ksystemlog - en to be translation catalogue (47 entries)

en: Settings
be: Настаўленні

en: General
be: Агульныя

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
be: &Папярэдні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
be: &Наступны

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
be: Паведамленне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
be: Значка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
be: &Назад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
be: &Далей

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
be: За&крыць

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
be: Настаўленні

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
be: &Змяніць

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
be: &Акно

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
be: Галоўная панель начыння

en: Date:
be: Дата:

en: Hostname:
be: Вузел:

en: Level:
be: Узровень:

en: All
be: Усе

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
be: Дата

en: User
be: Карыстальнік

en: Daemon
be: Дэман

en: Kernel
be: Ядро

en: Mail
be: Пошта

en: Syslog
be: Сістэмны часопіс

en: Command not found
be: Загад не знойдзены

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
be: &Паведамленне:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
be: Уласцівасці

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
be: &Прыярытэт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
be: &Добра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: S&top
be: &Спыніць

en: &New Tab
be: &Новая картка

en: &Close Tab
be: &Закрыць картку

en: Close the current tab
be: Закрыць гэтую картку

en: &Duplicate Tab
be: &Дубляваць картку

en: &Reload
be: &Абнавіць

en: &Details
be: &Падрабязнасці

en: Type
be: Тып

en: Type:
be: Тып:

en: Host Name
be: Вузел

en: Username:
be: Карыстальнік:

en: Client
be: Кліент

en: User:
be: Карыстальнік:

en: Open Location
be: Адкрыць адрас

en: Function
be: Функцыя

en: Line
be: Лінейны

en: Program
be: Праграма

en: Program:
be: Праграма:
