ksystemlog - en to az translation catalogue (459 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
az: Bu gündəlik rejimini başlanğıcda yükləmək.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
az: Gündəliyin sətirlərinin həddi.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
az: İstifadəçi gündəliyin təkrarlanan sətirlərini silmək istədiyikdə bu seçim doğrudur.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
az: SystemLog-un proses sütunundakı PID buraxılacağı təqdirdə seçim doğrudur.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
az: Gündəliyin sətirləri jurnal səviyyəsindən asılı olaraq rənglənməlidirsə, seçim doğrudur.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
az: Məsləhətlərin aktiv olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
az: Yeni sətirlərin aktiv olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
az: Süzgəc çübuğunun aktiv olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
az: Jurnal sətirlərinin tarix formatı.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
az: Samba jurnal faylı yoluları.

en: Settings
az: Ayarlar

en: General
az: Əsas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
az: &Əvvəlki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
az: &Növbəti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
az: Jurnal sətri təfərrüatları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
az: Bu dialoq, hal-hazırda seçilmiş jurnal sətrinin ətraflı məlumatlarını göstərir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
az: İsmarıc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
az: Nişan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
az: Əsas məlumat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
az: Əvvəlki sətirə keçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
az: Əvvəlki sətirə keçin. Əgər əvvəlki jurnal sətri yoxdursa bu düymə qeyri-aktiv olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
az: &Geriyə

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
az: Sonrakı sətirə keçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
az: Sonrakı sətirə keçin. Əgər sonrakı jurnal sətri yoxdursa bu düymə qeyri-aktiv olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
az: &İrəli

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
az: Təfərrüatlar dialoqunu bağlayın

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
az: Təfərrüatlar dialoqu bağlanır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
az: &Bağlayın

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
az: Bu modul əlçatan deyil, çünki onun jurnal faylları mövcud deyil.

en: No Log Mode
az: Jurnal rejimi olmadan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
az: Başlatmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
az: &Bu jurnal rejimi başlanğıcda yüklənsin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
az: Standart başladılmada yüklənən jurnal rejimi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
az: Bu jurnal rejimi sistem açıldıqda standart olaraq yüklənir. Bunun baş verməsini istəmirsinizsə "Jurnal rejimi olmadan" süçin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
az: Jurnal sətirləri siyahısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
az: &Maksimum göstərilən sətirlər:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
az: Əsas görünüşdə göstəriləcək jurnal sətirlərinin maksimum sayını burada seçin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
az: Əsas görünüşdə göstəriləcək jurnal sətirlərinin maksimum sayını burada seçə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
az: Təkrarlanan jurnal sətirlərini silmək istəsəniz bu seçimi edin <b>(yavaş ola bilər)</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
az: Təkrarlanan jurnal sətirlərini silmək istəsəniz bu seçimi edin.<b>Bu seçimdəjurnalın oxunuşunu ləngidə bilər)</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
az: &Təkrarlanan jurnal fayllarını silin (yavaş ola bilər)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
az: Seçimlər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
az: Prosesin identifikatorunu, prosesin adından silin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
az: Prosesin identifikatorunu prosesin adından silmək istəsəniz bu seçimi edin. Məsələn <b>Proses</b> sütunu, <i>cron<b>[3433]</b></i> kimi girişlərdən ibarət ola bilər. Əgər bu seçim aktiv edilərsə böyük bir hissə silinəcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
az: &İdentifikatoru prosesin adından silin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
az: Bu seçim jurnalın səviyyəsindən asılı olaraq jurnal sətirlərinin rənglənməsinə imkan verir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
az: Bu seçim jurnal səviyyəsindən asılı olaraq jurnal sətirlərinin rənglənməsinə imkan verir. Məsələn, xətalar - qırmızı rəngdə, xəbərdarlıqlar - sarı rəngdə və s. göstəriləcəkdir. Bu sizə problemi daha asan görməyə kömək edəcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
az: &Rənglənmiş jurnal sətirləri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
az: Tarix formatı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
az: Qı&sa tarix formatı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
az: &Uzun tarix formatı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
az: &Dəqiq tarix formatı

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş edin

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
az: Jurnallar

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
az: &Pəncərə

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
az: Jurnallar alətlər paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas alətlər paneli

en: Opening '%1'...
az: "%1" açılır...

en: Log file '%1' loaded successfully.
az: "%1" jurnal faylı uğurla yükləndi.

en: Log file '%1' has changed.
az: "%1" jurnal faylı dəyişdirildi.

en: None
az: Heç biri

en: Debug
az: Xəta sazlama

en: Information
az: Məlumat

en: Notice
az: Bildiriş

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Error
az: Xəta

en: Critical
az: Kritik

en: Alert
az: Həyəcan

en: Emergency
az: Fövqəladə hal

en: Log Level Printing
az: Jurnal səviyyəsi çap edilir

en: Choose which log levels you wish to print in color.
az: Rəngli çap ediləcək sətiri seçin.

