ksystemlog - en to ka translation catalogue (452 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
ka: გაშვებისას ჟურნალის ამ რეჟიმში ჩატვირთვა.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
ka: ჟურნალის ხედის ხაზების ლიმიტი.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
ka: პარამეტრი ჩართულია, თუ მომხმარებელს ჟურნალის განმეორებადი ხაზების წაშლა სურს.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
ka: პარამეტრი ჩართულია, თუ SystemLog-ის პროცესის PID გამოტოვებული უნდა იყოს.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
ka: პარამეტრი ჭეშმარიტია, თუ ჟურნალის ხაზები, მათი დონის მიხედვით, გაფერადდება.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
ka: ჩართულია მინიშნებები, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
ka: ნაჩვენებია ახალი ხაზები, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
ka: ნაჩვენები იქნება ფილტრის პანელი, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
ka: ჟურნალის ხაზების თარიღის ფორმატი.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
ka: Samba-ის ჟურნალის ფაილის ბილიკები.

en: Settings
ka: მორგება

en: General
ka: ზოგადი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
ka: &წინა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
ka: &შემდეგი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
ka: ჟურნალის ჩანაწერის დეტალები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
ka: ეს ფანჯარა ამჟამად მონიშნული ჟურნალის ხაზის შესახებ დაწვრილებით ინფორმაციას გაჩვენებთ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
ka: შეტყობინება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
ka: ხატულა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
ka: მთავარი ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
ka: წინა ხაზზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
ka: წინა ხაზზე გადასვლა. ეს ღილაკი არააქტიურია, თუ წინა ხაზი არ არსებობს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
ka: &უკან

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
ka: შემდეგ ხაზზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
ka: შემდეგ ხაზზე გადასვლა. ეს ღილაკი არააქტიურია, თუ შემდეგი ხაზი არ არსებობს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
ka: &წინ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
ka: დეტალების ფანჯრის დახურვა.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
ka: დეტალების ფანჯრის დახურვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
ka: დაკე&ტვა

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
ka: ეს რეჟიმი ხელმიუწვდომელია, რადგან მისი ჟურნალის ფაილები არ არსებობს.

en: No Log Mode
ka: რეჟიმი ჟურნალის გარეშე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
ka: გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
ka: გაშვებისას ჟურნალის ამ რეჟიმში ჩატვირთვა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
ka: ჟურნალის რეჟიმი, რომელიც გაშვებისას ავტომატურად იტვირთება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
ka: ჟურნალის რეჟიმი, რომელიც გაშვებისას ნაგულისხმევად ჩაიტვირთება. თუ არ გნებავთ, ეს მოხდეს, აირჩიეთ 'ჟურნალის რეჟიმის გარეშე'.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
ka: ჟურნალის ხაზების სია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
ka: ნაჩვენები &ხაზების მაქსიმალური რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
ka: აირჩიეთ მთავარ ხედში ნაჩვენები ჟურნალის ხაზების მაქსიმალური რაოდენობა.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
ka: შეგიძლიათ აირჩიოთ მთავარ ხედში ნაჩვენები ჟურნალის ხაზების მაქსიმალური რაოდენობა.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
ka: აირჩიეთ, თუ გნებავთ, დუბლირებული ჟურნალის ხაზები წაიშალოს <b>(შეიძლება ნელი იყოს)</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, დუბლირებული ჟურნალის ხაზები წაშალოთ. <b>ამ პარამეტრმა შეიძლება ჟურნალის წაკითხვა შეანლოს</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
ka: ჟურნალის ხაზის &დუბლიკატების წაშლა (შეიძლება ნელი იყოს)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
ka: პროცესის სახელიდან იდენტიფიკატორის მოცილება.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ პროცესის სახელიდან პროცესის იდენტიფიკატორი წაშალოთ. მაგალითად, <b>პროცესის</b> სვეტი, შეიძლება, შეიცავდეს ისეთ ჩანაწერებს, როგორიცაა <i>cron<b>[3433]</b></i>. თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, სქელი ნაწილი ნაჩვენები არ იქნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
ka: პროცესის სახელიდან &იდენტიფიკატორის მოცილება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
ka: პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ ჟურნალის ხაზები მათი დონის მიხედვით გაფერადდეს.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
ka: პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ ჟურნალის ხაზები მათი დონის მიხედვით გაფერადდეს. მაგალითად, შეცდომები წითელი იქნება, გაფრთხილებები ნარინჯისფერი და ა.შ. ეს პრობლემების სწრაფად პოვნაში დაგეხმარებათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
ka: &გაფერადებული ჟურნალის ხაზები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
ka: თარიღის ფორმატი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
ka: &მოკლე თარიღის ფორმატი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
ka: &გრძელი თარიღის ფორმატი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
ka: &ზუსტი თარიღის ფორმატი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
ka: ჟურნალი

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
ka: ჟურნალის პანელი

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Opening '%1'...
ka: '%1'-ის გახსნა...

en: Log file '%1' loaded successfully.
ka: ჟურნალის ფაილი '%1' წარმატებით ჩაიტვრთა.

en: Log file '%1' has changed.
ka: ჟურნალის ფაილი '%1' შეიცვალა.

