ksysguard - en to ug translation catalogue (180 entries)

en: Connect Host
ug: باش ئاپپاراتقا باغلان

en: Host:
ug: كومپيۇتېر:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
ug: باغلانماقچى بولغان باش ئاپپارات ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Connection Type
ug: باغلىنىش تىپى

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
ug: يىراقتىكى باش ئاپپاراتقا بىخەتەر shell ئىشلىتىپ كىرمەكچى بولسىڭىز بۇنى تاللاڭ.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
ug: يىراقتىكى باش ئاپپاراتقا يىراق shell ئىشلىتىپ كىرمەكچى بولسىڭىز بۇنى تاللاڭ.

en: Daemon
ug: مۇئەككەل

en: Custom command
ug: ئىختىيارى بۇيرۇق

en: Port:
ug: ئېغىز:

en: e.g.  3112
ug: مەسىلەن:  3112

en: Command:
ug: بۇيرۇق:

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
ug: مەسىلەن: ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
ug: ك د ئې(KDE) سىستېما كۆزەتكۈچىسى

en: System Monitor
ug: سىستېما كۆزەتكۈچ

en: &Refresh Tab
ug: بەتكۈچنى يېڭىلا(&R)

en: &New Tab...
ug: يېڭى بەتكۈچ(&N)…

en: Import Tab Fr&om File...
ug: بەتكۈچنى ھۆججەتتىن ئەكىر(&O)…

en: Save Tab &As...
ug: بەتكۈچنى باشقا ئاتتا ساقلا(&A)…

en: &Close Tab
ug: بەتكۈچنى ياپ(&C)

en: Monitor &Remote Machine...
ug: يىراقتىكى ماشىنىنى كۆزەت(&R)…

en: &Download New Tabs...
ug: يېڭى بەتكۈچنى چۈشۈر(&D)…

en: &Upload Current Tab...
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى يۈكلە(&U)…

en: Tab &Properties
ug: بەتكۈچ خاسلىقى(&P)

en:  No swap space available
ug:  swap بوشلۇقى يوق

en: Current Maintainer
ug: نۆۋەتتىكى مەسئۇلى

en: Previous Maintainer
ug: ئالدىنقى مەسئۇل ئادەم

en: Optional worksheet files to load
ug: ئوقۇيدىغان ئىختىيارىي ۋاراق ھۆججىتى

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
ug: ئىجرا جەدۋىلى

en: Sensor Browser
ug: سەزگۈچ كۆرگۈ

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
ug: سەزگۈچنى ۋاراقتىكى بوش كاتەككە تۇتۇپ تاشلاڭ

en: OK
ug: تامام

en: Error
ug: خاتالىق

en: Edit BarGraph Preferences
ug: BarGraph مايىللىقنى تەھرىرلە

en: Range
ug: دائىرە

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
ug: ماۋزۇ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
ug: كۆرسىتىدىغان ماۋزۇنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ.

en: Display Range
ug: كۆرسىتىش دائىرىسى

en: Minimum value:
ug: ئەڭ كىچىك قىممىتى:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
ug: كۆرسىتىدىغان ئەڭ كىچىك قىممەتنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ. ئىككىلا قىممەت 0 بولسا، ئاپتوماتىك دائىرە بايقاش ئىناۋەتلىك بولىدۇ.

en: Maximum value:
ug: ئەڭ چوڭ قىممىتى:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
ug: كۆرسىتىدىغان ئەڭ چوڭ قىممەتنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ. ئىككىلا قىممەت 0 بولسا، ئاپتوماتىك دائىرە بايقاش ئىناۋەتلىك بولىدۇ.

en: Alarms
ug: قوڭغۇراقلار

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
ug: ئەڭ كىچىك قىممەتنىڭ قوڭغۇرىقى

en: Enable alarm
ug: قوڭغۇراقنى ئىناۋەتلىك قىل

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
ug: ئەڭ كىچىك قىممەتنىڭ قوڭغۇرىقىنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
ug: توۋەن چەك:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
ug: ئەڭ چوڭ قىممەتنىڭ قوڭغۇرىقى

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
ug: ئەڭ چوڭ قىممەتنىڭ قوڭغۇرىقىنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
ug: يۇقىرى چەك:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
ug: كۆرۈنۈش

en: Normal bar color:
ug: نورمال بالداق رېڭى:

en: Out-of-range color:
ug: دائىرە سىرتى رېڭى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
ug: تەگلىك رەڭگى:

en: Font size:
ug: خەت چوڭلۇقى:

en: Sensors
ug: سەزگۈچلەر

en: Edit...
ug: تەھرىر…

en: Push this button to configure the label.
ug: بۇ توپچىنى بېسىپ ئەننى سەپلەڭ.

