ksysguard - en to se translation catalogue (142 entries)

en: Connect Host
se: Čatnojuvvon guossoheaddjái

en: Host:
se: Guossoheaddji:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
se: Čális guossoheaddjinama masa hálidat oktavuođa.

en: Connection Type
se: Laktašanšládja

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
se: Vállje dán jos áiggut geavahit «Secure shell» go iežat sisačálihat guossoheaddjái.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
se: Vállje dán jos áiggut geavahit «Remote shell» go iežat sisačálihat guossoheaddjái.

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
se: Vállje dán jus háliidat iežat láktat ksysguard-duogášprográmmii mii lea jođus mašiinnas masa vikkat iežat láktit, ja mii guldala klientajearaldagaide.

en: Custom command
se: Eará gohččun

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
se: Vállje dán jus áiggut álggahit ksysguarda gáiddus guossoheaddjis gohččumiin maid leat čállán vuolabeallái.

en: Port:
se: Verrát:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
se: Attes verrátnummira mas ksysguard-duogášprográmma ohcá oktavuođa.

en: e.g.  3112
se: omd. 3112

en: Command:
se: Gohččun:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
se: Attes gohččuma mii álggaha ksysguardd dan guossoheaddjis maid hálidat 'overvåke'.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
se: omd. ssh -l root guossoheaddji.fierbmi.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
se: KDE vuogádatgoziheaddji

en: System Monitor
se: Vuogádatgoziheaddji

en:  No swap space available
se:  Ii leat swap-sadji olámuttus

en: Current Maintainer
se: Dálá máŧasdoalli

en: Chris Schlaeger
se: Chris Schläger

en: Previous Maintainer
se: Ovddit máŧasdoalli

en: Tobias Koenig
se: Tobias König

en: Bernd Johannes Wuebben
se: Bernd Johannes Wübben

en: Ralf Mueller
se: Ralf Müller

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
se: Solaris-doarjja
    Oasit leat vuođđoduvvon (lobiin) sunos5-modulas
    «top»-reaiddus maid William LeFebvre lea ráhkadan.

en: Optional worksheet files to load
se: Eavttolaš bargoárkkaid maid viežžat

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
se: &Fiila

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
se: &Heivehusat

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
se: Váldoreaidoholga

en: Sensor Browser
se: Dovddanlogan

en: Error
se: Meattáhus

en: Edit BarGraph Preferences
se: Doaimmat stoalpodigrámma oidimiid

en: Range
se: Guovlu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
se: Namahus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
se: Čális čájeheami namahusa deike.

en: Display Range
se: Čájehangaskkaldat

en: Minimum value:
se: Vuollerádji árvu:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
se: Čále vuolimus árvvu dán čájeheami ovddas. Jus guktot árvvut leat 0, de automáhtalaš gaskkaldatáicama geavahuvvo.

en: Maximum value:
se: Bájimus árvu:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
se: Čále allamus árvvu dán čájeheami ovddas. Jus guktot árvvut leat 0, de automáhtalaš gaskkaldatáicama geavahuvvo.

en: Alarms
se: Alárpmat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
se: Alárbma vuolimus árvvu ovddas

en: Enable alarm
se: Geavat alárpma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
se: Bija alárpma johtui go joavdá vuolimus árvui.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
se: Vuolit rádji:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
se: Alárbma allamus árvvu ovddas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
se: Bija alárpma johtui go joavdá allamus árvui.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
se: Bajit rádji:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
se: Fárda

en: Normal bar color:
se: Ivdni dábálaš stoalppuin:

en: Out-of-range color:
se: Ivdni mii čájehuvvo go manná rájái olggobeallái:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Background color:
se: Duogášivdni:

en: Font size:
se: Fontasturrodat:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
se: Dát mearrida fontta sturrodaga mii čájeha nama stoalppuid vuolde. Jos teaksta lea menddo stuoris, de muhton stoalpput jávket. Danin gánnáha unna fonttaid geavahit.

en: Sensors
se: Dovddanat

en: Edit...
se: Doaimmat …

en: Push this button to configure the label.
se: Deaddil dán boalu heivehit dán gilkora.

en: Delete
se: Sihko

en: Push this button to delete the sensor.
se: Deaddil dán boalu sihkut dovddana.

en: Label of Bar Graph
se: Stoalpodiágramma namma

en: Enter new label:
se: Čális ođđa nammagilkora:

en: Drop Sensor Here
se: Luoitte dovddana dása

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
se: Dát lea guorus sadji bargoárkkas. Gease dovddana dovddanloganis ja luoitte dan deikke. Dovddančájeheapmi ihtá de deike mii čájeha dovddana árvvuid dađistaga go rievdaduvvo.

