ksysguard - en to xh translation catalogue (94 entries)

en: Connect Host
xh: Dibanisa Inginginya

en: Host:
xh: Inginginya:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
xh: Ngenisa igama yenginginya ofuna ukuzidibanisa nayo.

en: Connection Type
xh: Udidi Lodibaniso

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
xh: Khetha oku xa ufuna ukusebenzisa iqokobhe elikhuselweyo xa ufaka igama elithile kwi nginginya yobekelo kude.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
xh: Khetha oku xa ufuna ukusebenzisa iqokobhe elibekelwe kude xa ufaka igama elithile kwi nginginya yobekelo kude.

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
xh: khetha oku xa ufuna ukudibanisa ku kysguard daemon ebalekayo kumashini ofuna ukuzidibanisa nawo, imamela izicelo ezisuka kubaxasi.

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
xh: Khetha oku xa ufuna ukusebenzisa umyalelo owufake ngasezantsi ukuqala i ksysquard kwinginginya yobekelo kude.

en: Port:
xh: Izibuko:

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
xh: Faka inani lesibuko apho i ksysguard daemon imamele udibaniso.

en: e.g.  3112
xh: umzekelo.  3112

en: Command:
xh: Umyalelo:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
xh: Faka umyalelo owenza i ksysguardd kwinginginya ofuna ukuyijonga.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
xh: umzekelo. ssh -I root remote.host.org.ksysguarddd

en: Optional worksheet files to load
xh: Iifayile ezizodwa zekhasi lokusebenza ukulayisha

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
xh: Itafile yenkqubela

en: Sensor Browser
xh: Umkhangeli wencwadi zomenzi woluvo

en: Edit BarGraph Preferences
xh: Hlela izikhetho zebar yomzobo

en: Range
xh: Umqolo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
xh: Iwonga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
xh: Ngenisa iwonga lomboniso apha.

en: Display Range
xh: Bonisa Umqolo

en: Minimum value:
xh: Ixabiso elona elipantsi:

en: Maximum value:
xh: Ixabiso elikhulu:

en: Alarms
xh: ii Alarm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
xh: Alarm Yexabiso Elincinane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
xh: Yenza i alarm yexabiso elincinane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
xh: Umda osezantsi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
xh: Alarm Yexabiso Elikhulu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
xh: Yenza i alarm yexabiso elikhulu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
xh: Umda ophezulu:

en: Normal bar color:
xh: Umbala oqhelekileyo we bar:

en: Out-of-range color:
xh: Umbala woku-ngaphandlek-komqolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Background color:
xh: Umbala Wesiqalo:

en: Font size:
xh: Ubungakanani bomgca:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
xh: Oku kugqiba ubungakanani bomgca osetyenziswayo ukushicilela umbhalo ongaphantsi kweebar. ii Bar zicinezelwa ngokuzenzekelayo ukuba okubhaliweyo kuba kukhulu kakhulu, ngoko kuyacetyiswa ukuba kusetyenziswe ubungakanani obuncinane bomgca apha.

en: Sensors
xh: Abeenzi boluvo

en: Push this button to configure the label.
xh: Tyhiliza eli qhosha ukuqwalasela umbhalo.

en: Push this button to delete the sensor.
xh: Tyhiliza eli qhosha ukucima umenzi woluvo.

en: Label of Bar Graph
xh: Uphawu Lomzobo we Bar

en: Enter new label:
xh: Ngenisa uphawu olutsha:

en: Drop Sensor Here
xh: Yeka Umenzi woluvo Apha

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
xh: Esi sisithuba esingenanto sekhasi lomsebenzi. Tsala Umkhangeli zincwadi Womenzi woluvo kwaye umyeke apha. Umboniso womenzi woluvo uzakuvela ozakukuvumela ukuba uphathe amaxabiso wexesha elongezelelweyo lomenzi woluvo.

en: Scales
xh: Izikali

en: Grid
xh: Iindibaniso ezinamandla zombane

en: Lines
xh: Iilayini

en: Vertical lines
xh: Iilayini ezithe nkqo

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
xh: Khangela oku ukwenza iilayini ezithe nkqo ukuba umboniso mkhulu ngokwaneleyo.

en: Distance:
xh: Umgama:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
xh: Ngenisa umgama phakathi kwelayini ezimbini ezithe nkqo apha.

en: Vertical lines scroll
xh: Urolo lwelayini ezithe nkqo

en: Horizontal lines
xh: Iilayini ezithe tye

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
xh: Khangela oku ukwenza iilayini ezithe tye ukuba umboniso mkhulu ngokwaneleyo.

en: Text
xh: Okubhaliweyo

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
xh: Khangela le bhokisi ukuba iilayini ezithe tye zinokuhonjiswa ngamaxabiso eziwaphawulayo.

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
xh: Tyhiliza eli qhosha ukuqwalasela umbala womenzi woluvo kule nkqubela.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
xh: Imibala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
xh: Umbala wokubhaliweyo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
xh: Umbala wodibaniso lombane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
xh: Umbala wombukeli wemboniselo okufutshane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
xh: &Dibanisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
xh: &Tshintsha

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
xh: Yenza oku ukufakelela umnqongo kwiwonga lomboniso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
xh: &Bonisa umnqongo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
xh: &Yenza i alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
xh: Ye&nza alarm

en: &Properties
xh: &Iimpahla

en: &Remove Display
xh: &Susa umboniso

en: Sensor Logger
xh: Umfaki womenzi woluvo

en: &Remove Sensor
xh: &Susa umenzi woluvo

en: St&op Logging
xh: Ye&ka ufako

en: S&tart Logging
xh: Qa&la ufako

en: Sensor Logger Settings
xh: Izicwangciso Zomfaki Womenzi woluvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
xh: Umbala we alarm:

en: Host
xh: Inginginya

en: Sensor
xh: Umenzi woluvo

en: Unit
xh: Umnqongo

en: Status
xh: Indawo engatsintshiyo

en: Label
xh: Umbhalo

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
xh: Ulayisho lwendlela

note: i18n: tag beam attribute summationName
en: Memory
xh: Inkumbulo

en: The file %1 does not contain valid XML.
xh: Ifayile %1 ayiqulathanga XML esebenzayo.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
xh: Ifayile %1 ayiqulathanga inkcazelo yekhasi lomsebenzi elisebenzayo, ekufuneka ibenodidi loxwebhu'KSsGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
xh: Ifayile %1 inobungakanani bekhasi lomsebenzi elingasebenziyo.

en: The clipboard does not contain a valid display description.
xh: Ibhodi eqhotyoshwayo ayiqulathanga nkcazelo yambonisousebenzayo.

en: Select Display Type
xh: Khetha Udidi Lomboniso

en: Rows:
xh: Imiqolo:

en: Columns:
xh: Imihlathi:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
xh: Ngenisa inani lemiqolo ikhasi elinokuba nalo.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
xh: Ngenisa inani lwemihlathi ikhai elimokuba nalo.

en: Update interval:
xh: Lenze ligqibeke ixesha lokuphumla:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
xh: zonke iziboniso zekhasi zigqityiwe kumyinge okhankanyiweyo apha.

en: Enter the title of the worksheet here.
xh: Ngenisa iwonga lekhasi lokusebenza apha.

en: Sheet %1
xh: Ikhasi %1
