KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (460 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
hu: Induláskor érvényes naplómód.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
hu: A sorok maximális száma naplónézetben.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
hu: Az értéke igaz, ha a felhasználó a duplikált naplósorokat törölni szeretné.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
hu: Az értéke igaz, ha a folyamatazonosítót törölni kell a folyamat oszlopában.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
hu: Az értéke igaz, ha a sorok színe a naplózási szint szerint változik.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
hu: A tippek engedélyezése.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
hu: Az új sorok megjelenítése.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
hu: Legyen-e látható a szűrősáv.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
hu: A naplósorok dátumformátuma.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
hu: A Samba naplófájlok elérési útjai.

en: Settings
hu: Beállítások

en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
hu: &Előző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
hu: &Következő

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
hu: A naplósor jellemzői

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
hu: Ebben az ablakban az aktuális naplósor jellemzői jelennek meg.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
hu: Üzenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
hu: Ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
hu: Alapjellemzők

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
hu: Előző sor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
hu: Az előző sorra lép. Ha nincs előző sor, a gomb deaktiválódik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
hu: &Vissza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
hu: Következő sor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
hu: A következő sorra lép. Ha nincs több sor, a gomb deaktiválódik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
hu: &Tovább

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
hu: Bezárja a Részletek ablakot.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
hu: Bezárja a Részletek ablakot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
hu: &Bezárás

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
hu: Ez a mód nem érhető el, mivel a naplófájljai nem léteznek.

en: No Log Mode
hu: Nincs naplómód

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
hu: Indulás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
hu: Induláskor é&rvényes naplómód:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
hu: Az induláskor alapértelmezésben aktiválódó naplómód

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
hu: Az induláskor alapértelmezésben érvényes naplózási mód. Válassza a 'Naplómód nélkül' opciót, ha nem szeretne naplómódot betölteni.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
hu: Naplósorok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
hu: &Maximális sorszám:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
hu: Itt lehet megadni, hogy a főnézetben legfeljebb hány sor jelenhessen meg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
hu: Itt lehet megadni, hogy legfeljebb hány sor jelenhessen meg a főnézetben.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
hu: Ha ez be van jelölve, a duplikált, azonos naplósorok csak egyszer jelennek meg (<b>lassulást okozhat</b>).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
hu: Ha be van jelölve, a duplikált, azonos naplósorok csak egyszer jelennek meg. <b>Lassulást okozhat a megjelenítésben</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
hu: A duplikált, azonos sorok &eltávolítása (lassulást okohat)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
hu: Az azonosító törlése a folyamatok nevéből.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
hu: Ha be van jelölve, a folyamatok nevéből el lesz távolítva az azonosító. Például normál esetben a <b>Folyamat</b> oszlopban ez állhat: <i>cron<b>[3433]</b></i>. Ha ez az opció be van jelölve, a szögletes zárójeles rész nem jelenik meg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
hu: Az azonosító &eltávolítása a folyamat nevéből

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
hu: Ez a beállítás engedélyezi színes naplósorok megjelenítését, a szín a naplózási szinttől függ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
hu: Színes naplósorok megjelenítését engedélyezi, a szín a naplózási szinttől függ. Például a hibák vörös, a figyelmeztetések narancssárga színűek lesznek, hogy a problémák könnyebben észrevehetőek legyenek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
hu: Színes na&plósorok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
hu: Dátumformátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
hu: &Rövid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
hu: &Hosszú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
hu: &Pontos dátumformátum

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
hu: Naplók

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hu: &Ablak

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
hu: Napló eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Opening '%1'...
hu: Megnyitás: "%1"...

en: Log file '%1' loaded successfully.
hu: Sikerült betölteni ezt a naplófájlt: "%1"

en: Log file '%1' has changed.
hu: Megváltozott ez a naplófájl: "%1"

en: None
hu: Nincs

en: Debug
hu: Nyomkövetés

en: Information
hu: Jellemzők

en: Notice
hu: Tájékoztató üzenet

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Error
hu: Hiba

en: Critical
hu: Kritikus hiba

en: Alert
hu: Riasztás

en: Emergency
hu: Vészhelyzet

en: Log Level Printing
hu: A naplózási szint kiírása

en: Choose which log levels you wish to print in color.
hu: Válassza ki, melyik szinteket szeretné színesen kiírni.

en: Loading Progress...
hu: Folyamatjelző...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
hu[0]: Betöltés: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
hu[1]: Betöltés: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fájl)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
hu[0]: Újratöltés: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
hu[1]: Újratöltés: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 fájl)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
hu: Betöltés: <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
hu: Újratöltés: <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
hu: A fájl érvénytelen, változtasson a beállítosokon.

en: File Does Not Exist
hu: Nem létezik ilyen fájl

en: The file '%1' does not exist.
hu: Nem létezik ilyen nevű fájl: "%1".

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
hu: Nem sikerült kitömöríteni: "%1". Formátum: "%2".

en: Unable to Uncompress File
hu: Nem sikerült kitömöríteni a fájlt

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
hu: Nincs elegendő jogosultsága "%1" olvasásához.

en: Insufficient Permissions
hu: Nincs elegendő jogosultság

en: Loading log...
hu: Naplófájl betöltése...

en: Log successfully loaded.
hu: A naplófájl betöltése befejeződött.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
hu: Érvénytelen URL, nem lesz feldolgozva: "%1".

en: Date:
hu: Dátum:

en: Hostname:
hu: Gépnév:

en: Process:
hu: Folyamat:

en: Level:
hu: Szint:

en: Original file:
hu: Eredeti fájl:

en: Here are my logs:
hu: Naplófájlok:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
hu: Túl sok sort választott ki, csak a fontos sorokat jelölje ki.

en: Too Many Lines Selected
hu: Túl sok sor van kijelölve

en: Log Lines of my problem
hu: A problémához tartozó sorok

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
hu: Nincs kiválasztva semmi.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
hu[0]: Másolás a vágólapra: 1 sor.
hu[1]: Másolás a vágólapra: %1 sor.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
hu: Semmi sincs kiválasztva. Mentéshez válasszon ki sorokat.

en: Save selected log entries to...
hu: Kijelölt naplóbejegyzések mentése ide…

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
hu[0]: 1 sor elmentve ide: „%2”.
hu[1]: %1 sor elmentve ide: „%2”.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
hu: Nem sikerült elmenteni ezt a fájlt: %1. Nincs megfelelő jogosultság.

en: Unable to save file.
hu: Nem sikerült elmenteni a fájlt.

en: Type your filter here
hu: Írja be a szűrőt

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
hu: Csak a szöveghez illeszkedő elemek lesznek kilistázva.

en: Enter your search here...
hu: Írja be a keresett kifejezést...

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Select priorities
hu: Prioritások kiválasztása

en: Choose the filtered column here
hu: Válassza ki a szűrt oszlopot

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
hu: A szűrő csak az itt megadott oszlopra lesz érvényes. "<i>Mind</i>" esetén minden oszlopra.

en: All
hu: Mind

en: Reached end of list.
hu: A lista végére ért a keresés.

en: Phrase not found.
hu: Nincs találat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
hu: Keresés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
hu: &Nagybetűérzékeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
hu: Min&den kiemelése

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
hu: Dátum

en: Display/Hide the '%1' column
hu: Oszlop ki-be kapcsolása: "%1"

en: The process '%1' crashed.
hu: Egy folyamat ("%1") lefagyott.

en: Process Crashed
hu: A folyamat lefagyott

en: User
hu: Felhasználó

en: Authentication
hu: Felhasználóazonosítás

en: Private Authentication
hu: Privát felhasználóazonosítás

en: Daemon
hu: Szolgáltatás

en: Kernel
hu: Rendszermag

en: Mail
hu: Levelezés

en: News
hu: Hírek

en: Local 0
hu: Helyi 0.

en: Local 1
hu: Helyi 1.

en: Local 2
hu: Helyi 2.

en: Local 3
hu: Helyi 3.

en: Local 4
hu: Helyi 4.

en: Local 5
hu: Helyi 5.

en: Local 6
hu: Helyi 6.

en: Local 7
hu: Helyi 7.

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
hu: Nem található a "logger" program. Ellenőrizze egy Konsole ablakban a "logger" parancs beírásával, hogy valóban telepítve van-e.

en: Command not found
hu: A parancs nem található

en: The 'logger' command has not been properly exited.
hu: A "logger" parancs hibát jelzett kilépéskor.

en: Execution problem
hu: Végrehajtási hiba

en: This file does not exist, please choose another.
hu: Nem létezik ilyen nevű fájl, válasszon egy másikat.

en: File not valid
hu: Érvénytelen fájl

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
hu: Naplóüzenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
hu: Üz&enet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
hu: &Fájltartalom:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
hu: Tulajdonságok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
hu: &Prioritás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
hu: &Funkció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
hu: &Címke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
hu: A folyamata&zonosító naplózása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
hu: Megnyitja a "logger" parancs man-oldalát.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
hu: A linkre kattintva lehet megnyitni a "logger" parancs man-oldalát.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
hu: <a href="man:/logger">Logger man-oldal</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: KSystemlog
hu: KSystemLog

en: System Logs Viewer by KDE
hu: Rendszernapló-megjelenítő a KDE-től

en: (C) 2007-2015, Nicolas Ternisien
hu: (c) Nicolas Ternisien, 2007-2015.

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
hu: A talált hibákat kérjük jelentse be Nicolas Ternisiennek (<a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>)

en: Main developer
hu: Vezető fejlesztő

en: Journald mode, bugfixes
hu: Journald mód, hibajavítások

en: Log Printing
hu: Naplónyomtatás

en: Bug Fixing
hu: Hibajavítások

en: Document to open.
hu: Megnyitandó dokumentum.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
hu[0]: 1 sor.
hu[1]: %1 sor.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
hu[0]: 1 sor / összesen: %2.
hu[1]: %1 sor / összesen: %2.

en: Resu&me
hu: &Folytatás

en: Resume the watching of the current log
hu: Az aktuális napló figyelése

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
hu: Folytatja az aktuális napló figyelését. Ez csak akkor érhető el, ha korábban felfüggesztette az olvasást.

en: S&top
hu: &Állj

en: Pause the watching of the current log
hu: Az aktuális napló figyelésének szüneteltetése

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
hu: Felfüggeszti az aktuális napló figyelését. Akkor lehet hasznos, ha túl sok sor íródik a naplóba, aminek hatására a KsystemLog túl sokszor frissíti az ablak tartalmát.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
hu: Üres napló

en: Open a file in KSystemLog
hu: Egy fájl megnyitása a KSystemLogban

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
hu: Megnyit egy fájlt a KSystemLogban és megjeleníti tartalmát az aktuális lapon.

en: &Print Selection...
hu: A kijelölt rész &kinyomtatása...

en: Print the selection
hu: A kijelölt rész kinyomtatása

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
hu: Kinyomtatja a kijelölt részt. Jelölje ki a fontos sorokat és kattintson erre a menüpontra a nyomtatáshoz.

en: &Print Preview Selection...
hu: Kijelölés &nyomtatási képe…

en: Print preview the selection
hu: A kijelölt rész nyomtatási képe

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
hu: A kijelölt rész nyomtatási képe. Jelölje ki a fontos sorokat és kattintson erre a menüpontra a nyomtatáshoz.

en: Save the selection to a file
hu: A kijelölt rész mentése fájlba

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
hu: A kijelölt részt fájlba menti. Például használható csatolás létrehozásához vagy egy napló biztonsági másolatának elkészítéséhez.

en: Quit KSystemLog
hu: Kilépés a KSystemLogból

en: Quits KSystemLog.
hu: Bezárja a KSystemLogot.

en: Copy the selection to the clipboard
hu: A kijelölt rész másolása a vágólapra

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
hu: A végólapra másolja a kijelölt részt. Például akkor használható, ha a kijelölt részt be szeretné illeszteni például egy csevegőablakba vagy e-mailbe.

en: Ex&pand All
hu: &Teljes kibontás

en: Expand all categories
hu: A kategóriák kibontása

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
hu: Kibontja az összes főkategóriát. Csak akkor lehetséges, ha be lett jelölve valami a <b>Csoportosítás</b> menüben.

en: Col&lapse All
hu: Teljes össze&csukás

en: Collapse all categories
hu: A kategóriák összecsukása

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
hu: Összecsukja az összes főkategóriát. Csak akkor lehetséges, ha be lett jelölve valami a <b>Csoportosítás</b> menüben.

en: &Email Selection...
hu: E-mail &kijelölés...

en: Send the selection by mail
hu: A kijelölt rész elküldése e-mailben

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
hu: A kijelölt rész elküldése e-mailben. Jelölje ki a fontos sorokat és kattintson erre a menüpontra az elküldéshez egy címzettnek vagy egy levelezőlistára.

