ksystemlog - en to gl translation catalogue (448 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
gl: Cargar este modo de rexistro no inicio.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
gl: O límite á cantidade de liñas da vista do rexistro.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
gl: Esta opción é verdadeira se o usuario quere eliminar liñas de rexistro repetidas.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
gl: Esta opción é verdadeira de omitirse o PID na columna de proceso do rexistro do sistema.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
gl: Esta opción é verdadeira se as liñas do rexistro van colorarse en función do nivel de rexistro.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
gl: Indica se as axudiñas están activadas.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
gl: Indica se se mostran as novas liñas.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
gl: Indica se se mostra a barra de filtro.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
gl: O formato da data nas liñas do rexistro.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
gl: A ruta ao ficheiro de rexistro de Samba.

en: Settings
gl: Configuración

en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
gl: &Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
gl: &Seguinte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
gl: Detalles da liña do rexistro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
gl: Esta xanela mostra información detallada sobre a liña escollida no rexistro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
gl: Mensaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
gl: Icona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
gl: Información principal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
gl: Mover para a liña anterior

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
gl: Vai á liña anterior. Este botón desactivase se non existe liña anterior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
gl: &Atrás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
gl: Mover para a liña seguinte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
gl: Vai á liña seguinte. Este botón desactivase se non existe liña seguinte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
gl: A&vanzar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
gl: Pechar o diálogo de Detalles.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
gl: Pecha este diálogo de detalles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
gl: &Pechar

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
gl: Este modo non está dispoñíbeis porque os seus ficheiros de rexistro non existen.

en: No Log Mode
gl: Sen modo de rexistro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
gl: Inicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
gl: Cargar es&te modo de rexistro no inicio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
gl: O modo de rexistro cargado de maneira predeterminada no inicio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
gl: O modo de rexistro que se carga de maneira predeterminada no inicio. Escolla «Sen modo de rexistro» se non quere que ocorra isto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
gl: Lista de liñas do rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
gl: &Máximo de liñas visíbeis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
gl: Escolla aquí o número máximo de liñas do rexistro que se presentan na xanela principal.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
gl: Pode escoller aquí o número máximo de liñas do rexistro que se presentan na xanela principal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
gl: Escolla esta opción se quere eliminar as liñas duplicadas no rexistro <b>(pode ser lento)</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
gl: Escolla esta opción se quere eliminar as liñas duplicadas no rexistro. <b>Esta opción pode facer máis lenta a lectura</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
gl: Retirar as liñas de rexistro &duplicadas (pode ser lento)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
gl: Retirar o identificador do proceso do nome deste.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
gl: Escolla esta opción para retirar o identificador do proceso do seu nome. Por exemplo, a columna <b>Proceso</b> pode conter entradas tales como <i>cron<b>[3433]</b></i>. Se esta opción estivese activada, a parte en letra grosa hase retirar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
gl: Retirar o &identificador do proceso do nome deste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
gl: Esta opción permite que as liñas do rexistro se coloreen dependendo do nivel de rexistro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
gl: Esta opción permite colorar as liñas do rexistro en función do nivel a que estas pertencen. Por exemplo, un erro aparecerá en vermello, un aviso en laranxa, e así en diante. Isto axudarao a descubrir mellor os problemas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
gl: Liñas do rexistro &coloreadas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
gl: Formato da data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
gl: Formato &curto de datas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
gl: Formato &longo de datas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
gl: Formato de data &preciso

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
gl: Rexistros

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
gl: &Xanela

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Rexistros

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

en: Opening '%1'...
gl: Estase a abrir «%1»…

en: Log file '%1' loaded successfully.
gl: O ficheiro de rexistro «%1» cargouse.

en: Log file '%1' has changed.
gl: O ficheiro de rexistro «%1» cambiouse.

en: None
gl: Ningún

en: Debug
gl: Depuración

en: Information
gl: Información

en: Notice
gl: Aviso

en: Warning
gl: Aviso

en: Error
gl: Erro

en: Critical
gl: Crítico

en: Alert
gl: Alerta

en: Emergency
gl: Emerxencia

en: Log Level Printing
gl: Impresión do nivel de rexistro

en: Choose which log levels you wish to print in color.
gl: Escolla os niveis de rexistro que desexa imprimir a cores.

en: Loading Progress...
gl: Estase a cargar o progreso…

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
gl[0]: Estase a cargar <b>%2</b>…<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
gl[1]: Estase a cargar <b>%2</b>…<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ficheiros)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
gl[0]: Estase a cargar de novo <b>%2</b>…<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
gl[1]: Estase a cargar de novo <b>%2</b>…<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ficheiros)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
gl: Estase a cargar <b>%1</b>…<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
gl: Estase a cargar de novo <b>%1</b>…<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
gl: Este ficheiro non é correcto. Axústeo na configuración de KSystemLog.

en: File Does Not Exist
gl: O ficheiro non existe

en: The file '%1' does not exist.
gl: O ficheiro «%1» non existe.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
gl: Non se pode descomprimir o formato «%2» de «%1».

en: Unable to Uncompress File
gl: Non se pode descomprimir o ficheiro

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
gl: Non ten permisos suficientes para ler «%1».

en: Insufficient Permissions
gl: Permisos insuficientes

en: Loading log...
gl: Estase a cargar o rexistro…

en: Log successfully loaded.
gl: O rexistro cargouse.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
gl: O URL «%1» non é correcto, polo que se ignorará.

en: Date:
gl: Data:

en: Hostname:
gl: Servidor:

en: Process:
gl: Proceso:

en: Level:
gl: Nivel:

en: Original file:
gl: Ficheiro orixinal:

en: Here are my logs:
gl: Estes son os meus rexistros:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
gl: Escolleu liñas de máis. Por favor, escolla só liñas de rexistro importantes.

en: Too Many Lines Selected
gl: Escolleu demasiadas liñas

en: Log Lines of my problem
gl: Liñas de rexistro do meu problema

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
gl: Non hai ningún elemento escollido. Non se copiou nada para o portapapeis.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
gl[0]: Copiouse 1 liña de rexistro para o portapapeis.
gl[1]: Copiáronse %1 liñas de rexistro para o portapapeis.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
gl: Non escolleu ningún elemento. Escolla elementos para ser capaz de gardalos.

en: Save selected log entries to...
gl: Gardar as entradas de rexistro seleccionadas en…

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
gl[0]: Gardouse 1 liña de rexistro en «%2».
gl[1]: Gardáronse %1 liñas de rexistro en «%2».

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
gl: Non se pode gardar o ficheiro «%1»: permiso denegado.

en: Unable to save file.
gl: Non se pode gardar o ficheiro.

en: Type your filter here
gl: Escriba o filtro aquí

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
gl: Permítelle escoller só os elementos da lista que correspondan ao contido deste texto.

en: Enter your search here...
gl: Insira aquí os termos a buscar…

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Select priorities
gl: Seleccionar prioridades

en: Choose the filtered column here
gl: Escolla aquí a columna que desexe filtrar

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
gl: Permítelle aplicar o filtro de elementos só na columna que indique aquí. A columna «<i>todo</i>» significa que non hai ningún filtro específico.

en: All
gl: Todo

en: Reached end of list.
gl: Acadouse a fin da lista.

en: Phrase not found.
gl: Non foi posíbel atopar a frase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
gl: Atopar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
gl: Distinguir as maiús&culas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
gl: &Realzar todo

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
gl: Data

en: Display/Hide the '%1' column
gl: Mostrar/Agochar a columna «%1»

en: The process '%1' crashed.
gl: O proceso «%1» quebrou.

en: Process Crashed
gl: O proceso quebrou

en: User
gl: Usuario

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Private Authentication
gl: Autenticación privada

en: Daemon
gl: Servizo

en: Kernel
gl: Núcleo

en: Mail
gl: Correo

en: News
gl: Noticias

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
gl: Non se pode atopar a orde «logger» no sistema. Por favor, escriba «logger» en Konsole para determinar se ter esta orde instalada.

en: Command not found
gl: Non se atopou unha orde

en: The 'logger' command has not been properly exited.
gl: A orde «logger» non saíu de forma normal.

en: Execution problem
gl: Problema de execución

en: This file does not exist, please choose another.
gl: Este ficheiro non existe, escolla outro.

en: File not valid
gl: Ficheiro non correcto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
gl: Mensaxe de rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
gl: &Mensaxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
gl: Contido do &ficheiro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
gl: Propiedades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
gl: &Prioridade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
gl: &Facilidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
gl: E&tiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
gl: &Identificador do proceso de rexistro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
gl: Abre o manual da orde «logger».

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
gl: Esta ligazón abre o manual da orde «logger».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
gl: <a href="man:/logger">Manual de Logger</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
gl: &Aceptar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: System Logs Viewer by KDE
gl: Visor dos rexistros do sistema fornecido por KDE

en: (C) 2007-2015, Nicolas Ternisien
gl: © 2007-2015 Nicolas Ternisien

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
gl: Non dubide en informar de fallos nin de problemas a Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>

en: Main developer
gl: Desenvolvedor principal

en: Journald mode, bugfixes
gl: Modo de journald, corección de erros.

en: Log Printing
gl: Impresión do rexistro

en: Document to open.
gl: Documento para abrir.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
gl[0]: 1 liña.
gl[1]: %1 liñas.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
gl[0]: 1 liña dun total de %2.
gl[1]: %1 liñas dun total de %2.

en: Resu&me
gl: Co&ntinuar

en: Resume the watching of the current log
gl: Continuar a lectura do rexistro actual

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
gl: Continúa a lectura do rexistro actual. Esta acción só estará dispoñíbel cando o usuario teña a lectura en pausa.

en: S&top
gl: &Deter

en: Pause the watching of the current log
gl: Poñer en pausa a lectura do rexistro actual

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
gl: Pon en pausa a lectura do rexistro actual. Esta acción é particularmente útil cando o sistema escribe demasiadas liñas nos ficheiros de rexistro, facendo que KSystemLog cargue con demasiada frecuencia.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
gl: Rexistro baleiro

en: Open a file in KSystemLog
gl: Abrir un ficheiro en KSystemLog

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
gl: Abre un ficheiro en KSystemLog e mostra o seu contido no separador actual.

en: &Print Selection...
gl: Im&primir a selección…

en: Print the selection
gl: Imprime os datos escollidos

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
gl: Imprime os datos escollidos. Basta escoller as liñas importantes e premer este elemento do menú para enviar a selección á impresora.

en: Save the selection to a file
gl: Gardar a selección nun ficheiro

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
gl: Garda a selección nun ficheiro. Esta acción é útil se quere crear un anexo ou unha copia de seguridade dun rexistro en particular.

en: Quit KSystemLog
gl: Saír de KSystemLog

en: Quits KSystemLog.
gl: Sae de KSystemLog.

en: Copy the selection to the clipboard
gl: Copiar a selección para o portapapeis

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
gl: Copia a selección para o portapapeis. Esta acción é útil se quere pegar a selección nunha conversa ou nunha mensaxe de correo.

en: Ex&pand All
gl: Ex&pandir todo

en: Expand all categories
gl: Expandir todas as categorías

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
gl: Esta acción abre todas as categorías principais. Isto só se activa se ten escollida unha opción no menú <b>Agrupar por</b>.

en: Col&lapse All
gl: Prega&lo todo

en: Collapse all categories
gl: Pregar todas as categorías

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
gl: Esta acción pecha todas as categorías principais. Isto só se activa se ten escollida unha opción no menú <b>Agrupar por</b>.

en: &Email Selection...
gl: Enviar a selección por &correo…

en: Send the selection by mail
gl: Enviar a selección por correo electrónico

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
gl: Envía a selección vía correo electrónico. Basta escoller as liñas importantes e premer esta entrada do menú para enviar a selección a un amigo ou unha lista de correo.

en: &Add Log Entry...
gl: &Engadir unha entrada no rexistro…

en: Add a log entry to the log system
gl: Engade unha entrada ao sistema de rexistro

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
gl: Esta acción abrirá unha xanela que lle permite enviar unha mensaxe ao sistema de rexistro.

en: Select all lines of the current log
gl: Escoller todas as liñas do rexistro actual

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
gl: Escolle todas as liñas do rexistro actual. Esta acción é útil se quere, por exemplo, gardar todo o contido do rexistro actual nun ficheiro.

en: Show &Filter Bar
gl: Mostrar a barra do &filtro

en: &New Tab
gl: &Novo separador

en: Create a new tab
gl: Crear un novo separador

en: Creates a new tab which can display another log.
gl: Crea un novo separador que poderá mostrar outro rexistro.

en: &Close Tab
gl: Pe&char o separador

en: Close the current tab
gl: Pechar o separador actual

en: Closes the current tab.
gl: Pecha o separador actual.

en: &Duplicate Tab
gl: &Duplicar o separador

en: Duplicate the current tab
gl: Duplicar o separador actual

en: Duplicates the current tab.
gl: Duplica o separador actual.

en: Move Tab &Left
gl: Mover o separador á es&querda

en: Move the current tab to the left
gl: Mover o separador actual á esquerda

en: Moves the current tab to the left.
gl: Move o separador actual á esquerda.

en: Move Tab &Right
gl: Mover o separador á de&reita

en: Move the current tab to the right
gl: Mover o separador á dereita

en: Moves the current tab to the right.
gl: Move o separador actual á dereita.

en: &Reload
gl: &Recargar

en: Reload the current log
gl: Recargar o rexistro actual

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
gl: Carga de novo o rexistro actual, para ter a certeza de que a vista está actualizada.

en: &Details
gl: &Detalles

en: Display details on the selected line
gl: Mostrar os detalles da liña escollida

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
gl: Mostra un diálogo que contén detalles sobre a liña escollida. Poderá navegar polos rexistros cos botóns <b>Anterior</b> e <b>Seguinte</b>.

en: &Enable Detailed Tooltips
gl: Activar as axudas d&etalladas

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
gl: Desactivar/activar as axudas na vista actual

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
gl: Desactiva/activa as axudas mostradas cando o cursor pasa por riba dunha liña do rexistro.

en: &Scroll to New Lines
gl: Desprazarse ás liñas &novas

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
gl: Ir ou non ás liñas novas cando se cambia o rexistro

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
gl: Ir ou non ás novas liñas cando se cambia o rexistro. Marque esta opción se non quere que a aplicación se desprace automaticamente ao fondo do rexistro cada vez que se actualice.

en: Services
gl: Servizos

en: Others
gl: Outros

en: Type
gl: Tipo

en: Acpid Log
gl: Rexistro de Acpid

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar o <b>rexistro de Acpid</b>.</p>

en: Type:
gl: Tipo:

en: ACPI Log
gl: Rexistro de ACPI

en: Display the ACPI log.
gl: Mostra o rexistro de ACPI.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
gl: Mostra o rexistro de ACPI no separador actual. ACPI úsase para xestionar os compoñentes de soporte físico do computador, como a batería do portátil, os botóns de restablecemento…

en: Host Name
gl: Nome do servidor

en: Response
gl: Resposta

en: Bytes Sent
gl: Bytes enviados

en: Agent Identity
gl: Identidade do axente

en: HTTP Request
gl: Pedido HTTP

en: Host Name:
gl: Servidor:

en: Identification:
gl: Identificación:

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: HTTP Response:
gl: Resposta HTTP:

en: Bytes Sent:
gl: Bytes enviados:

en: Agent Identity:
gl: Identidade do axente:

en: HTTP Request:
gl: Pedido HTTP:

en: Apache Access Log
gl: Rexistro de acceso de Apache

en: Display the Apache Access log.
gl: Mostra o rexistro de accesos de Apache.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
gl: Mostra o rexistro de accesos de Apache no separador actual. Apache é o servidor Web máis usado no mundo. Este rexistro garda todos os pedidos efectuados ao servidor Web Apache.

en: Client
gl: Cliente

en: Apache Log
gl: Rexistro de Apache

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar o <b>rexistro de Apache</b> e o <b>rexistro de accesos de Apache</b>.</p>

en: Apache Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de Apache

en: Add Apache File...
gl: Engadir un ficheiro de Apache…

en: Apache Access Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de acceso de Apache

en: Add Apache Access File...
gl: Engadir un ficheiro de acceso de Apache…

en: Client:
gl: Cliente:

en: Display the Apache log.
gl: Mostra o rexistro de Apache.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
gl: Mostra o rexistro de Apache no separador actual. Apache é o servidor Web máis usado no mundo.

en: Authentication Log
gl: Rexistro de autenticación

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
gl: O ficheiro de rexistro non existe. O modo non estará dispoñíbel.

en: Authentication Log File
gl: Ficheiro de rexistro de autenticación

en: Authentication log file:
gl: Ficheiro de rexistro de autenticación:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
gl: Pode indicar ou escoller o ficheiro de rexistro da autenticación (exemplo: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
gl: Pode indicar ou escoller o ficheiro de rexistro da sesión das X. Este ficheiro analizarase cando escolla o menú <b>rexistro de autenticación</b>. Xeralmente, chámase <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
gl: Mostra o rexistro de autenticación.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
gl: Mostra o rexistro de autenticación no separador actual. Este rexistro mostra todo acceso feito por cada usuario do sistema, e pode axudalo a saber se alguén intentou craquear o seu sistema.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
gl: Algúns dos ficheiros de rexistro non existen.
    Se faltan todos os ficheiros de rexistro, este modo non estará dispoñíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
gl: Descrición da lista de ficheiros

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
gl: Ficheiros de rexistro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Escolla un novo ficheiro</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Abre un diálogo para escoller un ficheiro novo e engadilo á lista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
gl: &Engadir un ficheiro…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
gl: &Modificar o ficheiro…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eliminar o(s) ficheiro(s)actuais</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elimina os ficheiros escollidos na lista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
gl: &Retirar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Retira todos os ficheiros</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Retira todos os ficheiros da lista, mesmo se non están escollidos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
gl: Retiralo t&odo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sobe os ficheiros actuais</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sobe na lista os ficheiros escollidos. Esta opción permite que KSystemLog lea os ficheiros <span style=" font-weight:600;">antes</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
gl: &Subir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Baixa na lista os ficheiros escollidos</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Baixa na lista os ficheiros escollidos. Esta opción permite que KSystemLog lea os ficheiros <span style=" font-weight:600;">despois</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
gl: &Baixar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
gl: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notas:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Os ficheiros lense na orde na que aparezan nesta lista.</li><li>Acéptanse ficheiros comprimidos e ficheiros de texto simples<i>(*.log, *.gz, *.bz2,…)</i>.</li><li>Empregue o carácter de substitución <b>'*'</b> para escoller varios ficheiros de rexistro cando engada ficheiros.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A lista dos ficheiros empregados por este tipo de rexistro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Esta é unha lista de todos os ficheiros que KSystemLog lerá para mostrar as liñas do rexistro actuais.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
gl: engadir

en: '%1' is not a local file.
gl: «%1» non é un ficheiro local.

en: File selection failed
gl: Fallou a selección do ficheiro

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Log Files (*.log)
gl: Ficheiros de rexistro (*.log)

en: Choose Log File
gl: Escolla un ficheiro de rexistro

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
gl: O tamaño das dúas listas é distinto, non se lerán os ficheiros de rexistro.

en: &Change Status...
gl: &Cambiar o estado…

en: Change the level of the current file(s)
gl: Cambia o nivel dos ficheiros actuais

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
gl: Cambia o nivel dos ficheiros actuais. Consulte a documentación de KSystemLog para obter máis información sobre cada nivel de depuración.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
gl: Os tamaños das dúas listas son distintos, non se lerán as rutas xenéricas.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
gl: Estase a escoller o tipo do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
gl: Escolla o tipo deste ficheiro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lista cos niveis de rexistro existentes</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Esta é a lista con todos os niveis de rexistro existentes. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Escolla un deles para usalo nos ficheiros escollidos na lista.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
gl: Faltan ficheiros de datos.

