ksystemlog - en to el translation catalogue (461 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
el: Φόρτωση αυτής της καταγραφής κατά την εκκίνηση.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
el: Το όριο γραμμών της προβολής καταγραφής.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
el: Αληθές όταν ο χρήστης επιθυμεί να διαγράφονται οι διπλές εμφανίσεις γραμμών.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
el: Η επιλογή είναι ενεργή αν το PID στη στήλη διεργασίας του SystemLog θα παραλείπεται.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
el: Η επιλογή είναι ενεργή αν γίνεται  χρωματισμός των γραμμών καταγραφής, ανάλογα με το επίπεδό τους.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
el: Αν θα είναι ενεργές οι υποδείξεις.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
el: Αν θα γίνεται εμφάνιση των νέων γραμμών.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
el: Αν θα εμφανίζεται η γραμμή φίλτρου.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
el: Η μορφή της ημερομηνίας στις γραμμές καταγραφής.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
el: Οι διαδρομές του αρχείου καταγραφής της Samba.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
el: Προηγού&μενο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
el: Επόμε&νο

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
el: Λεπτομέρειες γραμμής καταγραφής

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
el: Αυτό το παράθυρο διαλόγου εμφανίζει αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με την επιλεγμένη γραμμή καταγραφής.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
el: Μήνυμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
el: Εικονίδιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
el: Κύριες πληροφορίες

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
el: Μετακίνηση στην προηγούμενη γραμμή

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
el: Μετακίνηση στην προηγούμενη γραμμή. Απενεργοποιημένο αν δεν υπάρχει προηγούμενη γραμμή.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
el: &Πίσω

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
el: Μετακίνηση στην επόμενη γραμμή

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
el: Μετακίνηση στην επόμενη γραμμή. Απενεργοποιημένο αν δεν υπάρχει επόμενη γραμμή.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
el: &Μπροστά

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
el: Κλείσιμο του διαλόγου λεπτομερειών.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
el: Κλείσιμο του διαλόγου λεπτομερειών.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
el: &Κλείσιμο

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
el: Αυτή η λειτουργία δεν είναι διαθέσιμη επειδή τα αρχεία καταγραφής της δεν υπάρχουν

en: No Log Mode
el: Καμία λειτουργία καταγραφής

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
el: Εκκίνηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
el: Φόρτωση αυ&τής της καταγραφής κατά την εκκίνηση:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
el: Η λειτουργία καταγραφής που φορτώνεται προκαθορισμένα κατά την εκκίνηση

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
el: Η λειτουργία καταγραφής η οποία φορτώνεται προκαθορισμένα κατά την εκκίνηση. Επιλέξτε 'Καμία λειτουργία καταγραφής' αν δεν επιθυμείτε τη φόρτωση μιας καταγραφής.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
el: Λίστα γραμμών καταγραφής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
el: &Μέγιστος αριθμός γραμμών εμφάνισης:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
el: Επιλέξτε εδώ το μέγιστο αριθμό γραμμών καταγραφής που θα εμφανίζονται στην κύρια προβολή.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξτε το μέγιστο αριθμό γραμμών καταγραφής που θα εμφανίζονται στην κύρια προβολή.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν επιθυμείτε τη διαγραφή των διπλών γραμμών καταγραφής <b>(μπορεί να είναι αργό)</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή αν επιθυμείτε τη διαγραφή των διπλών γραμμών καταγραφής. <b>Αυτό μπορεί να επιβραδύνει την ανάγνωση των αρχείων</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
el: Αφαίρεση &διπλών γραμμών καταγραφής (μπορεί να είναι αργό)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
el: Επιλογές

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
el: Αφαίρεση του αναγνωριστικού διεργασίας από το όνομα της διεργασίας.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
el: Αν επιθυμείτε τη διαγραφή του αναγνωριστικού διεργασίας από το όνομα της διεργασίας, μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή. Για παράδειγμα, η στήλη <b>Διεργασία</b> μπορεί να περιέχει καταχωρήσεις όπως <i>cron<b>[3433]</b></i>. Αν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, το έντονο τμήμα θα αφαιρεθεί.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
el: Διαγραφή &αναγνωριστικού διεργασίας από το όνομα της διεργασίας

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
el: Αυτή η επιλογή ενεργοποιεί το χρωματισμό των γραμμών καταγραφής, ανάλογα με το επίπεδό τους.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
el: Αυτή η επιλογή ενεργοποιεί το χρωματισμό των γραμμών καταγραφής, ανάλογα με το επίπεδό τους. Για παράδειγμα τα σφάλματα εμφανίζονται με κόκκινο, οι προειδοποιήσεις με πορτοκαλί... έτσι ώστε να μπορείτε να εντοπίζετε ευκολότερα τα προβλήματα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
el: &Χρωματισμός γραμμών καταγραφής

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
el: &Σύντομη μορφή ημερομηνίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
el: &Εκτεταμένη μορφή ημερομηνίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
el: Ακ&ριβής μορφή ημερομηνίας

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
el: Καταγραφές

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
el: &Παράθυρο

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων καταγραφών

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Opening '%1'...
el: Άνοιγμα '%1'...

en: Log file '%1' loaded successfully.
el: Το αρχείο καταγραφής '%1' φορτώθηκε με επιτυχία.

en: Log file '%1' has changed.
el: Το αρχείο καταγραφής '%1' τροποποιήθηκε.

en: None
el: Κανένα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Notice
el: Σημείωση