en: None
ka: არაფერი

en: Debug
ka: გამართვა

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Notice
ka: გაფრთხილება

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Error
ka: შეცდომა

en: Critical
ka: კრიტიკული

en: Alert
ka: გაფრთხილება

en: Emergency
ka: სასწრაფო

en: Log Level Printing
ka: ჟურნალის დონის გამოტანა

en: Choose which log levels you wish to print in color.
ka: აირჩიეთ, ჟურნალის რომელი დონე იქნება გამოტანილი ფერადად.

en: Loading Progress...
ka: ჩატვირთვის მიმდინარეობა...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
ka[0]: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
ka[1]: იტვირთება <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ფაილი)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
ka[0]: თავიდან იტვირთება <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
ka[1]: თავიდან იტვირთება <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ფაილი)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
ka: იტვირთება <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
ka: თავიდან იტვირთება <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
ka: ფაილი არასწორია. მოირგეთ ის KSystemLog-ის პარამეტრებში.

en: File Does Not Exist
ka: ფაილი არ არსებობს

en: The file '%1' does not exist.
ka: ფაილი '%1' არ არსებობს.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
ka: '%1' ფორმატის მქონე '%2'-ის გაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to Uncompress File
ka: ფაილის გაშლის შეცდომა

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
ka: '%1'-ის წასაკითხად საკმარისი წვდომის უფლებები არ გაგაჩნიათ.

en: Insufficient Permissions
ka: არასაკმარისი წვდომები

en: Loading log...
ka: ჟურნაის ჩატვირთვა...

en: Log successfully loaded.
ka: ჟურნალი წარმატებით ჩაიტვირთა.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
ka: ბმული '%1' არასწორია. გამოტოვება.

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Hostname:
ka: ჰოსტის სახელი:

en: Process:
ka: პროცესი:

en: Level:
ka: დონე:

en: Original file:
ka: საწყისი ფაილი:

en: Here are my logs:
ka: ჩემი ჟურნალები:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
ka: მონიშნულია მეტისმეტად ბევრი ხაზი. აირჩიეთ მხოლოდ მნიშვნელოვანი ხაზები.

en: Too Many Lines Selected
ka: მონიშნულია მეტისმეტად ბევრი ხაზი

en: Log Lines of my problem
ka: ჩემი პრობლემის ჟურნალის ხაზები

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
ka: ჩანაწერები მონიშნული არაა. ბუფერში არაფერი დაკოპირებულა.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
ka[0]: ჟურნალის 1 ხაზი დაკოპირდა ბუფერში.
ka[1]: ჟურნალის %1 ხაზი დაკოპირდა ბუფერში.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
ka: ჩანაწერები მონიშნული არაა. აირჩიეთ შესანახ ჩანაწერები.

en: Save selected log entries to...
ka: ჟურნალის მონიშნული ჩანაწერების გატანა...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
ka[0]: 1 ჟურნალის ხაზი შენახულია, როგორც '%2'.
ka[1]: %1 ჟურნალის ხაზი შენახულია, როგორც '%2'.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
ka: ფაილის '%1' შენახვის შეცდომა: წვდომა აკრძალულია.

en: Unable to save file.
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა.

en: Type your filter here
ka: თქვენი ფილტრი აქ აკრიფეთ

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
ka: საშუალებას გაძლევთ, ნახოთ მხოლოდ ჩანაწერები, რომლებიც ამ ტექსტის შემცველობას ემთხვევა.

en: Enter your search here...
ka: შეიყვანეთ საძებნი სტრიქონი...

en: Filter:
ka: ფილტრი:

en: Select priorities
ka: აირჩიეთ პრიორიტეტები

en: Choose the filtered column here
ka: აირჩიეთ გაფილტრული სვეტი

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
ka: საშუალებას გაძლევთ, ჩანაწერის ფილტრი მხოლოდ აქ მითითებულ სვეტებზე გაააქტიუროთ. "<i>ყველა</i>" სვეტი ნიშნავს, რომ სვეტებით გაფილტვრა არ მოხდება.

en: All
ka: ყველა

en: Reached end of list.
ka: სიის დასასრული.

en: Phrase not found.
ka: ფრაზა ვერ ვიპოვე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
ka: მოძებნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
ka: &რეგისტრის დამთხვევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
ka: &ყველას გამოკვეთა

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
ka: თარიღი

en: Display/Hide the '%1' column
ka: '%1' სვეტის ჩვენება/დამალვა

en: The process '%1' crashed.
ka: პროცესი '%1' ავარიულად დასრულდა.

en: Process Crashed
ka: პროცესი ავარიულად დასრულდა

en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

en: Private Authentication
ka: პირადი ავთენტიკაცია

en: Mail
ka: წერილი

en: News
ka: სიახლეები

en: Syslog
ka: სისტემური ჟურნალი

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
ka: თქვენს სისტემაში ბრძანება 'logger' აღმოჩენილი არა. იმისთვის, რომ დაადგინოთ, დაყენებულია თუ არა ის, Konsole-ში 'logger' აკრიფეთ.

en: Command not found
ka: ბრძანება ნაპოვნი არაა

en: The 'logger' command has not been properly exited.
ka: ბრძანებამ 'logger' მუშაობა ავარიულად დაასრულა.

en: Execution problem
ka: გაშვების პრობლემა

en: This file does not exist, please choose another.
ka: ეს ფაილი არ არსებობს. სხვა აირჩიეთ.

