ksystemlog - en to eu translation catalogue (462 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
eu: Zamatu egunkari modu hau abioan.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
eu: Egunkari erakuslearen lerro kopuru muga.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
eu: Aukera egia da erabiltzaileak errepikatutako egunkari sarrerak ezabatu nahi baditu.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
eu: Aukera egia da SystemLog prozesu zutabean PID ezkutatuko bada.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
eu: Aukera egia da egunkari lerroak beraien egunkari mailaren arabera margotuko badira.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
eu: Tresna iradokizunak gaituko diren hala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
eu: Lerro berriak erakutsiko diren hala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
eu: Iragazki barra erakutsiko den hala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
eu: Egunkari lerroen data formatua.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
eu: Samba egunkari-fitxategien bideak.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
eu: &Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
eu: &Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
eu: Egunkari lerroaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
eu: Elkarrizketa honek unean hautatutako egunkari lerroari buruzko informazio zehatza erakusten du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
eu: Mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
eu: Ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
eu: Informazio nagusia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
eu: Mugitu aurreko lerrora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
eu: Aurreko lerrora mugitzen du. Botoi hau desaktibatuta dago hurrengo lerrorik ez badago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
eu: &Atzera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
eu: Mugitu hurrengo lerrora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
eu: Hurrengo lerrora mugitzen du. Botoi hau desaktibatuta dago hurrengo lerrorik ez badago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
eu: %Aurrera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
eu: Itxi xehetasun elkarrizketa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
eu: Xehetasun elkarrizketa hau ixten du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
eu: &Itxi

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
eu: Modu hau ezin da eskuratu bere egunkari fitxategiak ez daudelako.

en: No Log Mode
eu: Egunkari modurik ez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
eu: Abioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
eu: Zamatu egunkari modu &hau abioan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
eu: Abioan zamatzen den egunkari modu lehenetsia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
eu: Abioan zamatutako egunkari modu lehenetsia. Hautatu 'Egunkari modurik ez' ez baduzu hau gertatzerik nahi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
eu: Egunkari lerro zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
eu: &Gehienez erakutsitako lerroak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
eu: Haukeratu hemen ikuspegi nagusian gehienez erakutsiko den egunkari lerro kopurua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
eu: Hemen aukeratu dezakezu ikuspegi nagusian gehienez erakutsiko den lerro kopurua.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
eu: Hautatu aukera hau bikoiztutako egunkari lerroak ezabatu nahi badituzu <b>(motela izan daiteke)</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
eu: Hautatu aukera hau bikoiztutako egunkari lerroak ezabatu nahi badituzu. <b>Aukera honek egunkari irakurketa moteldu dezake</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
eu: Ezabatu &bikoiztutako egunkari lerroak (motelagoa izan daiteke)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
eu: Ezabatu identifikatzailea prozesu izenetik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
eu: Hautatu aukera hau prozesuaren identifikatzailea prozesu izenetik ezabatu nahi baduzu. Adibidez, <b>Prozesua</b> zutabeak <i>cron<b>[3433]</b> </i> bezalako sarrerak izan ditzake. Aukera hau aktibatzen bada, nabarmendutako zatia ezabatuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
eu: Ezabatu &identifikatzailea prozesu izenetik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
eu: Aukera honek egunkari lerroak beraien egunkari mailaren arabera margotzea ahalbidetzen du.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
eu: Aukera honek egunkari lerroak beraien egunkari mailaren arabera margotzea ahalbidetzen du. Adibidez, akatsak gorriz erakutsiko dira, abisuak laranjaz, eta abar. Honek arazoetaz konturatzea erraztuko dizu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
eu: &Margotutako egunkari lerroak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
eu: Data formatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
eu: Data &motz formatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
eu: Data &luze formatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
eu: Data &zehatz formatua

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
eu: Egunkariak

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
eu: &Leihoa

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
eu: Egunkarien tresnabarra

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresnabarra nagusia

en: Opening '%1'...
eu: '%1' zabaltzen...

en: Log file '%1' loaded successfully.
eu: '%1' egunkari-fitxategia ireki da.

en: Log file '%1' has changed.
eu: '%1' egunkari-fitxategia aldatu da.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Debug
eu: Araztu

en: Information
eu: Informazioa

en: Notice
eu: Oharpena

en: Warning
eu: Abisua

en: Error
eu: Akatsa

en: Critical
eu: Larria

en: Alert
eu: Alerta

en: Emergency
eu: Emergentzia

en: Log Level Printing
eu: Egunkari maila inprimaketa

en: Choose which log levels you wish to print in color.
eu: Hautatu zein egunkari maila inprimatu nahi dituzun koloretan.

