ksystemlog - en to ca@valencia translation catalogue (449 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
ca@valencia: Carrega este mode de registre a l'inici.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
ca@valencia: El límit de línies que es visualitzaran del registre.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
ca@valencia: L'opció és certa quan l'usuari vol suprimir les línies repetides del registre.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
ca@valencia: L'opció és certa si s'elimina el PID en la columna de procés de SystemLog.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
ca@valencia: L'opció és certa si les línies de registre s'acoloriran, en funció del seu nivell de registre.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
ca@valencia: Si els indicadors de funció estan activats o no.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
ca@valencia: Si les línies noves es visualitzen o no.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
ca@valencia: Si es mostra la barra de filtres o no.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
ca@valencia: El format de la data de les línies del registre.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
ca@valencia: El camí cap als fitxers de registre de Samba.

en: Settings
ca@valencia: Configuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
ca@valencia: &Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
ca@valencia: &Següent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
ca@valencia: Detalls de la línia de registre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
ca@valencia: Este diàleg mostra informació detallada quant a la línia de registre actualment seleccionada.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
ca@valencia: Missatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
ca@valencia: Icona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
ca@valencia: Informació principal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
ca@valencia: Mou a la línia anterior

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
ca@valencia: Mou a la línia anterior. Este botó està desactivat si no hi ha cap línia anterior en el registre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
ca@valencia: A&rrere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
ca@valencia: Mou a la línia següent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
ca@valencia: Mou a la línia següent. Este botó està desactivat si no hi ha cap línia següent en el registre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
ca@valencia: A&vant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
ca@valencia: Tanca el diàleg de detall.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
ca@valencia: Tanca este diàleg de detall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
ca@valencia: &Tanca

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
ca@valencia: Este mode no està disponible perquè els seus fitxers de registre no existixen.

en: No Log Mode
ca@valencia: Sense mode de registre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
ca@valencia: Inici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
ca@valencia: Carrega es&te mode de registre a l'inici:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
ca@valencia: El mode de registre que es carregarà de manera predeterminada a l'inici

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
ca@valencia: El mode de registre que es carregarà de manera predeterminada a l'inici. Seleccioneu «Sense mode de registre» si no voleu que açò passe.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
ca@valencia: Llista de línies de registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
ca@valencia: &Màxim de línies que s'han de mostrar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
ca@valencia: Seleccioneu ací el nombre màxim de línies que es mostraran en la finestra principal.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar el nombre màxim de línies que es mostraran en la finestra principal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si voleu suprimir les línies duplicades del registre <b>(pot ser lent)</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
ca@valencia: Podeu seleccionar esta opció si voleu suprimir les línies duplicades del registre. <b>Esta opció pot alentir la lectura</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
ca@valencia: Elimina les línies &duplicades del registre (pot ser més lent)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
ca@valencia: Elimina l'identificador del procés del nom del procés.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
ca@valencia: Podeu seleccionar esta opció si voleu eliminar l'identificador del procés del nom del procés. Per exemple, a vegades veureu en la columna <b>Procés</b> alguna cosa pareixent a <i>cron<b>[3433]</b></i>. Si esta opció està activada, se suprimirà la part en negreta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
ca@valencia: Suprimix l'&identificador del nom del procés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
ca@valencia: Esta opció permet l'acoloriment de les línies de registre, en funció del seu nivell de registre.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
ca@valencia: Esta opció permet l'acoloriment de les línies de registre, en funció del seu nivell de registre. Per exemple, un error estarà en roig, un avís en taronja, etc. Açò vos ajudarà a detectar millor els problemes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
ca@valencia: A&colorix les línies de registre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
ca@valencia: Format de la data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
ca@valencia: Format de la data &curt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
ca@valencia: Format de la data &llarg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
ca@valencia: Format de la data e&xacta

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: E&dita

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
ca@valencia: Registres

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ca@valencia: &Finestra

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de registres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Opening '%1'...
ca@valencia: S'està obrint «%1»...

en: Log file '%1' loaded successfully.
ca@valencia: El fitxer de registre «%1» s'ha carregat correctament.

en: Log file '%1' has changed.
ca@valencia: El fitxer de registre «%1» ha canviat.

en: None
ca@valencia: Cap

en: Debug
ca@valencia: Depuració

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Notice
ca@valencia: Anotació