en: Loading Progress...
az: Gedişat yüklənir...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
az[0]: Yüklənir <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
az[1]: Yüklənir <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fayl)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
az[0]: Yenidən yüklənir <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
az[1]: Yenidən yüklənir <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fayl)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
az: Yüklənir: <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
az: Yenidən yüklənir: <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
az: Bu fayl düzgün deyil. Lütfən, onu KSystemLog ayarlarında tənzimləyin.

en: File Does Not Exist
az: Fayl mövcud deyil

en: The file '%1' does not exist.
az: "%1" faylı mövcud deyil.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
az: "%2" formatından "%1" çıxarıla bilmədi.

en: Unable to Uncompress File
az: Sıxışdırılmış faylı açmaq mümkün olmadı

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
az: "%1" oxumaq üçün kifayət qədər icazəniz yoxdur.

en: Insufficient Permissions
az: İcazələr yetərli deyil

en: Loading log...
az: Jurnal yüklənir...

en: Log successfully loaded.
az: Jurnal uğurla yükləndi.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
az: URL "%1" düzgün deyil, bu URL buraxılır

en: Date:
az: Tarix:

en: Hostname:
az: Host adı:

en: Process:
az: Proses:

en: Level:
az: Səviyyə:

en: Original file:
az: Faylın əsli:

en: Here are my logs:
az: Jurnallarım bunlardır:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
az: Siz həddən çox sətir seçmisiniz. Lütfən, yalnız vacib sətirləri seçin.

en: Too Many Lines Selected
az: Həddən çox sətir seçilib

en: Log Lines of my problem
az: Problemlərimin jurnal sətirləri

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
az: Heç nə seçilməyib. Yaddaşa kopyalanacaq heç nə yoxdur.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
az[0]: 1 jurnal sətri mübadilə yaddaşına kopyalandı.
az[1]: %1 jurnal sətri mübadilə yaddaşına kopyalandı.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
az: Heç nə seçilməyib. Saxlaya bilmək üçün elementləri seçin.

en: Save selected log entries to...
az: Seçilmiş girişləri burada saxlayın...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
az[0]: 1 jurnal sətri "%2"-də/da saxlanıldı.
az[1]: %1 jurnal sətri "%2"-də/da saxlanıldı.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
az: "%1" faylı saxlanıla bilmədi. İcazə verilmədi.

en: Unable to save file.
az: Fayl saxlanıla bilmədi.

en: Type your filter here
az: Süzgəcləmək

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
az: Yalnız bu mətnin məzmununa uyğun elementləri sıralamağa icazə verir.

en: Enter your search here...
az: Axtaracağınız sözü yazın...

en: Filter:
az: Süzgəc

en: Select priorities
az: Üstünlükləri seçin

en: Choose the filtered column here
az: Süzgəclənmiş sütunları burada seçin

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
az: Süzgəci yalnız burada göstərilmiş sütuna tətbiq etməyə icazə verir. "<i>Hamısı</i>" sütunu xüsusi süzgəc olmadığını bildirir.

en: All
az: Hamısı

en: Reached end of list.
az: Siyahı sona çatdı

en: Phrase not found.
az: İfadə tapılmadı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
az: Tapın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
az: Böyük, kiçik hərfə &uyğun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
az: &Hamısını vurğulamaq

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
az: Tarix

en: Display/Hide the '%1' column
az: "%1" sütununu göstərmək/gizlətmək

en: The process '%1' crashed.
az: "%1" prosesi çökdü.

en: Process Crashed
az: Proses çokdü

en: User
az: İstifadəçi

en: Authentication
az: Kimlik doğrulaması

en: Private Authentication
az: Məxfi kimlik doğrulaması

en: Daemon
az: Xidmət

en: Kernel
az: Nüvə

en: Mail
az: E-poçt

en: News
az: Yeniliklər

en: Syslog
az: Sİstem jurnalı

en: Local 0
az: Yerli 0

en: Local 1
az: Yerli 1

en: Local 2
az: Yerli 2

en: Local 3
az: Yerli 3

en: Local 4
az: Yerli 4

en: Local 5
az: Yerli 5

en: Local 6
az: Yerli 6

en: Local 7
az: Yerli 7

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
az: Sistemdə "logger" əmrini tapmaq mümkün olmadı. Bu əmrin sistemə quraşdırılıb quraşdırılmadığını müəyyən etmək üçün Konsola "logger" əmrini daxil edin.

en: Command not found
az: Əmr tapılmadı

en: The 'logger' command has not been properly exited.
az: "logger" əmri lazımi qaydada başa çatmadı.