en: Loading Progress...
eu: Aurrerapena zamatzen...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
eu[0]: Zamatzen <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
eu[1]: Zamatzen <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fitxategi)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
eu[0]: Birzamatzen <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
eu[1]: Birzamatzen <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fitxategi)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
eu: Zamatzen <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
eu: Birzamatzen <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
eu: Fitxategi hau baliogabea da. Mesedez doitu KSystemLog-eren ezarpenetan.

en: File Does Not Exist
eu: Fitxategia ez da existitzen

en: The file '%1' does not exist.
eu: '%1' fitxategia ez da existitzen.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
eu: Ezin '%1'-ren '%2' formatua deskonprimitu.

en: Unable to Uncompress File
eu: Ezin fitxategia deskonprimatu

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
eu: Ez daukazu '%1' irakurtzeko behar adinako baimenik.

en: Insufficient Permissions
eu: Behar baino baimen gutxiago

en: Loading log...
eu: Egunkaria zamatzen...

en: Log successfully loaded.
eu: Egunkaria era egokian zamatuta.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
eu: URL '%1' ez du balio, URL hau baztertzen.

en: Date:
eu: Data:

en: Hostname:
eu: Ostalari izena:

en: Process:
eu: Prozesua:

en: Level:
eu: Maila:

en: Original file:
eu: Jatorrizko fitxategia:

en: Here are my logs:
eu: Hemen daude nere egunkariak:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
eu: Lerro gehiegi hautatu dituzu. Mesede hautatu egunkariko lerro garrantzitsuak bakarrik.

en: Too Many Lines Selected
eu: Lerro gehiegi hautatuta

en: Log Lines of my problem
eu: Nere arazoaren egunkari lerroak

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
eu: Ez da elementurik hautatu. Ez da arbelera ezer kopiatu.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
eu[0]: egunkari lerro 1 kopiatu da arbelera.
eu[1]: %1 egunkari lerro kopiatu dira arbelera.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
eu: Ez da elementurik hautatu. Mesedez hautatu elementuak haiek gorde ahal izateko.

en: Save selected log entries to...
eu: Gorde hautatutako egunkari sarrerak hona...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
eu[0]: egunkari lerro 1 gorde da '%2'-n.
eu[1]: %1 egunkari lerro gorde dira '%2'-n.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
eu: Ezin '%1' fitxategia gorde: Baimena ukatuta.

en: Unable to save file.
eu: Ezin fitxategia gorde.

en: Type your filter here
eu: Idatzi hemen zure iragazkia

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
eu: Testu honen edukiarekin bat datozen elementuak bakarrik zerrendatzeko aukera eskaintzen dizu.

en: Enter your search here...
eu: Sartu zure bilaketa hemen...

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Select priorities
eu: Hautatu lehentasunak

en: Choose the filtered column here
eu: Hautatu hemen iragazitako zutabea

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
eu: Elementu iragazkia soilik zehaztutako zutabeari aplikatzen uzten du. "<i>Guztiak</i>" zutabeak iragazki ez zehatza adierazten du.

en: All
eu: Guztiak

en: Reached end of list.
eu: Zerrendaren amaierara heldu da.

en: Phrase not found.
eu: Esaldia ez da aurkitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
eu: Bilatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
eu: Desberdindu &maius/minus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
eu: Guztia &nabarmendu

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
eu: Data

en: Display/Hide the '%1' column
eu: Erakutsi/ezkutatu '%1' zutabea

en: The process '%1' crashed.
eu: '%1' prozesua kraskatu da.

en: Process Crashed
eu: Prozesua kraskatu da

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Authentication
eu: Autentikazioa

en: Private Authentication
eu: Autentikazio pribatua

en: Daemon
eu: Deabrua

en: Kernel
eu: Nukleoa

en: Mail
eu: Posta

en: News
eu: Berriak

en: Local 0
eu: Bertakoa 0

en: Local 1
eu: Bertakoa 1

en: Local 2
eu: Bertakoa 2

en: Local 3
eu: Bertakoa 3

en: Local 4
eu: Bertakoa 4

en: Local 5
eu: Bertakoa 5

en: Local 6
eu: Bertakoa 6

en: Local 7
eu: Bertakoa 7

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
eu: Ezin 'logger' komandoa zure sisteman aurkitu. Idatzi 'logger' kontsola batean komando hau instalatuta dagoen jakiteko.

en: Command not found
eu: Komandoa ez da aurkitu

en: The 'logger' command has not been properly exited.
eu: 'logger' komandoa ez da behar bezala amaitu.

en: Execution problem
eu: Exekuzio arazoa

en: This file does not exist, please choose another.
eu: Fitxategi hau ez da existitzen, mesedez hautatu beste bat.