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Critical
ca@valencia: Crítica

en: Alert
ca@valencia: Alerta

en: Emergency
ca@valencia: Emergència

en: Log Level Printing
ca@valencia: Nivell de registre que s'ha d'imprimir

en: Choose which log levels you wish to print in color.
ca@valencia: Seleccioneu els nivells de registre que voleu imprimir en color.

en: Loading Progress...
ca@valencia: Càrrega en curs...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
ca@valencia[0]: S'està carregant <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
ca@valencia[1]: S'està carregant <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fitxers)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
ca@valencia[0]: S'està actualitzant <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
ca@valencia[1]: S'està actualitzant <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fitxers)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
ca@valencia: S'està carregant <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
ca@valencia: S'està actualitzant <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
ca@valencia: Este fitxer no és vàlid. Ajusteu-lo en la configuració de KSystemLog.

en: File Does Not Exist
ca@valencia: El fitxer no existix

en: The file '%1' does not exist.
ca@valencia: El fitxer «%1» no existix.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut descomprimir el format «%2» de «%1».

en: Unable to Uncompress File
ca@valencia: No s'ha pogut descomprimir el fitxer

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
ca@valencia: No teniu permisos suficients per a llegir «%1».

en: Insufficient Permissions
ca@valencia: Permisos insuficients

en: Loading log...
ca@valencia: S'està carregant el registre...

en: Log successfully loaded.
ca@valencia: El registre s'ha carregat correctament.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
ca@valencia: L'URL «%1» no és vàlid. Este URL s'omet.

en: Date:
ca@valencia: Data:

en: Hostname:
ca@valencia: Nom de la màquina:

en: Process:
ca@valencia: Procés:

en: Level:
ca@valencia: Nivell:

en: Original file:
ca@valencia: Fitxer original:

en: Here are my logs:
ca@valencia: Ací estan els registres:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
ca@valencia: Heu seleccionat massa línies. Seleccioneu només les línies importants del registre.

en: Too Many Lines Selected
ca@valencia: Massa línies seleccionades

en: Log Lines of my problem
ca@valencia: Línies de registre del problema

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap element. No s'ha copiat res al porta-retalls.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
ca@valencia[0]: S'ha copiat 1 línia del registre al porta-retalls.
ca@valencia[1]: S'han copiat %1 línies del registre al porta-retalls.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap element. Seleccioneu els elements candidats que s'hagen de guardar.

en: Save selected log entries to...
ca@valencia: Guarda les entrades seleccionades de registre a...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
ca@valencia[0]: S'ha guardat 1 línia de registre a «%2».
ca@valencia[1]: S'han guardat %1 línies de registre a «%2».

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer «%1»: s'ha denegat el permís.

en: Unable to save file.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer.

en: Type your filter here
ca@valencia: Teclegeu ací el filtre

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
ca@valencia: Us permet llistar només els elements que coincidisquen amb el contingut d'este text.

en: Enter your search here...
ca@valencia: Introduïu ací la busca...

en: Filter:
ca@valencia: Filtre:

en: Select priorities
ca@valencia: Selecciona les prioritats

en: Choose the filtered column here
ca@valencia: Seleccioneu ací la columna de filtratge

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
ca@valencia: Us permet aplicar l'element de filtre només en la columna especificada ací. «<i>Totes</i>» les columnes vol dir que no s'ha especificat cap filtre.

en: All
ca@valencia: Totes

en: Reached end of list.
ca@valencia: S'ha arribat al final de la llista.

en: Phrase not found.
ca@valencia: No s'ha trobat la frase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
ca@valencia: Coincidència de majús&cules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
ca@valencia: Ressalta-&ho tot

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
ca@valencia: Data

en: Display/Hide the '%1' column
ca@valencia: Mostra/oculta la columna «%1»

en: The process '%1' crashed.
ca@valencia: El procés «%1» ha fallat.

en: Process Crashed
ca@valencia: El procés ha fallat

en: User
ca@valencia: Usuari

en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

en: Private Authentication
ca@valencia: Autenticació privada

en: Daemon
ca@valencia: Dimoni

en: Kernel
ca@valencia: Nucli

en: Mail
ca@valencia: Correu

en: News
ca@valencia: Grups de discussió

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'ordre «logger» en el sistema. Per favor, teclegeu «logger» en la consola per a determinar si esta ordre està instal·lada.

en: Command not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'ordre

en: The 'logger' command has not been properly exited.
ca@valencia: L'ordre «logger» no ha acabat correctament.

en: Execution problem
ca@valencia: Problema d'execució

en: This file does not exist, please choose another.
ca@valencia: Este fitxer no existix. Seleccioneu-ne un altre.

en: File not valid
ca@valencia: Fitxer no vàlid

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
ca@valencia: Missatge de registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
ca@valencia: &Missatge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
ca@valencia: Contingut de fi&txer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
ca@valencia: Propietats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
ca@valencia: &Prioritat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
ca@valencia: &Funcionalitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
ca@valencia: E&tiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
ca@valencia: &Identificador del procés del registre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
ca@valencia: Obri el manual de l'ordre «logger».

