ksysguard - en to uz@cyrillic translation catalogue (98 entries)

en: Connect Host
uz@cyrillic: Компьютерга уланиш

en: Host:
uz@cyrillic: Компьютер:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
uz@cyrillic: Сиз уланмоқчи бўлган компьютернинг номини киритинг.

en: Connection Type
uz@cyrillic: Алоқанинг тури

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
uz@cyrillic: Масофадаги компьютерга уланишда хавфсиз шеллдан (ssh) фойдаланиш учун шуни танланг.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
uz@cyrillic: Масофадаги компьютерга уланишда масофадаги шеллдан (rsh) фойдаланиш учун шуни танланг.

en: Daemon
uz@cyrillic: Демон

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
uz@cyrillic: Масофадаги компьютерда ишга туширилган ksysguard демонига уланмоқчи бўлсангиз, шуни танланг.

en: Custom command
uz@cyrillic: Бошқа буйруқ

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
uz@cyrillic: Масофадаги компьютерда қуйидаги кўрсатилган буйруқ ёрдамида ksysguardd демонини ишга тушириш учун шуни белгиланг.

en: Port:
uz@cyrillic: Порт:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
uz@cyrillic: Ksysguard демони қулоқ солаётган портнинг номини киритинг.

en: e.g.  3112
uz@cyrillic: м-н  3112

en: Command:
uz@cyrillic: Буйруқ:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
uz@cyrillic: Сиз назорат қилмоқчи бўлган компьютерда ksysguardd демонини ишга тушурувчи буйруқни киритинг.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
uz@cyrillic: м-н ssh -l root remote.host.org ksysguardd

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
uz@cyrillic: Вазифалар жадвали

en: Sensor Browser
uz@cyrillic: Сенсор браузери

en: Range
uz@cyrillic: Чегара

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
uz@cyrillic: Сарлавҳа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
uz@cyrillic: Бу ерга дисплейнинг сарлавҳасини киритинг.

en: Display Range
uz@cyrillic: Кўрсатиш чегараси

en: Minimum value:
uz@cyrillic: Энг кичик қиймат:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
uz@cyrillic: Кўрсатиш учун энг кичик қийматни киритинг. Агар иккаласи ҳам 0-га тенг бўлса, чегара автоматик равишда аниқланади.

en: Maximum value:
uz@cyrillic: Энг катта қиймат:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
uz@cyrillic: Кўрсатиш учун энг катта қийматни киритинг. Агар иккаласи ҳам 0-га тенг бўлса, чегара автоматик равишда аниқланади.

en: Alarms
uz@cyrillic: Хавф огоҳномалари

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
uz@cyrillic: Огоҳнома учун пастки чегара

en: Enable alarm
uz@cyrillic: Хавф огоҳномасини ёқиш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
uz@cyrillic: Пастки чегарага етганда огоҳнома беришни ёқиш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
uz@cyrillic: Пастки чегара:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
uz@cyrillic: Огоҳнома учун юқори чегара

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
uz@cyrillic: Юқори чегарага етганда огоҳнома беришни ёқиш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
uz@cyrillic: Юқори чегара:

en: Normal bar color:
uz@cyrillic: Оддий ранг:

en: Out-of-range color:
uz@cyrillic: Чегарадан ташқари ранг:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
uz@cyrillic: Орқа фоннинг ранги:

en: Font size:
uz@cyrillic: Шрифтнинг ўлчами:

en: Sensors
uz@cyrillic: Сенсорлар

en: Edit...
uz@cyrillic: Таҳрирлаш

en: Push this button to configure the label.
uz@cyrillic: Белгини мослаш учун шу тугмани босинг.

en: Push this button to delete the sensor.
uz@cyrillic: Сенсорни олиб ташлаш учун шу тугмани босинг.

en: Enter new label:
uz@cyrillic: Янги белгини киритинг:

en: Drop Sensor Here
uz@cyrillic: Сенсорни шу ерга олиб қўйинг

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
uz@cyrillic: Иш варағининг бўш жойи. Сенсор браузеридан сенсорни олиб қўйсангиз, унинг қийматларини вақт давомида кўришингиз мумкин.