en: File not valid
eu: Fitxategi baliogabea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
eu: Egunkari mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
eu: &Mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
eu: &Fitxategiaren edukia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
eu: Propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
eu: &Lehentasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
eu: &Erraztasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
eu: &Etiketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
eu: Egunkari prozesuaren &identifikatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
eu: Ireki 'logger' komandoaren eskuliburua.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
eu: Esteka honek 'logger' komandoaren eskuliburua irekitzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
eu: <a href="man:/logger">Logger eskuliburua</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
eu: &Ados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
eu: &Ezeztatu

en: System Logs Viewer by KDE
eu: KDEren sistemaren egunkari erakuslea

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
eu: Zalantzarik ez izan akatsak eta arazoak Nicolas Ternisien-i <a href='mailto :nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a> txostentzeko

en: Main developer
eu: Garatzaile nagusia

en: Journald mode, bugfixes
eu: Journald modua, akatsak konpontzea

en: Log Printing
eu: Egunkari inprimaketa

en: Bug Fixing
eu: Akatsak konpontzea

en: Document to open.
eu: Ireki beharreko dokumentua.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
eu[0]: lerro 1.
eu[1]: %1 lerro.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
eu[0]: lerro 1/%2 guztira.
eu[1]: %1 lerro/%2 guztira.

en: Resu&me
eu: &Berrekin

en: Resume the watching of the current log
eu: Berrekin uneko egunkariaren zelatatzea

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
eu: Berrekin uneko egunkariaren zelatatzea. Aukera hau erabili daiteke erabiltzaileak irakurketa aurrez eten badu bakarrik.

en: S&top
eu: &Gelditu

en: Pause the watching of the current log
eu: Eten uneko egunkariaren zelatatzea

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
eu: Eten uneko egunkariaren zelatatzea. Ekintza hau bereziki erabilgarria da, sistema, egunkari-fitxategietara lerro gehiegi idazten ari denean, KSystemlog-i maizegi birzamatzea eragiten diolarik.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
eu: Egunkari hutsa

en: Open a file in KSystemLog
eu: Ireki fitxategi bat KSystemLog-en

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
eu: KSystemLog-en fitxategi bat ireki eta bere edukia uneko fitxan erakusten du.

en: &Print Selection...
eu: &Inprimatu hautapena...

en: Print the selection
eu: Inprimatu hautapena

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
eu: Hautapena inprimatzen du. Hautatu lerro garrantzitsuak eta klikatu menu sarrera honetan hautapena inprimatzeko.

en: &Print Preview Selection...
eu: &Inprimatu hautapenaren aurreikuspegia...

en: Print preview the selection
eu: Inprimatu hautapenaren aurreikuspegia

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
eu: Hautapenaren aurreikuspegia inprimatzen du. Hautatu lerro garrantzitsuak eta egin klik menu sarrera honetan hautapena inprimatzeko.

en: Save the selection to a file
eu: Gorde hautapena fitxategi batera

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
eu: Hautapena fitxategi batera gordetzen du. Ekintza hau erabilgarria da eranskin bat edo egunkari jakin baten babeskopia bat sortzeko.

en: Quit KSystemLog
eu: Irten KSystemLog-etik

en: Quits KSystemLog.
eu: KSystemLog-etik irte.

en: Copy the selection to the clipboard
eu: Kopiatu hautapena arbelara.

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
eu: Hautapena arbelara kopiatzen du. Ekintza hau erabilgarria da hautapena txat baten edo post@ baten itsatsi nahi baduzu.

en: Ex&pand All
eu: &Zabaldu guztia

en: Expand all categories
eu: Zabaldu kategoria guztiak

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
eu: Ekintza honek kategoria nagusi guztiak zabaltzen ditu. Hau gaituta dago soilik <b>Taldekatu honela</b> menuan aukera bat hautatu bada.

en: Col&lapse All
eu: &Tolestu guztia

en: Collapse all categories
eu: Kategoria guztiak tolestu

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
eu: Ekintza honek kategoria nagusi guztiak ixten ditu. Hau gaituta dago soilik <b>Taldekatu honela</b> menuan aukera bat hautatu bada.

en: &Email Selection...
eu: &Post@z hautapena bidali...

en: Send the selection by mail
eu: Hautapena postaz bidali

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
eu: Hautapena postaz bidaltzen du. Hautatu lerro garrantzitsuak eta klikatu menu honetan hautapena lagun bati edo posta zerrenda bati bidaltzeko.

en: &Add Log Entry...
eu: &Erantsi egunkari sarrera...