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
ca@valencia: Este enllaç obri el manual de l'ordre «logger».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
ca@valencia: <a href="man:/logger">Manual de «logger»</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
ca@valencia: D'ac&ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: System Logs Viewer by KDE
ca@valencia: Visor de registres del sistema, creat per la comunitat KDE

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
ca@valencia: No dubteu en enviar els informes dels errors i problemes a Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>

en: Main developer
ca@valencia: Desenvolupador principal

en: Journald mode, bugfixes
ca@valencia: Mode «journald», esmenes d'errors

en: Log Printing
ca@valencia: Impressió de registre

en: Bug Fixing
ca@valencia: Correcció d'errors

en: Document to open.
ca@valencia: Document que s'obrirà.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
ca@valencia[0]: 1 línia.
ca@valencia[1]: %1 línies.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
ca@valencia[0]: 1 línia / %2 total.
ca@valencia[1]: %1 línies / %2 total.

en: Resu&me
ca@valencia: &Continua

en: Resume the watching of the current log
ca@valencia: Continua la revisió del registre actual

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
ca@valencia: Continua la revisió del registre actual. Esta acció només estarà disponible quan l'usuari ha fet una pausa a la lectura.

en: S&top
ca@valencia: &Para

en: Pause the watching of the current log
ca@valencia: Fa una pausa a la revisió del registre actual

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
ca@valencia: Fa una pausa a la revisió del registre actual. Esta acció és particularment útil quan el sistema està escrivint massa línies en els fitxers de registre, provocant que KSystemLog s'actualitze amb massa freqüència.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
ca@valencia: Registre buit

en: Open a file in KSystemLog
ca@valencia: Obri un fitxer en KSystemLog

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
ca@valencia: Obri un fitxer en KSystemLog i mostra el seu contingut a la pestanya actual.

en: &Print Selection...
ca@valencia: Im&primix la selecció...

en: Print the selection
ca@valencia: Imprimix la selecció

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
ca@valencia: Imprimix la selecció. Senzillament seleccioneu les línies importants i cliqueu en esta entrada del menú per a imprimir la selecció.

en: &Print Preview Selection...
ca@valencia: Im&primix la vista prèvia de la selecció...

en: Print preview the selection
ca@valencia: Imprimix la vista prèvia de la selecció

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
ca@valencia: Imprimix la vista prèvia de la selecció. Senzillament seleccioneu les línies importants i cliqueu en esta entrada del menú per a imprimir la selecció.

en: Save the selection to a file
ca@valencia: Guarda la selecció en un fitxer

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
ca@valencia: Guarda la selecció en un fitxer. Esta acció és útil si voleu crear un adjunt o una còpia de seguretat d'un registre particular.

en: Quit KSystemLog
ca@valencia: Ix de KSystemLog

en: Quits KSystemLog.
ca@valencia: Ix de KSystemLog.

en: Copy the selection to the clipboard
ca@valencia: Copia la selecció al porta-retalls

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
ca@valencia: Copia la selecció al porta-retalls. Esta acció és útil si voleu apegar la selecció en un xat o en un correu.

en: Ex&pand All
ca@valencia: Ex&pandix-ho tot

en: Expand all categories
ca@valencia: Expandix totes les categories

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
ca@valencia: Esta acció obri totes les categories principals. Açò només estarà activat si s'ha seleccionat una opció del menú <b>Agrupa per</b>.

en: Col&lapse All
ca@valencia: Reduïx-ho tot

en: Collapse all categories
ca@valencia: Reduïx totes les categories

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
ca@valencia: Esta acció tanca totes les categories principals. Açò només estarà activat si s'ha seleccionat una opció del menú <b>Agrupa per</b>.

en: &Email Selection...
ca@valencia: &Envia la selecció per correu...

en: Send the selection by mail
ca@valencia: Envia la selecció per correu

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
ca@valencia: Envia la selecció per correu. Senzillament seleccioneu les línies importants i cliqueu en esta entrada de menú per a enviar la selecció a un amic o a una llista de correu.