en: General
se: Oppalaš

en: Title:
se: Namahus:

en: Stack the beams on top of each other
se: Bija suotnjariid badjálága

en: Scales
se: Skálat

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
se: Merke dán bovssa jus háliidat ahte čájeheami čájehangaskkadat galgá iežas heivehet automáhtalaččat dálá árvvuide. Jus it merke dán, de fertet meroštit gaskkadaga giettiin dás vuolábealde.

en: Grid
se: Rovttodat

en: Lines
se: Linnját

en: Vertical lines
se: Ceaggolinnját

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
se: Merke dán jos hálidat 'vertikale' linnjáid jos čájeheapmi lea doarvái stuoris.

en: Distance:
se: Gaska:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
se: Čális man stuoris galgá leat guokte 'vertikale' linnjáid gaskkas.

en: Vertical lines scroll
se: Ceaggu rullengiettit

en: Horizontal lines
se: Láskolinnját

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
se: Merke dán jos hálidat ceaggu linnjáid jos čájeheapmi lea doarvái stuoris.

en: Text
se: Teaksta

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
se: Merke dán bovssa jus háliidat ahte lásku linnjáin galgá oidnot árvvu maid dat čájehit.

en: Set Color...
se: Vállje ivnni …

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
se: Deaddil dán boalu heiveheit diagrámma dovddana ivnni.

en: Move Up
se: Sirdde bajás

en: Move Down
se: Sirdde vulos

en: List View Settings
se: Listočájehanheivehusat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
se: Ivnnit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
se: Teakstaivdni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
se: Ruvttodativdni:

en: File logging settings
se: Heivehusat diehtočoagginfiilla várás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
se: Ovdabealivdni:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
se: &Teaksta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
se: &Silli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
se: &Lasit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
se: &Sihko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
se: &Rievdat

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
se: Multimehteriid heivehusat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
se: Geavat dán doaimma lasihit ovttadaga čájeheami namahussii.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
se: Čá&jet ovttadaga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
se: &Bija alarbma ala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
se: Bija &alarbma ala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
se: &Bajit rádji:

en: &Properties
se: &Iešvuođat

en: &Remove Display
se: Váldde čájeheami e&ret

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
se: <qt><p>Dát lea dovddančájeheapmi. Jos háliidat heivehit dovddančájeheami coahkkal ja doala olgeš sáhpánboalu dáppe ja vállje <i> Iešvuođat</i> merkoša bahcanfálus. Vállje <i>Váldde eret</i> jos háliidat sihkut čájeheami bargoárkkas.</p>%1</qt>

en: Sensor Logger
se: Dovddanlogga

en: &Remove Sensor
se: &Váldde dovddana eret

en: &Edit Sensor...
se: &Doaimmat dovddana …

en: St&op Logging
se: &Heaitte dieđuid čoaggimis

en: S&tart Logging
se: Čoa&ggigoađe dieđuid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
se: Fiila

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
se:  s

en: Sensor Logger Settings
se: Dovddana diehtočoagginheivehusat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
se: Alarbmaivdni:

en: Host
se: Guossoheaddji

en: Sensor
se: Dovddan

en: Unit
se: Ovttadat

en: Status
se: Stáhtus

en: Label
se: Namma

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
se: Vuogádatnaođđi

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
se: Muitu

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
se: Vuostáiváldin

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
se: Sádden

en: Cannot open the file %1.
se: Ii sáhte rahpat %1 fiilla.

en: The file %1 does not contain valid XML.
se: %1 fiillas ii leat gustojeaddji XML.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
se: %1 fiilla ii sisttisdoala gusto bargoárkadefinišuvdna, mas ferte leat dokumentašládja «KSysGuardWorkSheet».

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
se: %1 fiilla lea gustohis bargoárkasturrodat.

en: Cannot save file %1
se: Ii sáhte vurket %1 fiilla

en: The clipboard does not contain a valid display description.
se: Čuohpusgirjjis ii leat gustojeaddji čájeheapmedefinišuvdna.

en: Select Display Type
se: Vállje čájehanšlája

en: &Line graph
se: &Linnjágráfa

en: &Digital display
se: &Digitálalaš šearbma

en: &Bar graph
se: &Stoalpodiagrámma

en: Log to a &file
se: Čálit dieđuid &fiilii

en: Dummy
se: Mahkáš

en: Properties
se: Iešvuođat

en: Rows:
se: Gurgadusa:

en: Columns:
se: Čuoldda:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
se: Čális galle gurgadusa bargoárkkas galgá leat.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
se: Čális galle čuoldda bargoárkkas galgá leat.

en: Update interval:
se: Ođasmahtinbodda:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
se: Buot čájehusat ođasmahttojuvvojit nu dávjá go dáppe meroštuvvo.

en: Enter the title of the worksheet here.
se: Čális bargoarkka namahusa deikke.

en: Sheet %1
se: Guovlu %1