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Error
el: Σφάλμα

en: Critical
el: Κρίσιμο

en: Alert
el: Συναγερμός

en: Emergency
el: Κατεπείγον

en: Log Level Printing
el: Επίπεδα καταγραφής εκτύπωσης

en: Choose which log levels you wish to print in color.
el: Επιλέξτε τα επίπεδα καταγραφής που επιθυμείτε να εκτυπωθούν με χρώμα.

en: Loading Progress...
el: Πρόοδος φόρτωσης...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
el[0]: Φόρτωση <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
el[1]: Φόρτωση <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 αρχεία)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
el[0]: Επαναφόρτωση <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
el[1]: Επαναφόρτωση <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 αρχεία)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
el: Φόρτωση <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
el: Επαναφόρτωση <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
el: Το αρχείο δεν είναι έγκυρο. Παρακαλώ ρυθμίστε το στις επιλογές του KSystemLog.

en: File Does Not Exist
el: Το αρχείο δεν υπάρχει

en: The file '%1' does not exist.
el: Το αρχείο '%1' δεν υπάρχει.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
el: Αδυναμία αποσυμπίεσης της μορφής '%2' του '%1'.

en: Unable to Uncompress File
el: Αδυναμία αποσυμπίεσης του αρχείου

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
el: Δεν έχετε επαρκείς άδειες για την ανάγνωση του '%1'.

en: Insufficient Permissions
el: Μη επαρκείς άδειες

en: Loading log...
el: Φόρτωση καταγραφής...

en: Log successfully loaded.
el: Η καταγραφή φορτώθηκε με επιτυχία.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
el: Το URL '%1' δεν είναι έγκυρο, γίνεται παράλειψη.

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Hostname:
el: Όνομα υπολογιστή:

en: Process:
el: Διεργασία:

en: Level:
el: Επίπεδο:

en: Original file:
el: Αρχικό αρχείο:

en: Here are my logs:
el: Οι καταγραφές μου:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
el: Έχετε επιλέξει πάρα πολλές γραμμές. Παρακαλώ επιλέξτε μόνο τις σημαντικές γραμμές της καταγραφής.

en: Too Many Lines Selected
el: Πολλές επιλεγμένες γραμμές

en: Log Lines of my problem
el: Γραμμές καταγραφής του προβλήματός μου

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
el: Δεν επιλέχθηκαν αντικείμενα. Καμία αντιγραφή στο πρόχειρο.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
el[0]: 1 γραμμή αντιγράφτηκε στο πρόχειρο.
el[1]: %1 γραμμές αντιγράφηκαν στο πρόχειρο.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
el: Δεν επιλέχθηκαν αντικείμενα. Παρακαλώ επιλέξτε αντικείμενα για την αποθήκευσή τους.

en: Save selected log entries to...
el: Αποθήκευση επιλεγμένων εγγραφών καταγραφής στο...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
el[0]: 1 γραμμή αποθηκεύτηκε στο '%2'.
el[1]: %1 γραμμές αποθηκεύτηκαν στο '%2'.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
el: Αδυναμία αποθήκευσης του αρχείου '%1': Άρνηση αδειών.

en: Unable to save file.
el: Αδυναμία αποθήκευσης αρχείου.

en: Type your filter here
el: Πληκτρολογήστε εδώ το φίλτρο σας

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
el: Επιτρέπει την εμφάνιση μόνο των αντικειμένων που ταιριάζουν στο περιεχόμενο του κειμένου αυτού.

en: Enter your search here...
el: Εισάγετε εδώ την αναζήτησή σας...

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Select priorities
el: Επιλογή προτεραιοτήτων

en: Choose the filtered column here
el: Επιλέξτε εδώ τη στήλη φιλτραρίσματος

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
el: Επιτρέπει την εφαρμογή φίλτρου αντικειμένων μόνο στην καθορισμένη στήλη. Το "<i>Όλα</i>" σημαίνει χωρίς ιδιαίτερο φίλτρο για κάποια στήλη.

en: All
el: Όλα

en: Reached end of list.
el: Τέλος της λίστας.

en: Phrase not found.
el: Η φράση δε βρέθηκε.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
el: Αναζήτηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
el: Ταίριασμα &πεζών/κεφαλαίων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
el: &Τονισμός όλων

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
el: Ημερομηνία

en: Display/Hide the '%1' column
el: Εμφάνιση/απόκρυψη της στήλης '%1'

en: The process '%1' crashed.
el: Η διεργασία '%1' κατέρρευσε.

en: Process Crashed
el: Κατάρρευση διεργασίας

en: User
el: Χρήστης

en: Authentication
el: Ταυτοποίηση

en: Private Authentication
el: Ιδιωτική ταυτοποίηση

en: Daemon
el: Δαίμονας

en: Kernel
el: Πυρήνας

en: Mail
el: Αλληλογραφία

en: Local 0
el: Τοπικό 0

en: Local 1
el: Τοπικό 1

en: Local 2
el: Τοπικό 2

en: Local 3
el: Τοπικό 3

en: Local 4
el: Τοπικό 4

en: Local 5
el: Τοπικό 5

en: Local 6
el: Τοπικό 6

en: Local 7
el: Τοπικό 7

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
el: Αδυναμία εύρεσης της εντολής 'logger' στο σύστημά σας. Παρακαλώ πληκτρολογήστε 'logger' στο Konsole για να σιγουρευτείτε ότι η εντολή είναι εγκατεστημένη.

en: Command not found
el: Η εντολή δε βρέθηκε

en: The 'logger' command has not been properly exited.
el: Η εντολή 'logger' δεν τερμάτισε με ορθό τρόπο.

en: Execution problem
el: Πρόβλημα εκτέλεσης

en: This file does not exist, please choose another.
el: Το αρχείο δεν υπάρχει, παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο αρχείο.

en: File not valid
el: Μη έγκυρο αρχείο

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
el: Μήνυμα καταγραφής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
el: &Μήνυμα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
el: Περιεχόμενα &αρχείου:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
el: Ιδιότητες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
el: &Προτεραιότητα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
el: &Μονάδα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
el: &Ετικέτα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
el: Α&ναγνωριστικό διεργασίας καταγραφής

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
el: Άνοιγμα του εγχειριδίου της εντολής 'logger'.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
el: Αυτός ο δεσμός ανοίγει το εγχειρίδιο της εντολής 'logger'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
el: <a href="man:/logger">Εγχειρίδιο καταγραφέα</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
el: &Εντάξει

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
el: &Ακύρωση

en: System Logs Viewer by KDE
el: Προβολέας των καταγραφών συστήματος από το KDE

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
el: Μη διστάσετε να αναφέρετε σφάλματα και προβλήματα στον Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>

en: Main developer
el: Βασικός προγραμματιστής

en: Journald mode, bugfixes
el: Λειτουργία journald, διορθώσεις σφαλμάτων

en: Log Printing
el: Εκτύπωση καταγραφής

en: Bug Fixing
el: Διόεθωση σφαλμάτων

en: Document to open.
el: Έγγραφο για άνοιγμα.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
el[0]: 1 γραμμή.
el[1]: %1 γραμμές.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
el[0]: 1 γραμμή / %2 σύνολο.
el[1]: %1 γραμμές / %2 σύνολο.

en: Resu&me
el: &Συνέχιση

en: Resume the watching of the current log
el: Συνέχιση της παρακολούθησης της τρέχουσας καταγραφής

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
el: Συνεχίζει την παρακολούθηση της τρέχουσας καταγραφής. Αυτή η ενέργεια είναι διαθέσιμη μόνο αν ο χρήστης έχει επιλέξει την παύση της καταγραφής προηγουμένως.

en: S&top
el: Σ&ταμάτημα

en: Pause the watching of the current log
el: Παύση παρακολούθησης της τρέχουσας καταγραφής

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
el: Παύση παρακολούθησης της τρέχουσας καταγραφής. Αυτή η ενέργεια είναι ιδιαίτερα χρήσιμη όταν το σύστημα καταγράφει πάρα πολλές γραμμές στα αρχεία, πράγμα που έχει σαν αποτέλεσμα την πολύ συχνή ανανέωση του KSystemLog.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
el: Κενή καταγραφή

en: Open a file in KSystemLog
el: Άνοιγμα αρχείου στο KSystemLog

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
el: Ανοίγει ένα αρχείο στο KSystemLog και εμφανίζει τα περιεχόμενά του στην τρέχουσα καρτέλα.

en: &Print Selection...
el: &Εκτύπωση επιλογής...

en: Print the selection
el: Εκτυπώνει την επιλογή

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
el: Εκτυπώνει την επιλογή. Απλώς επιλέξτε τις επιθυμητές γραμμές και κάντε κλικ σε αυτή την καταχώριση του μενού για να τις εκτυπώσετε.

en: &Print Preview Selection...
el: &Προεπισκόπηση εκτύπωσης επιλογής...

en: Print preview the selection
el: Προεπισκόπηση εκτύπωσης της επιλογής

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
el: Προεπισκόπηση εκτώπωσης της επιλογής. Απλώς επιλέξτε τις επιθυμητές γραμμές και κάντε κλικ σε αυτή την καταχώριση του μενού για να τις εκτυπώσετε.

en: Save the selection to a file
el: Αποθήκευση της επιλογής σε αρχείο

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
el: Αποθηκεύει την επιλογή σε ένα αρχείο. Αυτή η ενέργεια είναι χρήσιμη αν επιθυμείτε τη δημιουργία συνημμένου ή αντιγράφου ασφαλείας μιας καταγραφής.

en: Quit KSystemLog
el: Τερματισμός του KSystemLog

en: Quits KSystemLog.
el: Τερματίζει το KSystemLog.

en: Copy the selection to the clipboard
el: Αντιγραφή της επιλογής στο πρόχειρο

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
el: Αντιγράφει την επιλογή στο πρόχειρο. Αυτή η ενέργεια είναι χρήσιμη αν επιθυμείτε την επικόλληση της επιλογής σε μια συνομιλία ή ένα email.

en: Ex&pand All
el: Ανά&πτυξη όλων

en: Expand all categories
el: Ανάπτυξη όλων των κατηγοριών

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
el: Η ενέργεια αυτή ανοίγει όλες τις κύριες κατηγορίες. Αυτό είναι ενεργό μόνο αν έχει γίνει κάποια επιλογή στο μενού <b>Ομαδοποίηση κατά</b>.

en: Col&lapse All
el: Σύ&μπτυξη όλων

en: Collapse all categories
el: Σύμπτυξη όλων των κατηγοριών

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
el: Η ενέργεια αυτή κλείνει όλες τις κύριες κατηγορίες. Αυτό είναι ενεργό μόνο αν έχει γίνει κάποια επιλογή στο μενού <b>Ομαδοποίηση κατά</b>.

en: &Email Selection...
el: &Email της επιλογής...

en: Send the selection by mail
el: Αποστολή της επιλογής μέσω αλληλογραφίας

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
el: Αποστολή της επιλογής μέσω αλληλογραφίας. Επιλέξτε απλά τις σημαντικές γραμμές της καταγραφής και κάντε κλικ σε αυτήν την επιλογή για την αποστολή τους σε κάποιο φίλο ή σε μια λίστα αλληλογραφίας.

