ksysguard - en to wa translation catalogue (160 entries)

en: Connect Host
wa: Raloyî lodjoe

en: Host:
wa: Lodjoe :

en: Enter the name of the host you want to connect to.
wa: Dinez l' no do lodjoe ki vs vos vloz raloyî avou.

en: Connection Type
wa: Sôre di raloyaedje

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
wa: Tchoezixhoz çoula po vs siervi do såve shell (secure shell) po vs elodjî å lodjoe då lon.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
wa: Tchoezixhoz çoula po vs siervi do shell då lon (remote shell) po vs elodjî å lodjoe då lon.

en: Daemon
wa: Démon

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
wa: Tchoezixhoz çoula si vs vos vloz raloyî a on démon di ksysguard k' est ovrant so l' éndjole ki vs vos vloz raloyî avou et ki schoûte après les dmandes di cliyints.

en: Custom command
wa: Comande da vosse

en: Port:
wa: Pôrt :

en: e.g.  3112
wa: metans 3112

en: Command:
wa: Comande:

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
wa: metans ssh -l root remote.host.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
wa: Corwaitoe sistinme da KDE

en: System Monitor
wa: Corwaitoe do sistinme

en: &Refresh Tab
wa: &Ritcherdjî linwete

en: &New Tab...
wa: &Novele linwete...

en: Import Tab Fr&om File...
wa: Abaguer linwete a pårti d' on fitchî

en: Save Tab &As...
wa: Sch&aper et rlomer linwete...

en: &Close Tab
wa: &Clôre linwete

en: Monitor &Remote Machine...
wa: Corwaitî des éndjoles då &lon...

en: &Download New Tabs...
wa: &Aberweter novelès linwetes...

en: &Upload Current Tab...
wa: Eberweter linwete do moumint...

en: Tab &Properties
wa: &Prôpietés del linwete

en:  No swap space available
wa:  Gn a pont espåce sol swap

en: Current Maintainer
wa: Mintneu do moumint

en: Previous Maintainer
wa: Mintneu di dvant

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
wa: Sopoirt po Solaris
    Pårteyes ki vnèt (avou l' permission) do module
    sunos5 di l' usteye « top » då William LeFebvre.

en: Optional worksheet files to load
wa: Fitchîs di tåvlea nén rekis a tcherdjî

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: &Tchuzes

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
wa: Tåvlea des processus

en: Sensor Browser
wa: Betchteu sinteu

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
wa: Bodjîz eyet saetchîz les sinteus po vudî les boesses d' on tåvlea

en: OK
wa: I va

en: Error
wa: Aroke

en: Edit BarGraph Preferences
wa: Candjî preferinces do grafike di båre

en: Range
wa: Fortchete

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
wa: Tite

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
wa: Tapez cial li tite do håynaedje.

en: Display Range
wa: Fortchete di håynaedje

en: Minimum value:
wa: Minimom valixhance :

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
wa: Dinez cial li valixhance minimom pol håynaedje. Si les deus valixhances sont 0, li deteccion otomatike del fortchete serè metowe èn alaedje.

en: Maximum value:
wa: Macsimom valixhance :

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
wa: Dinez cial li valixhance macsimom pol håynaedje. Si les deus valixhances sont 0, li deteccion otomatike del fortchete serè metowe èn alaedje.

en: Alarms
wa: Xhîletes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
wa: Xhîlete pol valixhance minimom

en: Enable alarm
wa: Mete èn alaedje li xhîlete

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
wa: Mete èn alaedje li xhîlete pol valixhance minimom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
wa: Limite do dzo :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
wa: Xhîlete pol valixhance macsimom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
wa: Mete èn alaedje li xhîlete pol valixhance macsimom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
wa: Limite do dzeu :

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
wa: Rivnance

en: Normal bar color:
wa: Coleur normåle del båre :

en: Out-of-range color:
wa: Coleur foû del fortchete :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
wa: Coleur di fond :

en: Font size:
wa: Grandeu del fonte :

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
wa: Çoucial dit l' grandeu del fonte eployeye po scrire ene etikete pa dzo les båres. Les båres sont oistêyes otomaticmint sel sicrijhaedje divént trop grand. Il est don rkimandé d' si siervi cial d' ene pitite grandeu d' fonte.

en: Sensors
wa: Sinteus

en: Edit...
wa: Candjî...

en: Push this button to configure the label.
wa: Tchôkîz so ç' boton chal po-z apontyî l' etikete.

en: Delete
wa: Disfacer

en: Push this button to delete the sensor.
wa: Tchôkîz so ç' boton chal po disfacer l' sinteu.

en: Label of Bar Graph
wa: Etikete do grafike di båres

en: Enter new label:
wa: Intrer novele etikete :

en: Drop Sensor Here
wa: Poizez l' sinteu cial

[ctx: %1 is what is being shown statistics for, like 'Memory', 'Swap', etc.]
en: <p><b>%1:</b><br>
wa: <p><b>%1 :</b><br>