en: &Add Log Entry...
ca@valencia: Afi&g una entrada de registre...

en: Add a log entry to the log system
ca@valencia: Afig una entrada de registre al registre del sistema

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
ca@valencia: Esta acció obrirà un diàleg que us permet enviar un missatge al registre del sistema.

en: Select all lines of the current log
ca@valencia: Selecciona totes les línies del registre actual

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
ca@valencia: Selecciona totes les línies del registre actual. Esta acció és útil si voleu, per exemple, guardar tot el contingut del registre actual en un fitxer.

en: Show &Filter Bar
ca@valencia: Mostra la barra de &filtres

en: &New Tab
ca@valencia: Pestanya &nova

en: Create a new tab
ca@valencia: Crea una pestanya nova

en: Creates a new tab which can display another log.
ca@valencia: Crea una pestanya nova que pot mostrar un altre registre.

en: &Close Tab
ca@valencia: &Tanca la pestanya

en: Close the current tab
ca@valencia: Tanca la pestanya actual

en: Closes the current tab.
ca@valencia: Tanca la pestanya actual.

en: &Duplicate Tab
ca@valencia: &Duplica la pestanya

en: Duplicate the current tab
ca@valencia: Duplica la pestanya actual

en: Duplicates the current tab.
ca@valencia: Duplica la pestanya actual.

en: Move Tab &Left
ca@valencia: Mou la pestanya a l'&esquerra

en: Move the current tab to the left
ca@valencia: Mou la pestanya actual cap a l'esquerra

en: Moves the current tab to the left.
ca@valencia: Mou la pestanya actual cap a l'esquerra.

en: Move Tab &Right
ca@valencia: Mou la pestanya a la &dreta

en: Move the current tab to the right
ca@valencia: Mou la pestanya actual cap a la dreta

en: Moves the current tab to the right.
ca@valencia: Mou la pestanya actual cap a la dreta.

en: &Reload
ca@valencia: Torna a ca&rregar

en: Reload the current log
ca@valencia: Actualitza el registre actual

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
ca@valencia: Actualitza el registre actual, si voleu assegurar-vos que la vista està actualitzada correctament.

en: &Details
ca@valencia: &Detalls

en: Display details on the selected line
ca@valencia: Mostra els detalls sobre la línia seleccionada

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
ca@valencia: Mostra un diàleg que conté els detalls sobre la línia seleccionada. Podreu navegar pels registres des d'este diàleg amb els botons <b>Anterior</b> i <b>Següent</b>.

en: &Enable Detailed Tooltips
ca@valencia: Activa els indicadors de funció detallats

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
ca@valencia: Desactiva/activa els indicadors de funció a la vista actual

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
ca@valencia: Desactiva/activa l'indicador de funció que es mostra quan el cursor està sobre una línia de registre.

en: &Scroll to New Lines
ca@valencia: &Desplaça fins a les línies noves

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
ca@valencia: Desplaça o no fins a les línies noves quan canvia el registre

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
ca@valencia: Desplaça o no fins a les línies noves quan canvia el registre. Marqueu esta opció si no voleu que l'aplicació es desplace automàticament a la part inferior del registre cada vegada que es refresque.

en: Services
ca@valencia: Serveis

en: Others
ca@valencia: Altres

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Acpid Log
ca@valencia: Registre de l'acpid

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar el <b>registre de l'acpid</b>.</p>

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: ACPI Log
ca@valencia: Registre de l'ACPI

en: Display the ACPI log.
ca@valencia: Mostra el registre de l'ACPI.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
ca@valencia: Mostra el registre de l'ACPI a la pestanya actual. L'ACPI s'utilitza per a gestionar els components de maquinari de l'ordinador, com les bateries dels portàtils, els botons de reinici...

en: Host Name
ca@valencia: Nom de la màquina

en: Response
ca@valencia: Resposta

en: Bytes Sent
ca@valencia: Bytes enviats

en: Agent Identity
ca@valencia: Identitat de l'agent

en: HTTP Request
ca@valencia: Petició HTTP

en: Host Name:
ca@valencia: Nom de la màquina:

en: Identification:
ca@valencia: Identificació:

en: Username:
ca@valencia: Nom de l'usuari:

en: HTTP Response:
ca@valencia: Resposta HTTP:

en: Bytes Sent:
ca@valencia: Bytes enviats:

en: Agent Identity:
ca@valencia: Identitat de l'agent:

en: HTTP Request:
ca@valencia: Petició HTTP:

en: Apache Access Log
ca@valencia: Registre Access d'Apache

en: Display the Apache Access log.
ca@valencia: Mostra el registre Access d'Apache.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
ca@valencia: Mostra el registre Access d'Apache a la pestanya actual. Apache és el servidor Web més utilitzat del món. Este registre emmagatzema totes les sol·licituds realitzades pel servidor web Apache.