en: Execution problem
az: İcra olunma problemi

en: This file does not exist, please choose another.
az: Bu fayl mövcud deyil, başqa birini seçin.

en: File not valid
az: Fayl düzgün deyil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
az: Jurnal ismarıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
az: İs&marıc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
az: &Fayl məzmunu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
az: Üs&tünlük:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
az: &Vasitə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
az: &Yarlıq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
az: Prosesin &İD-sini qeydə alamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
az: "Logger" əmri təlimatına baxın.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
az: Bu keçid, "logger" əmri təlimatını açır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
az: <a href="man:/logger">Logger əmri təlimatı</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
az: &İmtina

en: System Logs Viewer by KDE
az: KDE tərəfindən yaradılmış, sistem jurnalı görüntüləyicisi

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
az: Baş vermiş problemlər haqqında tətbiqin müəllifi Nicolas Ternisien'a məlumat verməkdən çəkinməyin. Ünvan: href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a> (amma ingiliscə yazın)

en: Main developer
az: Əsas Tərtibatçı

en: Journald mode, bugfixes
az: Jurnal rejimi, xəta sazlamalar

en: Log Printing
az: Jurnalın çap edilməsi

en: Bug Fixing
az: Səhvləri aradan qaldırılması

en: Document to open.
az: Aşılacaq sənəd.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
az[0]: 1 sətir.
az[1]: %1 sətir.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
az[0]: 1 sətir / ümumi %2.
az[1]: %1 sətir / ümumi %2.

en: Resu&me
az: &Davam edin

en: Resume the watching of the current log
az: Cari jurnala baxmağa davam edin

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
az: Cari jurnalın davamına baxmağa imkan verir. Bu əməl yalnız istifadəçi jurnalın oxunmasına fasilə verdikdə əlçatan olur.

en: S&top
az: &Dayandırın

en: Pause the watching of the current log
az: Cari jurnala baxışa fasilə

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
az: Cari jurnala baxışa fasilə verir. Bu əməl, jurnal faylına çoxsaylı sətirlərin yazılması səbəbindən KsystemLog-un həddindən artıq yüklənməsi zamanı xüsusilə faydalıdır.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
az: Boş jurnal

en: Open a file in KSystemLog
az: Faylı KsystemLog-da açın

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
az: Faylı KsystemLog-da açır və onun məzmununu cari vərəqdə göstərir.

en: &Print Selection...
az: Seçilmişi ça&p edin...

en: Print the selection
az: Seçilmişi çap edin

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
az: Seçilmişi çap edin. Sadəcə vacib sətirləri seçin və menyu girişi üzərinə vurmaqla onu çapa edin.

en: &Print Preview Selection...
az: Seçilmişin öncədən görünüşünün ça&pı...

en: Print preview the selection
az: Seçilmişin öncədən görünüşünün çapı

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
az: Seçilmişin öncədən görünüşünü çap edir. Seçilmişi çap etmək üçün, sadəcə vacib sətirləri seçin və bu menyu girişinə üzərinə vurun.

en: Save the selection to a file
az: Seçilmişi faylda saxlayın

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
az: Seçilmişi faylda saxlayır. Əgər siz qoşma fayl yaratmaq və ya müəyyən jurnalın ehtiyyat nüsxəsini yaratmaq istəyirsinizsə bu əməldən istifadə edin.

en: Quit KSystemLog
az: KSystemLog'dan çıxış

en: Quits KSystemLog.
az: KSystemLog'dan çıxır.

en: Copy the selection to the clipboard
az: Seçilmişi mübadilə yaddaşına kopyalamaq

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
az: Seçilmişi mübadilə yaddaşına kopyalayır. Əgər seçilmişi çata və ya e-məktuba əlavə etmək istəsəniz bu əməldən istifadə edin.

en: Ex&pand All
az: Hamısını &genişlətmək

en: Expand all categories
az: Bütün kateqoriyaları genişlətmək

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
az: Bu əməl bütün əsas kateqoriyaları açır. Bu, yalnız <b>Qrup ilə</b> menyusundakı parametr seçildiyi halda aktivdir.

en: Col&lapse All
az: Hamısını &yığmaq

en: Collapse all categories
az: Bütün kateqoriyaları yığır

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
az: Bu əməl bütün əsas kateqoriyakları yığır. Bu, yalnız <b>Qrup ilə</b> menyusundakı parametr seçilmiş olduqda aktivdir.

en: &Email Selection...
az: Seçilmişi, &e-poçt ilə göndərmək...

en: Send the selection by mail
az: Seçilmişi e-poçt ilə göndərin

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
az: Seçilmişi e-poçt ilə göndərir. Seçilmişi,dostunuza və ya e-poçt siyahısındakılara göndərmək üçün sadəcə vacib sətirləri seçin və bu menyu girişi üzərinə vurun.

