ksystemlog - en to nds translation catalogue (404 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
nds: Disse Log-Metood bi't Starten laden.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
nds: De Hööchsttall vun Logbookregen

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
nds: Optschoon is Wohr, wenn de Bruker wedderhaalt Regen wegdoon will.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
nds: Optschoon is Wohr, wenn de PID binnen den Perzessstriep vun't Systeem-Logbook utlaten warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
nds: Optschoon is Wohr, wenn de Logbookregen na ehr Logstoop infarvt warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
nds: Gifft an, wat de Kortinfos anmaakt sünd.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
nds: Gifft an, wat Reegümbröök wiest warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
nds: Gifft an, wat de Filterbalken wiest warrt

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
nds: Dat Datumformaat vun Logbookregen

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
nds: De Samba-Logbookpadden

en: Settings
nds: Instellen

en: General
nds: Allmeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
nds: &Verleden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
nds: &Nakamen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
nds: Logbookreeg-Enkelheiten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
nds: Disse Dialoog wiest de Enkelheiten vun de opstunns utsöchte Logbook-Reeg.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
nds: Naricht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
nds: Lüttbild

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
nds: Hööftinformatschonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
nds: Na de verleden Reeg wesseln

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
nds: Wesselt na de verleden Reeg. Disse Knoop is utmaakt, wenn dat keen verleden Reeg gifft.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
nds: &Torüch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
nds: Na de nakamen Reeg wesseln

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
nds: Wesselt na de nakamen Reeg. Disse Knoop is utmaakt, wenn dat keen nakamen Reeg gifft.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
nds: &Vörut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
nds: Den Enkelheiten-Dialoog tomaken.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
nds: Maakt dissen Enkelheiten-Dialoog to.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
nds: &Tomaken

en: No Log Mode
nds: Keen Log-Metood

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
nds: Start

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
nds: De Log-Metood, de standardwies bi't Starten laadt warrt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
nds: De Log-Metood, de standardwies bi't Starten laadt warrt. Söök "Keen Log-Metood" ut, wenn dit nich vörkamen schall.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
nds: Logbook-Regenlist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
nds: De Hööchsttall vun Logbook-Regen fastleggen, de binnen de Hööftansicht wiest warrt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
nds: Hier kannst Du de Hööchsttall vun Logbook-Regen fastleggen, de binnen de Hööftansicht wiest warrt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
nds: Du kannst disse Optschoon bruken, wenn Du dubbelt Regen wegdoon wullt (<b>mag langsam wesen</b>).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
nds: Du kannst disse Optschoon bruken, wenn Du dubbelt Logbook-Regen wegdoon wullt. <b>Dit kann dat Lesen langsam maken</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
nds: &Dubbelt Regen wegmaken (mag langsamer wesen)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
nds: Perzess-ID ut Perzessnaam wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
nds: Du kannst disse Optschoon bruken, wenn Du de Perzess-ID ut den Perzessnaam wegmaken wullt. Binnen den Striep <b>Perzess</b> steiht faken so wat as <i>cron<b>[3433]</b></i>. Is dit anmaakt, warrt de fettschreven Deel wegmaakt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
nds: &ID ut Perzessnaam wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
nds: Mit disse Optschoon laat sik Logbookregen na ehr Logstoop infarven.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
nds: Mit disse Optschoon laat sik Logbookregen na ehr Logstoop infarven. Fehlers a.B. warrt in Root wiest, Wohrschoen in Orange, usw. So kannst Du de Problemen beter bekieken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
nds: Logbook-Regen in&farven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
nds: Datumformaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
nds: &Kort Datumformaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
nds: &Lang Datumformaat

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
nds: Logböker

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nds: &Finster

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
nds: Logbook-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Opening '%1'...
nds: "%1" warrt opmaakt...

en: Log file '%1' loaded successfully.
nds: Logbookdatei "%1" mit Spood laadt.

en: Log file '%1' has changed.
nds: Logbookdatei "%1" wöör ännert.

en: None
nds: Keen

en: Debug
nds: Fehlersöök

en: Information
nds: Informatschonen

en: Notice
nds: Henwies

en: Warning
nds: Wohrschoen

en: Error
nds: Fehler

en: Critical
nds: Kritisch

en: Alert
nds: Alarm

en: Emergency
nds: Nootfall

en: Log Level Printing
nds: Logstoop wiesen

en: Choose which log levels you wish to print in color.
nds: Hier kannst Du de Klören för de Fehlersöökstopen utsöken

en: Loading Progress...
nds: Vörankamen bi't Laden

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
nds[0]: <b>%2</b> warrt laadt... <br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
nds[1]: <b>%2</b> warrt laadt... <br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 Dateien)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
nds[0]: <b>%2</b> warrt nieg laadt... <br /><i>%3</i> - (<b>%4</b> Dateien)
nds[1]: <b>%2</b> warrt nieg laadt... <br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 Dateien)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
nds: <b>%1</b> warrt laadt... <br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
nds: <b>%1</b> warrt nieg laadt...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
nds: Disse Datei gellt nich. Pass bitte de Instellen vun KSystemLog to.