en: Apache Log
ca@valencia: Registre d'Apache

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar el <b>registre d'Apache</b> i el <b>registre Access d'Apache</b>.</p>

en: Apache Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre d'Apache

en: Add Apache File...
ca@valencia: Afig un fitxer d'Apache...

en: Apache Access Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre Access d'Apache

en: Add Apache Access File...
ca@valencia: Afig un fitxer Access d'Apache...

en: Display the Apache log.
ca@valencia: Mostra el registre d'Apache.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
ca@valencia: Mostra el registre d'Apache a la pestanya actual. Apache és el servidor Web més utilitzat del món.

en: Audit Log
ca@valencia: Registre d'auditoria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar els <b>Registre d'auditoria</b>.</p>

en: Display the audit log.
ca@valencia: Mostra el registre d'auditoria.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
ca@valencia: Mostra el registre d'auditoria a la pestanya actual. Este registre normalment s'utilitza per als processos no especialitzats (com les ordres «sudo» o «fsck»)

en: Authentication Log
ca@valencia: Registre d'autenticació

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
ca@valencia: El fitxer de registre no existix. El mode no està disponible.

en: Authentication Log File
ca@valencia: Fitxer del registre d'autenticació

en: Authentication log file:
ca@valencia: Fitxer del registre d'autenticació:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
ca@valencia: Podeu teclejar o seleccionar el fitxer de registre d'autenticació (exemple: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
ca@valencia: Ací podeu teclejar o seleccionar el fitxer de registre d'autenticació. Este fitxer s'analitzarà quan seleccioneu el menú del <b>registre d'autenticació</b>. Generalment, el seu nom és <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
ca@valencia: Mostra el registre d'autenticació.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
ca@valencia: Mostra el registre d'autenticació a la pestanya actual. Este registre mostra totes les connexions efectuades per cada usuari del sistema, i vos pot ajudar a conéixer si algú ha intentat rebentar el sistema.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
ca@valencia: Alguns fitxers de registre no existixen.
    Si falten tots els fitxers de registre, este mode no serà disponible.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
ca@valencia: Descripció de la llista de fitxers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccioneu un fitxer nou</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Obri un diàleg per a seleccionar un fitxer nou per a afegir a la llista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
ca@valencia: Afi&g un fitxer...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
ca@valencia: &Modifica el fitxer...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Suprimix els fitxers actual</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Suprimix els fitxers seleccionats de la llista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elimina tots els fitxers</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elimina tots els fitxers de la llista, encara que no estiguen seleccionats.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
ca@valencia: El&imina'ls tots

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mou amunt els fitxers actuals</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mou cap amunt de la llista els fitxers seleccionats. Esta opció indica els fitxers que KSystemLog llegirà <span style=" font-weight:600;">en primer lloc</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
ca@valencia: Mou am&unt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mou avall els fitxers actuals</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mou avall els fitxers seleccionats en la llista. Esta opció permet que els fitxers es lligen <span style=" font-weight:600;">al final</span> en KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
ca@valencia: Mou a&vall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
ca@valencia: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Els fitxers es lligen segons l'ordre d'esta llista.</li><li>S'accepten els fitxers comprimits i els de text <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Utilitzeu el comodí <b>'*'</b> per a seleccionar múltiples fitxers de registre quan afegiu fitxers.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Llista de fitxers utilitzats per a este tipus de registre.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ací hi ha una llista de cada un dels fitxers que KSystemLog llegirà per a mostrar les línies de registre actuals.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
ca@valencia: afig

en: '%1' is not a local file.
ca@valencia: «%1» no és un fitxer local.

en: File selection failed
ca@valencia: La selecció del fitxer ha fallat

en: All Files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

en: Log Files (*.log)
ca@valencia: Fitxers de registre (*.log)

en: Choose Log File
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer de registre

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
ca@valencia: Les mides de les dues matrius són diferents, s'omet la lectura dels fitxers de registre.

en: &Change Status...
ca@valencia: &Canvia l'estat...

en: Change the level of the current file(s)
ca@valencia: Canvia el nivell actual dels fitxers