en: &Add Log Entry...
el: &Προσθήκη καταχώρησης...

en: Add a log entry to the log system
el: Προσθήκη μιας καταχώρησης στο σύστημα καταγραφής

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
el: Αυτή η ενέργεια ανοίγει ένα παράθυρο διαλόγου το οποίο σας επιτρέπει την αποστολή ενός μηνύματος στο σύστημα καταγραφής.

en: Select all lines of the current log
el: Επιλογή όλων των γραμμών της τρέχουσας καταγραφής

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
el: Επιλογή όλων των γραμμών της τρέχουσας καταγραφής. Αυτή η ενέργεια είναι χρήσιμη αν επιθυμείτε για παράδειγμα, την αποθήκευση ολόκληρου του περιεχομένου της καταγραφής σε ένα αρχείο.

en: Show &Filter Bar
el: Εμφάνιση γραμμής &φίλτρου

en: &New Tab
el: &Νέα καρτέλα

en: Create a new tab
el: Δημιουργία νέας καρτέλας

en: Creates a new tab which can display another log.
el: Δημιουργεί μια νέα καρτέλα στην οποία μπορεί να εμφανιστεί μία καταγραφή.

en: &Close Tab
el: &Κλείσιμο καρτέλας

en: Close the current tab
el: Κλείσιμο τρέχουσας καρτέλας

en: Closes the current tab.
el: Κλείνει την τρέχουσα καρτέλα.

en: &Duplicate Tab
el: &Αντίγραφο καρτέλας

en: Duplicate the current tab
el: Αντίγραφο της τρέχουσας καρτέλας

en: Duplicates the current tab.
el: Δημιουργεί αντίγραφο της τρέχουσας καρτέλας.

en: Move Tab &Left
el: Μετακίνηση καρτέλας &αριστερά

en: Move the current tab to the left
el: Μετακίνηση της τρέχουσας καρτέλας προς τα αριστερά

en: Moves the current tab to the left.
el: Μετακινεί την τρέχουσα καρτέλα προς τα αριστερά.

en: Move Tab &Right
el: Μετακίνηση καρτέλας &δεξιά

en: Move the current tab to the right
el: Μετακίνηση της τρέχουσας καρτέλας προς τα δεξιά

en: Moves the current tab to the right.
el: Μετακινεί την τρέχουσα καρτέλα προς τα τα δεξιά.

en: &Reload
el: &Επαναφόρτωση

en: Reload the current log
el: Επαναφόρτωση της τρέχουσας καταγραφής

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
el: Φορτώνει ξανά την τρέχουσα καταγραφή, αν επιθυμείτε να είστε σίγουροι ότι η προβολή της έχει ενημερωθεί σωστά.

en: &Details
el: &Λεπτομέρειες

en: Display details on the selected line
el: Εμφάνιση λεπτομερειών της τρέχουσας επιλεγμένης γραμμής

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
el: Εμφανίζει ένα πλαίσιο διαλόγου με λεπτομέρειες για την τρέχουσα επιλεγμένη γραμμή. Μπορείτε να περιηγηθείτε στην καταγραφή αυτού του διαλόγου με τα κουμπιά <b>Προηγούμενο</b> / <b>Επόμενο</b>.

en: &Enable Detailed Tooltips
el: &Ενεργοποίηση αναλυτικών υποδείξεων

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των υποδείξεων στην τρέχουσα προβολή

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
el: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί την εμφάνιση υποδείξεων όταν ο δείκτης του ποντικιού βρίσκεται πάνω σε μια γραμμή καταγραφής.

en: &Scroll to New Lines
el: &Κύλιση στις νέες γραμμές

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
el: Εμφάνιση ή όχι των νέων γραμμών αν η καταγραφή τροποποιηθεί

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
el: Εμφάνιση ή όχι των νέων γραμμών αν η καταγραφή τροποποιηθεί. Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν δε θέλετε να γίνεται αυτόματη μετάβαση στο τέλος της καταγραφής, όποτε γίνεται ενημέρωσή της.

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: Others
el: Άλλα

en: Type
el: Τύπος

en: Acpid Log
el: Καταγραφή Acpid

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής Acpid</b>.</p>

en: Type:
el: Τύπος:

en: ACPI Log
el: Καταγραφή ACPI

en: Display the ACPI log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής ACPI.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
el: Εμφάνιση της καταγραφής ACPI στην τρέχουσα καρτέλα. Το ACPI χρησιμοποιείται για την διαχείριση των στοιχείων υλικού του υπολογιστή σας, όπως οι μπαταρίες στους φορητούς υπολογιστές, τα κουμπιά επανεκκίνησης...

en: Host Name
el: Όνομα υπολογιστή

en: Response
el: Απάντηση

en: Bytes Sent
el: Απεσταλμένα byte

en: Agent Identity
el: Ταυτότητα πελάτη

en: HTTP Request
el: Αίτηση HTTP

en: Host Name:
el: Όνομα υπολογιστή:

en: Identification:
el: Ταυτοποίηση:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: HTTP Response:
el: Απάντηση HTTP:

en: Bytes Sent:
el: Αποσταλμένα byte:

en: Agent Identity:
el: Ταυτότητα πελάτη:

en: HTTP Request:
el: Αίτηση HTTP:

en: Apache Access Log
el: Καταγραφή πρόσβασης Apache

en: Display the Apache Access log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής πρόσβασης Apache.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
el: Εμφάνιση της καταγραφής πρόσβασης Apache στην τρέχουσα καρτέλα. Ο Apache είναι ο κύριος εξυπηρετητής ιστού παγκοσμίως. Αυτή η καταγραφή περιέχει όλες τις αιτήσεις που έγιναν στον εξυπηρετητή ιστού Apache.