[ctx: units]
en: %1 TiB
wa: %1 Tio

[ctx: units]
en: %1 GiB
wa: %1 Gio

[ctx: units]
en: %1 MiB
wa: %1 Mio

[ctx: units]
en: %1 KiB
wa: %1 Kio

[ctx: units]
en: %1 TiB/s
wa: %1 Tio/s

[ctx: units]
en: %1 GiB/s
wa: %1 Gio/s

[ctx: units]
en: %1 MiB/s
wa: %1 Mio/s

[ctx: units]
en: %1 KiB/s
wa: %1 Kio/s

en: Plotter Settings
wa: Apontiaedjes del nûlêye di ponts

en: General
wa: Djenerå

en: Title:
wa: Tite :

en: Scales
wa: Schåles

en: Vertical scale
wa: Schåle d' astampé

en: Specify graph range:
wa: Sipecifyîz l' fortchete do grafike :

en: Enter the minimum value for the display here.
wa: Dinez cial li valixhance minimom pol håynaedje.

en: Horizontal scale
wa: Schåle di coûtchî

en: Pixels per time period:
wa: Picsel pa termene di tins :

en: Grid
wa: Grile

en: Lines
wa: Royes

en: Vertical lines
wa: Royes d' astampé

en: Distance:
wa: Distance :

en: Enter the distance between two vertical lines here.
wa: Dinez cial li distance etur deus royes d' astampé

en: Vertical lines scroll
wa: Disrôlaedje astampé des royes

en: Horizontal lines
wa: Royes di coûtchî

en: Text
wa: Tecse

en: Show axis labels
wa: Mostrer etiketes des aessis

en: Set Color...
wa: Defini coleur...

en: Move Up
wa: Monter

en: Move Down
wa: Dischinde

en: Display Units
wa: Håyner unités

en: Mixed
wa: Kimaxhî

en: Kilobytes
wa: Kilooctets

en: Megabytes
wa: Megaoctets

en: Gigabytes
wa: Gigaoctets

en: Terabytes
wa: Tetraoctets

en: List View Settings
wa: Apontiaedjes del vuwe e djivêye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
wa: Coleurs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
wa: Coleur do tecse:

en: File logging settings
wa: Apontiaedjes di l' eredjistraedje e djournå des fitchîs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
wa: Coleur di dvant :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
wa: &Tecse

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
wa: &Passer al passete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
wa: &Radjouter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
wa: &Disfacer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
wa: &Candjî

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
wa: Apontiaedjes do multimete

en: &Properties
wa: &Prôpietés

en: &Remove Display
wa: &Oister håynaedje

en: Sensor Logger
wa: Edjistreu e djournå do sinteu

en: &Remove Sensor
wa: &Oister sinteu

en: &Edit Sensor...
wa: &Candjî sinteu...

en: St&op Logging
wa: A&rester edjistraedje e djournå

en: S&tart Logging
wa: E&nonder edjistraedje e djournå

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
wa: Fitchî

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_timerInterval)
en:  sec
wa:  seg

en: Sensor Logger Settings
wa: Apontiaedjes di l' edjistreu e djournå do sinteu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
wa: Coleur do xhuflet:

en: Host
wa: Lodjoe

en: Sensor
wa: Sinteu

en: Unit
wa: Unité

en: Status
wa: Estat

en: Label
wa: Etikete

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
wa: Tchedje sistinme

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
wa: Memwere

en: Cannot open the file %1.
wa: Dji n' sai drovi fitchî %1.

en: The file %1 does not contain valid XML.
wa: I gn a pont d' XML valåbe e fitchî %1.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
wa: I gn a pont d' definixha valåbe d' on tåvlea e fitchî %1, i doet esse del sôre di documint « KSysGuardWorkSheet ».

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
wa: Li fitchî %1 a ene mwaijhe grandeu d' tåvlea.

en: Cannot save file %1
wa: Dji n' sai schaper fitchî %1

en: The clipboard does not contain a valid display description.
wa: I gn a pont d' discrijhaedje do håynaedje di valåbe e presse-papî

en: Select Display Type
wa: Tchoezi sôre di håynaedje

en: &Line graph
wa: Grafike di &royes

en: &Digital display
wa: Håynaedje &limerike

en: &Bar graph
wa: Grafike di båres

en: Log to a &file
wa: Sicrire djournå e &fitchî

en: Remove this display?
wa: &Oister ç' håynaedje cial ?

en: Remove Display
wa: Oister håynaedje

en: Dummy
wa: Pitit no

en: Tab Properties
wa: Prôpietés del linwete

en: Properties
wa: Prôpietés

en: Rows:
wa: Royes :

en: Columns:
wa: Colones :

en: Enter the number of rows the sheet should have.
wa: Dinez l' nombe di royes kel tåve duvreut aveur.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
wa: Dinez l' nombe di colones kel tåve duvreut aveur.

en: Update interval:
wa: Mete a djoû totes les :

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
wa: Tot çou k' est håyné sol tåvlea est metou a djoû sorlon frecwince dite cial.

en: Enter the title of the worksheet here.
wa: Tapez cial li tite do tåvlea.

en: Sheet %1
wa: Foye %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
wa: I gn a des dnêyes nén schapêyes el linwete « %1 ».
    Voloz vs schaper l' linwete ?

en: Select Tab File to Import
wa: Tchoezi fitchî d' linwete a abaguer

en: You do not have a tab that could be saved.
wa: Vos n' avoz nole linwete k' on sait schaper.

en: Export Tab
wa: Ebaguer linwete