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
ca@valencia: Canvia el nivell actual dels fitxers. Consulteu la documentació de KSystemLog per a més informació sobre cada nivell de registre.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
ca@valencia: Les mides de les dues matrius són diferents, s'omet la lectura dels camins genèrics.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
ca@valencia: Seleccioneu el tipus d'este fitxer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Llista dels nivells de registre existents</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Esta és la llista de tots els nivells de registre existents. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccioneu-ne un per a utilitzar-lo en els fitxers seleccionats de la llista.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
ca@valencia: Alguns fitxers de registre no existixen.
    Els modes que falten els fitxers de registre no estaran disponibles.

en: No log file...
ca@valencia: Cap fitxer de registre...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Suprimix els fitxers seleccionats de la llista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elimina tots els fitxers de la llista, encara que no estiguen seleccionats.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mou amunt els fitxers seleccionats en la llista. Esta opció permet que els fitxers es lligen <span style=" font-weight:600;">primer</span> en KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mou avall els fitxers seleccionats en la llista. Esta opció permet que els fitxers es lligen <span style=" font-weight:600;">al final</span> en KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
ca@valencia: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Els fitxers es lligen segons l'ordre d'esta llista.</li><li>S'accepten els fitxers comprimits i els de text <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Utilitzeu el comodí <b>«*»</b> per a seleccionar múltiples fitxers de registre quan afegiu fitxers.</li></ul>

en: Host
ca@valencia: Màquina

en: Process
ca@valencia: Procés

en: Command
ca@valencia: Ordre

en: Cron Log
ca@valencia: Registre del cron

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar els <b>registres del cron</b> (és a dir, els registres de les tasques planificades). <a href='man:/cron'>Més informació...</a></p>

en: Enable Process Filtering
ca@valencia: Activa el procés de filtratge

en: Only keeps lines which matches this process :
ca@valencia: Conserva només les línies que coincidixen amb este procés:

en: User:
ca@valencia: Usuari:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
ca@valencia: Mostra el registre de les tasques planificades (registre del cron).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
ca@valencia: Mostra el registre de les tasques planificades a la pestanya actual. El procés «cron» és un programa encarregat d'executar tasques planificades en el sistema, com comprovacions de seguretat, o reiniciar automàticament alguns serveis. Utilitzeu este menú per a veure els processos executats recentment.

en: Group
ca@valencia: Grup

en: Status
ca@valencia: Estat

en: IPP Operation
ca@valencia: Operació IPP

en: IPP Status
ca@valencia: Estat IPP

en: Cups Web Log
ca@valencia: Registre web de CUPS

en: Display the CUPS Web Server Access log.
ca@valencia: Mostra el registre Access del servidor web CUPS.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ca@valencia: Mostra el registre Access del servidor web de CUPS a la pestanya actual. CUPS és el programa que gestiona la impressió en l'ordinador. Este registre emmagatzema totes les sol·licituds realitzades al servidor web incrustat de CUPS (de manera predeterminada: <i>http://localhost:631</i>).

en: debug 2
ca@valencia: depuració 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
ca@valencia: S'ha detectat un nivell de registre nou: envieu este fitxer de registre al desenvolupador de KSystemLog per a afegir-lo.

en: Cups Log
ca@valencia: Registre de CUPS

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
ca@valencia: CUPS i registre del servidor web CUPS

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar el <b>registre de CUPS</b> i el <b>registre d'accés web de CUPS</b>.</p>

en: Cups Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre de CUPS

en: Add Cups File...
ca@valencia: Afig un fitxer de CUPS...

en: Cups Access Log Files
ca@valencia: Fitxer de registre d'accés a CUPS

en: Add Cups Access File...
ca@valencia: Afig un fitxer d'accés a CUPS...

en: Cups Page Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre de pàgines de CUPS

en: Add Cups Page File...
ca@valencia: Afig un fitxer de pàgines de CUPS...

en: Cups PDF Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre de PDF de CUPS

en: Add Cups PDF File...
ca@valencia: Afig un fitxer PDF de CUPS...

en: Cups
ca@valencia: CUPS

en: Display the Cups log.
ca@valencia: Mostra el registre de CUPS.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
ca@valencia: Mostra el registre de CUPS a la pestanya actual. CUPS és el programa que gestiona la impressió en l'ordinador.