en: File not valid
ka: ფაილი არასწორია

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
ka: ჟურნალის ჩანაწერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
ka: &შეტყობინება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
ka: &ფაილის შემცველობა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
ka: თვისებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
ka: &პრიორიტეტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
ka: &დაწესებულება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
ka: &ჭდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
ka: &ჟურნალის პროცესის იდენტიფიკატორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
ka: 'logger' ბრძანების სახელმძღვანელოს გახსნა.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
ka: 'logger' ბრძანების სახელმძღვანელოს გახსნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
ka: <a href="man:/logger">ჟურნალის სახელმძღვანელო</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
ka: &შეწყვეტა

en: System Logs Viewer by KDE
ka: სისტემის ჟურნალის დამთვალიერებელი KDE-სგან

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
ka: ნუ დაიხევთ უკან, პრობლემების და შეცდომების შესახებ ნიკოლა ტერნიზინს <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a> მისწეროთ

en: Main developer
ka: მთავარი დეველოპერი

en: Journald mode, bugfixes
ka: Journald -ის რეჟიმი, შეცდომების გასწორება

en: Log Printing
ka: ჟურნალის დაბეჭდვა

en: Bug Fixing
ka: შეცდომების გამართვა

en: Document to open.
ka: გასახსნელი დოკუმენტი.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
ka[0]: 1 ხაზი.
ka[1]: %1 ხაზი.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
ka[0]: 1 ხაზი / სულ %2.
ka[1]: %1 ხაზი / სულ %2.

en: Resu&me
ka: &გაგრძელება

en: Resume the watching of the current log
ka: მიმდინარე ჟურნალის ყურების გაგრძელება

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
ka: გააგრძელებს მიმდინარე ჟურნალისთვის თვალყურის დევნებას. ეს ქმედება მხოლოდ მაშინაა ხელმისაწვდომი, თუ მომხმარებელმა კითხვა უკვე შეაჩერა.

en: S&top
ka: &გაჩერება

en: Pause the watching of the current log
ka: მიმდინარე ჟურნალის ყურების შეჩერება

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
ka: მიმდინარე ჟურნალის კითხვის შეჩერება. ეს ფუნქცია განსაკუთრებით სასარგებლოა, როცა სისტემა ჟურნალში მეტისმეტად ბევრ ხაზს წერს, რითიც KSystemLog-ს მეტისმეტად ხშირად აიძულებს, ის მეტისმეტად ხშირად განაახლოს.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
ka: ჟურნალის გასუფთავება

en: Open a file in KSystemLog
ka: ფაილის Ksystemlog-ში გახსნა

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
ka: ფაილის გახსნა KSystemLog-ში და მისი შემცველობის მიმდინარე ჩანართში ჩვენება.

en: &Print Selection...
ka: მონიშნულის &დაბეჭდვა...

en: Print the selection
ka: მონიშნულის დაბეჭდვა

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
ka: დაბეჭდავს მონიშნულს. უბრალოდ მონიშნეთ მნიშვნელოვანი ხაზები. მათ დასაბეჭდად უბრალოდ ამ მენიუს პუნქტზე დააწკაპუნეთ.

en: &Print Preview Selection...
ka: &დაბეჭდვის გადახედვის არჩევანი...

en: Print preview the selection
ka: დაბეჭდვის გადახედვის არჩევანი

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
ka: მონიშნულის დასაბეჭდი მინიატურის ჩვენება. უბრალოდ მონიშნეთ მნიშვნელოვანი ხაზები. მათ დასაბეჭდად უბრალოდ ამ მენიუს პუნქტზე დააწკაპუნეთ.

en: Save the selection to a file
ka: მონიშნულის ფაილში შენახვა

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
ka: მონიშნულის ფაილში შენახვა. ეს ფუნქცია გამოსადეგია მაშინ, როცა კონკრეტული ჟურნალიდან მისამაგრებელი ფაილის ან მარქაფის შექმნა გსურთ.

en: Quit KSystemLog
ka: KSystemLog-დან გასვლა

en: Quits KSystemLog.
ka: KSystemLog-დან გასვლა.

en: Copy the selection to the clipboard
ka: მონიშნულის ბუფერში კოპირება

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
ka: მონიშნულის ბუფერში კოპირება. ეს ფუნქცია გამოგადგებათ, თუ გნებავთ, მონიშნული ჩატში ან ელფოსტაში ჩასვათ.

en: Ex&pand All
ka: &ყველას გაშლა

en: Expand all categories
ka: ყველა კატეგორიის გაშლა

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
ka: ეს ქმედება ყველა მთავარ კატეგორიას გახსნის. ეს ჩართული მხოლოდ მაშინაა, როცა <b>დაჯგუფების</b> მენიუში შესაბამის პარამეტრს აირჩევთ.

en: Col&lapse All
ka: &ყველას ჩაკეცვა

en: Collapse all categories
ka: ყველა კატეგორიის ჩაკეცვა

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
ka: ეს ქმედება ყველა მთავარ კატეგორიას დახურავს. ეს ჩართული მხოლოდ მაშინაა, როცა <b>დაჯგუფების</b> მენიუში შესაბამის პარამეტრს აირჩევთ.

en: &Email Selection...
ka: &მონიშნულის ელფოსტით გაგზავნა...

en: Send the selection by mail
ka: მონიშნულის ელფოსტით გაგზავნა

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
ka: მონიშნულის გაგზავნა ელფოსტით. მონიშნულის მეგობრისთვის ან დაგზავნის სიისთვის გასაგზავნად უბრალოდ მონიშნეთ მნიშვნელოვანი ხაზები და დააწკაპუნეთ ამ მენიუს პუნქტზე.