en: Client
el: Πελάτης

en: Apache Log
el: Καταγραφή Apache

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής Apache</b> και της 
    <b>καταγραφής πρόσβασης Apache</b>.</p>

en: Apache Log Files
el: Αρχεία καταγραφής Apache

en: Add Apache File...
el: Προσθήκη αρχείου Apache...

en: Apache Access Log Files
el: Αρχεία καταγραφής πρόσβασης Apache

en: Add Apache Access File...
el: Προσθήκη αρχείου πρόσβασης Apache...

en: Client:
el: Πελάτης:

en: Display the Apache log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Apache.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Apache στην τρέχουσα καρτέλα. Ο Apache είναι ο κύριος εξυπηρετητής ιστού παγκοσμίως.

en: Audit Log
el: Καταγραφή ελέγχου

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής ελέγχου</b>.</p>

en: Display the audit log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής ελέγχου.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
el: Εμφανίζει την καταγραφή συστήματος στην τρέχουσα καρτέλα. Αυτή η καταγραφή γενικά χρησιμοποιείται από μη ειδικές διεργασίες (όπως οι εντολές "sudo" ή "fsck")

en: Authentication Log
el: Καταγραφή ταυτοποίησης

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
el: Το αρχείο καταγραφής δεν υπάρχει. Η λειτουργία δεν θα είναι διαθέσιμη.

en: Authentication Log File
el: Αρχείο καταγραφής ταυτοποίησης

en: Authentication log file:
el: Αρχείο καταγραφής ταυτοποίησης:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
el: Εδώ μπορείτε να πληκτρολογήσετε ή να επιλέξετε το αρχείο καταγραφής ταυτοποίησης (παράδειγμα: <i>/var/log/
    auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
el: Μπορείτε να πληκτρολογήσετε ή να επιλέξετε εδώ το αρχείο καταγραφής ταυτοποίησης. Το αρχείο 
    αυτό θα αναλυθεί όταν επιλέξετε το μενού <b>καταγραφή ταυτοποίησης</b>. Συνήθως το όνομά του 
    είναι <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής ταυτοποίησης.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
el: Εμφάνιση της καταγραφής ταυτοποίησης στην τρέχουσα καρτέλα. Αυτή η καταγραφή εμφανίζει όλες τις προσπάθειες σύνδεσης από τους χρήστες στο σύστημα και μπορεί να σας βοηθήσει στον εντοπισμό κάποιας προσπάθειας κακόβουλης πρόσβασης στο σύστημά σας.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
el: Μερικά αρχεία καταγραφής δεν υπάρχουν.
    Αν όλα τα αρχεία καταγραφής λείπουν, η λειτουργία αυτή δεν θα είναι διαθέσιμη.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
el: Περιγραφή λίστας αρχείων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
el: Αρχεία καταγραφής

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Επιλογή νέου αρχείου</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ανοίγει ένα διάλογο για την επιλογή ενός νέου αρχείου που θα προστεθεί στη λίστα</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
el: &Προσθήκη αρχείου...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
el: &Τροποποίηση αρχείου...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Διαγραφή του τρέχοντος αρχείου(ων)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Διαγράφει τα επιλεγμένα αρχεία από τη λίστα.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
el: Α&φαίρεση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Αφαίρεση όλων των αρχείων</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Αφαίρεση όλων των αρχείων από τη λίστα, ακόμα κι αν δεν είναι επιλεγμένα.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
el: Α&φαίρεση όλων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Μετακίνηση πάνω του τρέχοντος αρχείου(ων)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Μετακινεί τα επιλεγμένα αρχεία προς τα πάνω στη λίστα. Αυτή η επιλογή καθορίζει ποια αρχεία θα διαβαστούν <span style="font-weight:600;">πρώτα</span> από το KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
el: Μετακίνηση &πάνω

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Μετακίνηση κάτω του τρέχοντος αρχείου(ων) </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Μετακινεί τα επιλεγμένα αρχεία προς τα κάτω στη λίστα. Αυτή η επιλογή καθορίζει ποια αρχεία θα διαβαστούν <span style="font-weight:600;">τελευταία</span> από το KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
el: Μετακίνηση &κάτω

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
el: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Σημειώσεις:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Τα αρχεία διαβάζονται με τη σειρά που βρίσκονται στη λίστα.</li><li>Είναι αποδεκτά τόσο αρχεία απλού κειμένου όσο και συμπιεσμένα αρχεία <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Χρησιμοποιήστε τον αστερίσκο <b>'*'</b> για να επιλέξετε πολλαπλά αρχεία καταγραφής κατά την προσθήκη αρχείων.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Λίστα αρχείων που χρησιμοποιούνται από αυτόν τον τύπο καταγραφής.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Αυτή είναι η λίστα των αρχείων που θα διαβαστούν από το KSystemLog για την εμφάνιση των τρεχόντων καταχωρήσεων καταγραφής.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
el: προσθήκη

en: '%1' is not a local file.
el: Το '%1' δεν είναι τοπικό αρχείο.

en: File selection failed
el: Αποτυχία επιλογής αρχείου

en: All Files (*)
el: Όλα τα αρχεία (*)

en: Log Files (*.log)
el: Αρχεία καταγραφής (*.log)

en: Choose Log File
el: Επιλογή αρχείου καταγραφής

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
el: Το μέγεθος των δύο πινάκων είναι διαφορετικό, γίνεται παράλειψη ανάγνωσης των αρχείων.