en: Printer
ca@valencia: Impressora

en: Job Id
ca@valencia: Id de treball

en: Page Number
ca@valencia: Número de pàgina

en: Num Copies
ca@valencia: Nombre de còpies

en: Job Billing
ca@valencia: Facturació del treball

en: Printer:
ca@valencia: Impressora:

en: Job Id:
ca@valencia: Id de treball:

en: Page Number:
ca@valencia: Número de pàgina:

en: Num Copies:
ca@valencia: Nombre de còpies:

en: Job Billing:
ca@valencia: Facturació del treball:

en: Cups Page Log
ca@valencia: Registre de pàgines de CUPS

en: Display the CUPS Page log.
ca@valencia: Mostra el registre de pàgines de CUPS.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ca@valencia: Mostra el registre de pàgines de CUPS a la pestanya actual. CUPS és el programa que gestiona la impressió en l'ordinador. Este registre emmagatzema totes les sol·licituds realitzades al servidor web incrustat de CUPS (de manera predeterminada: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
ca@valencia: Missatge:

en: Cups PDF Log
ca@valencia: Registre PDF de CUPS

en: Display the CUPS PDF log.
ca@valencia: Mostra el registre PDF de CUPS.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ca@valencia: Mostra el registre PDF de CUPS a la pestanya actual. CUPS és el programa que gestiona la impressió en l'ordinador. Este registre emmagatzema totes les sol·licituds realitzades al servidor web incrustat de CUPS (de manera predeterminada: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
ca@valencia: Registres dels dimonis

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar els <b>registres dels dimonis</b>.</p>

en: Display the daemons' logs.
ca@valencia: Mostra els registres dels dimonis.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
ca@valencia: Mostra els registres dels dimonis a la pestanya actual. Els dimonis són els processos executats en segon pla del sistema. Consulteu este registre si voleu conéixer què esdevé en el segon pla del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
ca@valencia: Adreça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
ca@valencia: Activa

en: Unit
ca@valencia: Unitat

en: Journald Log
ca@valencia: Registre de «journald»

en: Enabled
ca@valencia: Activat

en: Add remote journal
ca@valencia: Afig un diari remot

en: Modify remote journal
ca@valencia: Modifica un diari remot

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
ca@valencia: Opcions de «journald»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
ca@valencia: Mostra les entrades de registre només de l'arrancada actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
ca@valencia: Mostra totes les entrades de registre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
ca@valencia: Mostra les entrades de registre dels processos de l'usuari actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
ca@valencia: Mostra les entrades de registre dels serveis del sistema i del nucli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
ca@valencia: Diaris remots

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
ca@valencia: Afig una adreça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
ca@valencia: Elimina una adreça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
ca@valencia: Modifica una adreça

en: Local journal
ca@valencia: Diari local

en: All messages
ca@valencia: Tots els missatges

en: Filter by systemd unit
ca@valencia: Filtra per unitat de «systemd»

en: Filter by syslog identifier
ca@valencia: Filtra per identificador de «syslog»

en: Connect
ca@valencia: Connecta

en: Priority:
ca@valencia: Prioritat:

en: Unit:
ca@valencia: Unitat:

en: Reading journald entries...
ca@valencia: Lectura de les entrades de «journald»...

en: Journald entries loaded successfully.
ca@valencia: Les entrades de «journald» s'ha carregat correctament.

en: Display the Journald log.
ca@valencia: Mostra el registre de «journald».

en: Displays the journald log in the current tab.
ca@valencia: Mostra el registre de «journald» en la pestanya actual.

en: Connected
ca@valencia: Connectat

en: Connection error
ca@valencia: S'ha produït un error de connexió

en: Kernel Log
ca@valencia: Registre del nucli

en: Display the kernel log.
ca@valencia: Mostra el registre del nucli.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
ca@valencia: Mostra el registre del nucli a la pestanya actual. Este registre només és útil per als usuaris que volen conéixer per què el nucli no detecta el maquinari o la causa de l'últim <i>panic/oops del nucli</i>.

en: Log File
ca@valencia: Fitxer de registre

en: Open Location
ca@valencia: Obri la ubicació

en: Malformed URL. Unable to open this file.
ca@valencia: URL amb format incorrecte. No es pot obrir este fitxer.

en: Unable to open this file.
ca@valencia: No es pot obrir este fitxer.

en: Postfix Log
ca@valencia: Registre del Postfix

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar els <b>registres del Postfix</b>.</p>

en: Display the Postfix log.
ca@valencia: Mostra el registre del Postfix.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
ca@valencia: Mostra el registre del Postfix a la pestanya actual. El Postfix és el servidor de correu més conegut i utilitzat en el món Linux.