en: &Add Log Entry...
ka: ჟურნალის ჩანაწერის &დამატება...

en: Add a log entry to the log system
ka: ჟურნალის სისტემაში ჩანაწერის დამატება

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
ka: ეს ქმედება გახსნის ფანჯარას, რომელიც ჟურნალის სისტემისთვის შეტყობინების გაგზავნის საშუალებას გაძლევთ.

en: Select all lines of the current log
ka: მიმდინარე ჟურნალის ყველა ხაზის მონიშვნა

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
ka: მონიშნავს მიმდინარე ჟურნალის ყველა ხაზს. ეს ქმედება გამოსადეგია, როცა, მაგალითად, მიმდინარე ჟურნალის შემცველობის ფაილში შენახვა გნებავთ.

en: Show &Filter Bar
ka: ფილტრის &ზოლის ჩვენება

en: &New Tab
ka: &ახალი ჩანართი

en: Create a new tab
ka: ახალი ჩანართის შექმნა

en: Creates a new tab which can display another log.
ka: ქმნის ახალ ჩანართს, რომელსაც სხვა ჟურნალის ჩვენება შეუძლია.

en: &Close Tab
ka: &ჩანართის დახურვა

en: Close the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა

en: Closes the current tab.
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა.

en: &Duplicate Tab
ka: ჩანართის &დუბლირება

en: Duplicate the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დუბლირება

en: Duplicates the current tab.
ka: მიმდინარე ჩანართის დუბლირება.

en: Move Tab &Left
ka: ჩანართის &მარცხნივ გადატანა

en: Move the current tab to the left
ka: მიმდინარე ჩანართის მარცხნივ გაწევა

en: Moves the current tab to the left.
ka: მიმდინარე ჩანართის მარცხნივ გაწევა.

en: Move Tab &Right
ka: ჩანართის მა&რჯვნივ გადატანა

en: Move the current tab to the right
ka: მიმდინარე ჩანართის მარჯვნივ გაწევა

en: Moves the current tab to the right.
ka: მიმდინარე ჩანართის მარჯვნივ გაწევა.

en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload the current log
ka: მიმდინარე ჟურნალის თავიდან ჩატვირთვა

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
ka: მიმდინარე ჟურნალის თავიდან ჩატვირთვა. იმ შემთხვევსთვის, თუ გნებავთ, დარწმუნდეთ, ხედი სიახლეებს ასახავს, თუ არა.

en: &Details
ka: &დეტალები

en: Display details on the selected line
ka: მონიშნული ხაზების დეტალების ჩვენება

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
ka: აჩვენებს დიალოგურ ფანჯარას, რომელიც მონიშნული ხაზის შესახებ დეტალებს შეიცავს. ამ დიალოგური ფანჯრიდან ჟურნალში ძებნა <b>წინა</b> და <b>შემდეგი</b> ღილაკებით შეგიძლიათ.

en: &Enable Detailed Tooltips
ka: &დეტალური მინიშნებების ჩართვა

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
ka: მიმდინარე ხედზე მინიშნებების ჩართვა/გამორთვა

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
ka: ჟურნალის ხაზზე კურსორის დიდხანს გაჩერებისას ნაჩვენები მინიშნების ჩართვა/გამორთვა.

en: &Scroll to New Lines
ka: &ახალ ხაზებზე გადართვა

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
ka: გადაახვევს თუ არა ახალ ხაზებზე, როცა ჟურნალი შეიცვლება

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
ka: გადაიხვევა თუ არა ახალ ხაზებზე, როცა ჟურნალი შეიცვლება. ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ არ გნებავთ, აპლიკაციამ ყოველ ჯერზე, რამდენჯერაც განახლდება, ბოლოში გადაახვიოს.

en: Services
ka: სერვისები

en: Others
ka: სხვები

en: Type
ka: ტიპი

en: Acpid Log
ka: Acpid -ის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
ka: <p><b>Acpid-ის ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Type:
ka: ტიპი:

en: ACPI Log
ka: ACPI -ის ჟურნალი

en: Display the ACPI log.
ka: ACPI-ის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
ka: მიმდინარე ჟურნალში ACPI-ის ჟურნალის ჩვენება. ACPI ისეთი აპარატურული კომპონენტების სამართავად გამოიყენება, როგორებიცაა ელემენტი, კვების ღილაკები და ა.შ....

en: Host Name
ka: ჰოსტი

en: Response
ka: პასუხი

en: Bytes Sent
ka: გაგზავნილი ბაიტები

en: Agent Identity
ka: აგენტის იდენტიფიკატორი

en: HTTP Request
ka: HTTP მოთხოვნა

en: URL
ka: ვებ-მისამართი

en: Host Name:
ka: ჰოსტის სახელი:

en: Identification:
ka: იდენტიფიკაცია:

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: HTTP Response:
ka: HTTP პასუხი:

en: Bytes Sent:
ka: გაგზავნილი ბაიტი:

en: Agent Identity:
ka: აგენტის იდენტიფიკატორი:

en: HTTP Request:
ka: HTTP მოთხოვნა:

en: Apache Access Log
ka: Apache -ის წვდომის ჟრნალი

en: Display the Apache Access log.
ka: Apache-ის წვდომის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
ka: მიმდინარე ჩანართში Apache-ის წვდომის ჟურნალის ჩვენება. Apache მსოფლიოში ყველაზე ხშირად გამოყენებული ვებსერვერია. ეს ჟურნალი ვებსერვერ Apache-ის მიერ მიღებულ ყველა მოთხოვნას გაჩვენებთ.

