ksysguard - en to sk translation catalogue (201 entries)

en: Connect Host
sk: Spojiť sa s hostiteľom

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
sk: Zadajte názov hostiteľa, ku ktorému sa chcete pripojiť.

en: Connection Type
sk: Typ spojenia

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
sk: Toto použite, ak sa chcete prihlásiť na vzdialený počítač pomocou secure shell.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
sk: Toto použite, ak sa chcete prihlásiť na vzdialený počítač pomocou remote shell.

en: Daemon
sk: Démon

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
sk: Toto použite, ak sa chcete pripojiť k démonovi ksysguard, ktorý beží na počítači, ku ktorému sa chcete pripojiť, a čaká na požiadavky klientov.

en: Custom command
sk: Vlastný príkaz

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
sk: Toto použite, ak chcete na spustenie ksysguardd na vzdialenom počítači použiť príkaz zadaný nižšie.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
sk: Zadajte číslo portu, na ktorom počúva démon ksysguard na spojenia.

en: e.g.  3112
sk: napr. 3112

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
sk: Zadajte príkaz pre spustenie ksysguardd na hostiteľovi, ktorého chcete monitorovať.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
sk: napr. ssh -l root vzdialeny.pocitac.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
sk: Monitor systému pre KDE

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
sk: Toto úplne skryje panel ponuky. Môžete ho znova zobraziť pomocou: %1.

en: Hide menu bar
sk: Skryť panel ponuky

en: System Monitor
sk: Monitor systému

en: &Refresh Tab
sk: O&bnoviť kartu

en: &New Tab...
sk: &Nová karta...

en: Import Tab Fr&om File...
sk: Importovať &kartu zo súboru...

en: Save Tab &As...
sk: Uložiť kartu &ako...

en: &Close Tab
sk: &Zavrieť kartu

en: Monitor &Remote Machine...
sk: &Monitorovať vzdialený počítač...

en: &Download New Tabs...
sk: &Stiahnuť nové karty...

en: &Upload Current Tab...
sk: &Odoslať aktuálnu kartu...

en: Tab &Properties
sk: &Vlastnosti karty

en: 1 process | %1 processes
sk[0]: 1 process
sk[1]: %1 procesy
sk[2]: %1 procesov

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2
sk: Pamäť: %1 / %2

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total) This should be a shorter version of the previous Memory: %1 / %2]
en: Mem: %1 / %2
sk: Pamäť: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used) This should be a shorter version of the previous Mem: %1 / %2]
en: Mem: %1
sk: Pamäť: %1

en:  No swap space available
sk:  Nie je dostupný odkladací priestor

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2
sk: Odkladací priestor: %1 / %2

[ctx: Arguments is formatted byte sizes (used)]
en: Swap: %1
sk: Odkladací priestor: %1

en: (c) 1996-2016 The KDE System Monitor Developers
sk: (c) 1996-2016 Vývojári monitora systému pre KDE

en: Current Maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Previous Maintainer
sk: Predchádzajúci správca

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
sk: Podpora Solarisu
    Časti odvodené (so súhlasom) zo sunos5
    modulu z "top" nástroja od Williama LeFebvra.

en: Optional worksheet files to load
sk: Voliteľné pracovné zošity pre načítanie

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Nas&tavenie

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
sk: Tabuľka procesov

en: Sensor Browser
sk: Prehliadač senzorov

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
sk: Ťahajte senzory do prázdnych polí v pracovnom zošite

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
sk: Prehliadač senzorov zobrazuje zoznam pripojených hostiteľov a senzorov, ktoré sú na nich k dispozícii. Myšou senzory pretiahnite do pracovného zošita. Zobrazí sa displej, ktorý predstavuje hodnoty získané zo senzoru. Niektoré displeje sú schopné zobrazovať hodnoty viacerých senzorov. Jednoducho na ne pretiahnite ďalšie senzory, ktoré chcete pridať.

en: Error
sk: Chyba

en: Edit BarGraph Preferences
sk: Upraviť nastavenie stĺpcového grafu

en: Range
sk: Rozsah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
sk: Titulok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
sk: Tu zadajte titulok displeja.

en: Display Range
sk: Rozsah displeja

en: Minimum value:
sk: Minimálna hodnota:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
sk: Zadajte minimálnu hodnotu displeja. Ak sú obidve hodnoty 0, použije sa automatické určenie rozsahu.

en: Maximum value:
sk: Maximálna hodnota:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
sk: Zadajte maximálnu hodnotu displeja. Ak sú obidve hodnoty 0, použije sa automatické určenie rozsahu.