en: Add a log entry to the log system
eu: Erantsi egunkari sarrera bat egunkari sistemari

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
eu: Ekintza honek egunkari sistemari mezu bat bidaltzen uzten dizun elkarrizketa bat irekiko du.

en: Select all lines of the current log
eu: Hautatu uneko egunkariko lerro guztiak

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
eu: Uneko egunkariko lerro guztiak hautatzen ditu. Ekintza hau erabilgarria da, adibidez, uneko egunkariko lerro guztiak fitxategi batean gordetzeko.

en: Show &Filter Bar
eu: Erakutsi &iragazteko barra

en: &New Tab
eu: Fitxa &berria

en: Create a new tab
eu: Sortu fitxa berria

en: Creates a new tab which can display another log.
eu: Beste egunkari bat erakutsi dezakeen fitxa berri bat sortzen du.

en: &Close Tab
eu: Fitxa &itxi

en: Close the current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Closes the current tab.
eu: Uneko fitxa ixten du.

en: &Duplicate Tab
eu: Fitxa &bikoiztu

en: Duplicate the current tab
eu: Bikoiztu uneko fitxa

en: Duplicates the current tab.
eu: Uneko fitxa bikoizten du.

en: Move Tab &Left
eu: Mugitu fitxa &ezkerrera

en: Move the current tab to the left
eu: Mugitu uneko fitxa ezkerrera

en: Moves the current tab to the left.
eu: Uneko fitxa ezkerrera mugitzen du.

en: Move Tab &Right
eu: Mugitu fitxa &eskuinera

en: Move the current tab to the right
eu: Mugitu uneko fitxa eskuinera

en: Moves the current tab to the right.
eu: Uneko fitxa eskuinera mugitzen du.

en: &Reload
eu: &Birzamatu

en: Reload the current log
eu: Birzamatu uneko egunkaria

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
eu: Uneko egunkaria birzamatzen du, ikuspegia behar bezala eguneratuta dagoela ziurtatu nahi baduzu.

en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: Display details on the selected line
eu: Erakutsi hautatutako lerroaren xehetasunak

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
eu: Hautatutako lerroaren xehetasunak dituen elkarrizketa lauki bat erakusten du. Egunkari sarreren artean nabigatu ahalko duzu elkarrizketa lauki honetatik <b>Aurrekoa</b> eta <b>Hurrengoa</b> botoiak erabiliz.

en: &Enable Detailed Tooltips
eu: &Gaitu tresnen iradokizun zehatzak

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
eu: Gaitu/ezgaitu tresnen iradokizuna uneko ikuspegian

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
eu: Sagua egunkari lerro baten gainean igarotzen denean tresnen iradokizuna erakustea gaitzen/ezgaitzen du.

en: &Scroll to New Lines
eu: &Labaindu lerro berrietara

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
eu: Lerro berrietara labaindu edo ez egunkaria aldatzen denean

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
eu: Lerro berrietara labaindu edo ez egunkaria aldatzen denean. Markatu aukera hau ez baduzu nahi freskatzen den bakoitzean aplikazioa automatikoki egunkariaren amaierara labaintzea.

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Others
eu: Besteak

en: Type
eu: Mota

en: Acpid Log
eu: Acpid egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>Acpid egunkaria</b> erakusteko.</p>

en: Type:
eu: Mota:

en: ACPI Log
eu: ACPI egunkaria

en: Display the ACPI log.
eu: Erakutsi ACPI egunkaria.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
eu: ACPI-ren egunkaria uneko fitxan erakusten du. ACPI zure konputagailuko hardware osagaiak kudeatzeko erabiltzen da, eramangarrien bateriak, berrezartzeko botoiak...

en: Host Name
eu: Ostalari izena

en: Response
eu: Erantzuna

en: Bytes Sent
eu: Bidalitako Byteak

en: Agent Identity
eu: Agentearen identitatea

en: HTTP Request
eu: HTTP eskaera

en: Host Name:
eu: Ostalari izena:

en: Identification:
eu: Identifikazioa:

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: HTTP Response:
eu: HTTP erantzuna:

en: Bytes Sent:
eu: Bidalitako Byteak:

en: Agent Identity:
eu: Agentearen identitatea:

en: HTTP Request:
eu: HTTP eskaera:

en: Apache Access Log
eu: Apache atzipenaren egunkaria

en: Display the Apache Access log.
eu: Erakutsi Apache atzipenaren egunkaria.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
eu: Apache atzipen egunkaria uneko fitxan erakusten du. Apache da munduan erabiltzen den web zerbitzari nagusia. Egunkari honek Apache web zerbitzariak egindako eskaera guztiak gordetzen ditu.