en: Client
ka: კლიენტი

en: Apache Log
ka: Apache -ის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
ka: <p><b>Apache-ის ჟურნალის</b> და <b>Apache-ის წვდომის ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Apache Log Files
ka: Apache -ის ჟურნალის ფაილები

en: Add Apache File...
ka: Apache-ის ფაილის დამატება...

en: Apache Access Log Files
ka: Apache-ის წვდომის ჟურნალის ფაილი

en: Add Apache Access File...
ka: Apache-ის წვდომის ჟურნალის ფაილის დამატება...

en: Client:
ka: კლიენტი:

en: Display the Apache log.
ka: Apache-ს ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
ka: მიმდინარე ჩანართში Apache-ის ჟურნალის ჩვენება. Apache მსოფლიოში ყველაზე ხშირად გამოყენებული ვებსერვერია. ეს ჟურნალი ვებსერვერ Apache-ის მიერ მიღებულ ყველა მოთხოვნას გაჩვენებთ.

en: Audit Log
ka: აუდიტის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
ka: <p><b>Audit-ის ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Display the audit log.
ka: აუდიტის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
ka: მიმდინარე ჩანართში აუდიტის ჟურნალის ჩვენება. ეს ჟურნალი არასპეციალიზებული პროცესების (როგორებიცაა ბრძანებები "sudo" ან "fsck") მიერ გენერირდება

en: Authentication Log
ka: ავთენტიკაციის ჟურნალი

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
ka: ჟურნალის ფაილი არ არსებობს. რეჟმი მიუწვდომელია.

en: Authentication Log File
ka: ავთენტიკაციის ჟურნალის ფაილი

en: Authentication log file:
ka: ავთენტიკაციის ჟურნალის ფაილი:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
ka: შეგიძლიათ აკრიფოთ ან აირჩიოთ ავთენტიკაციის ჟურნალის ფაილი (მაგ: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
ka: შეგიძლიათ აკრიფოთ ან აირჩიოთ ავთენტიკაციის ჟურნალის ფაილი. ამ ფაილის ანალიზი მოხდება, როცა მენიუში <b>ავთენტიკაციის ჟურნალს</b> აირჩევთ. ზოგადად, სახელია <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
ka: ავთენტიკაციის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
ka: მიმდინარე ჩანართში ავთენტიკაციის ჟურნალის ჩვენება. ეს ჟურნალი აჩვენებს ამ სისტემის ყველა მომხმარებლის ყველა შემოსვლას და შეუძლია, დაგეხმაროთ გაგებაში, თუ ვინმე თქვენი სისტემის გატეხვას ცდილობს.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
ka: ზოგიერთ ჟურნალის ფაილი არ არსებობს.
    თუ არ არსებობს ყველა ჟურნალის ფაილი, ეს რეჟიმი ხელმიუწვდომელი იქნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
ka: ფაილების სიის აღწერა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
ka: ჟურნალის ფაილები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">აირჩიეთ ახალი ფაილი</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">გახსნის ახალ ფანჯარას, სადაც სიაში ჩასამატებლად ახალი ფაილის არჩევა შეგიძლიათ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
ka: ფაილის &დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
ka: &ფაილის შეცვლა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მიმდინარე ფაილების წაშლა</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">სიაში არჩეული ფაილების წაშლა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ყველა ფაილის წაშლა</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">სიაში არსებული ყველა ფაილის წაშლა მაშინაც კი თუ ისინი მონიშნული არაა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
ka: &ყველას წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მიმდინარე ფაილების მაღლა აწევა</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მონიშნული ფაილების სიაში ზემოთ ატანა. ეს პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ, ფაილები<span style=" font-weight:600;">KSystemLog-მა</span> უფრო ადრე წაიკითხოს .</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
ka: აწევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მიმდინარე ფაილების დაბლა ჩამოწევა</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მონიშნული ფაილების სიაში ქვემოთ ჩამოტანა. ეს პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ, ფაილები<span style=" font-weight:600;">KSystemLog-მა</span> უფრო გვიან წაიკითხოს .</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
ka: ჩამოწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
ka: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>შენიშვნები:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>ფაილების წაიკითხვის თანმიმდევრობა ამ სიით განისაზღვრება.</li><li>მისაღებია უბრალო ტექსტური და შეკუმშული ფაილები<i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>ერთზე მეტი ჟურნალის ფაილის დამატებისას გამოიყენეთ ვაილდკარდი <b>'*'</b>.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ამ ჟურნალის ტიპის მიერ გამოყენებული ფაილების ჩამონათვალი..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მიმდინარე ჟურნალის საჩვენებლად KSystemLog-ის მიერ წაკითხული ყველა ფაილის ჩამონათვალი.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
ka: დამატება

en: '%1' is not a local file.
ka: '%1' ლოკალური ფაილი არაა.

en: File selection failed
ka: ფაილის არჩევის შეცდომა

en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: Log Files (*.log)
ka: ჟურნალის ფაილები (*.log)

en: Choose Log File
ka: აირჩიეთ ჟურნალის ფაილი

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
ka: ორი მასივის ზომა განსხვავდება. ჟურნალის ფაილების წაკითხვა გამოტოვებული იქნება.