en: No log file...
gl: Non hai ficheiro de rexistro…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elimina da lista os ficheiros escollidos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Retira da lista a todos os ficheiros, mesmo se non están escollidos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sobe na lista os ficheiros escollidos. Esta opción permite que KSystemLog lea os ficheiros <span style=" font-weight:600;">antes</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Baixa na lista os ficheiros escollidos. Esta opción permite que KSystemLog lea os ficheiros <span style=" font-weight:600;">despois</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
gl: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notas:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Os ficheiros lense na orde na que aparezan nesta lista.</li><li>Acéptanse ficheiros comprimidos e ficheiros de texto simple<i>(*.log, *.gz, *.bz2,…)</i>.</li><li>Empregue o carácter de substitución <b>'*'</b> para escoller varios ficheiros de rexistro cando engada ficheiros.</li></ul>

en: Host
gl: Máquina

en: Process
gl: Proceso

en: Command
gl: Orde

en: Cron Log
gl: Rexistro de Cron

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar os <b>Rexistros de Cron</b> (i.e. os rexistros das tarefas planificadas). <a href='man:/cron'>Máis información…</a></p>

en: Enable Process Filtering
gl: Activar a filtraxe de procesos

en: Only keeps lines which matches this process :
gl: Manter só as liñas do proceso:

en: User:
gl: Usuario:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
gl: Mostra o rexistro das tarefas planificadas (rexitro de Cron).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
gl: Mostra o rexistro das tarefas planificadas no separador actual. O proceso Cron é un programa encargado de iniciar tarefas planificadas no sistema, como comprobacións de seguridade, ou reinicios automáticos dalgúns servizos. Use este menú para ver os procesos iniciados recentemente.

en: Group
gl: Grupo

en: Status
gl: Estado

en: IPP Operation
gl: Operación do IPP

en: IPP Status
gl: Estado do IPP

en: Cups Web Log
gl: Rexistro da web de CUPS

en: Display the CUPS Web Server Access log.
gl: Mostrar o rexistro de accesos ao servidor web de CUPS.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
gl: Mostra o rexistro de accesos ao servidor web de CUPS no separador actual. CUPS é o programa que xestiona a impresión no computador. Este rexistro garda todos os pedidos efectuados ao servidor web incorporado en CUPS (de maneira predeterminada: <i>http://localhost:631</i>).

en: debug 2
gl: depuración 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
gl: Detectouse un nivel novo de rexistro. Por favor, envíe este ficheiro de rexistro ao desenvolvedor de KSystemLog para engadilo.

en: Cups Log
gl: Rexistro de CUPS

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
gl: Rexistro de CUPS e do servidor web de CUPS

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
gl: <p>Estes ficheiros analizaranse para mostrar o <b>rexistro de Cups</b> e do <b>acceso web a Cups</b>.</p>

en: Cups Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de Cups

en: Add Cups File...
gl: Engadir un ficheiro de Cups…

en: Cups Access Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de acceso a Cups

en: Add Cups Access File...
gl: Engadir un ficheiro de acceso de Cups…

en: Cups Page Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de páxinas de CUPS

en: Add Cups Page File...
gl: Engadir un ficheiro de páxina de Cups…

en: Cups PDF Log Files
gl: Ficheiros de rexistro PDF de Cups

en: Add Cups PDF File...
gl: Engadir un ficheiro PDF de Cups…

en: Display the Cups log.
gl: Mostra o rexistro de CUPS.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
gl: Mostra o rexistro de CUPS no separador actual. CUPS é o programa que xestiona a impresión no computador.

