ksysguard - en to pl translation catalogue (203 entries)

en: Connect Host
pl: Połącz z komputerem

en: Host:
pl: Komputer:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
pl: Wprowadź nazwę komputera, z którym chcesz się połączyć.

en: Connection Type
pl: Rodzaj połączenia

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
pl: Zaznacz, aby używać ssh do logowania na zdalnym komputerze.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
pl: Zaznacz, aby używać rsh do logowania na zdalnym komputerze.

en: Daemon
pl: Demon

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz otrzymywać informacje od demona ksysguard działającego na komputerze, z którym chcesz się połączyć.

en: Custom command
pl: Polecenie użytkownika

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
pl: Zaznacz, aby używać polecenia wpisywanego poniżej do uruchomienia demona ksysguard na zdalnym komputerze.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
pl: Wprowadź numer portu, na którym demon ksysguard oczekuje na połączenia.

en: e.g.  3112
pl: np.  3112

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
pl: Wprowadź polecenie, które uruchomi demona ksysguard na wybranym do monitorowania komputerze.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
pl: np.ssh -l root komputer.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
pl: Monitor systemowy KDE

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
pl: Ukryje to całkowicie pasek menu. Możesz go przywrócić wpisując %1.

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

en: System Monitor
pl: Monitor systemowy

en: &Refresh Tab
pl: Odśwież ka&rtę

en: &New Tab...
pl: &Nowa karta...

en: Import Tab Fr&om File...
pl: Zaimportuj kartę &z pliku...

en: Save Tab &As...
pl: Zapisz kartę j&ako...

en: &Close Tab
pl: &Zamknij kartę

en: Monitor &Remote Machine...
pl: Monitoruj z&dalne komputery...

en: &Download New Tabs...
pl: &Pobierz nowe karty...

en: &Upload Current Tab...
pl: &Wyślij nowe karty...

en: Tab &Properties
pl: &Właściwości karty

en: 1 process | %1 processes
pl[0]: 1 process
pl[1]: %1 procesy
pl[2]: %1 procesów

en: CPU: %1%
pl: Procesor: %1%

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2
pl: Pamięć: %1 / %2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total) This should be a shorter version of the previous Memory: %1 / %2]
en: Mem: %1 / %2
pl: Pam.: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used) This should be a shorter version of the previous Mem: %1 / %2]
en: Mem: %1
pl: Pam.: %1

en:  No swap space available
pl:  Brak wolnej pamięci wymiany

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2
pl: Plik wymiany: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used)]
en: Swap: %1
pl: Plik wymiany: %1

en: (c) 1996-2016 The KDE System Monitor Developers
pl: (c) 1996-2016 Twórcy Monitora systemu KDE

en: Current Maintainer
pl: Obecny opiekun

en: Previous Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
pl: Obsługa Solaris
    Części pochodzące (za pozwoleniem) z modułu
    sunos5 narzędzia "top" Williama LeFebvre'a.

en: Optional worksheet files to load
pl: Dodatkowe pliki widoków do wczytania

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
pl: Tablica procesów

en: Sensor Browser
pl: Przeglądarka mierników

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
pl: Przeciągnij mierniki na wolne pole widoku

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
pl: Lista mierników udostępnianych przez podłączone komputery. Kliknij i przeciągnij miernik na wolne pole widoku. Pojawi się widok prezentujący dane dostarczane przez miernik. Niektóre widoki pozwalają na jednoczesne obrazowanie danych z kilku mierników. Zwyczajnie przeciągnij następne miernik, aby dodać go do widoku.

en: Error
pl: Błąd

en: Edit BarGraph Preferences
pl: Właściwości wykresu słupkowego

en: Range
pl: Zakres

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
pl: Tytuł

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
pl: Tu wprowadź nazwę widoku.

en: Display Range
pl: Zakres widoku

en: Minimum value:
pl: Wartość minimalna:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
pl: Wprowadź minimalną wartość dla widoku. Jeżeli obie wartości są równe zero, włączany jest wybór automatyczny zakresu.

en: Maximum value:
pl: Wartość maksymalna:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
pl: Wprowadź maksymalną wartość dla widoku. Jeżeli obie wartości równają się zero, włączany jest wybór automatyczny zakresu.