en: &Add Log Entry...
az: &Jurnal girişi əlavə edin...

en: Add a log entry to the log system
az: Jurnal girişini sistem jurnalına əlavə edin

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
az: Bu əməl, sizə sistem jurnalına bir ismarıc göndərməyə imkan verəcək bir dialoq pəncərəsi açacaq.

en: Select all lines of the current log
az: Cari jurnalın bütün sətirlərini seçmək

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
az: Cari jurnalın bütün sətirlərini seçir. Bu əməl, cari jurnalın bütün məzmununu faylda saxlamaq istədiyiniz halda daha faydalıdır.

en: Show &Filter Bar
az: &Süzgəc çubuğunu göstərmək

en: &New Tab
az: Ye&ni vərəq

en: Create a new tab
az: Yeni vərəq yaratmaq

en: Creates a new tab which can display another log.
az: Başqa jurnal göstəriləcək yeni vərəq yaradır.

en: &Close Tab
az: Vərəqi &bağlayın

en: Close the current tab
az: Cari vərəqi bağlamaq

en: Closes the current tab.
az: Cari vərəqi bağlayır.

en: &Duplicate Tab
az: Vərəqin &təkrarı

en: Duplicate the current tab
az: Cari vərəqin təkrar nüsxəsini yaratmaq

en: Duplicates the current tab.
az: Cari vərəqin təkrar nüsxəsini yaradır.

en: Move Tab &Left
az: Vərəqi so&la köçürmək

en: Move the current tab to the left
az: Cari vərəqi sola köçürmək

en: Moves the current tab to the left.
az: Cari vərəqi sola köçürür.

en: Move Tab &Right
az: Vərəqi &sağa köçürmək

en: Move the current tab to the right
az: Cari vərəqi sağa köçürmək

en: Moves the current tab to the right.
az: Cari vərəqi sağa köçürür.

en: &Reload
az: &Yenidən yükləmək

en: Reload the current log
az: Cari jurnalı yenidən yükləmək

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
az: Əgər görünüşün düzgün şəkildə yeniləndiyinə əmin olmaq istəsəniz cari vərəqi yenidən yükləyir.

en: &Details
az: &Təfərrüatlar

en: Display details on the selected line
az: Seçilmiş sətirin təfərrüatlarını göstərmək

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
az: Seçilmiş sətirin təfərrüatlarından ibarət dialoq qutusunu göstərir. <b>Əvvəlki</b> və <b>Sonrakı</b> düymələri ilə bu dialoq qutusu daxilində jurnallar arasında keçid etmək imkanınız var.

en: &Enable Detailed Tooltips
az: Ətraflı məsləhətləri &açmaq

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
az: Cari görünüşdə, məsləhətləri söndürmək/açmaq

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
az: Kursor jurnal sətrinin üzərində olduqda məsləhətlərin göstərilməsini söndürür/açır.

en: &Scroll to New Lines
az: Yeni sətirlərə &sürüşdürmək

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
az: Jurnalda dəyişiklik olduğu zaman yeni sətirlərə keçmək və ya keçməmək

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
az: Jurnalda dəyişiklik olduğu zaman yeni sətirlərədək sürüşür və ya sürüşmür. Əgər jurnalın hər təzələnməsi zamanı, tətbiqin jurnalı ən son görünüşünədək sürüşdürməsini istəmirsinizsə bu seçimi edin.

en: Services
az: Xidmətlər

en: Others
az: Digəriləri

en: Type
az: Növ

en: Acpid Log
az: Acpid jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>Acpid jurnalı</b>nı göstərmək üçün analiz olunacaqlar.</p>

en: Type:
az: Növ:

en: ACPI Log
az: ACPİ jurnalı

en: Display the ACPI log.
az: ACPİ jurnalını göstərmək

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
az: ACPİ jurnalını cari vərəqdə göstərir. ACPİ, komputerinizin, noutbuk batareyaları, sıfırlama düyməsi və s. kimi avadanlıq hissələrinin idarə olunmasında istifadə olunur.

en: Host Name
az: Host adı

en: Id.
az: Ident.

en: Response
az: Cavab yazın

en: Bytes Sent
az: Baytlar göndərildi

en: Agent Identity
az: Kimliyi müəyyən edən sətirlər

en: HTTP Request
az: HTTP sorğusu

en: Host Name:
az: Host adı:

en: Identification:
az: Kimlik tanıması:

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: HTTP Response:
az: HTTP cavabı:

en: Bytes Sent:
az: Baytlar göndərildi:

en: Agent Identity:
az: Kimliyi müəyyən edən sətirlər:

en: HTTP Request:
az: HTTP sorğusu:

en: Apache Access Log
az: Apache-yə giriş jurnalı

en: Display the Apache Access log.
az: Apache-yə giriş jurnalını göstərmək.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
az: Apache-yə giriş jurnalını cari vərəqdə göstərir. Apache dünyada istifadə olunan əsas veb-serverdir. Bu jurnal Apache veb-serveri tərəfindən veilən bütün sorğuları yadda saxlayır.

en: Client
az: Müştəri

en: Apache Log
az: Apache jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>Apache jurnalı</b> və <b>Apache-yə giriş jurnalı</b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər.</p>

en: Apache Log Files
az: Apache jurnal faylları

en: Add Apache File...
az: Apache faylı əlavə din...

en: Apache Access Log Files
az: Apache-yə giriş jurnalı faylları

en: Add Apache Access File...
az: Apache-yə giriş faylı əlavə edin...

en: Client:
az: Müştəri:

en: Display the Apache log.
az: Apache jurnalını göstərmək.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
az: Apache jurnalını cari vərəqdə göstərir. Apache dünyada istifadə olunan əsas veb-serverdir.

en: Audit Log
az: Təftiş jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
az: <b>Bu fayllar, <p>Təftiş jurnalı<b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər.</b>

en: Display the audit log.
az: Təftiş jurnalını göstərmək.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
az: Təftiş jurnalını cari vərəqdə göstərir. Bu jrnal əsasən ixtisaslaşmamış proseslər ("sudo" və ya "fsck" əmrləri kimi) tərəfindən istifadə olunur.

en: Authentication Log
az: Kimlik doğrulaması jurnalı

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
az: Jurnal faylı yoxdur. Rejim əlşatmaz olacaq.

en: Authentication Log File
az: Kimlik doğrulaması jurnalı faylı

en: Authentication log file:
az: Kimlik doğrulaması jurnalı faylı:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
az: Siz kimlik doğrulaması jurnalı faylını daxil edə və ya seçə bilərsiniz (məsələn: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
az: Siz burada kimlik doğrulaması jurnalı faylını daxil edə və ya seçə bilərsiniz. Bu fayl, siz <b>Kimlik doğrulaması jurnalı</b> menyusunu seçdikdə analiz ediləcəkdir. Əsasən onun adı - <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
az: Kimlik doğrulaması jurnalını göstərmək.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
az: Kimlik doğrulaması jurnalını cari vərəqdə göstərir. Bu jurnal hər istifadəçinin sistemə girişini göstərir və bu sizə sisteminizə kimin daxil olmağa cəhd etməsini öyrənməyə kömək edir.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
az: Bəzi jurnal faylları mövcud deyil
    Əgər bütün jurnal faylları çatışmırsa, bu rejim əlçatmaz qalacaqdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
az: Fayl siyahısının təsviri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
az: Jurnal faylları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: oncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Yeni fayl seçmək</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Siyahıya əlavə olunacaq yeni faylı seçmək üçün dialoq qutusunu açır.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
az: Fayl əl&avə etmək...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
az: Faylı &dəyişdirmək...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: əvvəlcədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cari fayl(lar)ı silmək</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Siyahıda seçilmiş faylları silir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
az: &silin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Bütün faylları silmək</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hətta heç bir seçim edilməsə belə, siyahıdakı bütün faylları silir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
az: Hamısını &silmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cari fayl(lar)ı aşağıya köçürmək</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seçilmiş faylları siyahının aşağısına köçürür. Bu seçim faylların <span style=" font-weight:600;">öncə</span> KSystemLog ilə oxunmasına icazə verir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
az: Y&uxarı köşürmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükülmə; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cari fayl(lar)ı aşağı köçürün</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { ara-boşluğu: öncədən bükmək; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seçilmiş faylları siyahıın aşağısına köçürün. Bu seçim faylları <span style=" font-weight:600;">sonda</span> KSystemLog tərəfindən oxumağa icazə verir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
az: Aşağı &köçürün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
az: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Qeydlər:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Fayllar bu siyahıda göstərilən sıra ilə oxunur.</li><li>Sızlaşdırılmış və adi mətn faylları qəbul edilir <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Fayllar əlavə edilən zaman çoxsaylı jurnal fayllarını seçmək üçün <b>'*'</b>əvəzedici işarəsindən istifadə edin.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Bu növ jurnal fayllarının istifadə etdiyi faylların siyahısı.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cari jurnal sətirlərini göstərməkrmək üçün Ksystemlog tərəfindən oxunacaq hər bir faylın siyahısı.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
az: əlavə etmək

en: '%1' is not a local file.
az: "%1" yerli fayl deyil.