en: Printer
gl: Impresora

en: Job Id
gl: Id da tarefa

en: Page Number
gl: Número de páxina

en: Num Copies
gl: N.º de copias

en: Job Billing
gl: Contabilidade da tarefa

en: Printer:
gl: Impresora:

en: Job Id:
gl: Id da tarefa:

en: Page Number:
gl: Número da páxina:

en: Num Copies:
gl: N.º de copias:

en: Job Billing:
gl: Contabilidade da tarefa:

en: Cups Page Log
gl: Rexistro de páxinas de CUPS

en: Display the CUPS Page log.
gl: Mostra o rexistro de páxinas de CUPS.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
gl: Mostra o rexistro de páxinas de CUPS no separador actual. CUPS é o programa que xestiona a impresión no computador. Este rexistro garda todos os pedidos efectuados ao servidor web incorporado en CUPS (predeterminado: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Cups PDF Log
gl: Rexistro PDF de Cups

en: Display the CUPS PDF log.
gl: Mostra o rexistro PDF de CUPS.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
gl: Mostra o rexistro PDF de CUPS no separador actual. CUPS é o programa que xestiona a impresión no computador. Este rexistro garda todos os pedidos efectuados ao servidor web incorporado con CUPS (de maneira predeterminada: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
gl: Rexistros dos servizos

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar os <b>rexistros dos servizos</b>.</p>

en: Display the daemons' logs.
gl: Mostra os rexistros dos servizos.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
gl: Mostra os rexistros dos servizos no separador actual. Os servizos son os procesos iniciados en segundo plano no sistema. Consulte este rexistro se quere saber o que ocorre en segundo plano no sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
gl: Enderezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Port
gl: Porto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
gl: Activar

en: Unit
gl: Unidade

en: Journald Log
gl: Rexistro de journald

en: Enabled
gl: Activado.

en: Add remote journal
gl: Engadir un rexistro remoto

en: Modify remote journal
gl: Modificar o rexistro remoto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
gl: Opcións de journald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
gl: Mostrar entradas de rexistro só do arranque actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
gl: Mostrar todas as entradas do rexistro.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
gl: Mostrar entradas de rexistro de procesos do usuario actual.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
gl: Mostrar entradas de rexistro de servizos do sistema e do núcleo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
gl: Rexistros remotos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
gl: Engadir un enderezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
gl: Retirar o enderezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
gl: Modificar o enderezo

en: Journald
gl: journald

en: Local journal
gl: Rexistro local

en: All messages
gl: Todas as mensaxes

en: Filter by systemd unit
gl: Filtrar por unidade de systemd

en: Filter by syslog identifier
gl: Filtrar por identificador de syslog

en: Connect
gl: Conectar

en: Priority:
gl: Prioridade:

en: Unit:
gl: Unidade:

en: Reading journald entries...
gl: Lendo as entradas de journald…

en: Journald entries loaded successfully.
gl: As entradas de journald cargáronse correctamente.

en: Display the Journald log.
gl: Mostra o rexistro de journald.

en: Displays the journald log in the current tab.
gl: Mostra o rexistro de journald no separador actual.

en: Connected
gl: Conectado

en: Connection error
gl: Erro de conexión

en: Component
gl: Compoñente

en: Component:
gl: Compoñente:

en: Kernel Log
gl: Rexistro do núcleo

en: Display the kernel log.
gl: Mostra o rexistro do núcleo.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
gl: Mostra o rexistro do núcleo no separador actual. Este rexistro só é útil para os usuarios que quixesen saber por que o núcleo non detecta o soporte físico ou cal é a causa do último <i>kernel panic/oops</i> (erro grave do núcleo).

en: Log File
gl: Ficheiro de rexistro

en: Open Location
gl: Abrir o lugar

en: Malformed URL. Unable to open this file.
gl: O URL é incorrecto. Non se pode abrir este ficheiro.

en: Unable to open this file.
gl: Non se pode abrir este ficheiro.

en: Postfix Log
gl: Rexistro de Postfix

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar os <b>rexistros de Postfix</b>.</p>

en: Display the Postfix log.
gl: Mostra o rexistro de Postfix.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
gl: Mostra o rexistro de Postfix no separador actual. Postfix é o servidor de correo máis coñecido e usado no mundo Linux.

