ksysguard - en to uz translation catalogue (96 entries)

en: Connect Host
uz: Kompyuterga ulanish

en: Host:
uz: Kompyuter:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
uz: Siz ulanmoqchi boʻlgan kompyuterning nomini kiriting.

en: Connection Type
uz: Aloqaning turi

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
uz: Masofadagi kompyuterga ulanishda xavfsiz shelldan (ssh) foydalanish uchun shuni tanlang.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
uz: Masofadagi kompyuterga ulanishda masofadagi shelldan (rsh) foydalanish uchun shuni tanlang.

en: Daemon
uz: Demon

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
uz: Masofadagi kompyuterda ishga tushirilgan ksysguard demoniga ulanmoqchi boʻlsangiz, shuni tanlang.

en: Custom command
uz: Boshqa buyruq

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
uz: Masofadagi kompyuterda quyidagi koʻrsatilgan buyruq yordamida ksysguardd demonini ishga tushirish uchun shuni belgilang.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
uz: Ksysguard demoni quloq solayotgan portning nomini kiriting.

en: e.g.  3112
uz: m-n  3112

en: Command:
uz: Buyruq:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
uz: Siz nazorat qilmoqchi boʻlgan kompyuterda ksysguardd demonini ishga tushuruvchi buyruqni kiriting.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
uz: m-n ssh -l root remote.host.org ksysguardd

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
uz: Vazifalar jadvali

en: Sensor Browser
uz: Sensor brauzeri

en: Range
uz: Chegara

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
uz: Sarlavha

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
uz: Bu yerga displeyning sarlavhasini kiriting.

en: Display Range
uz: Koʻrsatish chegarasi

en: Minimum value:
uz: Eng kichik qiymat:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
uz: Koʻrsatish uchun eng kichik qiymatni kiriting. Agar ikkalasi ham 0-ga teng boʻlsa, chegara avtomatik ravishda aniqlanadi.

en: Maximum value:
uz: Eng katta qiymat:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
uz: Koʻrsatish uchun eng katta qiymatni kiriting. Agar ikkalasi ham 0-ga teng boʻlsa, chegara avtomatik ravishda aniqlanadi.

en: Alarms
uz: Xavf ogohnomalari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
uz: Ogohnoma uchun pastki chegara

en: Enable alarm
uz: Xavf ogohnomasini yoqish

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
uz: Pastki chegaraga yetganda ogohnoma berishni yoqish.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
uz: Pastki chegara:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
uz: Ogohnoma uchun yuqori chegara

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
uz: Yuqori chegaraga yetganda ogohnoma berishni yoqish.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
uz: Yuqori chegara:

en: Normal bar color:
uz: Oddiy rang:

en: Out-of-range color:
uz: Chegaradan tashqari rang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
uz: Orqa fonning rangi:

en: Font size:
uz: Shriftning oʻlchami:

en: Sensors
uz: Sensorlar

en: Edit...
uz: Tahrirlash

en: Push this button to configure the label.
uz: Belgini moslash uchun shu tugmani bosing.

en: Push this button to delete the sensor.
uz: Sensorni olib tashlash uchun shu tugmani bosing.

en: Enter new label:
uz: Yangi belgini kiriting:

en: Drop Sensor Here
uz: Sensorni shu yerga olib qoʻying

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
uz: Ish varagʻining boʻsh joyi. Sensor brauzeridan sensorni olib qoʻysangiz, uning qiymatlarini vaqt davomida koʻrishingiz mumkin.

en: Title:
uz: Sarlavha:

en: Scales
uz: Oʻqlar

en: Grid
uz: Toʻr

en: Lines
uz: Chiziqlar

en: Vertical lines
uz: Vertikal chiziqlar

en: Distance:
uz: Masofa:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
uz: Ikkita vertikal chiziqlarning orasidagi masofani kiriting.

en: Horizontal lines
uz: Gorizontal chiziqlar

en: Text
uz: Matn

en: Set Color...
uz: Rangni moslash

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
uz: Diagrammadagi sensorning rangini moslash uchun shu tugmani bosing.

en: Move Up
uz: Yuqoriga

en: Move Down
uz: Pastga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
uz: Ranglar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
uz: Matn uchun rang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
uz: Toʻrning rangi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
uz: Oldin fonning rangi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
uz: &Qoʻshish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
uz: Oʻz&gartirish

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
uz: Birlikni displeyning sarlavhasiga qoʻshish uchun shuni belgilang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
uz: Birlikni &koʻrsatish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
uz: &Xavf ogohnomasini yoqish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
uz: Xavf &ogohnomasini yoqish

en: &Properties
uz: Xossa&lari

en: &Remove Display
uz: &Displeyni olib tashlash

en: Sensor Logger
uz: Sensor loggeri

en: &Remove Sensor
uz: Sensorni olib &tashlash

en: &Edit Sensor...
uz: Sensorni tah&rirlash

en: St&op Logging
uz: Log qilishni toʻ&xtatish

en: S&tart Logging
uz: Log qilishni &boshlash

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
uz:  soniya

en: Sensor Logger Settings
uz: Sensor loggerining moslamalari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
uz: Xavf ogohnomaning rangi:

en: Host
uz: Kompyuter

en: Unit
uz: Birlik

en: Status
uz: Holati

en: Label
uz: Yorliq

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
uz: Tizim yuklanganligi

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
uz: Xotira

en: Cannot open the file %1.
uz: %1 faylini ochib boʻlmadi.

en: The file %1 does not contain valid XML.
uz: %1 fayli toʻgʻri XML-fayli emas.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
uz: %1 faylida ish varagʻi notoʻgʻri aniqlangan. Hujjatning turi 'KSysGuardWorkSheet' boʻlishi kerak.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
uz: %1 faylida ish varagʻining oʻlchami notoʻgʻri koʻrsatilgan.

en: Cannot save file %1
uz: %1 faylini saqlab boʻlmadi.

en: Select Display Type
uz: Displeyning turini tanlang

en: Rows:
uz: Satrlar:

en: Columns:
uz: Ustunlar:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
uz: Ish varagʻining satrlar sonini kiriting.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
uz: Ish varagʻining ustunlar sonini kiriting.

en: Update interval:
uz: Yangilash davri:

en: Enter the title of the worksheet here.
uz: Ish varagʻining sarlavhasini kiriting.

en: Sheet %1
uz: Varaq %1