en: Alarms
pl: Alarmy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
pl: Alarm dla wartości minimalnej

en: Enable alarm
pl: Włącz alarm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
pl: Uaktywnij minimalną wartość alarmu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
pl: Limit dolny:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
pl: Alarm dla wartości maksymalnej

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
pl: Uaktywnij maksymalną wartość alarmu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
pl: Limit górny:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
pl: Wygląd

en: Normal bar color:
pl: Normalny kolor słupka:

en: Out-of-range color:
pl: Kolor poza zakresem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
pl: Określa rozmiar czcionki użytej w etykiecie pod spodem słupków.Słupki są automatycznie zmniejszane, jeżeli tekst etykiety jest za duży, więc wskazane jest używanie w tym przypadku małych czcionek.

en: Sensors
pl: Mierniki

en: Edit...
pl: Zmień...

en: Push this button to configure the label.
pl: Naciśnij, aby konfigurować etykietę.

en: Delete
pl: Usuń

en: Push this button to delete the sensor.
pl: Naciśnij, aby usunąć miernik.

en: Label of Bar Graph
pl: Etykieta wykresu słupkowego

en: Enter new label:
pl: Wprowadź nową etykietę:

en: Drop Sensor Here
pl: Upuść tutaj miernik

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
pl: To jest wolne miejsce na widoku. Chwyć miernik z przeglądarki mierników i upuść go w tym miejscu. Pojawi się przebieg wartości otrzymywanych z tego miernika w czasie.

en: %1 of %2
pl: %1 z %2

en: Plotter Settings
pl: Ustawienia wykresu

en: General
pl: Ogólne

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Stack the beams on top of each other
pl: Nałóż przebiegi jeden na drugi

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
pl: Belki są skumulowane jedna na drugą, a obszar rysowany jest wypełniony. Tak więc, jeżeli belka ma wartość 2 i inna belka ma wartość 3, to ta pierwsza zostanie narysowana do wartości 2, a druga na niej do wartości 2+3=5.

en: Scales
pl: Skale

en: Vertical scale
pl: Skala w pionie

en: Specify graph range:
pl: Określ zakres wykresu:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz, aby wielkość wykresu dostosowywała się dynamicznie do wyświetlanych na nim wartości. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji, musisz podać zakres w poniższych polach.

en: Enter the minimum value for the display here.
pl: Tu wprowadź minimalną wartość dla wykresu.

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
pl: Wpisz tutaj maksymalną wartość danych dla wykresu. Górna granica nie zostanie obniżona poniżej tego poziomu, ale może zostać podwyższona na wyższe wartości gdy zajdzie taka potrzeba.

en: Horizontal scale
pl: Skala w poziomie

en: Pixels per time period:
pl: Pikseli na jednostkę czasu:

en: Grid
pl: Siatka

en: Lines
pl: Linie

en: Vertical lines
pl: Pionowe linie

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz włączyć linie pionowe, gdy wykres będzie za duży.

en: Distance:
pl: Odległość:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
pl: Wprowadź odległość pomiędzy dwoma pionowymi liniami.

en: Vertical lines scroll
pl: Pionowe linie

en: Horizontal lines
pl: Poziome linie

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz włączyć linie poziome, gdy wykres będzie za duży.

en: Text
pl: Tekst

en: Show axis labels
pl: Pokaż opisy osi

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
pl: Zaznacz, jeśli przy liniach poziomych ma pojawić się wartość.

en: Set Color...
pl: Ustaw kolor...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
pl: Naciśnij, aby zmienić kolor miernika na wykresie.

en: Move Up
pl: Przesuń do góry

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

en: Display Units
pl: Wyświetl jednostki

en: Mixed
pl: Mieszane

en: Kilobytes
pl: Kilobajty

en: Megabytes
pl: Megabajty

en: Gigabytes
pl: Gigabajty

en: Terabytes
pl: Terabajty

en: List View Settings
pl: Ustawienia listy widoków

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
pl: Kolory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
pl: Kolor tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
pl: Kolor siatki:

en: File logging settings
pl: Ustawienia pliku dziennika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
pl: Kolor pierwszoplanowy:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
pl: &Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
pl: T&ytuł:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
pl: &Filtr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
pl: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
pl: &Zmień