en: File selection failed
az: Faylın seçilməsi baş tutmadı

en: All Files (*)
az: Bütün fayllar (*)

en: Log Files (*.log)
az: Jurnal faylları(*.log)

en: Choose Log File
az: Jurnal faylını seçin

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
az: İki cərgənin ölçüsü fərqlidir, jurnal fayllarının oxunması buraxılır.

en: &Change Status...
az: Ststusunu &dəyişdirin...

en: Change the level of the current file(s)
az: Cari fayl(lar)ın səviyyəsini dəyişdirmək

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
az: Cari fayl(lar)ın səviyyəsini dəyişdirir. Hər jurnal səviyyəsi üçün daha ətraflı məlumat üçün KSystemlog sənədləşməsinə baxın.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
az: İki cərgənin ölçüsü fərqlidir, əsas yolların oxunması buraxılır.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
az: Fayl növünün seçilməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
az: Bu faylın növünü seçin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mövcud jurnal səviyyələrinin siyahısı</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Bu bütün mövcud jurnal səviyyələrinin siyahısıdır. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Onlardan, siyahıda seçilmiş fayllar üçün istifadə olunacaq birini seçin.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
az: Bəzi jurnal faylları mövcud deyil.
    Jurnal faylları çatışmayan rejim əlçatmaz olacaqdır.

en: No log file...
az: Jurnal faylı yoxdur...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Siyahıdakı seçilmiş faylları silir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hətta heç bir seçim olmasa da siyahıdakı bütün faylları silmək.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Siyahıda seçilmiş faylları yuxarı köçürür. Bu parametr faylların <span style=" font-weight:600;">öncə</span> KSystemLog tərəfindən oxunmasına icazə verir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Siyahıda seçilmiş faylları aşağı köçürür. Bu parametr, daylların <span style=" font-weight:600;">sonda</span> KSystemLog tərəfindən oxunmasına icazə verir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
az: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Qeydlər:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Fayllar siyahıdakı sıra ilə oxunur.</li><li>Sıxlaşdırılmış və sadə mətn faylları qəbul edillir <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Fayllar əlavə edilən zaman birdən çox faylı seçmək üçün <b>'*'</b> əvəzedici simvolundan istifadə edin.</li></ul>

en: Process
az: Proses

en: Command
az: Əmr

en: Cron Log
az: Cron jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
az: <p>Bu fayllar <b>Cron jurnalları</b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər (yəni, palnlaşdırılan tapşırıq jurnalları). <a href='man:/cron'>Daha ətraflı məlumat...</a></p>

en: Enable Process Filtering
az: Proseslərin çeşidlənməsini aktiv etmək

en: Only keeps lines which matches this process :
az: Yalnız bu prosesə uyğun xətləri saxlayır :

en: User:
az: İstifadəçi:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
az: Planlaşdırılmış tapşırıq jurnallarını göstərmək (Cron jurnalı).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
az: Planlaşdırılmış tapşırıq jurnalını cari vərəqdə göstərir. Cron jurnalı sisteminizdə, təhlükəsizlik yoxlaması, və ya bəzi xidmətlərin avtomatik yenidən başladılması kimi planlaşdırılmış tapşırıqların başladılmasına cavabdehdir. Az əvvəl başladılan prosesləri görmək üçün bu menyudan istifadə edin.

en: Group
az: Qrup

en: Status
az: Vəziyyət

en: Bytes
az: Baytlar

en: IPP Operation
az: İPP əməliyyatı

en: IPP Status
az: İPP vəziyyəti

en: Cups Web Log
az: Şəbəkə üzərindən çap jurnalı

en: Display the CUPS Web Server Access log.
az: CUPS çapı veb-serverinə müraciət jurnalını göstərmək.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
az: CUPS çapı veb-serverinə müraciət jurnalını cari vərəqdə göstərir. CUPS komputerinizdə çap əməlini idarə etmək üçün proqramdır. Bu jurnal daxili CUPS veb-serverinin yerinə yetirdiyi bütün sorğuları saxlayır. (standart olaraq: <i>http://localhost:631</i>).

en: debug 2
az: xəta sazlam 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
az: Yeni jurnal səviyyəsi aşkarlandı. Dəstəklənənlərə əlavə etmək üçün bu jurnal faylını KSystemlog tərtibatçısına göndərin.

en: Cups Log
az: Cups jurnalı

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
az: Cups &amp; Cups veb-server jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>Cups jurnalı</b> və <b>Cups veb-server jurnalı</b> nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər.</p>

en: Cups Log Files
az: Cups jurnal faylları

en: Add Cups File...
az: Cups faylı əlavə etmək...

en: Cups Access Log Files
az: Cups-a giriş jurnal faylları

en: Add Cups Access File...
az: Cups-a giriş jurnalı faylı əlavə etmək...