en: Alarms
sk: Alarmy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
sk: Alarm pre minimálnu hodnotu

en: Enable alarm
sk: Povoliť alarm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
sk: Povoliť alarm pre minimálnu hodnotu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
sk: Dolný limit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
sk: Alarm pre maximálnu hodnotu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
sk: Povoliť alarm pre maximálnu hodnotu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
sk: Horný limit:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
sk: Vzhľad

en: Normal bar color:
sk: Farba normálneho stĺpca:

en: Out-of-range color:
sk: Farba pre "Mimo rozsah":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Font size:
sk: Veľkosť písma:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
sk: Určuje veľkosť použitého písma pre popisy pod stĺpcami. Stĺpce automaticky zmiznú v prípade, ak je text príliš veľký. Takže je odporúčané používať malé veľkosti písiem.

en: Sensors
sk: Senzory

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Push this button to configure the label.
sk: Stlačením tlačidla nastavíte popis.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Push this button to delete the sensor.
sk: Stlačením tlačidla odstránite senzor.

en: Label of Bar Graph
sk: Popis stĺpcového grafu

en: Enter new label:
sk: Zadajte nový popis:

en: Drop Sensor Here
sk: Tu pustite senzor

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
sk: Toto je prázdna plocha na pracovnom zošite. Z prehliadača senzorov sem nejaký pretiahnite a pusťte. Zobrazí sa displej pre tento senzor, ktorý vám umožní monitorovať hodnoty zo senzora.

en: %1 of %2
sk: %1 z %2

[ctx: unitless - just a number]
en: %1
sk: č. %1

en: Plotter Settings
sk: Nastavenie kreslenia

en: General
sk: Všeobecné

en: Title:
sk: Titulok:

en: Stack the beams on top of each other
sk: Ukladať lúče na vrch jeden na druhý

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
sk: Lúče sa ukladajú jeden na druhý, a oblasť sa zobrazuje vyplnená. Takže ak jeden lúč má hodnotu 2 a iný hodnotu 3, prvý lúč bude zakreslený na hodnote 2 a druhý na hodnote 2+3=5.

en: Scales
sk: Mierky

en: Vertical scale
sk: Zvislá mierka

en: Specify graph range:
sk: Zadať rozsah grafu:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
sk: Začiarknite túto možnosť, ak chcete, aby sa rozsah displeja automaticky prispôsobil aktuálne zobrazeným hodnotám. Inak musíte zadať rozsah do polí nižšie.

en: Enter the minimum value for the display here.
sk: Sem zadajte minimálnu hodnotu displeja.

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
sk: Sem zadajte maximálnu hodnotu pre displej. Horný rozsah nebude znížený pod túto hodnotu, ale stále sa bude môcť ísť nad toto číslo pre väčšie hodnoty.

en: Horizontal scale
sk: Vodorovná mierka

en: Pixels per time period:
sk: Pixelov za časovú periódu:

en: Grid
sk: Mriežka

en: Lines
sk: Čiary

en: Vertical lines
sk: Zvislé čiary

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
sk: Použite túto voľbu, ak chcete povoliť zvislé čiary v prípade, že je displej dosť veľký.

en: Distance:
sk: Vzdialenosť:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
sk: Zadajte vzdialenosť medzi dvoma zvislými čiarami.

en: Vertical lines scroll
sk: Rolovanie zvislých čiar

en: Horizontal lines
sk: Vodorovné čiary

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
sk: Použite túto voľbu, ak chcete povoliť vodorovné čiary v prípade, že je displej dosť veľký.

en: Show axis labels
sk: Zobraziť popisy osí

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
sk: Toto použite, ak majú vodorovné čiary obsahovať hodnoty, ktoré označujú.

en: Set Color...
sk: Nastaviť farbu...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
sk: Stlačením tlačidla môžete nastaviť farbu senzora v diagrame.

en: Move Up
sk: Presunúť hore

en: Move Down
sk: Presunúť dole

en: Display Units
sk: Zobraziť jednotky

en: Mixed
sk: Zmiešané

en: Kilobytes
sk: Kilobajty

en: Megabytes
sk: Magabajty

en: Gigabytes
sk: Gigabajty

en: Terabytes
sk: Terabajty

en: List View Settings
sk: Nastavenie pohľadu zoznamu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
sk: Farba textu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
sk: Farba mriežky:

en: File logging settings
sk: Nastavenie záznamu do súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
sk: Farba popredia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
sk: &Titulok:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
sk: &Filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
sk: &Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sk: &Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
sk: &Zmeniť