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Push this button to delete the sensor.
ug: بۇ توپچىنى بېسىپ سەزگۈچنى ئۆچۈرۈڭ.

en: Label of Bar Graph
ug: تاياق گرافىكىنىڭ ئەنى

en: Enter new label:
ug: يېڭى ئەننى كىرگۈزۈڭ:

en: Drop Sensor Here
ug: سەزگۈچنى بۇ يەرگە تاشلاڭ

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
ug: بۇ ۋاراقتىكى بوش ئورۇندۇر. بۇ يەرگە سەزگۈچ كۆرگۈدىن بىر سەزگۈچنى تارتىپ تاشلىشىڭىز بولىدۇ. بىر سەزگۈچ بۇ يەردە پەيدا بولىدۇ ۋە سەزگۈچنىڭ قىممىتىنى سىزگە  ئۈزلۈكسىز كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

[ctx: units]
en: %1 TiB
ug: %1 تېرابايت

[ctx: units]
en: %1 GiB
ug: %1 گىگابايت

[ctx: units]
en: %1 MiB
ug: %1 مېگابايت

[ctx: units]
en: %1 KiB
ug: %1 كىلوبايت‏

[ctx: units]
en: %1 TiB/s
ug: %1 تېرابايت/s

[ctx: units]
en: %1 GiB/s
ug: %1 گىگابايت/s

[ctx: units]
en: %1 MiB/s
ug: %1 مېگابايت/s

[ctx: units]
en: %1 KiB/s
ug: %1 كىلوبايت‏/s

en: Plotter Settings
ug: سىزغۇچ(Plotter) تەڭشىكى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Title:
ug: ماۋزۇ:

en: Scales
ug: ئۆلچەكلەر

en: Vertical scale
ug: تىك يۆنىلىشتىكى ئۆلچەك

en: Specify graph range:
ug: گرافىك دائىرىسىنى بەلگىلە:

en: Enter the minimum value for the display here.
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ ئەڭ كىچىك قىممىتىنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ.

en: Horizontal scale
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى ئۆلچەك

en: Pixels per time period:
ug: بەلگىلەنگەن ۋاقىتتىكى پىكسېللار:

en: Grid
ug: سېتكا

en: Lines
ug: سىزىقلار

en: Vertical lines
ug: تىك سىزىقلار

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
ug: كۆرسەتكۈچ يېتەرلىك چوڭ بولسا، بۇنى چېكىپ تىك سىزىقلارنى ئىناۋەتلىك قىلىڭ.

en: Distance:
ug: ئارىلىق:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
ug: ئىككى تىك سىزىقنىڭ ئارىسىدىكى ئارىلىقنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ.

en: Horizontal lines
ug: توغرا سىزىقلار

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
ug: كۆرسەتكۈچ يېتەرلىك چوڭ بولسا، بۇنى چېكىپ توغرا سىزىقلارنى ئىناۋەتلىك قىلىڭ.

en: Text
ug: تېكىست

en: Show axis labels
ug: كوئوردېنات ئوقلىرىنىڭ ئەنلىرىنى كۆرسەت

en: Set Color...
ug: رەڭ بەلگىلە…

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
ug: دىئاگراممىدىكى سەزگۈچنىڭ رېڭىنى سەپلەش ئۈچۈن بۇ توپچىنى چېكىڭ.

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move Down
ug: پەسكە

en: Display Units
ug: بىرلىكلەرنى كۆرسەت

en: Mixed
ug: ئارىلاش

en: Kilobytes
ug: كىلوبايت

en: Megabytes
ug: مېگابايت

en: Gigabytes
ug: گىگابايت

en: Terabytes
ug: تېرابايت

en: List View Settings
ug: تىزىم كۆرۈنۈشى تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
ug: رەڭلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
ug: تېكىست رەڭگى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
ug: سېتكا رەڭگى:

en: File logging settings
ug: ھۆججەت خاتىرىلەش تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
ug: ئالدى رەڭگى:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
ug: تېكىست(&T)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
ug: ماۋزۇ(&I):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
ug: سۈزگۈچ(&F)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
ug: قوش(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
ug: ئۆزگەرت(&C)

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
ug: مۇلتىمېتىر تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
ug: ماۋزۇ(&T):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
ug: بۇ ئىناۋەتلىك قىلىنسا كۆرسىتىدىغان مەزمۇننىڭ كېيىنىگە بىرلىكمۇ قوشۇلىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
ug: بىرلىكنى كۆرسەت(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
ug: گۈدۈكنى ئىناۋەتلىك قىل(&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
ug: قوڭغۇراقنى ئىناۋەتلىك قىل(&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
ug: يۇقىرى چەك(&U):

en: &Properties
ug: خاسلىق(&P)

en: &Remove Display
ug: ئېكراننى چىقىرىۋەت(&R)