en: &Add Log Entry...
hu: Új na&plóbejegyzés...

en: Add a log entry to the log system
hu: Naplóbejegyzés hozzáadása

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
hu: Megnyit egy párbeszédablakot, ahonnan üzenet küldhető a naplózó rendszernek.

en: Select all lines of the current log
hu: Az aktuális napló összes sorának kijelölése

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
hu: Kijelöli az összes sort az aktuális naplófájlban. Például akkor lehet rá szükség, ha a napló teljes tartalmát el szeretné menteni fájlba.

en: Show &Filter Bar
hu: Szű&rősáv megjelenítése

en: &New Tab
hu: Ú&j lap

en: Create a new tab
hu: Új lap létrehozása

en: Creates a new tab which can display another log.
hu: Megnyit egy új lapot, ahol megjeleníthető egy naplófájl.

en: &Close Tab
hu: &Bezárás

en: Close the current tab
hu: Bezárja az aktuális lapot

en: Closes the current tab.
hu: Bezárja az aktuális lapot.

en: &Duplicate Tab
hu: &Duplikálás

en: Duplicate the current tab
hu: Másodpéldányt készít az aktuális lapról

en: Duplicates the current tab.
hu: Duplikálja az aktuális lapot.

en: Move Tab &Left
hu: &Balra mozgatás

en: Move the current tab to the left
hu: A lap balra mozgatása

en: Moves the current tab to the left.
hu: Balra mozgatja az aktuális lapot.

en: Move Tab &Right
hu: J&obbra mozgatás

en: Move the current tab to the right
hu: A lap jobbra mozgatása

en: Moves the current tab to the right.
hu: Jobbra mozgatja az aktuális lapot.

en: &Reload
hu: &Újratöltés

en: Reload the current log
hu: Újratölti az aktuális lapot

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
hu: Újratölti az aktuális naplófájlt, hogy biztosan a legújabb állapot látszódjon.

en: &Details
hu: &Részletek

en: Display details on the selected line
hu: Kiírja a kijelölt sor jellemzőit

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
hu: Párbeszédablakot jelenít meg az aktuális sor jellemzőivel. A naplón végig lehet lépkedni az <b>Előző</b> és <b>Következő</b> gombokkal.

en: &Enable Detailed Tooltips
hu: Részle&tes tippek

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
hu: Ki-be kapcsolja az aktuális nézetben a tippeket

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
hu: Ki-be kapcsolja a tippeket, melyek akkor jelennek meg, ha az egérmutató egy sor fölé kerül.

en: &Scroll to New Lines
hu: &Görgetés az új sorokhoz

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
hu: A napló változásakor az új sorokra görgessen-e a program

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
hu: Beállítja, hogy az új sorokra görgessen-e a program a napló változásakor. Jelölje be, ha azt szeretné, hogy frissítéskor mindig a napló aljára álljon a program.

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Others
hu: Egyéb

en: Type
hu: Típus

en: Acpid Log
hu: Acpid-napló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva az <b>Acpid-naplófájl megjelenítéséhez</b>.</p>

en: Type:
hu: Típus:

en: ACPI Log
hu: ACPI-napló

en: Display the ACPI log.
hu: Megjeleníti az ACPI-naplót.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
hu: Megjeleníti az ACPI naplóját az aktuális lapon. Az ACPI kezeli a rendszer sok hardverkomponensét, például noteszgépeknél a telepeket, a reset gombot...

en: Host Name
hu: Gépnév

en: Id.
hu: Az.:

en: Response
hu: Válasz

en: Bytes Sent
hu: Elküldött bájtok

en: Agent Identity
hu: Ügynökazonosító

en: HTTP Request
hu: HTTP-kérés

en: Host Name:
hu: Gépnév:

en: Identification:
hu: Felhasználóazonosítás:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: HTTP Response:
hu: HTTP-válasz:

en: Bytes Sent:
hu: Elküldött bájtok:

en: Agent Identity:
hu: Ügynökazonosító:

en: HTTP Request:
hu: HTTP-kérés:

en: Apache Access Log
hu: Apache elérési napló

en: Display the Apache Access log.
hu: Megjeleníti az Apache elérési naplóját.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
hu: Megjeleníti az Apache elérési naplóját az aktuális lapon. Az Apache az egyik legelterjedtebb webkiszolgáló. Ez a napló tartalmazza a kiszolgálóhoz érkezett összes kérést.