en: Cups Page Log Files
az: Cups səhifəsi jurnal fayılları

en: Add Cups Page File...
az: Cups səhifəsi jurnal faylı əlavə etmək...

en: Cups PDF Log Files
az: Cups PDF jurnal faylları

en: Add Cups PDF File...
az: Cups PDF faylı əlavə etmək...

en: Display the Cups log.
az: Cups jurnalını göstərmək.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
az: Cups jurnalını cari vərəqdə göstərir. Cups, komputerinizdə çap prosesini idarə edən proqramdır.

en: Job Id
az: İş İD-si

en: Page Number
az: Səhifənin nömrəsi

en: Num Copies
az: Kopyaların sayı

en: Job Billing
az: Tapşırığın dəyəri

en: Job Id:
az: İş İD-si:

en: Page Number:
az: Səhifənin nömrəsi:

en: Num Copies:
az: Kopyaların sayı:

en: Job Billing:
az: Tapşırığın dəyəri:

en: Cups Page Log
az: Cups səhifəi jurnalı

en: Display the CUPS Page log.
az: Cups səhifəsi jurnalını göstərmək.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
az: Cups səhifəsi jurnalını cari vərəqdə göstərir. Cups, komputerinizdə çap prosesini idarə edən proqramdır. Bu jurnal, Cups daxili veb-serverinin yerinə yetirdiyi bütün sorğuları saxlayır. (standart olaraq: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
az: İsmarıc:

en: Cups PDF Log
az: Cups PDF jurnalı

en: Display the CUPS PDF log.
az: Cups PDF jurnalını göstərmək.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
az: Cups PDF jurnalını cari vərəqdə göstərir. Cups, komputerinizdə çap prosesini idarə edən proqramdır. Bu jurnal, Cups daxili veb-serverinin yerinə yetirdiyi bütün sorğuları saxlayır. (standart olaraq: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
az: Xidmət jurnalları

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>Xidmət jurnalları</b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər.</p>

en: Display the daemons' logs.
az: Xİdmət jurnallarını göstərmək.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
az: Xidmət jurnallarını cari səhifədə göstərir. Xidmətlər (demon, kimi də tanınır),  - sistemin arxa fonda işləyən bütün prosesləridir. Systeminizdə nə baş verdiyini bilmək üçün xidmət jurnalına baxın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
az: Ünvan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
az: Aktiv etmək

en: Unit
az: Servis

en: Journald Log
az: Journald jurnalı

en: Enabled
az: Aktivdir

en: Add remote journal
az: Uzaq jurnal əlavə edin

en: Modify remote journal
az: Uzaq jurnalı dəyişin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
az: Journald parametrləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
az: Yalnız, cari aşılışın jurnal qeydlərini göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
az: Bütün jurnal qeydlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
az: Cari istifdəçi proseslərinin jurnal qeydlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
az: Sistem xidmətləri və nüvənin jurnal qeydlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
az: Uzaq jurnallar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
az: Ünvan əlavə edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
az: Ünvanı silin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
az: Ünvanı dəyişdirin

en: Local journal
az: Yerli jurnal

en: All messages
az: Bütün ismarıclar

en: Filter by systemd unit
az: Sistemd moduuna görə çeşidləmək

en: Filter by syslog identifier
az: Syslog identifikatoruna görə çeşidləmək

en: Connect
az: Qoşulun

en: Priority:
az: Üstünlük

en: Unit:
az: Modul:

en: Reading journald entries...
az: Journald qeydləri oxunur...

en: Journald entries loaded successfully.
az: Journald qeydləri uğurla yükləndi.

en: Display the Journald log.
az: Journald jurnalını göstərmək.

en: Displays the journald log in the current tab.
az: Journald jurnalını cari vərəqdə göstərir.

en: Connected
az: Qoşuldu

en: Connection error
az: Bağlantı xətası

en: Component
az: Tərkib hissələri

en: Component:
az: Tərkib hissələri:

en: Kernel Log
az: Nüvə jurnalı

en: Display the kernel log.
az: Nüvə jurnalını göstərmək.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
az: Nüvə jurnalını cari səhifədə göstərir. Bu jurnal yalnız, nüvənin avadanlıqları nə səbəbdən tanımaması və ya <i>nüvə xətası</i>nın nə üçün baş verdiyini bilmək istəyən istifadəçilər üçün lazımdır.

en: Log File
az: Jurnal faylı

en: Open Location
az: Səhifəni açın

en: Malformed URL. Unable to open this file.
az: Qüsurlu URL. Bu fayl açıla bilmir.

en: Unable to open this file.
az: Bu fayl açıla bilmir.