en: File Does Not Exist
nds: De Datei gifft dat nich

en: The file '%1' does not exist.
nds: De Datei "%1" gifft dat nich.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
nds: Dat "%2"-Formaat vun "%1" lett sik nich utpacken.

en: Unable to Uncompress File
nds: Datei lett sik nich utpacken

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
nds: Du muttst "%1" nich lesen, Du hest dor nich noog Verlöven för.

en: Insufficient Permissions
nds: Nich noog Verlöven

en: Loading log...
nds: Logbook warrt laadt...

en: Log successfully loaded.
nds: Logbook mit Spood laadt.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
nds: De URL "%1" is leeg, se warrt utlaten.

en: Date:
nds: Datum:

en: Hostname:
nds: Reeknernaam:

en: Process:
nds: Perzess:

en: Level:
nds: Stoop:

en: Original file:
nds: Orginaaldatei:

en: Here are my logs:
nds: Hier sünd de Logböker:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
nds: Du hest to vele Regen utsöcht. Söök bitte bloots wichtig Logbook-Regen ut.

en: Too Many Lines Selected
nds: To vele Regen utsöcht

en: Log Lines of my problem
nds: Logbookregen vun't Problem

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
nds: Keen Indrääg utsöcht - nix na de Twischenaflaag kopeert.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
nds[0]: 1 Logbookreeg na de Twischenaflaag kopeert.
nds[1]: %1 Logbookregen na de Twischenaflaag kopeert.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
nds: Keen Indrääg utsöcht. Söök bitte de Regen ut, de Du sekern wullt.

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
nds[0]: 1 Logbookreeg binnen "%2" sekert.
nds[1]: %1 Logbookregen binnen "%2" sekert.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
nds: De Datei "%1" lett sik nich sekern. Keen Verlööv.

en: Unable to save file.
nds: De Datei lett sik nich sekern.

en: Type your filter here
nds: Bitte hier Dien Filter ingeven

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
nds: Mit Filtern kannst Du bloots de Indrääg wiesen laten, op de disse Text passt

en: Enter your search here...
nds: Hier kannst Du en Söökutdruck ingeven...

en: Choose the filtered column here
nds: Hier kannst Du den Striep utsöken, na den Du filtern wullt

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
nds: Hier kannst Du den Filter op een Striep sien Indrääg fastleggen. <i>All</i> bedüüdt, Du wullt keen besünner Striep bruken.

en: Reached end of list.
nds: Bi't Enn vun de List ankamen.

en: Phrase not found.
nds: Utdruck nich funnen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
nds: Söken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
nds: Op &Groot-/Lüttschrieven kieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
nds: All &utsöken

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
nds: Datum

en: Display/Hide the '%1' column
nds: Den Striep "%1" wiesen/versteken

en: The process '%1' crashed.
nds: De Perzess "%1" is afstört.

en: Process Crashed
nds: Perzess afstört

en: User
nds: Bruker

en: Authentication
nds: Identiteetprööv

en: Private Authentication
nds: Privaat-Identiteetprööv

en: Daemon
nds: Dämoon

en: Mail
nds: Nettpost

en: News
nds: Krinken

en: Local 0
nds: Lokaal 0

en: Local 1
nds: Lokaal 1

en: Local 2
nds: Lokaal 2

en: Local 3
nds: Lokaal 3

en: Local 4
nds: Lokaal 4

en: Local 5
nds: Lokaal 5

en: Local 6
nds: Lokaal 6

en: Local 7
nds: Lokaal 7

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
nds: De Befehl "logger" lett sik op Dien Systeem nich finnen. Versöök dat bitte un giff "logger" binnen en Konsool-Finster in; so kannst Du utproberen, wat de Befehl redig installeert is.

en: Command not found
nds: Befehl lett sik nich finnen

en: The 'logger' command has not been properly exited.
nds: De Befehl "logger" hett nich propper ophollen.

en: Execution problem
nds: Utföhr-Problem

en: This file does not exist, please choose another.
nds: Dat gifft disse Datei nich. Söök bitte een ut, de dat ok gifft.

en: File not valid
nds: Datei is leeg

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
nds: Logbook-Mellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
nds: &Mellen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
nds: &Datei-Inholt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
nds: Egenschappen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
nds: &Prioriteet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
nds: &Kanaal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
nds: &Beteker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
nds: Perzess-&ID na't Logbook schrieven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
nds: De man-Siet för den Befehl "logger" opmaken