en: Netbios Log
ca@valencia: Registre de Netbios

en: Display the Netbios log.
ca@valencia: Mostra el registre de Netbios.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
ca@valencia: Mostra el registre de Netbios a la pestanya actual. El Netbios és el protocol de compartició de fitxers desenvolupat per Microsoft.

en: Samba Access Log
ca@valencia: Registre Access de Samba

en: Display the Samba Access log.
ca@valencia: Mostra el registre Access de Samba.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
ca@valencia: Mostra el registre d'accés a Samba a la pestanya actual. Este mode de registre permet veure les connexions entre els recursos compartits i les màquines remotes.

en: Source File
ca@valencia: Fitxer origen

en: Function
ca@valencia: Funció

en: Line
ca@valencia: Línia

en: Samba Log
ca@valencia: Registre de Samba

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar el <b>registre de Samba</b>, <b>el registre Access de Samba</b> i el <b>registre de Netbios</b>.</p>

en: Samba Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre de Samba

en: Add Samba File...
ca@valencia: Afig un fitxer de Samba...

en: Samba Access Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre Access de Samba

en: Add Samba Access File...
ca@valencia: Afig un fitxer Access de Samba...

en: Netbios Log Files
ca@valencia: Fitxers de registre de Netbios

en: Add Netbios File...
ca@valencia: Afig un fitxer de Netbios...

en: Source File:
ca@valencia: Fitxer d'origen:

en: Function:
ca@valencia: Funció:

en: Line:
ca@valencia: Línia:

en: Display the Samba log.
ca@valencia: Mostra el registre de Samba.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
ca@valencia: Mostra el registre de Samba a la pestanya actual. Samba és el servidor de compartició de fitxers que interactua amb les xarxes Microsoft Windows.

en: System Log
ca@valencia: Registre del sistema

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar els <b>registres del sistema</b>.</p>

en: Display the system log.
ca@valencia: Mostra el registre del sistema.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
ca@valencia: Mostra el registre del sistema a la pestanya actual. Este registre normalment s'utilitza per als processos no especialitzats (com les ordres «sudo» o «fsck»)

en: Probed
ca@valencia: S'ha sondejat

en: From config file
ca@valencia: Del fitxer de configuració

en: Default setting
ca@valencia: Opció predeterminada

en: From command Line
ca@valencia: De la línia d'ordres

en: Not implemented
ca@valencia: No s'ha implementat

en: X.org Log
ca@valencia: Registre del X.org

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
ca@valencia: <p>S'analitzaran estos fitxers per a visualitzar el <b>registre de l'X.org</b>.</p>

en: none
ca@valencia: cap

en: Display the X.org log.
ca@valencia: Mostra el registre del X.org.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
ca@valencia: Mostra el registre del X.org a la pestanya actual. El X.org és el servei que mostra l'escriptori a la pantalla i gestiona el maquinari gràfic. Consulteu este registre si voleu conéixer per què no teniu acceleració 3D o per què no es reconeix el dispositiu d'entrada.

en: Program
ca@valencia: Programa

en: X Session Log
ca@valencia: Registre de la sessió X

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
ca@valencia: Podeu teclejar o seleccionar el fitxer de registre de la sessió X (exemple: <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
ca@valencia: Ací podeu teclejar o seleccionar el fitxer de registre de la sessió X. Este fitxer s'analitzarà quan seleccioneu el menú del <b>registre de la sessió X</b>. Generalment, el seu nom és <i>~/.xsession-errors</i>

en: <li><b>%1</b>: ...</li>
ca@valencia: <li><b>%1</b>:...</li>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
ca@valencia: Fitxer de registre de la sessió X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
ca@valencia: Fitxer de &registre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
ca@valencia: Marqueu esta opció per a eliminar els errors d'X.org

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
ca@valencia: Ignora els errors d'X.org

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
ca@valencia: <p><b>Nota:</b> marqueu esta opció per a eliminar els errors d'X.org.</p><p style="margin-bottom:0px">S'ignoraran les línies següents:</p>

en: Program:
ca@valencia: Programa:

en: Display the X Session log.
ca@valencia: Mostra el registre de la sessió X.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
ca@valencia: Mostra el registre de la sessió X a la pestanya actual. El registre de la sessió X és el lloc a on els programes gràfics escriuen la seua eixida. Consulteu este registre si voleu conéixer per què un programa ha fallat, o per què l'entorn d'escriptori (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt...) no s'inicia.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
ca@valencia: Última actualització: %1.

en: No Log
ca@valencia: Sense registre
