

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
nds: Dit is en leddig Feld vun dat Arbeitblatt. Treck en Sensor ut de Sensorköör hierhen, denn warrt hier en Diagramm vun de Sensorweerten över de Tiet wiest.

en: Plotter Settings
nds: Signaaldiagramm instellen

en: General
nds: Allgemeen

en: Title:
nds: Titel:

en: Stack the beams on top of each other
nds: De Balkens opschichten

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
nds: De Balkens warrt een op den annern stapelt. Hett de een den Weert "2" un de anner den Weert "3", warrt de eerste bi 2, man de twete bi 5 (=2+3) wiest.

en: Scales
nds: Skalas

en: Vertical scale
nds: Pielrecht Skala

en: Specify graph range:
nds: Diagrammrebeet angeven:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
nds: Aktiveer dit, wenn sik dat Diagramm dünaamsch de wiesten Weerten topassen schall. Wenn Du dat nich aktiveerst, muttst Du dat Rebeet dör de Feller nerrn angeven.

en: Enter the minimum value for the display here.
nds: Hier den sietsten Weert för de Dorstellen ingeven

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
nds: Hier den „weken“ Hööchstweert för de Dorstellen ingeven. De Bövergrenz vun't Kiekrebeet fallt nich nerrn dissen Weert, man se warrt höger, wenn de Weerten grötter as disse Weert warrt.

en: Horizontal scale
nds: Kimmrecht Skala

en: Pixels per time period:
nds: Pixels per Tieteenheit:

en: Grid
nds: Gadder

en: Lines
nds: Lienen

en: Vertical lines
nds: Pielrechte Lienen

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
nds: Aktiveer dit, wenn Du pielrechte Lienen hebben wullt un dat Diagramm groot noog is.

en: Distance:
nds: Afstand:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
nds: Giff hier den Afstand twischen twee pielrechte Lienen an.

en: Vertical lines scroll
nds: Pielrechte Lienen verschuven

en: Horizontal lines
nds: Kimmrechte Lienen

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
nds: Aktiveer dit, wenn Du kimmrechte Lienen hebben wullt un dat Diagramm groot noog is.

en: Show axis labels
nds: Ass-Betekers wiesen

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
nds: Aktiveer dit, ween blang de kimmrechten Lienen ehr Weert wiest warrn schall.

en: Set Color...
nds: Klöör fastleggen...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du de Klöör för den Sensor in't Diagramm fastleggen wullt.

en: Move Up
nds: Na baven

en: Move Down
nds: Na nerrn

en: Display Units
nds: Eenheiten wiesen

en: Mixed
nds: Mischt

en: Kilobytes
nds: Kilobyte

en: Gigabytes
nds: Gigabyte

en: Terabytes
nds: Terabyte

en: List View Settings
nds: Listansicht instellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
nds: Klören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
nds: Textklöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
nds: Gadderklöör:

en: File logging settings
nds: Logbook instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
nds: Vörgrundklöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
nds: T&itel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
nds: &Tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
nds: &Wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
nds: Ä&nnern

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
nds: Multimeter instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
nds: &Titel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
nds: Aktiveer dit, wenn de Eenheit den Titel anhangt warrn schall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
nds: Een&heit wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
nds: &Alarm anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
nds: A&larm anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
nds: &Bövergrenz:

en: &Properties
nds: &Egenschappen

en: &Remove Display
nds: &Diagramm wegdoon

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
nds: <qt><p>Dit is en Sensordiagramm. Wenn Du en Sensordiagramm topassen wullt, klick dor mit den rechten Muusknoop op un söök in't Opdukmenü <i>Egenschappen</i> ut. Wenn Du dat Diagramm vun dat Arbeitblatt wegdoon wullt, söök <i>Wegmaken</i> ut.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
nds: Logbook

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
nds: Tietgever

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
nds: Sensornaam

[ctx: @title:column]
en: Host Name
nds: Reeknernaam

[ctx: @title:column]
en: Log File
nds: Logbookdatei

en: Sensor Logger
nds: Sensor-Logbook

en: &Remove Sensor
nds: Se&nsor wegdoon

en: &Edit Sensor...
nds: Sensor b&ewerken...

en: St&op Logging
nds: Logbook &tomaken

en: S&tart Logging
nds: Logbook s&chrieven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
nds: Datei

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
nds: Tietgever

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
nds:  s

en: Sensor Logger Settings
nds: Logbook instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
nds: Klöör för Alarms:

en: Host
nds: Reekner

en: Unit
nds: Eenheit

en: Status
nds: Tostand

en: Label
nds: Beschriften

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
nds: Systeemlast

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
nds: CPU-Vörgeschicht

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
nds: (Utlager-)Spieker-Vörgeschicht

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
nds: Spieker

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
nds: Utlagerspieker

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
nds: Nettwark-Vörgeschicht

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
nds: Rinkamen

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
nds: Rutgahn

en: Cannot open the file %1.
nds: De Datei "%1" lett sik nich opmaken.

en: The file %1 does not contain valid XML.
nds: Dat XML binnen de Datei "%1" gellt nich.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
nds: De Datei "%1" bargt keen gellen Definitschoon för en Arbeitblatt. De Dokmenttyp mutt "KSysGuardWorkSheet" wesen.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
nds: De Arbeitblatt-Grött vun de Datei "%1" gellt nich.

en: Cannot save file %1
nds: De Datei "%1" lett sik nich sekern

en: The clipboard does not contain a valid display description.
nds: De Twischenaflaag bargt keen gellen Diagrammbeschrieven.

en: Select Display Type
nds: Diagrammtyp utsöken

en: &Line graph
nds: &Lienendiagramm

en: &Digital display
nds: &Digitaalfeld

en: &Bar graph
nds: &Balkengrafik

en: Log to a &file
nds: &Logbook bruken

en: Remove this display?
nds: Dit Diagramm wegdoon?

en: Remove Display
nds: Diagramm wegdoon

en: Dummy
nds: Platzholler

en: Tab Properties
nds: Paneel-Egenschappen

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Rows:
nds: Regen:

en: Columns:
nds: Striepen:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
nds: Giff de Tall vun Regen in, de dat Arbeitblatt hebben schall.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
nds: Giff de Tall vun Striepen in, de dat Arbeitblatt hebben schall.

en: Update interval:
nds: Opfrischtiet:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
nds: All Arbeitblatt-Diagrammen warrt jümmers na disse Tiet opfrischt.

en: Enter the title of the worksheet here.
nds: Giff hier den Titel vun dat Arbeitblatt an

en: Sheet %1
nds: Blatt %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
nds: Dat Paneel "%1" bargt nich sekert Daten.
    Wullt Du dat Paneel sekern?

en: Select Tab File to Import
nds: Paneeldatei utsöken, de Du importeren wullt

en: You do not have a tab that could be saved.
nds: Dat gifft keen Paneel, dat sik sekern lett.

en: Export Tab
nds: Paneel exporteren

en: There are no tabs that could be deleted.
nds: Dat gifft keen Paneels, de Du wegdoon kannst.

en: Upload custom System Monitor tab
nds: Egen Systeemwachter-Paneel hoochladen