en: Title:
uz@cyrillic: Сарлавҳа:

en: Scales
uz@cyrillic: Ўқлар

en: Grid
uz@cyrillic: Тўр

en: Lines
uz@cyrillic: Чизиқлар

en: Vertical lines
uz@cyrillic: Вертикал чизиқлар

en: Distance:
uz@cyrillic: Масофа:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
uz@cyrillic: Иккита вертикал чизиқларнинг орасидаги масофани киритинг.

en: Horizontal lines
uz@cyrillic: Горизонтал чизиқлар

en: Text
uz@cyrillic: Матн

en: Set Color...
uz@cyrillic: Рангни мослаш

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
uz@cyrillic: Диаграммадаги сенсорнинг рангини мослаш учун шу тугмани босинг.

en: Move Up
uz@cyrillic: Юқорига

en: Move Down
uz@cyrillic: Пастга

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
uz@cyrillic: Ранглар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
uz@cyrillic: Матн учун ранг:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
uz@cyrillic: Тўрнинг ранги:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
uz@cyrillic: Олдин фоннинг ранги:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
uz@cyrillic: &Қўшиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
uz@cyrillic: Ўз&гартириш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
uz@cyrillic: Бирликни дисплейнинг сарлавҳасига қўшиш учун шуни белгиланг.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
uz@cyrillic: Бирликни &кўрсатиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
uz@cyrillic: &Хавф огоҳномасини ёқиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
uz@cyrillic: Хавф &огоҳномасини ёқиш

en: &Properties
uz@cyrillic: Хосса&лари

en: &Remove Display
uz@cyrillic: &Дисплейни олиб ташлаш

en: Sensor Logger
uz@cyrillic: Сенсор логгери

en: &Remove Sensor
uz@cyrillic: Сенсорни олиб &ташлаш

en: &Edit Sensor...
uz@cyrillic: Сенсорни таҳ&рирлаш

en: St&op Logging
uz@cyrillic: Лог қилишни тў&хтатиш

en: S&tart Logging
uz@cyrillic: Лог қилишни &бошлаш

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
uz@cyrillic:  сония

en: Sensor Logger Settings
uz@cyrillic: Сенсор логгерининг мосламалари

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
uz@cyrillic: Хавф огоҳноманинг ранги:

en: Host
uz@cyrillic: Компьютер

en: Sensor
uz@cyrillic: Сенсор

en: Unit
uz@cyrillic: Бирлик

en: Status
uz@cyrillic: Ҳолати

en: Label
uz@cyrillic: Ёрлиқ

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
uz@cyrillic: Тизим юкланганлиги

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
uz@cyrillic: Хотира

en: Cannot open the file %1.
uz@cyrillic: %1 файлини очиб бўлмади.

en: The file %1 does not contain valid XML.
uz@cyrillic: %1 файли тўғри XML-файли эмас.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
uz@cyrillic: %1 файлида иш варағи нотўғри аниқланган. Ҳужжатнинг тури 'KSysGuardWorkSheet' бўлиши керак.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
uz@cyrillic: %1 файлида иш варағининг ўлчами нотўғри кўрсатилган.

en: Cannot save file %1
uz@cyrillic: %1 файлини сақлаб бўлмади.

en: Select Display Type
uz@cyrillic: Дисплейнинг турини танланг

en: Rows:
uz@cyrillic: Сатрлар:

en: Columns:
uz@cyrillic: Устунлар:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
uz@cyrillic: Иш варағининг сатрлар сонини киритинг.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
uz@cyrillic: Иш варағининг устунлар сонини киритинг.

en: Update interval:
uz@cyrillic: Янгилаш даври:

en: Enter the title of the worksheet here.
uz@cyrillic: Иш варағининг сарлавҳасини киритинг.

en: Sheet %1
uz@cyrillic: Варақ %1