en: Client
eu: Bezeroa

en: Apache Log
eu: Apache egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>Apache-ren egunkariak</b> eta <b>Apache atzipen egunkariak</b> erakusteko.</p>

en: Apache Log Files
eu: Apache egunkari-fitxategiak

en: Add Apache File...
eu: Erantsi Apache fitxategia...

en: Apache Access Log Files
eu: Apache atzipenaren egunkari-fitxategiak

en: Add Apache Access File...
eu: Erantsi Apacheren atzipen fitxategia...

en: Client:
eu: Bezeroa:

en: Display the Apache log.
eu: Erakutsi Apache-ren egunkaria.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
eu: Apache egunkaria uneko fitxan erakusten du. Apache da munduan erabiltzen den web zerbitzari nagusia.

en: Audit Log
eu: Auditoretza egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>Auditoretza egunkaria</b> erakusteko.</p>

en: Display the audit log.
eu: Erakutsi auditoretza egunkaria.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
eu: Auditoretza egunkaria uneko fitxan erakusten du. Egunkari hau gehienetan espezializatu gabeko prozesuek ("sudo" eta "fsck" bezalako komandoak) erabiltzen dute.

en: Authentication Log
eu: Autentifikazio-egunkaria

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
eu: Egunkari-fitxategia ez dago. Modua ezingo da eskuratu.

en: Authentication Log File
eu: Autentifikazioaren egunkari-fitxategia

en: Authentication log file:
eu: Autentifikazioaren egunkari-fitxategia:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
eu: Autentifikazioaren egunkari-fitxategia idatzi edo hautatu dezakezu (adibidez: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
eu: Hemen autentifikazioaren egunkari-fitxategia hautatu dezakezu. Fitxategi hau aztertuko da <b>Autentifikazio-egunkaria</b> menua hautatzen duzunean. Gehienetan bere izena <i>/var/log/auth.log</i> da

en: Display the authentication log.
eu: Erakutsi autentifikazio egunkaria.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
eu: Autentifikazio egunkaria uneko fitxan erakusten du. Egunkari honek sistemaren erabiltzaile bakoitzak egindako saio-haste guztiak erakusten ditu, eta norbait zure sistema pitzatzen saiatu den jakiten lagundu dezake.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
eu: Egunkari-fitxategi batzuk ez daude.
    Egunkari-fitxategi guztiak falta badira, modu hau ezingo da eskuratu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
eu: Fitxategi-zerrendaren deskribapena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
eu: Egunkari-fitxategiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hautatu fitxategi berria</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elkarrizketa lauki bat ireki zerrendara eransteko fitxategi berri bat hautatzeko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
eu: &Erantsi fitxategia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
eu: &Aldatu fitxategia...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ezabatu uneko fitxategia(k)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zerrendan hautatutakofitxategiak ezabatzen ditu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
eu: &Ezabatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ezabatu fitxategi guztiak </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ezabatu zerrendako sarrera guztiak, hautatuta ez badaude ere.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
eu: Guztiak e&zabatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mugitu gora uneko fitxategia(k)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hautatutako fitxategiak zerrendan gora mugitzen ditu. Aukera honek KSystemLog-ek fitxategiak <span style="font-weight:600;">lehenengo</span>irakurri ditzan aukera ematen du.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
eu: Mugitu &gora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mugitu behera uneko fitxategia(k)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hautatutako fitxategiak zerrendan behera mugitzen ditu. Aukera honek KSystemLog-ek fitxategiak <span style="font-weight:600;">azkeneko</span>irakurri ditzan aukera ematen du.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
eu: Mugitu &behera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
eu: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Oharrak:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Fitxategiak zerrenda honetako ordena erabiliz irakurriko dira.</li><li>Konprimatutako eta testu arrunteko fitxategiak onartzen dira <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Erabili <b>'*'</b> zernahitarako karakterea fitxategi bat eransterakoan egunkari ugari hautatzeko.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Egunkari mota honek erabilitako fitxategien zerrenda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hemen dago uneko egunkari lerroak erakusteko KSystemLog-ek irakurriko duen fitxategien zerrenda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
eu: erantsi

en: '%1' is not a local file.
eu: '%1' ez da bertako fitxategia.

en: File selection failed
eu: Fitxategi hautaketak huts egin du

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: Log Files (*.log)
eu: Egunkari-fitxategiak (*.log)

en: Choose Log File
eu: Hautatu egunkari-fitxategia

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
eu: Bi matrizeen neurria desberdina da, egunkari-fitxategiak irakurtzea baztertua.

en: &Change Status...
eu: &Aldatu egoera...

en: Change the level of the current file(s)
eu: Aldatu uneko fitxategi(ar)en maila