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
sk: Nastavenie multimetra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
sk: &Titulok:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
sk: Povolením tejto voľby umožníte pridávanie jednotky do titulku displeja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
sk: Zobraziť &jednotku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
sk: &Povoliť alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: &Lower limit:
sk: Dolný limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
sk: Po&voliť alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
sk: &Horný limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Nor&mal digit color:
sk: Farba normálnej číslice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Alarm di&git color:
sk: Farba číslice alarmu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Bac&kground color:
sk: Farba pozadia:

en: &Properties
sk: &Vlastnosti

en: &Remove Display
sk: &Odstrániť displej

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
sk: <qt><p>Toto je displej senzora. Pre jeho úpravu kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte položku <i>Vlastnosti</i> z ponuky. Vyberte <i>Odstrániť</i> na odstránenie displeja zo zošita.</p>%1</qt>

[ctx: @title:column]
en: Logging
sk: Záznam

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
sk: Interval časovača

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
sk: Názov senzora

[ctx: @title:column]
en: Host Name
sk: Názov hostiteľa

[ctx: @title:column]
en: Log File
sk: Súbor záznamu

en: Sensor Logger
sk: Záznam senzora

en: &Remove Sensor
sk: &Odstrániť senzor

en: &Edit Sensor...
sk: &Upraviť senzor...

en: St&op Logging
sk: &Zastaviť záznam

en: S&tart Logging
sk: &Spustiť záznam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
sk: Súbor

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
sk: Interval časovača

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
sk:  sek

en: Sensor Logger Settings
sk: Nastavenie záznamu signálu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
sk: Farba alarmu:

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Sensor
sk: Senzor

en: Unit
sk: Jednotka

en: Status
sk: Stav

en: Label
sk: Popis

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
sk: Záťaž systému

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
sk: História CPU

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
sk: História pamäte a odkladacieho priestoru

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
sk: Pamäť

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Swap
sk: Odkladací priestor

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
sk: História siete

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Receiving
sk: Prijímanie

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Sending
sk: Odosielanie

en: Cannot open the file %1.
sk: Nie je možné otvoriť súbor %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
sk: Súbor %1 neobsahuje platné XML.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
sk: Súbor %1 neobsahuje platnú definíciu pracovného zošitu, ktorý musí mať typ dokumentu 'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
sk: Súbor %1 má neplatnú veľkosť pracovného zošitu.

en: Cannot save file %1
sk: Nie je možné uložiť súbor %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
sk: Schránka neobsahuje platný popis displeja.

en: Select Display Type
sk: Vyberte typ displeja

en: &Line graph
sk: Či&arový graf

en: &Digital display
sk: &Digitálny displej

en: &Bar graph
sk: &Stĺpcový graf

en: Log to a &file
sk: &Záznam do súboru

en: Remove this display?
sk: Odstrániť tento displej?

en: Remove Display
sk: Odstrániť displej

en: Dummy
sk: Prázdne

en: Tab Properties
sk: Vlastnosti karty

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Rows:
sk: Riadky:

en: Columns:
sk: Stĺpce:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
sk: Zadajte počet riadkov zošitu.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
sk: Zadajte počet stĺpcov zošitu.

en: Update interval:
sk: Interval aktualizácie:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
sk: Všetky displeje v zošite budú aktualizované v tomto intervale.

en: Enter the title of the worksheet here.
sk: Tu zadajte titulok pracovného zošitu.

en: Sheet %1
sk: Zošit %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
sk: Karta '%1' obsahuje neuložené dáta.
    Chcete uložiť túto kartu?

en: Select Tab File to Import
sk: Vybrať súbor karty pre importovanie

en: You do not have a tab that could be saved.
sk: Neexistuje karta, ktorá by mohla byť uložená.

en: Export Tab
sk: Exportovať kartu

en: There are no tabs that could be deleted.
sk: Neexistujú žiadne karty, ktoré by mohli byť odstránené.

[ctx: @info]
en: <para>You can publish your custom tab on the <link url='%1'>KDE Store</link> in the <icode>%2</icode> category.</para><para><filename>%3</filename></para>
sk: <para>Vašu vlastnú kartu môžete publikovať na <link url='%1'>KDE Store</link> v <icode>%2</icode> kategórií.</para><para><filename>%3</filename></para>

en: Upload custom System Monitor tab
sk: Odoslať vlastnú kartu Monitora systému