en: Postfix Log
az: Postfix jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>Postfix jurnalları</b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər.</p>

en: Display the Postfix log.
az: Postfix jurnalını göstərmək.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
az: Postfix jurnalını cari vərəqdə göstərir. Postfix, Linux dünyasında daha çox tanınan və istifadə olunan poçt serveridir.

en: Netbios Log
az: Netbios jurnalı

en: Display the Netbios log.
az: Netbios jurnalını göstərmək.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
az: Netbios jurnalını cari vərəqdə göstərir. Netbios, Microsoft'un yaratdığı fayl mübadiləsi protokoludur.

en: Samba Access Log
az: Samba'ya giriş jurnalı

en: Display the Samba Access log.
az: Samba'ya girişi jurnalını göstərmək.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
az: Samba'ya giriş jurnalını cari vərəqdə göstərir. Bu jurnal sizə paylaşımlarınınz və uzaqdakı komputerlər arasındakı bağlantıları görməyə imkan verir.

en: Source File
az: Mənbə faylı

en: Function
az: Funksiya

en: Line
az: Sətir

en: Samba Log
az: Samba jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>Samba jurnalı</b>nı, <b>Samba'ya giriş jrnalı</b>nı və <b>Netbios jurnalı</b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər. </p>

en: Samba Log Files
az: Smaba jurnal faylları

en: Add Samba File...
az: Samba faylı əlavə edin...

en: Samba Access Log Files
az: Samba'ya giri. jurnal; fayllar;

en: Add Samba Access File...
az: Samba'ya giriş faylı əlavə edin...

en: Netbios Log Files
az: Netbios jurnal fayllrı

en: Add Netbios File...
az: Netbios faylı əlavə edin...

en: Source File:
az: Mənbə faylı:

en: Function:
az: Funksiya:

en: Line:
az: Sətir:

en: Display the Samba log.
az: Samba jurnalını göstərmək.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
az: Samba jurnalını cari vərəqdə göstərir. Samba, Microsoft Windows şəbəkəsi ilə qarşılıqlı əlaqə quran fayl paylaşımı serveridir.

en: System Log
az: Sistem jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>Sistem jurnalı</b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər.</p>

en: Display the system log.
az: Sistem jurnalını göstərmək.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
az: Sistem jurnalını cari vərəqdə göstərir. Bu jurnal əsasən "sudo" və ya "fsck" kimi ixtisaslaşmamış əmrlər tərəfindən istifadə olunur.

en: Probed
az: Aşkar edildi

en: From config file
az: Tənziçləmə faylından

en: Default setting
az: Standart ayar

en: From command Line
az: Əmr sətirindən

en: Not implemented
az: Tətbiq olunmadı

en: X.org Log
az: X.org jurnalı

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
az: <p>Bu fayllar, <b>X.org jurnalı</b>nı göstərmək üçün analiz ediləcəklər.</p>

en: none
az: heç biri

en: Display the X.org log.
az: X.org jurnalını göstərmək.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
az: X.org jurnalını cari vərəqdə göstərir. X.org, iş masanızı ekranda göstərən və qrafik avadanlığı idarə edən xidmətdir. 3D sürətləndiricinin niyə işləməməsini və ya daxil edilən cihazın nə səbəbdən tanınmamasını bilmək istəsəniz bu jurnala baxın.

en: Program
az: Proqram

en: X Session Log
az: X sesiyası jurnalı

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
az: Siz X sesiyası jurnal faylını (məs.: <i>~/.xsession-errors</i>) daxil edə və ya seçə bilərsiniz.

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
az: Siz X sesiyası jurnal faylını daxil edə və ya seçə bilərsiniz. Bu fayl, <b>X sesiyası jurnalı</b> menyusunu seçdiyiniz zaman analiz olunacaqdır. Onun adı əsasən <i>~/.xsession-errors</i> kimi göstərilir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
az: X sesiyası jurnalı faylı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
az: Jurna&l faylı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
az: Xorg xətalarını silmək üçün bu seçimi işarələyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
az: Xorg xətalarını gözardı etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
az: <p><b>Qeyd:</b> Xorg xətalarını silmək üçün bu seçimi işarələyin.</p><p style="margin-bottom:0px">Aşağıdakı sətirlər gözardı ediləcəklər:</p>

en: Program:
az: Proqram:

en: Display the X Session log.
az: X sesiyası jurnalını göstərmək.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
az: X sesiyası jurnalını cari vərəqdə göstərir. X sesiya jurnalı, qrafik proqramların çıxarışlarının yazılacağı yerdir. Əgər hansısa proqramın niyə çökdüyünü və ya iş masası mühitinizin (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt və s.) nə səbəbdən açılmadığını bilmək istəsəniz bu jurnala baxın.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
az: Sonuncu yenilənmə: %1

en: No Log
az: Jurnal yoxdur