en: Client
hu: Kliens

en: Apache Log
hu: Apache-napló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva az <b>Apache-napló</b> és az <b>Apache-hozzáférési napló</b> megjelenítéséhez.</p>

en: Apache Log Files
hu: Apache-naplófájlok

en: Add Apache File...
hu: Apache-fájl hozzáadása...

en: Apache Access Log Files
hu: Apache-hozzáférési naplófájlok

en: Add Apache Access File...
hu: Apache-hozzáférési fájl hozzáadása...

en: Client:
hu: Kliens:

en: Display the Apache log.
hu: Megjeleníti az Apache naplóját.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
hu: Megjeleníti az Apache naplóját az aktuális lapon. Az Apache az egyik legismertebb webkiszolgáló.

en: Audit Log
hu: Auditnapló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva az <b>Auditnaplók</b> megjelenítéséhez.</p>

en: Display the audit log.
hu: Megjeleníti az auditnaplót.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
hu: Megjeleníti az auditnaplót az aktuális lapon. Ezt a naplót egyes általános folyamatok (pl. „sudo”, „fsck”) használják.

en: Authentication Log
hu: Felhasználóazonosítási napló

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
hu: A naplófájl nem létezik. A mód nem lesz elérhető.

en: Authentication Log File
hu: Felhasználóazonosítási naplófájl

en: Authentication log file:
hu: Felhasználóazonosítási napló:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
hu: Írja be vagy válassza ki a felhasználóazonosítási napló nevét (például: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
hu: Itt lehet beírni vagy kiválasztani a felhasználóazonosítási naplófájl nevét. Ez a fájl lesz feldolgozva a <b>Felhasználóazonosítási napló</b> megjelenítésekor. A fájlnév általában <i>/var/log/auth.log</i>.

en: Display the authentication log.
hu: Megjeleníti a felhasználóazonosítási naplót.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
hu: Megjeleníti a felhasználóazonosítási naplót az aktuális lapon. Tartalmazza az összes felhasználó bejelentkezéseinek jellemzőit, így például hasznos lehet illetéktelen behatolási kísérletek kiderítésénél.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
hu: Néhány naplófájl nem létezik.
    Ha az összes naplófájl hiányzik, ez a mód nem lesz elérhető.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
hu: Fájl Lista Leírás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
hu: Naplófájlok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Új fájl kiválasztása</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Megnyit egy párbeszédablakot, ahol új fájlt lehet a listához adni.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
hu: Fájl &hozzáadása...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
hu: Fájl mó&dosítása...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az aktuális fájl(ok) törlése</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Törli a kijelölt fájlokat a listából.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az összes fájl eltávolítása</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Minden fájlt eltávolít a listából, azokat is, amelyek nincsenek kijelölve.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
hu: Az összes &eltávolítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Felfelé mozgatja az aktuális fájl(oka)t</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Felfelé mozgatja a kijelölt fájlokat a listában. Például lehetővé teszi, hogy a KSystemLog <span style=" font-weight:600;">először</span> olvasson be egy adott fájlt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
hu: &Felfelé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lefelé mozgatja az aktuális fájl(oka)t</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lefelé mozgatja a kijelölt fájlokat a listában. Például lehetővé teszi, hogy a KSystemLog <span style=" font-weight:600;">utoljára</span> olvasson be egy adott fájlt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
hu: &Lefelé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
hu: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Megjegyzések:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>A fájlokat a listában megadott sorrendben olvassa be a program.</li><li>Tömörített és tömörítetlen szöveges fájlok is megadhatók <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Több naplófájl beolvasását a névben megadott <b>'*'</b> karakterrel lehet elvégezni.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A naplótípus által használt fájlok listája.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az itt látható fájlokat fogja beolvasni a KSystemLog a jelenlegi naplósorok megjelenítéséhez.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
hu: hozzáadás

en: '%1' is not a local file.
hu: "%1" nem helyi fájl.

en: File selection failed
hu: A fájlválasztás nem sikerült.

en: All Files (*)
hu: Minden fájl (*)

en: Log Files (*.log)
hu: Naplófájlok (*.log)

en: Choose Log File
hu: Naplófájl kiválasztása

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
hu: A két tömbméret eltérő, nem lesznek beolvasva a naplófájlok.

en: &Change Status...
hu: Álla&potmódosítás...