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
eu: Uneko fitxategi(ar)en maila aldatzen du. Begiratu KSystemLog dokumentazioa egunkari mailei buruz informazio gehiago izateko.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
eu: Bi array-en neurria desberdina da, bide generikoen irakurketa baztertzen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
eu: Fitxategi mota hautatzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
eu: Mesedez hautatu fitxategi honen mota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Existitzen diren egunkarimailen zerrenda</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hau da existitzen diren egunkari maila guztien zerrenda. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hautatu haietako bat zerrendan hautatutako fitxategiekin erabiltzeko.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
eu: Egunkari-fitxategi batzuk ez daude.
    Egunkari-fitxategiak falta dituzten moduak ezingo dira eskuratu.

en: No log file...
eu: Egunkari-fitxategirik ez...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zerrendan hautatutako fitxategiak ezabatzen ditu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ezabatu zerrendako fitxategi guztiak, hautatuta ez badaude ere.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hautatutako fitxategiak zerrendan gora mugitzen ditu. Aukera honek KSystemLog-ek fitxategiak <span style="font-weight:600;">aurrena</span> irakurri ditzan ahalbidetzen du.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hautatutako fitxategiak zerrendan behera mugitzen ditu. Aukera honek KSystemLog-ek fitxategiak <span style="font-weight:600;">azkeneko</span> irakurri ditzan ahalbidetzen du.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
eu: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Oharrak:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Fitxategiak irakurtzen dira zerrenda honetako ordena jarraituz.</li><li>Konprimitutako eta testu arrunteko fitxategiak onartzen dira <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Erabili <b>'*'</b> zernahitarako karakterea fitxategiak eransterakoan egunkari-fitxategi ugari hautatzeko.</li></ul>

en: Host
eu: Ostalaria

en: Process
eu: Prozesua

en: Command
eu: Komandoa

en: Cron Log
eu: Cron egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
eu: <p>Fitxategi hauek <b>Cron egunkariak</b> erakusteko aztertuko dira (adib planifikatutako egunkarien atazak). <a href='man:/cron'>Informazio gehiago...</a></p>

en: Enable Process Filtering
eu: Gaitu prozesu iragazketa

en: Only keeps lines which matches this process :
eu: Prozesu honekin bat datozen lerroak bakarrik mantentzen ditu:

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
eu: Erakutsi planifikatutako atazen egunkaria (Cron egunkaria).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
eu: Planifikatutako atazen egunkaria uneko fitxan erakusten du. Cron prozesua zure sisteman planifikatutako atazak jaurtitzeaz arduratzen den programa da, segurtasun egiaztapenak, edo zenbait zerbitzuren auto-berrabiarazpena esaterako. Erabili menu hau oraintsu jaurtitako prozesuak ikusteko.

en: Group
eu: Taldea

en: Status
eu: Egoera

en: Bytes
eu: Byteak

en: IPP Operation
eu: IPP eragiketa

en: IPP Status
eu: IPP egoera

en: Cups Web Log
eu: Cups web egunkaria

en: Display the CUPS Web Server Access log.
eu: Erakutsi CUPS web zerbitzariaren atzipen egunkaria.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
eu: CUPS web zerbitzariaren atzipen egunkaria uneko fitxan erakusten du. CUPS da zure konputagailuan inprimaketa kudeatzen duen programa. Egunkari honek CUPSen txertatutako web zerbitzariari egindako eskaera guztiak gordetzen ditu (lehenetsia: <i>http://localhost:631</i>).

en: debug 2
eu: araztu 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
eu: Egunkari maila berria hauteman da: Mesedez bidali egunkari-fitxategi hau KSystemLog-en garatzaileari hura erantsi dezan.

en: Cups Log
eu: Cups egunkaria

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
eu: Cups &amp; Cups web zerbitzariaren egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>Cups egunkaria</b> eta <b>Cups web atzipen egunkariak</b> erakusteko.</p>

en: Cups Log Files
eu: Cups-en egunkari-fitxategiak

en: Add Cups File...
eu: Erantsi Cups fitxategia...

en: Cups Access Log Files
eu: Cups atzipen egunkari-fitxategiak

en: Add Cups Access File...
eu: Erantsi Cups atzipen fitxategia...

en: Cups Page Log Files
eu: Cups orrien egunkari-fitxategiak

en: Add Cups Page File...
eu: Erantsi Cups orri fitxategiak...

en: Cups PDF Log Files
eu: Cups PDF egunkari-fitxategiak

en: Add Cups PDF File...
eu: Erantsi Cups PDF fitxategia...

en: Display the Cups log.
eu: Erakutsi Cups-en egunkaria.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
eu: Erakutsi CUPS egunkaria uneko fitxan. CUPS da zure konputagailuan inprimaketa kudeatzen duen programa.

