ksysguard - en to oc translation catalogue (45 entries)

en: Host:
oc: Òste :

en: Connection Type
oc: Tipe de connexion

en: Custom command
oc: Comanda personalizada

en: Port:
oc: Pòrt :

en: Command:
oc: Comanda :

en: System Monitor
oc: Monitor sistèma

en: &Close Tab
oc: &Barrar l'onglet

en: Current Maintainer
oc: Manteneire actual

en: Previous Maintainer
oc: Manteneire precedent

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: OK
oc: Validar

en: Range
oc: Airal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
oc: Títol

en: Alarms
oc: Alarmas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
oc: Color de fons :

en: Font size:
oc: Talha de la poliça :

en: Edit...
oc: Editar...

en: Delete
oc: Suprimir

en: Title:
oc: Títol:

en: Scales
oc: Escalas

en: Grid
oc: Grasilha

en: Lines
oc: Linhas

en: Vertical lines
oc: Linhas verticalas

en: Text
oc: Tèxt

en: Move Up
oc: Montar

en: Move Down
oc: Davalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
oc: Color de fons :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
oc: &Apondre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
oc: &Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
oc: &Modificar

en: &Properties
oc: &Propietats

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
oc: Fichièr

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
oc:  seg

en: Host
oc: Òste

en: Unit
oc: Unitat

en: Status
oc: Estatut

en: Label
oc: Etiqueta

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
oc: Memòria

en: Cannot open the file %1.
oc: Impossible de dobrir lo fichièr&nbsp;%1.

en: Properties
oc: Propietats

en: Rows:
oc: Linhas :

en: Columns:
oc: Colomnas :

en: Update interval:
oc: Metre a jorn l'interval :