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
nds: Disse Link maakt de man-Siet för den Befehl "logger" op.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
nds: <a href="man:/logger">man-Siet logger</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
nds: Töger bitte nich un stüer Problemen un Fehlers Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a> to.

en: Main developer
nds: Hööftschriever

en: Log Printing
nds: Logbook-Utgaav

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
nds[0]: 1 Reeg
nds[1]: %1 Regen

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
nds[0]: 1 Reeg / %2 tosamen
nds[1]: %1 Regen / %2 tosamen

en: Resu&me
nds: Wieder&maken

en: Resume the watching of the current log
nds: Mit dat Beluern vun't aktuelle Logbook wiedermaken

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
nds: Maakt mit dat Beluern vun't aktuelle Logbook wieder. De Akschoon is bloots verföögbor, wenn de Bruker dat Lesen vördem anhollen hett.

en: S&top
nds: &Anhollen

en: Pause the watching of the current log
nds: Dat Beluern vun't aktuelle Logbook anhollen

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
nds: Höllt dat Beluern vun''t aktuelle Logbook an. Dat is denn goot, wenn dat Systeem to vele Regen na de Logböker schrifft un KSystemLog dorüm to faken nieg laadt warrt.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
nds: Leddig Logbook

en: Open a file in KSystemLog
nds: En Datei binnen KSystemLog opmaken

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
nds: Maakt en Datei binnen KSystemLog op un wiest ehr Inholt binnen dat aktuelle Paneel.

en: &Print Selection...
nds: Köör &drucken...

en: Print the selection
nds: De Köör drucken

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
nds: Druckt de Köör ut. Söök eenfach de wichtigen Regen ut un klick op dissen Menüindrag, wenn Du de Köör utdrucken wullt.

en: Save the selection to a file
nds: De Köör as en Datei sekern

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
nds: Sekert de Köör as en Datei. Dat is goot, wenn Du en Bilaag oder Sekerheitkopie ut en besünner Logbook opstellen wullt.

en: Quit KSystemLog
nds: KSystemLog utmaken

en: Quits KSystemLog.
nds: Maakt KSystemLog ut.

en: Copy the selection to the clipboard
nds: De Köör na de Twischenaflaag koperen

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
nds: Kopeert de Köör na de Twischenaflaag. Dat is goot, wenn Du de Köör na en Klöönsnack oder Nettbreef infögen wullt.

en: Ex&pand All
nds: All &utfoolden

en: Expand all categories
nds: All Kategorien utfoolden

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
nds: Disse Akschoon maakt all Hööftkategorien op. Se is bloots verföögbor, wenn wat in't Menü <b>Tosamenstellen na</b> utsöcht is.

en: Col&lapse All
nds: All &infoolden

en: Collapse all categories
nds: All Kategorien infoolden

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
nds: Disse Akschoon maakt all Hööftkategorien to. Se is bloots verföögbor, wenn wat in't Menü <b>Tosamenstellen na</b> utsöcht is.

en: &Email Selection...
nds: Köör as &Nettbreef...

en: Send the selection by mail
nds: De Köör mit Nettpost loosstüern

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
nds: Stüert de Köör mit Nettpost loos. Söök eenfach de wichtigen Regen ut un klick op dissen Menüindrag, wenn Du de Köör en Fründ oder Nettpostlist tostüern wullt.

en: &Add Log Entry...
nds: Logbookindrag &tofögen...

en: Add a log entry to the log system
nds: En Indrag na't Log-Systeem tofögen

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
nds: Disse Akschoon maakt en Dialoog op, mit em kannst Du dat Log-Systeem en Mellen tostüern.

en: Select all lines of the current log
nds: All Regen vun't aktuelle Logbook utsöken

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
nds: Söcht all Regen vun't aktuelle Logbook ut. Dat is goot, wenn Du a.B. dat hele aktuelle Logbook binnen en Datei sekern wullt.

en: Show &Filter Bar
nds: &Filterbalken wiesen

en: &New Tab
nds: &Nieg Paneel

en: Create a new tab
nds: En nieg Paneel opstellen

en: Creates a new tab which can display another log.
nds: Maakt en Paneel bito op, dat en anner Logbook wiesen kann

en: &Close Tab
nds: Paneel &tomaken

en: Close the current tab
nds: Dat aktuelle Paneel tomaken

en: Closes the current tab.
nds: Maakt dat aktuelle Paneel to.

en: &Duplicate Tab
nds: Paneel ver&dubbeln

en: Duplicate the current tab
nds: Dat aktuelle Paneel verdubbeln

en: Duplicates the current tab.
nds: Verdubbelt dat aktuelle Paneel.