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Job Id
eu: Lan Id

en: Page Number
eu: Orri zenbakia

en: Num Copies
eu: Kopia kopurua

en: Job Billing
eu: Lan fakturazioa

en: Printer:
eu: Inprimagailua:

en: Job Id:
eu: Lan Id:

en: Page Number:
eu: Orri zenbakia:

en: Num Copies:
eu: Kopia kopurua:

en: Job Billing:
eu: Lan fakturazioa:

en: Cups Page Log
eu: Cups orri egunkaria

en: Display the CUPS Page log.
eu: Erakutsi CUPS orri egunkaria.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
eu: CUPS orrialde egunkaria uneko fitxan erakusten du. CUPS da zure konputagailuan inprimaketa kudeatzen duen programa. Egunkari honek CUPSen txertatutako web zerbitzariari gauzatutako eskaera guztiak gordetzen ditu (lehenetsia: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
eu: Mezua:

en: Cups PDF Log
eu: Cups PDF egunkaria

en: Display the CUPS PDF log.
eu: Erakutsi CUPS PDF egunkaria.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
eu: CUPS PDF egunkaria uneko fitxan erakusten du. CUPS da zure konputagailuan inprimaketa kudeatzen duen programa. Egunkari honek CUPSen txertatutako web zerbitzariari egindako eskaera guztiak gordetzen ditu (lehenetsia: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
eu: Deabruen egunkariak

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>deabruen egunkariak</b> erakusteko.</p>

en: Display the daemons' logs.
eu: Erakutsi daimonen egunkariak.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
eu: Daimonen egunkaria uneko fitxan erakusten du. Daimonak sistemaren atzeko planoan jaurtitako prozesu guztiak dira. Begiratu egunkari hau zure sistemaren atzeko planoan zer gertatzen den jakin nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
eu: Helbidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Port
eu: Ataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
eu: Gaitu

en: Unit
eu: Unitatea

en: Journald Log
eu: Journald-ren egunkaria

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Add remote journal
eu: Erantsi urruneko egunkaria

en: Modify remote journal
eu: Aldatu urruneko egunkaria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
eu: Journald-ren aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
eu: Erakutsi soilik uneko abioko egunkari sarrerak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
eu: Erakutsi egunkari sarrera guztiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
eu: Erakutsi uneko erabiltzailearen prozesuen gaineko sarrerak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
eu: Erakutsi sistemako zerbitzuen eta nukleoaren gaineko sarrerak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
eu: Urruneko egunkariak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
eu: Erantsi helbidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
eu: Kendu helbideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
eu: Aldatu helbideak

en: Local journal
eu: Bertako egunkaria

en: All messages
eu: Mezu guztiak

en: Filter by systemd unit
eu: Iragazi systemd unitatearen arabera

en: Filter by syslog identifier
eu: Iragazi syslog identifikatzailearen arabera

en: Connect
eu: Konektatu

en: Priority:
eu: Lehentasuna:

en: Unit:
eu: Unitatea:

en: Reading journald entries...
eu: Irakurri journald-ren sarrerak...

en: Journald entries loaded successfully.
eu: Journald-ren sarrerak ondo zamatu dira.

en: Display the Journald log.
eu: Erakutsi Journald-ren egunkaria.

en: Displays the journald log in the current tab.
eu: Journald-ren egunkaria uneko fitxan erakusten du.

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connection error
eu: Konexio-errorea

en: Component
eu: Osagaia

en: Component:
eu: Osagaia:

en: Kernel Log
eu: Nukleoaren egunkaria

en: Display the kernel log.
eu: Erakutsi nukleoaren egunkaria.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
eu: Nukleoaren egunkaria uneko fitxan erakusten du. Egunkari hau erabilgarria zaie soilik, nukleoak beraien hardwarea ez hautematearen zergatia edo azken <i>kernel panic/oops</i> eragin duen arrazoia ezagutu nahi duten erabiltzaileei.

en: Log File
eu: Egunkari-fitxategia

en: Open Location
eu: Ireki kokapena

en: Malformed URL. Unable to open this file.
eu: Gaizki osatutako URL. Ezin da fitxategi hau ireki.

en: Unable to open this file.
eu: Ezin da fitxategi hau ireki.

en: Postfix Log
eu: Postfix egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>Postfix egunkariak</b> erakusteko.</p>

en: Display the Postfix log.
eu: Erakutsi Postfix-en egunkaria.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
eu: Postfix-en egunkaria uneko fitxan erakusten du. Postfix Linux munduko posta-zerbitzari ezagunena eta erabiliena da.