en: Netbios Log
gl: Rexistro de Netbios

en: Display the Netbios log.
gl: Mostra o rexistro de Netbios.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
gl: Mostra o rexistro de Netbios no separador actual. Netbios é o protocolo de compartición de ficheiros desenvolvido por Microsoft.

en: Samba Access Log
gl: Rexistro de acceso de Samba

en: Display the Samba Access log.
gl: Mostra o rexistro de accesos de Samba.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
gl: Mostra o rexistro de accesos de Samba no separador actual. Este modo de rexistro permítelle ver as conexións entre as comparticións e os servidores remotos.

en: Source File
gl: Ficheiro de orixe

en: Function
gl: Función

en: Line
gl: Liña

en: Samba Log
gl: Rexistro de Samba

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar o <b>rexistro de Samba</b>, o <b>rexistro de accesos a Samba</b> e o <b>rexistro de Netbios</b>.</p>

en: Samba Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de Samba

en: Add Samba File...
gl: Engadir un ficheiro de Samba…

en: Samba Access Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de acceso de Samba

en: Add Samba Access File...
gl: Engadir un ficheiro de acceso de Samba…

en: Netbios Log Files
gl: Ficheiros de rexistro de Netbios

en: Add Netbios File...
gl: Engadir un ficheiro de Netbios…

en: Source File:
gl: Ficheiro de orixe:

en: Function:
gl: Función:

en: Line:
gl: Liña:

en: Display the Samba log.
gl: Mostra o rexistro de Samba.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
gl: Mostra o rexistro de Samba no separador actual. Samba é o servidor de comparticións de ficheiros que interactúa con redes de Microsoft Windows.

en: System Log
gl: Rexistro do sistema

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar os <b>rexistros do sistema</b>.</p>

en: Display the system log.
gl: Mostrar o rexistro do sistema.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
gl: Mostra o rexistro do sistema no separador actual. Este rexistro é xeralmente usado polos procesos non especializados (como as ordes «sudo» ou «fsck»)

en: Probed
gl: Probado

en: From config file
gl: Do ficheiro de configuración

en: Default setting
gl: Configuración predeterminada

en: From command Line
gl: Da liña de ordes

en: Not implemented
gl: Non realizado

en: X.org Log
gl: Rexistro de X.org

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
gl: <p>Analizaranse estes ficheiros para mostrar o <b>rexistro de X.org</b>.</p>

en: none
gl: ningún

en: Display the X.org log.
gl: Mostra o rexistro de X.org.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
gl: Mostra o rexistro de X.org no separador actual. X.org é o servizo que mostra o escritorio na pantalla e xestiona o soporte físico gráfico. Consulte este rexistro se quere saber por que non ten aceleración 3D ou por que non se recoñece o seu dispositivo de entrada.

en: Program
gl: Programa

en: X Session Log
gl: Rexistro da sesión das X

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
gl: Pode indicar ou escoller o ficheiro de rexistro da sesión das X (exemplo: <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
gl: Pode indicar ou escoller o ficheiro de rexistro da sesión das X. Este ficheiro analizarase cando escolla o menú <b>rexistro de sesión das X</b>. Xeralmente, chámase <i>~/.xsession-errors</i>

en: <li><b>%1</b>: ...</li>
gl: <li><b>%1</b>: …</li>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
gl: Ficheiro de rexistro da sesión das X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
gl: Ficheiro de &rexistro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
gl: Marque esta opción para retirar os erros de Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
gl: Ignorar os erros de Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
gl: <p><b>Nota:</b> Marque esta opción para retirar os erros de X.org.</p> <p style="margin-bottom:0px">Ignoraranse as seguintes liñas:</p>

en: Program:
gl: Programa:

en: Display the X Session log.
gl: Mostra o rexistro da sesión das X.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
gl: Mostra o rexistro da sesión das X no separador actual. O rexistro da sesión das X é o lugar onde os programas gráficos escriben a súa saída. Consulte este rexistro se quere saber por que quebrou un programa, ou por que o seu contorno de escritorio (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt…) non se iniciou.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
gl: Última actualización: %1.

en: No Log
gl: Sen rexistro