en: &Change Status...
ka: &სტატუსის შეცვლა...

en: Change the level of the current file(s)
ka: მიმდინარე ფაილების დონის შეცვლა

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
ka: შეცვლის მიმდინარე ფაილ(ებ)-ის დონეს. თითოეული ჟურნალის დონის შესახებ მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ KSystemLog-ის დოკუმენტაცია.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
ka: ორი მასივის ზომა განსხვავდება. ზოგადი ბილიკების წაკითხვა გამოტოვებული იქნება.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
ka: აირჩეთ ფაილის ტიპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
ka: აირჩიეთ ამ ფაილის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">არსებული დონეების სია</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ეს ჟურნალის შესაძლო დონეების სიას წარმოადგენს. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">აირჩიეთ ერთ-ერთი მათგანი, სიიდან არჩეულ ფაილებზე გამოსაყენებლად.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
ka: ზოგიერთ ჟურნალის ფაილი არ არსებობს.
    ნაკლული ჟურნალის ფაილის რეჟიმები ხელმიუწვდომელი იქნება.

en: No log file...
ka: ჟურნალის ფაილის გარეშე...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">სიის მონიშნული ფაილების წაშლა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">სიიდან ყველა ფაილის წაშლა მაშინაც კი, როცა ისინი მონიშნული არაა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მონიშნული ფაილების <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მონიშნული ფაილების სიაში ქვემოთ ჩამოტანა ატანა. ეს პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ, ფაილები<span style=" font-weight:600;">KSystemLog-მა</span> უფრო გვიან წაიკითხოს .</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
ka: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>შენიშვნები:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>ფაილების წაიკითხვის თანმიმდევრობა ამ სიით განისაზღვრება.</li><li>მისაღებია უბრალო ტექსტური და შეკუმშული ფაილები<i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>ერთზე მეტი ჟურნალის ფაილის დამატებისას გამოიყენეთ ვარსკვლავი <b>'*'</b>.</li></ul>

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Process
ka: პროცესი

en: Command
ka: ბრძანება

en: Cron Log
ka: Cron -ის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
ka: <p><b>Cron-ის ჟურნალის</b> (ანუ, დაგეგმილი ამოცანების ჟურნალის) საჩვენებლად შემდეგი ფაილების ანალიზი მოხდება. <a href='man:/cron'>მეტი ინფორმაცია...</a></p>

en: Enable Process Filtering
ka: პროცესის გაფილტვრის ჩართვა

en: Only keeps lines which matches this process :
ka: მხოლოდ ხაზები, რომლები ემთხვევა ამ პროცესს :

en: User:
ka: მომხმარებელი:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
ka: დაგეგმილი ამოცანების ჟურნალის (Cron-ის ჟურნალის) ჩვენება.

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
ka: მიმდინარე ჩანართში დაგეგმილი ამოცანების ჟურნალის ჩვენება. Cron-ის პროცესი პროგრამაა, რომელიც თქვენს სისტემაში დაგეგმილი ისეთი ამოცანების გაშვებაზე აგებს პასუხს, როგორიცაა უსაფრთხოების შემოწმებები, ზოგიერთი სერვისის ავტომატური გადატვრთვა და ა.შ. გამოიყენეთ ეს მენიუ ახლახან გაშვებული პროცესების სანახავად.

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: IPP Operation
ka: IPP ოპერაცია

en: IPP Status
ka: IPP სტატუსი

en: Cups Web Log
ka: Cups -ს ვების ჟურნალი

en: Display the CUPS Web Server Access log.
ka: Cups-ის ვებსერვერის წვდომის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ka: აჩვენებს CUPS-ის ვებსერვერის წვდომის ჟურნალს მიმდინარე ჩანართში. CUPS პროგრამაა, რომელიც თქვენს კომპიუტერზე ბეჭდვას განაგებს. ეს ჟურნალი ინახავს ყველა მოთხოვნას, რომელიც CUPS-ის ჩაშენებულ ვებსერვერზე ხდება (ნაგულისხმევად: <i> http://localhost:631</i>).

en: debug 2
ka: გამართვა 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
ka: აღმოჩენილია ახალი ჟურნალის დონე. დასამატებლად, გთხოვთ, ეს ჟურნალის ფაილი KSystemLog-ის პროგრამისტებს გაუგზავნოთ.

en: Cups Log
ka: Cups -ის ჟურნალი

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
ka: Cups-ის &amp; Cups-ის ვებსერვერის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
ka: <p><b>Cups-ის ჟურნალის</b> და <b>Cups-ის ვებზე წვდომის ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Cups Log Files
ka: Cups -ის ჟურნალის ფაილები

en: Add Cups File...
ka: Cups-ის ფაილის დამატება...

en: Cups Access Log Files
ka: Cups-ის წვდომის ჟურნალის ფაილი

en: Add Cups Access File...
ka: Cups-ის წვდომის ფაილის დამატება...

en: Cups Page Log Files
ka: Cups-ის გვერდის ჟურნალის ფაილები

en: Add Cups Page File...
ka: Cups-ის გვერდის ფაილის დამატება...

en: Cups PDF Log Files
ka: Cups-ის PDF ჟურნალის ფაილები

en: Add Cups PDF File...
ka: Cups-ის PDF ფაილის დამატება...