en: &Change Status...
el: &Τροποποίηση κατάστασης...

en: Change the level of the current file(s)
el: Τροποποίηση του επιπέδου των τρεχόντων αρχείων

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
el: Τροποποίηση του επιπέδου καταγραφής του τρέχοντος αρχείου(ων). Ανατρέξτε στην τεκμηρίωση του KSystemLog για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το κάθε επίπεδο.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
el: Το μέγεθος των δύο πινάκων είναι διαφορετικό, παράλειψη ανάγνωσης των γενικών διαδρομών.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
el: Επιλογή τύπου αρχείου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον τύπο αυτού του αρχείου:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Λίστα των υπαρχόντων επιπέδων καταγραφής</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Παρακαλώ επιλέξτε ένα από αυτά για να χρησιμοποιηθεί για τα επιλεγμένα αρχεία της λίστας.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
el: Μερικά αρχεία καταγραφής δεν υπάρχουν.
    Λειτουργίες με αρχεία καταγραφής να λείπουν, δεν θα είναι διαθέσιμες.

en: No log file...
el: Κανένα αρχείο καταγραφής...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Διαγράφει τα επιλεγμένα αρχεία από τη λίστα.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Αφαίρεση όλων των αρχείων από τη λίστα, ακόμα κι αν δεν είναι επιλεγμένα.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Μετακινεί τα επιλεγμένα αρχεία προς τα πάνω στη λίστα. Αυτή η επιλογή καθορίζει ποια αρχεία θα διαβαστούν <span style="font-weight:600;">πρώτα</span> από το KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Μετακινεί τα επιλεγμένα αρχεία προς τα κάτω στη λίστα. Αυτή η επιλογή καθορίζει ποια αρχεία θα διαβαστούν <span style="font-weight:600;">τελευταία</span> από το KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
el: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Σημειώσεις:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Τα αρχεία διαβάζονται με τη σειρά που βρίσκονται στη λίστα.</li><li>Είναι αποδεκτά τόσο αρχεία απλού κειμένου όσο και συμπιεσμένα αρχεία <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Χρησιμοποιήστε τον αστερίσκο <b>'*'</b> για να επιλέξετε πολλαπλά αρχεία καταγραφής κατά την προσθήκη αρχείων.</li></ul>

en: Host
el: Υπολογιστής

en: Process
el: Διεργασία

en: Command
el: Εντολή

en: Cron Log
el: Καταγραφή Cron

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής Cron</b> (καταγραφή 
    προγραμματισμένων εργασιών). <a href='man:/cron'>Περισσότερες πληροφορίες...</a></p>

en: Enable Process Filtering
el: Ενεργοποίηση φιλτραρίσματος διεργασίας

en: Only keeps lines which matches this process :
el: Διατήρηση μόνο γραμμών που ταιριάζουν με αυτήν τη διεργασία:

en: User:
el: Χρήστης:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
el: Εμφάνιση των προγραμματισμένων εργασιών (καταγραφή Cron).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
el: Εμφανίζει την καταγραφή των προγραμματισμένων εργασιών του συστήματος στην τρέχουσα καρτέλα. Η διεργασία Cron είναι ένα πρόγραμμα υπεύθυνο για την εκτέλεση προγραμματισμένων εργασιών στο σύστημά σας, όπως έλεγχοι ασφαλείας, ή την αυτόματη επανεκκίνηση υπηρεσιών. Χρησιμοποιήστε το μενού αυτό για να δείτε τις τελευταίες εκτελεσμένες διεργασίες.

en: Group
el: Ομάδα

en: Status
el: Κατάσταση

en: Bytes
el: Byte

en: IPP Operation
el: Λειτουργία IPP

en: IPP Status
el: Κατάσταση IPP

en: Cups Web Log
el: Καταγραφή εξυπηρετητή ιστού Cups

en: Display the CUPS Web Server Access log.
el: Εμφάνιση καταγραφής πρόσβασης εξυπηρετητή ιστού του CUPS.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
el: Εμφανίζει την καταγραφή πρόσβασης του εξυπηρετητή ιστού του CUPS στην τρέχουσα καρτέλα. Το CUPS είναι ένα πρόγραμμα το οποίο διαχειρίζεται τις εκτυπώσεις στον υπολογιστή σας. Αυτή η καταγραφή περιέχει όλες τις αιτήσεις που έγιναν στον ενσωματωμένο εξυπηρετητή ιστού του CUPS (προκαθορισμένη διεύθυνση: <i>http://localhost:631</i>).

en: debug 2
el: αποσφαλμάτωση 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
el: Ανιχνεύθηκε νέο επίπεδο καταγραφής: παρακαλώ στείλτε αυτό το αρχείο καταγραφής στους προγραμματιστές του 
    KSystemLog για την προσθήκη του.

en: Cups Log
el: Καταγραφή Cups

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
el: Cups &amp; καταγραφή εξυπηρετητή ιστού Cups

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής Cups</b> και της <b>καταγραφής 
    πρόσβασης ιστού Cups</b>.</p>

en: Cups Log Files
el: Αρχεία καταγραφής Cups

en: Add Cups File...
el: Προσθήκη αρχείου Cups...

en: Cups Access Log Files
el: Αρχεία καταγραφής πρόσβασης Cups

en: Add Cups Access File...
el: Προσθήκη αρχείου πρόσβασης Cups...