en: Change the level of the current file(s)
hu: A jelenlegi fájl(ok) szintjének módosítása

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
hu: Módosítja az aktuális fájl(ok) szintjét. Az egyes naplózási szintek leírása a KSystemLog kézikönyvében található.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
hu: A két tömbméret eltérő, nem lesznek beolvasva az általános elérési utak.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
hu: Fájltípus kiválasztása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
hu: Válassza ki a fájl típusát:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A naplózási szintek</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Itt látható a definiált naplózási szintek listája. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Válassza ki, melyik legyen érvényes a kijelölt fájlokra.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
hu: Néhány naplófájl nem létezik.
    Azok a módok, amiknek hiányoznak a naplófájljai, nem lesznek elérhetők.

en: No log file...
hu: Nincs naplófájl...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Törli a kijelölt fájlokat a listából.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Minden fájlt eltávolít a listából, azokat is, amelyek nincsenek kijelölve.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Felfelé mozgatja a kijelölt fájlokat a listában. Például lehetővé teszi, hogy a KSystemLog <span style=" font-weight:600;">először</span> olvasson be egy adott fájlt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lefelé mozgatja a kijelölt fájlokat a listában. Így elérhető, hogy a fájlokat <span style=" font-weight:600;">utoljára</span> olvassa be a KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
hu: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Megjegyzések:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>A fájlokat a listában megadott sorrendben olvassa be a program.</li><li>Tömörített és tömörítetlen szöveges fájlok is megadhatók <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Több naplófájl beolvasását a névben megadott <b>'*'</b> karakterrel lehet elvégezni.</li></ul>

en: Host
hu: Gépnév

en: Process
hu: Folyamat

en: Command
hu: Parancs

en: Cron Log
hu: Cron napló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
hu: <p>Ezek a fájlok feldolgozva <b>a Cron naplófájlok megjelenítéséhez</b> (az ütemezett feladatok naplójához). <a href='man:/cron'>További információ...</a></p>

en: Enable Process Filtering
hu: Folyamatszűrés be

en: Only keeps lines which matches this process :
hu: Csak a következő folyamatot tartalmazó sorokat:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
hu: Az időzített feladatok naplója (Cron-napló).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
hu: Az aktuális lapon megmutatja a időzített feladatok naplóját. A Cron folyamat kezeli az időzített feladatokat a rendszerben, például egyes biztonsági ellenőrzéseket, szolgáltatások újraindítását stb. A nemrég indított feladatok naplóját lehet ezzel a menüvel megtekinteni.

en: Group
hu: Csoport

en: Status
hu: Állapot

en: Bytes
hu: Bájtok

en: IPP Operation
hu: IPP-művelet

en: IPP Status
hu: IPP-állapot

en: Cups Web Log
hu: CUPS webes napló

en: Display the CUPS Web Server Access log.
hu: Megjeleníti a CUPS webkiszolgáló elérési naplóját.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
hu: Megjeleníti a CUPS webkiszolgáló elérési naplóját az aktuális lapon. A CUPS kezeli a rendszerben a nyomtatási műveleteket. Ez a napló a CUPS beágyazott webkiszolgálójához érkező összes kérést tartalmazza (alapértelmezett címe: <i>http://localhost:631</i>).

en: debug 2
hu: Nyomkövetés 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
hu: Új naplószint jelent meg: kérjük küldje el ezt a naplófájlt a KSystemLog fejlesztőjének, hogy bekerüljön a programba.

en: Cups Log
hu: CUPS-napló

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
hu: CUPS &amp; CUPS webkiszolgáló napló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva <b>a CUPS naplófájlok</b> és a <b>CUPS webkiszolgáló naplófájljának megjelenítéséhez</b>.</p>

en: Cups Log Files
hu: CUPS-naplófájlok

en: Add Cups File...
hu: Új CUPS-fájl...

en: Cups Access Log Files
hu: CUPS-hozzáférési naplófájlok

en: Add Cups Access File...
hu: CUPS-hozzáférési naplófájl hozzáadása...

en: Cups Page Log Files
hu: A CUPS-oldalnapló fájljai

en: Add Cups Page File...
hu: CUPS oldalfájl hozzáadása...

en: Cups PDF Log Files
hu: CUPS/PDF-naplófájlok

en: Add Cups PDF File...
hu: CUPS/PDF-fájl hozzáadása...

en: Cups
hu: CUPS

en: Display the Cups log.
hu: Megjeleníti a CUPS naplóját.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
hu: Megjeleníti a CUPS naplóját az aktuális lapon. A CUPS kezeli a rendszerben a nyomtatási műveleteket.