[ctx: @title:column]
en: Logging
ug: كۈندىلىك خاتىرە

[ctx: @title:column]
en: Timer Interval
ug: ۋاقىت ئىنتېرۋالى

[ctx: @title:column]
en: Sensor Name
ug: سەزگۈچلەر ئاتى

[ctx: @title:column]
en: Host Name
ug: ماشىنا ئاتى

[ctx: @title:column]
en: Log File
ug: خاتىرە ھۆججەت

en: Sensor Logger
ug: سەزگۈچ خاتىرىلىگۈچ

en: &Remove Sensor
ug: سەزگۈچنى چىقىرىۋەت(&R)

en: &Edit Sensor...
ug: سەزگۈچ تەھرىرلە(&E)…

en: St&op Logging
ug: خاتىرىلەشنى توختات(&O)

en: S&tart Logging
ug: خاتىرىلەشنى باشلا(&T)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
ug: ۋاقىت ئىنتېرۋالى

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
ug:  سېكۇنت

en: Sensor Logger Settings
ug: سەزگۈچ خاتىرىلىگۈچنىڭ تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
ug: قوڭغۇراق رەڭگى:

en: Host
ug: ماشىنا

en: Sensor
ug: سەزگۈچ

en: Unit
ug: بىرلىك

en: Status
ug: ھالىتى

en: Label
ug: ئەن

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
ug: سىستېما يۈكى

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
ug: تارىخى CPU

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
ug: ئەسلەك ۋە ۋاقىتلىق ساقلىغۇچنىڭ تارىخى

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
ug: ئەسلەك

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
ug: توردىن كىرىپ-چىقىشنىڭ تارىخى

en: Cannot open the file %1.
ug: ھۆججەت «%1» نى ئاچقىلى بولمىدى.

en: The file %1 does not contain valid XML.
ug: ھۆججەت «%1» تەركىبىدە ئىناۋەتلىك XML يوق.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
ug: ھۆججەت %1 نىڭ تەركىبىدە پۈتۈك تىپى «KSysGuardWorkSheet» بولغان ئىناۋەتلىك ۋاراق يوق.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
ug: ھۆججەت %1 نىڭ چوڭلۇقى ئىناۋەتسىز.

en: Cannot save file %1
ug: ھۆججەت «%1» نى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: The clipboard does not contain a valid display description.
ug: چاپلاش تاختىسىدا ئىناۋەتلىك ئېكران چۈشەندۈرۈشى يوق.

en: Select Display Type
ug: ئېكران تىپىنى تاللا

en: &Line graph
ug: سىزىقلىق گرافىك(&L)

en: &Digital display
ug: رەقەملىك كۆرسەتكۈچ(&D)

en: &Bar graph
ug: تاياقچە گرافىك(&B)

en: Log to a &file
ug: خاتىرىلەرنى ھۆججەتكە ساقلا(&F)

en: Remove this display?
ug: بۇ كۆرسەتكۈچنى چىقىرىۋەتسۇنمۇ؟

en: Remove Display
ug: كۆرسەتكۈچنى چىقىرىۋەت

en: Dummy
ug: مەۋھۇم

en: Tab Properties
ug: بەتكۈچ خاسلىقى

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Rows:
ug: قۇر:

en: Columns:
ug: ئىستون:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
ug: ۋاراقنىڭ قۇر سانىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
ug: ۋاراقنىڭ ئىستون سانىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Update interval:
ug: يېڭىلاش ئىنتېرۋالى:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
ug: بارلىق ۋاراقلاردىكى مەزمۇنلار بۇ يەردە بەلگىلەنگەن تېزلىكتە يېڭىلىنىدۇ.

en: Enter the title of the worksheet here.
ug: ۋاراقنىڭ ماۋزۇسىنى كىرگۈزۈڭ

en: Sheet %1
ug: ۋاراق %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
ug: بەتكۈچ «%1» دا ساقلانمىغان سانلىق-مەلۇمات بار.
    بۇ بەتكۈچنى ساقلامسىز؟

en: Select Tab File to Import
ug: ئەكىرىدىغان بەتكۈچ ھۆججىتىنى تاللاڭ

en: You do not have a tab that could be saved.
ug: ساقلىغىلى بولىدىغان بەتكۈچىڭىز يوق.

en: Export Tab
ug: بەتكۈچ چىقار

en: There are no tabs that could be deleted.
ug: ئۆچۈرگىلى بولىدىغان بەتكۈچلەر يوق.

en: Upload custom System Monitor tab
ug: ئىختىيارى سىستېما كۆزەتكۈچ بەتكۈچىنى يۈكلە