en: Cups Page Log Files
el: Αρχεία καταγραφής σελίδας Cups

en: Add Cups Page File...
el: Προσθήκη αρχείου σελίδας Cups...

en: Cups PDF Log Files
el: Αρχεία καταγραφής PDF Cups

en: Add Cups PDF File...
el: Προσθήκη αρχείου PDF Cups...

en: Display the Cups log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Cups.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
el: Εμφάνιση της καταγραφής CUPS στην τρέχουσα καρτέλα. Το CUPS είναι ένα πρόγραμμα το οποίο διαχειρίζεται τις εκτυπώσεις στον υπολογιστή σας.

en: Printer
el: Εκτυπωτής

en: Job Id
el: ID εργασίας

en: Page Number
el: Αριθμός σελίδας

en: Num Copies
el: Αντίγραφα

en: Job Billing
el: Χρέωση εργασίας

en: Printer:
el: Εκτυπωτής:

en: Job Id:
el: ID εργασίας:

en: Page Number:
el: Αριθμός σελίδας:

en: Num Copies:
el: Αντίγραφα:

en: Job Billing:
el: Χρέωση εργασίας:

en: Cups Page Log
el: Καταγραφή σελίδας Cups

en: Display the CUPS Page log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής σελίδας του CUPS.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
el: Εμφανίζει την καταγραφή σελίδας του CUPS στην τρέχουσα καρτέλα. Το CUPS είναι ένα πρόγραμμα το οποίο διαχειρίζεται τις εκτυπώσεις στον υπολογιστή σας. Αυτή η καταγραφή περιέχει όλες τις αιτήσεις που έγιναν στον ενσωματωμένο εξυπηρετητή ιστού του CUPS (προκαθορισμένη διεύθυνση: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Cups PDF Log
el: Καταγραφή PDF Cups

en: Display the CUPS PDF log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής PDF του CUPS.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
el: Εμφανίζει την καταγραφή PDF του CUPS στην τρέχουσα καρτέλα. Το CUPS είναι ένα πρόγραμμα το οποίο διαχειρίζεται τις εκτυπώσεις στον υπολογιστή σας. Αυτή η καταγραφή περιέχει όλες τις αιτήσεις που έγιναν στον ενσωματωμένο εξυπηρετητή ιστού του CUPS (προκαθορισμένη διεύθυνση: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
el: Καταγραφή δαιμόνων

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής των δαιμόνων</b>.</p>

en: Display the daemons' logs.
el: Εμφάνιση της καταγραφής δαιμόνων.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
el: Εμφάνιση της καταγραφής δαιμόνων στην τρέχουσα καρτέλα. Οι δαίμονες είναι διεργασίες που εκτελούνται στο περιθώριο του συστήματος. Δείτε αυτήν την καταγραφή αν επιθυμείτε να αναλύσετε τι συμβαίνει  στο περιθώριο του συστήματός σας.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
el: Διεύθυνση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Port
el: Θύρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Unit
el: Μονάδα

en: Journald Log
el: Καταγραφή journald

en: Enabled
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Add remote journal
el: Προσθήκη απομακρυσμένης καταγραφής journal

en: Modify remote journal
el: Τροποποίηση απομακρυσμένης καταγραφής journal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
el: Επιλογές journald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
el: Εμφάνιση εγγραφών καταγραφής από την τρέχουσα εκκίνηση μόνο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
el: Εμφάνιση όλων των εγγραφών καταγραφής

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
el: Εμφάνιση εγγραφών καταγραφής διεργασιών του τρέχοντος χρήστη

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
el: Εμφάνιση εγγραφών καταγραφής των υπηρεσιών συστήματος και του πυρήνα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
el: Απομακρυσμένα journal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
el: Προσθήκη διεύθυνσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
el: Αφαίρεση διεύθυνσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
el: Αλλαγή διεύθυνσης

en: Local journal
el: Τοπική καταγραφή journal

en: All messages
el: Όλα τα μηνύματα

en: Filter by systemd unit
el: Φίλτρο ανά μονάδα systemd

en: Filter by syslog identifier
el: Φίλτρο ανά ταυτοποιητή syslog

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Unit:
el: Μονάδα:

en: Reading journald entries...
el: Ανάγνωση εγγραφών journald...

en: Journald entries loaded successfully.
el: Οι εγγραφές journald φορτώθηκαν με επιτυχία.

en: Display the Journald log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής journald.

en: Displays the journald log in the current tab.
el: Εμφανίζει την καταγραφή journald στην τρέχουσα καρτέλα.

en: Connected
el: Συνδέθηκε

en: Connection error
el: Σφάλμα σύνδεσης

en: Component
el: Συστατικό

en: Component:
el: Συστατικό:

en: Kernel Log
el: Καταγραφή πυρήνα

en: Display the kernel log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής του πυρήνα.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
el: Εμφάνιση της καταγραφής του πυρήνα στην τρέχουσα καρτέλα. Αυτή η καταγραφή είναι χρήσιμη σε χρήστες που επιθυμούν να εντοπίσουν την αιτία που δεν αναγνωρίζει ο πυρήνας το υλικό τους ή γιατί προκλήθηκε η τελευταία <i>κατάσταση πανικού του πυρήνα</i>.

en: Log File
el: Αρχείο καταγραφής

en: Open Location
el: Άνοιγμα τοποθεσίας

en: Malformed URL. Unable to open this file.
el: Λανθασμένη μορφή URL. Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου.

en: Unable to open this file.
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου.