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Job Id
hu: Feladatazonosító:

en: Page Number
hu: Oldalszám

en: Num Copies
hu: Másolat

en: Job Billing
hu: Számlázás

en: Printer:
hu: Nyomtató:

en: Job Id:
hu: Feladatazonosító:

en: Page Number:
hu: Oldalszám:

en: Num Copies:
hu: Másolat:

en: Job Billing:
hu: Számlázás:

en: Cups Page Log
hu: CUPS oldalnapló

en: Display the CUPS Page log.
hu: Megjeleníti a CUPS oldalnaplóját.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
hu: Megjeleníti a CUPS oldalnaplóját az aktuális lapon. A CUPS kezeli a rendszerben a nyomtatási feladatokat. Ez a napló tartalmazza a CUPS beágyazott webkiszolgálójához érkezett összes kérést (alapértelmezett cím: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Cups PDF Log
hu: CUPS PDF-napló

en: Display the CUPS PDF log.
hu: Megjeleníti a CUPS PDF-naplót.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
hu: Megjeleníti a CUPS PDF-naplóját az aktuális lapon. A CUPS kezeli a rendszerben a nyomtatási műveleteket. Ez a napló a CUPS beágyazott webkiszolgálójához érkező összes kérést tartalmazza (alapértelmezett címe: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
hu: Szolgáltatásnapló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva a <b>szolgáltatásnapló</b> megjelenítéséhez.</p>

en: Display the daemons' logs.
hu: Megjeleníti a szolgáltatások naplóját.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
hu: Megjeleníti a szolgáltatások naplóját az aktuális lapon. A szolgáltatások a háttérben futó rendszerfolyamatok. Ez a napló tartalmazza a az üzeneteket, melyekből ellenőrizhető, megfelelően működnek-e a szolgáltatások.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
hu: Cím

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
hu: Bekapcsolás

en: Journald Log
hu: Journald napló

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Add remote journal
hu: Távoli napló hozzáadása

en: Modify remote journal
hu: Távoli napló módosítása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
hu: Journald beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
hu: Csak az aktuális rendszerindítás naplóbejegyzéseinek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
hu: Összes naplóbejegyzés megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
hu: Az aktuális felhasználó folyamatai naplóbejegyzéseinek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
hu: A kernel és a rendszerszolgáltatások naplóbejegyzéseinek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
hu: Távoli naplók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
hu: Cím hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
hu: Cím eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
hu: Cím módosítása

en: Local journal
hu: Hely napló

en: All messages
hu: Minden üzenet

en: Filter by systemd unit
hu: Szűrés systemd unit szerint

en: Filter by syslog identifier
hu: Szűrés syslog azonosító szerint

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Priority:
hu: Prioritás:

en: Reading journald entries...
hu: A journald bejegyzések olvasása…

en: Journald entries loaded successfully.
hu: Journald bejegyzések sikeresen betöltve.

en: Display the Journald log.
hu: A Journald napló megjelenítése.

en: Displays the journald log in the current tab.
hu: Megjeleníti a journald naplót a jelenlegi lapon.

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Connection error
hu: Kapcsolódási hiba

en: Component
hu: Komponens

en: Component:
hu: Komponens:

en: Kernel Log
hu: Rendszermag-napló

en: Display the kernel log.
hu: Megjeleníti a rendszermag naplóját.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
hu: Megjeleníti a rendszermag naplóját az aktuális lapon. Ez akkor lehet érdekes, ha például meg szeretné tudni, miért nem detektált a rendszermag egy hardvert vagy mi okozott egy <i>rendszerfagyást</i>.

en: Log File
hu: Naplófájl

en: Open Location
hu: Hely megnyitása

en: Malformed URL. Unable to open this file.
hu: Hibás URL. Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt.

en: Unable to open this file.
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt.

en: Postfix Log
hu: Postfix-napló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva a <b>Postfix-napló</b> megjelenítéséhez.</p>

en: Display the Postfix log.
hu: Megjeleníti a Postfix naplóját.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
hu: Megjeleníti a Postfix naplóját az aktuális lapon. A Postfix az egyik legismertebb és legelterjedtebb linuxos e-mail-kiszolgáló.