en: Netbios Log
eu: Netbios egunkaria

en: Display the Netbios log.
eu: Erakutsi Netbios-en egunkaria.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
eu: Netbios-en egunkaria uneko fitxan erakusten du. Netbios Microsoftek garatutako fitxategiak partekatzeko protokoloa da.

en: Samba Access Log
eu: Samba atzipen egunkaria

en: Display the Samba Access log.
eu: Erakutsi Samba atzipen egunkaria.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
eu: Samba atzipen egunkaria uneko fitxan erakusten du. Egunkari modu honek zure partekatuen eta urruneko ostalarien arteko loturak ikusteko aukera eskaintzen dizu.

en: Source File
eu: Iturburu fitxategia

en: Function
eu: Funtzioa

en: Line
eu: Lerroa

en: Samba Log
eu: Samba egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>Sambaren egunkaria</b>, <b>Samba atzipen egunkaria</b> eta <b>Netbios-en egunkaria</b> erakusteko.</p>

en: Samba Log Files
eu: Sambaren egunkari-fitxategiak

en: Add Samba File...
eu: Erantsi Samba fitxategia...

en: Samba Access Log Files
eu: Samba atzipen egunkari-fitxategiak

en: Add Samba Access File...
eu: Erantsi Samba atzipen fitxategia...

en: Netbios Log Files
eu: Netbios-en egunkari-fitxategiak

en: Add Netbios File...
eu: Erantsi Netbios fitxategia...

en: Source File:
eu: Iturburu fitxategia:

en: Function:
eu: Funtzioa:

en: Line:
eu: Lerroa:

en: Display the Samba log.
eu: Erakutsi Sambaren egunkaria.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
eu: Sambaren egunkaria uneko fitxan erakusten du. Samba fitxategiak partekatzeko zerbitzaria da Microsoft Windows sareekin lan egiten duena.

en: System Log
eu: Sistemaren egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauek aztertuko dira <b>sistemaren egunkariak</b> erakusteko.</p>

en: Display the system log.
eu: Erakutsi sistemaren egunkaria.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
eu: Sistemaren egunkaria uneko fitxan erakusten du. Egunkari hau gehienetan espezializatu gabeko prozesuek ("sudo" eta "fsck" bezalako komandoak) erabiltzen dute.

en: Probed
eu: Probatuta

en: From config file
eu: Konfig fitxategitik

en: Default setting
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: From command Line
eu: Komando lerrotik

en: Not implemented
eu: Inplementatu gabe

en: X.org Log
eu: X.org egunkaria

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
eu: <p>Fitxategi hauen azterketa egingo da <b>X.org egunkaria</b> erakusteko.</p>

en: none
eu: bat ere ez

en: Display the X.org log.
eu: Erakutsi X.org-en egunkaria.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
eu: X.org-en egunkaria uneko fitxan erakusten du. X.org da zure mahaigaina pantailan bistaratzen duen zerbitzua eta zure grafikoetarako hardwarea kudeatzen duena. Begiratu egunkari hau 3D azelerazioa zergatik ez daukazun edo zure sarrerako gailua zergatik ez den hauteman jakiteko.

en: Program
eu: Programa

en: X Session Log
eu: X saioen egunkaria

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
eu: X saioaren egunkari-fitxategia tekleatu edo hautatu dezakezu (adib: <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
eu: X saioaren egunkari-fitxategia tekleatu edo hautatu dezakezu hemen. Fitxategi hau <b>X-saio egunkaria</b> menua hautatzen duzunean aztertuko da. Gehienetan, bere izena <i>~/.xsession-errors</i> da

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
eu: X-saioen egunkari-fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
eu: E&gunkari-fitxategia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
eu: Markatu haukera hau Xorg akatsak ezabatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
eu: Baztertu Xorg akatsak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
eu: <p><b>Oharra:</b> Markatu aukera hau X.org akatsak ezabatzeko.</p><p style="margin-bottom:0px">Ondorengo lerroak baztertuko dira:</p>

en: Program:
eu: Programa:

en: Display the X Session log.
eu: X-saioen egunkaria erakusten du.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
eu: X-saioen egunkaria erakusten du uneko fitxan. X-saioen egunkaria da programa grafikoek beraien irteera idazten duten lekua. Begiratu egunkari hau programa bat zergatik kraskatu den edo zure saio kudeatzailea (KDE, Gnome, ...) zergatik ez den hasi jakin nahi baduzu.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
eu: Azkenekoz eguneratuta: %1.

en: No Log
eu: Egunkaririk ez