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
pl: Ustawienia wykresu miernikowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
pl: &Tytuł:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
pl: Włącz, aby dodać jednostkę do tytułu wykresu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
pl: P&okaż jednostkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
pl: &Włącz alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: &Lower limit:
pl: Do&lna granica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
pl: Włą&cz alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
pl: &Górna granica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Nor&mal digit color:
pl: Kolor nor&malnej cyfry:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Alarm di&git color:
pl: Kolor cyfry &alarmu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Bac&kground color:
pl: &Kolor tła:

en: &Properties
pl: &Właściwości

en: &Remove Display
pl: Us&uń wykres

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
pl: <qt><p>To jest wyświetlacz mierników. Aby zmienić jego wygląd, kliknij prawym klawiszem myszy tutaj i wybierz <i>Właściwości</i> z menu kontekstowego. Wybierz <i>Usuń</i>, aby usunąć wyświetlacz z arkusza.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
pl: Rejestracja

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
pl: Okres czasomierza

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
pl: Nazwa miernika

[ctx: @title:column]
en: Host Name
pl: Nazwa komputera

[ctx: @title:column]
en: Log File
pl: Plik dziennika

en: Sensor Logger
pl: Rejestrator miernika

en: &Remove Sensor
pl: Usuń mie&rnik

en: &Edit Sensor...
pl: &Edytuj miernik...

en: St&op Logging
pl: &Zakończ rejestrację

en: S&tart Logging
pl: Rozpocznij rejes&trację

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
pl: Plik

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
pl: Okres czasomierza

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
pl:  sekunda

en: Sensor Logger Settings
pl: Ustawienia rejestratora miernika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
pl: Kolor alarmu:

en: Host
pl: Komputer

en: Sensor
pl: Miernik

en: Unit
pl: Jednostka

en: Status
pl: Stan

en: Label
pl: Etykieta

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
pl: Obciążenie systemu

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
pl: Historia procesora

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
pl: Historia pamięci RAM i wymiany

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
pl: Pamięć

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
pl: Plik wymiany

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
pl: Historia sieci

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
pl: Pobieranie

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Cannot open the file %1.
pl: Nie można otworzyć pliku %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
pl: Plik %1 zawiera niepoprawny format XML.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
pl: Plik %1 nie zawiera poprawnej definicji widoku. Plik powinien być typu  'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
pl: Plik %1 zawiera niepoprawny rozmiar widoku.

en: Cannot save file %1
pl: Nie można zapisać pliku %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
pl: Schowek nie posiada poprawnego opisu dla widoku.

en: Select Display Type
pl: Wybierz typ prezentacji danych

en: &Line graph
pl: Wykres &liniowy

en: &Digital display
pl: Wyświetlacz &cyfrowy

en: &Bar graph
pl: Wykres &słupkowy

en: Log to a &file
pl: Plik &dziennika

en: Remove this display?
pl: Usunąć ten wykres?

en: Remove Display
pl: Usuń wykres

en: Dummy
pl: Pusty

en: Tab Properties
pl: Właściwości karty

en: Properties
pl: Właściwości

en: Rows:
pl: Wiersze:

en: Columns:
pl: Kolumny:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
pl: Wprowadź liczbę wierszy, które powinny znaleźć się na widoku.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
pl: Wprowadź liczbę kolumn, które powinny znaleźć się na widoku.

en: Update interval:
pl: Okres odświeżania:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
pl: Wszystkie mierniki widoku są odświerzane z częstotliwością podaną tutaj.

en: Enter the title of the worksheet here.
pl: Wprowadź w tym miejscu tytuł widoku.

en: Sheet %1
pl: Widok %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
pl: Karta "%1" zawiera niezapisane dane.
    Czy chcesz je zapisać?

en: Select Tab File to Import
pl: Wybierz plik karty do wczytania

en: You do not have a tab that could be saved.
pl: Nie posiadasz karty, która mogłaby być zapisana.

en: Export Tab
pl: Wyeksportuj kartę

en: There are no tabs that could be deleted.
pl: Nie ma kart, które można być usunąć.

[ctx: @info]
en: <para>You can publish your custom tab on the <link url='%1'>KDE Store</link> in the <icode>%2</icode> category.</para><para><filename>%3</filename></para>
pl: <para>Możesz opublikować własną kartę w <link url='%1'>Sklepie KDE</link> w kategorii <icode>%2</icode>.</para><para><filename>%3</filename></para>

en: Upload custom System Monitor tab
pl: Wyślij własną kartę Monitora systemowego