en: Netbios Log
hu: NetBIOS-napló

en: Display the Netbios log.
hu: Megjeleníti a NetBIOS naplóját.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
hu: Megjeleníti a NetBIOS naplóját az aktuális lapon. A NetBIOS egy fájlmegosztó protokoll, melyet a Microsoft fejlesztett ki.

en: Samba Access Log
hu: Samba elérési napló

en: Display the Samba Access log.
hu: Megjeleníti a Samba elérési naplóját.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
hu: Megjeleníti a Samba elérési naplóját az aktuális lapon. Ebben a naplómódban láthatók a megosztások és a távoli kliensek közötti kapcsolatok.

en: Source File
hu: Forrásfájl

en: Function
hu: Függvény

en: Line
hu: Sor

en: Samba Log
hu: Samba-napló

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva a <b>Samba-naplófájl</b>, a <b>Samba-hozzáférési napló</b> és a <b>Netbios-napló</b> megjelenítéséhez.</p>

en: Samba Log Files
hu: Samba-naplófájlok

en: Add Samba File...
hu: Samba-fájl hozzáadása...

en: Samba Access Log Files
hu: Samba-hozzáférési naplófájlok

en: Add Samba Access File...
hu: Samba-hozzáférési naplófájl hozzáadása...

en: Netbios Log Files
hu: Netbios-naplófájlok

en: Add Netbios File...
hu: Netbios-naplófájl hozzáadása...

en: Source File:
hu: Forrásfájl:

en: Function:
hu: Függvény:

en: Line:
hu: Sor:

en: Display the Samba log.
hu: Megjeleníti a Samba naplóját.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
hu: Megjeleníti a Samba naplóját az aktuális lapon. A Samba egy fájlmegosztó szolgáltatás, mely kommunikálni tud a Microsoft Windows hálózatkezelésével.

en: System Log
hu: Rendszernapló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva a <b>rendszernapló</b> megjelenítéséhez.</p>

en: Display the system log.
hu: Megjeleníti a rendszernaplót.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
hu: Megjeleníti a rendszernaplót az aktuális lapon. Ezt a naplót egyes általános folyamatok (pl. "sudo", "fsck") használják.

en: Probed
hu: Detektált

en: From config file
hu: Beállítófájlból

en: Default setting
hu: Alapértelmezett beállítás

en: From command Line
hu: Parancssorból

en: Not implemented
hu: Nincs implementálva

en: X.org Log
hu: X.org-napló

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
hu: <p>Ezek a fájlok lesznek feldolgozva az <b>X.org-napló megjelenítéséhez</b>.</p>

en: none
hu: nincs

en: Display the X.org log.
hu: Megjeleníti az X.org-naplót.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
hu: Megjeleníti az X.org naplóját az aktuális lapon. Az X.org szolgáltatás kezeli a rendszerben a képernyőt és a grafikus alrendszert. A naplóból például kideríthető, hogy miért nincs 3D-s gyorsítás vagy miért nem kezeli a rendszer az egyik beviteli eszközt.

en: X Session Log
hu: X munkamenetnapló

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
hu: Írja be vagy válassza ki az X-munkamenetek naplófájlját (pl.: <i>~/.xsession-errors</i>)

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
hu: Írja be vagy válassza ki az X-munkamenetek naplófájljának nevét. Ez a fájl lesz feldolgozva az <b>X-munkamenetek naplójának</b> megjelenítésekor. A fájl neve általában <i>~/.xsession-errors</i>.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
hu: X munkamenetenkénti naplófájl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
hu: Nap&lófájl:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
hu: Jelölje be, ha el szeretné távolítani az Xorg-hibákat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
hu: Az Xorg-hibák kihagyása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
hu: <p><b>Megjegyzés:</b> Ha be van jelölve, az Xorg hibái nem jelennek meg.</p><p style="margin-bottom:0px">A következő sorok lesznek kihagyva:</p>

en: Display the X Session log.
hu: megjeleníti az X munkamenetnaplót.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
hu: Megjeleníti az X munkamenetnaplóját az aktuális lapon. Ebbe a naplóba a grafikus felületű programok írhatnak. Példul megtudható belőle, miért fagyott le egy program, vagy miért nem tud elindulni a grafikus környezet (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, …).

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
hu: Utolsó frissítés: %1.

en: No Log
hu: Nincs napló