en: Postfix Log
el: Καταγραφή Postfix

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής Postfix</b>.</p>

en: Display the Postfix log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Postfix.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Postfix στην τρέχουσα καρτέλα. Ο Postfix είναι ο πιο γνωστός και διαδεδομένος εξυπηρετητής αλληλογραφίας στο Linux παγκοσμίως.

en: Netbios Log
el: Καταγραφή Netbios

en: Display the Netbios log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Netbios.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Netbios στην τρέχουσα καρτέλα. Το Netbios είναι το πρωτόκολλο κοινόχρηστων αρχείων που αναπτύχθηκε από τη Microsoft.

en: Samba Access Log
el: Καταγραφή πρόσβασης Samba

en: Display the Samba Access log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής πρόσβασης Samba.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
el: Εμφάνιση της καταγραφής πρόσβασης της Samba στην τρέχουσα καρτέλα. Αυτή η λειτουργία καταγραφής επιτρέπει να δείτε τις συνδέσεις με τα κοινόχρηστα αρχεία του υπολογιστή σας και απομακρυσμένους υπολογιστές.

en: Source File
el: Αρχείο πηγής

en: Function
el: Συνάρτηση

en: Line
el: Γραμμή

en: Samba Log
el: Καταγραφή Samba

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση της <b>καταγραφής Samba</b>, της <b>καταγραφής πρόσβασης Samba</b> και της <b>καταγραφής Netbios</b>.</p>

en: Samba Log Files
el: Αρχεία καταγραφής Samba

en: Add Samba File...
el: Προσθήκη αρχείου Samba...

en: Samba Access Log Files
el: Αρχεία καταγραφής πρόσβασης Samba

en: Add Samba Access File...
el: Προσθήκη αρχείου πρόσβασης Samba...

en: Netbios Log Files
el: Αρχεία καταγραφής Netbios

en: Add Netbios File...
el: Προσθήκη αρχείου Netbios...

en: Source File:
el: Αρχείο πηγής:

en: Function:
el: Συνάρτηση:

en: Line:
el: Γραμμή:

en: Display the Samba log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Samba.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
el: Εμφάνιση της καταγραφής Samba στην τρέχουσα καρτέλα. Ο Samba είναι εξυπηρετητής κοινόχρηστων αρχείων που διασυνδέεται με δίκτυα Microsoft Windows.

en: System Log
el: Καταγραφή συστήματος

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση των <b>καταγραφών του συστήματος</b>.</p>

en: Display the system log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής του συστήματος.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
el: Εμφάνιση της καταγραφής συστήματος στην τρέχουσα καρτέλα. Αυτή η καταγραφή γενικά χρησιμοποιείτε από μη ειδικές διεργασίες (όπως οι εντολές "sudo" ή "fsck")

en: Probed
el: Ανιχνεύθηκε

en: From config file
el: Από αρχείο ρύθμισης

en: Default setting
el: Προκαθορισμένη ρύθμιση

en: From command Line
el: Από γραμμή εντολών

en: Not implemented
el: Δεν έχει υλοποιηθεί

en: X.org Log
el: Καταγραφή X.org

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
el: <p>Τα αρχεία αυτά θα αναλυθούν για την εμφάνιση του <b>X.org log</b>.</p>

en: none
el: κανένα

en: Display the X.org log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής του X.org.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
el: Εμφάνιση της καταγραφής X.org στην τρέχουσα καρτέλα. Η υπηρεσία X.org είναι υπεύθυνη για την εμφάνιση στην οθόνη της επιφάνειας εργασίας και τη διαχείριση του υλικού γραφικών. Δείτε την καταγραφή αυτή αν επιθυμείτε να εντοπίσετε γιατί δεν έχετε επιτάχυνση 3D ή γιατί δεν αναγνωρίζεται η συσκευή εισόδου σας.

en: Program
el: Πρόγραμμα

en: X Session Log
el: Καταγραφή συνεδρίας Χ

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
el: Μπορείτε να πληκτρολογήσετε ή να επιλέξετε το αρχείο καταγραφής της συνεδρίας X (παράδειγμα: <i>~/.xsession-
    errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
el: Μπορείτε να πληκτρολογήσετε ή να επιλέξετε εδώ το αρχείο καταγραφής συνεδρίας Χ. Το αρχείο 
    αυτό θα αναλυθεί όταν επιλέξετε το μενού <b>καταγραφή συνεδρίας X</b>. Συνήθως το όνομά του 
    είναι <i>~/.xsession-errors</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
el: Αρχείο καταγραφής της συνεδρίας Χ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
el: Α&ρχείο καταγραφής:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να αφαιρέσετε σφάλματα του Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
el: Παράβλεψη σφαλμάτων του Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
el: <p><b>Σημείωση:</b> Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να αφαιρέσετε σφάλματα του Xorg.</p><p style="margin-bottom:0px">Οι ακόλουθες γραμμές θα παραβλεφθούν:</p>

en: Program:
el: Πρόγραμμα:

en: Display the X Session log.
el: Εμφάνιση της καταγραφής συνεδρίας Χ.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
el: Εμφάνιση της καταγραφής συνεδρίας X στην τρέχουσα καρτέλα. Η καταγραφή της συνεδρίας περιέχει την έξοδο των γραφικών προγραμμάτων. Δείτε την καταγραφή αυτήν αν επιθυμείτε να εντοπίσετε γιατί κατέρρευσε κάποιο πρόγραμμα, ή γιατί η επιφάνεια εργασίας (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) δεν ξεκίνησε.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
el: Τελευταία ενημέρωση: %1.

en: No Log
el: Καμία καταγραφή