en: Display the Cups log.
ka: Cups-ის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
ka: აჩვენებს CUPS-ის ჟურნალს მიმდინარე ჩანართში. CUPS პროგრამაა, რომელიც თქვენს კომპიუტერზე ბეჭდვას განაგებს.

en: Printer
ka: პრინტერი

en: Job Id
ka: დავალების ID

en: Page Number
ka: გვერდის ნომერი

en: Num Copies
ka: ასლების რაოდენობა

en: Job Billing
ka: დავალების ფასი

en: Printer:
ka: პრინტერი:

en: Job Id:
ka: დავალები Id:

en: Page Number:
ka: გვერდის ნომერი:

en: Num Copies:
ka: ასლების რაოდენობა:

en: Job Billing:
ka: დავალების ფასი:

en: Cups Page Log
ka: Cups-ის გვერდის ჟურნალი

en: Display the CUPS Page log.
ka: Cups-ის გვერდის ჟურნალის ფაილის ჩვენება.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ka: აჩვენებს CUPS-ის ვებ-ჟურნალს მიმდინარე ჩანართში. CUPS პროგრამაა, რომელიც თქვენს კომპიუტერზე ბეჭდვას განაგებს. ეს ჟურნალი ინახავს ყველა მოთხოვნას, რომელიც CUPS-ის ჩაშენებულ ვებსერვერზე ხდება (ნაგულისხმევად: <i> http://localhost:631</i>).

en: Message:
ka: შეტყობინება:

en: Cups PDF Log
ka: Cups-ის PDF ჟურნალი

en: Display the CUPS PDF log.
ka: Cups-ის PDF-ის ჟურნალის ფაილის ჩვენება.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ka: აჩვენებს CUPS PDF-ის ჟურნალს მიმდინარე ჩანართში. CUPS პროგრამაა, რომელიც თქვენს კომპიუტერზე ბეჭდვას განაგებს. ეს ჟურნალი ინახავს ყველა მოთხოვნას, რომელიც CUPS-ის ჩაშენებულ ვებსერვერზე ხდება (ნაგულისხმევად: <i> http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
ka: დემონის ჟურნალები

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
ka: <p><b>დემონების ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Display the daemons' logs.
ka: დემონის ჟურნალების ჩვენება.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
ka: მიმდინარე ჩანარტში დემონის ჟურნალის ჩვენება. დემონები პროცესებია, რომლებიც სისტემაში ფონურადაა გაშვებული. იხილეთ ეს ჟურნალი, თუ გნებავთ იცოდეთ, რა ხდება თქვენი სისტემის ფონში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
ka: მისამართი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Port
ka: პორტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
ka: ჩართვა

en: Unit
ka: ერთეული

en: Journald Log
ka: Journald -ის ჟურნალი

en: Enabled
ka: ჩაირთო

en: Add remote journal
ka: დაშორებული ჟურნალის დამატება

en: Modify remote journal
ka: დაშორებული ჟურნალის მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
ka: Journald -ის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
ka: მხოლოდ მიმდინარე ჩატვირთვის ჟურნალის ჩანაწერების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
ka: ჟურნალის ყველა ფაილის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
ka: მიმდინარე მომხმარებლის პროცესების ჟურნალის ჩანაწერების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
ka: ბირთვისა და სისტემური სერვისების ჟურნალის ჩანაწერები ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
ka: დაშორებული ჟურნალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
ka: მისამართის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
ka: მისამართის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
ka: მისამართის შეცვლა

en: Local journal
ka: ლოკალური ჟურნალი

en: All messages
ka: ყველა შეტყობინება

en: Filter by systemd unit
ka: Systemd-ის სერვისის ფაილით გაფილტვრა

en: Filter by syslog identifier
ka: სისტემური ჟურნალის იდენტიფიკატორით გაფილტვრა

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Priority:
ka: პრიორიტეტი:

en: Unit:
ka: ერთეული:

en: Reading journald entries...
ka: Journald-ის ჩანაწერების წაკითხვა...

en: Journald entries loaded successfully.
ka: Journald-ის ჩანაწერების ჩატვირთვა წარმატებულია.

en: Display the Journald log.
ka: Journald -ის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the journald log in the current tab.
ka: Journald-ის ჟურნალის ჩვენება მიმდინარე ჩანართში.

en: Connected
ka: დაკავშირებული

en: Connection error
ka: დაკავშირების შეცდომა

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Component:
ka: კომპონენტი:

en: Kernel Log
ka: ბირთვის ჟურნალი

en: Display the kernel log.
ka: ბირთვის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
ka: ბირთვის ჟურნალის ჩვენება მიმდინარე ჩანართში. ეს ჟურნალი გამოსადეგია მხოლოდ იმ მომხმარებლებისთვის, რომლებსაც აინტერესებთ, ბირთვი მათ მოწყობილობებს რატომ ვერ პოულობს, ან რამ გამოიწვია ბოლო <i>ბირთვის პანიკაში/კრუნჩხვებში</i> ჩავარდნა.

en: Log File
ka: ჟურნალის ფაილი

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Malformed URL. Unable to open this file.
ka: არასწორი ბმული. ფაილის გახსნა შეუძლებელია.

en: Unable to open this file.
ka: ამ ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: Postfix Log
ka: Postfix -ის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
ka: <p><b>Postfix-ის ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Display the Postfix log.
ka: Postfix -ის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
ka: მიმდინარე ჩანართში Postfix-ის ჟურნალს გაჩვენებთ. Postfix - ყველაზე ცნობილი ელფოსტის სერვერია Linux-ის სამყაროში.

en: Netbios Log
ka: Netbios -ის ჟურნალი

en: Display the Netbios log.
ka: Netbios -ის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
ka: მიმდინარე ჩანართში Netbios-ის ჟურნალის ჩვენება. NetBIOS ფაილების გაზიარების პროტოკოლია, რომელიც Microsoft-მა შეიმუშავა.

en: Samba Access Log
ka: Samba -ის წვდომის ჟურნალი

en: Display the Samba Access log.
ka: Samba-ის წვდომის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
ka: Samba-ის წვდომის ჟურნალის ჩვენება მიმდინარე ჩანართში. ეს ჟურნალის რეჟიმი საშუალებას გაძლევთ, თქვენს ზიარებსა და დაშორებულ ჰოსტებს შორის მიერთებები იხილოთ.

en: Source File
ka: წყაროს ფაილი

en: Function
ka: ფუნქცია

en: Line
ka: ხაზი

en: Samba Log
ka: Samba -ის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
ka: <p><b>Samba-ის ჟურნალის</b>, <b>Samba-ის წვდომის ჟურნალის</b> და <b>Netbios-ის ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Samba Log Files
ka: Samba -ის ჟურნალის ფაილები

en: Add Samba File...
ka: Samba-ის ფაილის დამატება...

en: Samba Access Log Files
ka: Samba -ის წვდომის ჟურნალის ფაილები

en: Add Samba Access File...
ka: Samba-ის წვდომის ფაილის დამატება...

en: Netbios Log Files
ka: Netbios -ის ჟურნალის ფაილები

en: Add Netbios File...
ka: Netbios -ის ფაილის დამატება...

en: Source File:
ka: წყაროს ფაილი:

en: Function:
ka: ფუნქცია:

en: Line:
ka: ხაზი:

en: Display the Samba log.
ka: Samba-ის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
ka: Samba-ის ჟურნალის ჩვენება მიმდინარე ჩანართში. Samba ფაილების გაზიარების სერვერია, რომლითაც Microsoft Windows-ის ქსელში მუშაობა შეგიძლიათ.

en: System Log
ka: სისტემური ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
ka: <p><b>სისტემური ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: Display the system log.
ka: სისტემის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
ka: მიმდინარე ჩანართში სისტემის ჟურნალის ჩვენება. ეს ჟურნალი არასპეციალიზებული პროცესების (როგორებიცაა ბრძანებები "sudo" ან "fsck") მიერ გენერირდება

en: Probed
ka: ზონდირებულია

en: From config file
ka: კონფიგურაციის ფაილიდან

en: Default setting
ka: ნაგულისხმები პარამეტრი

en: From command Line
ka: ბრძანებების სტრიქონიდან

en: Not implemented
ka: განხორციელებული არაა

en: X.org Log
ka: X.org -ის ჟურნალი

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
ka: <p><b>X.org-ის ჟურნალის</b> საჩვენებლად მოხდება შემდეგი ფაილების ანალიზი.</p>

en: none
ka: არცერთი

en: Display the X.org log.
ka: X.org -ის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
ka: X.org-ის ჟურნალის ჩვენება მიმდინარე ჩანართში. X.org სერვერია, რომელის თქვენი სამუშაო მაგიდის ჩვენების და გრაფიკული აპარატურის მართვაზეა პასუხისმგებელი. გადახედეთ ამ ჟურნალს, თუ გნებავთ, იცოდეთ, რატომ არ გაქვთ 3D აჩქარება ან რატომ არ მუშაობს თქვენი შეყვანის მოწყობილობა.

en: Program
ka: პროგრამა

en: X Session Log
ka: X სესიის ჟურნალი

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
ka: შეგიძლიათ შეიყვანოთ ან აირჩიოთ X სესიის ჟურნალის ფაილი (მაგ: <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
ka: შეგიძლიათ აკრიფოთ ან აირჩიოთ X სესიის ჟურნალის ფაილი. ეს ფაილი დამუშავდება, როცა მენიუში <b>X სესიის ჟურნალს</b> აირჩევთ. ჩვეულებრივ, ფაილის სახელია <i>~/.xsession-errors</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
ka: X სესიის ჟურნალის ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
ka: &ჟურნალის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
ka: ჩართეთ Xorg-ის შეცდომების პარამეტრების დასამალად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
ka: Xorg -ის შეცდომების გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
ka: <p><b>შენიშვნა:</b> ჩართეთ ეს პარამეტრები X.org-ის შეცდომების მოსაცილებლად.</p><p style="margin-bottom:0px">გამოტოვებული იქნება შემდეგი ხაზები:</p>

en: Program:
ka: პროგრამა:

en: Display the X Session log.
ka: X -ის სესიის ჟურნალის ჩვენება.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
ka: X-ის სესიის ჟურნალის ჩვენება მიმდინარე ჩანართში. X-ის სესიის ლოგი ადგილია, სადაც გრაფიკული პროგრამები თავიანთ გამოტანილ ინფორმაციას იწერენ. იხილეთ ეს ჟურნალი, თუ გნებავთ, რატომ გაითიშა პროგრამა, ან რატომ არ გაეშვა თქვენი სამუშაო გარემო(Plasma, GNOME, Unity, LXQt, …).

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
ka: ბოლო განახლება: %1.

en: No Log
ka: ჟურნალის გარეშე