en: Move Tab &Left
nds: Paneel na &links

en: Move the current tab to the left
nds: Dat aktuelle Paneel na links verschuven

en: Moves the current tab to the left.
nds: Verschufft dat aktuelle Paneel na links.

en: Move Tab &Right
nds: Paneel na &rechts

en: Move the current tab to the right
nds: Dat aktuelle Paneel na rechts verschuven

en: Moves the current tab to the right.
nds: Verschufft dat aktuelle Paneel na rechts.

en: &Reload
nds: &Nieg laden

en: Reload the current log
nds: Dat aktuelle Logbook nieg laden

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
nds: Laadt dat aktuelle Logbook nieg. Bruuk dit, wenn Du besekern wullt, dat aktuelle Paneel is propper opfrischt.

en: &Details
nds: &Enkelheiten

en: Display details on the selected line
nds: De Enkelheiten vun de utsöchte Reeg wiesen

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
nds: Wiest en Dialoog mit de utsöchte Reeg ehr Enkelheiten. Du kannst dissen Dialoog mit de Knööp <b>Verleden</b> un <b>Nakamen</b> dör de Regen stüern.

en: &Enable Detailed Tooltips
nds: &Enkelheiten binnen Kortinfos wiesen

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
nds: De Kortinformatschonen för de aktuelle Ansicht an- oder utmaken

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
nds: Maakt de Kortinfos an oder ut, de bi't Wiesen mit de Muus op en Reeg wiest warrt.

en: &Scroll to New Lines
nds: Na nieg Regen &rullen

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
nds: Dat Rullen na nieg Regen, wenn dat Logbook wat toföögt warrt, an- oder utmaken

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
nds: Maakt dat Rullen na niege Regen, wenn dat Logbook wat toföögt warrt, an oder ut. Maak dit an, wenn Du dat nich wullt, dat Programm rullt automaatsch bi't Opfrischen na't Enn vun't Logbook.

en: Services
nds: Deensten

en: Others
nds: Anner

en: Type
nds: Typ

en: Acpid Log
nds: Acpid-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun't <b>Acpid-Logbook</b> bekeken.</p>

en: Type:
nds: Typ:

en: ACPI Log
nds: ACPI-Logbook

en: Display the ACPI log.
nds: Dat ACPI-Logbook wiesen

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
nds: Wiest dat ACPI-Logbook (engl. »Advanced Configuration and Power Management Interface«, Verwiedert Koppelsteed för Instellen un Stroomsporen). De ACP-Koppelsteed pleegt Hardware-Delen vun Dien Reekner as Klappreekner-Batterien oder Niegstart-Knööp.

en: Host Name
nds: Reeknernaam

en: Id.
nds: ID

en: Response
nds: Antwoort

en: Bytes Sent
nds: Loosstüert Bytes

en: Agent Identity
nds: Kennen-Identiteet

en: HTTP Request
nds: HTTP-Anfraag

en: Host Name:
nds: Reeknernaam:

en: Identification:
nds: Identiteetprööv:

en: Username:
nds: Brukernaam:

en: HTTP Response:
nds: HTTP-Antwoort:

en: Bytes Sent:
nds: Loosstüert Bytes:

en: Agent Identity:
nds: Kennen-Identiteet:

en: HTTP Request:
nds: HTTP-Anfraag:

en: Apache Access Log
nds: Apache-Togriep-Logbook

en: Display the Apache Access log.
nds: Apache sien Togriep-Logbook wiesen

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
nds: Wiest Dien Apache sien Togriep-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. "Apache" is de tomehrst bruukte Nettserver op de Eer. Dien Apache schrifft all Anfragen, de he afarbeidt hett, na dit Logbook.

en: Apache Log
nds: Apache-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun't <b>Apache-Logbook</b> un vun't <b>Apache-Togriep-Logbook</b> bekeken.</p>

en: Apache Log Files
nds: Apache-Logbookdateien

en: Add Apache File...
nds: Apache-Datei tofögen...

en: Apache Access Log Files
nds: Apache-Togriep-Logbookdateien

en: Add Apache Access File...
nds: Apache-Togriep-Logbook tofögen...

en: Display the Apache log.
nds: Dat Apache-Logbook wiesen

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
nds: Wiest dat Apache-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. "Apache" is de tomehrst bruukte Nettserver op de Eer.

en: Authentication Log
nds: Identiteetprööv-Logbook

en: Authentication Log File
nds: Identiteetprööv-Logbookdatei

en: Authentication log file:
nds: Identiteetprööv-Logbookdatei:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
nds: Du kannst de Identiteetprööv-Logbookdatei ingeven oder utsöken (Bispill: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
nds: Hier kannst Du de Identiteetprööv-Logbookdatei ingeven oder utsöken. Disse Datei warrt bekeken, wenn Du dat Menü <b>Identiteetprööv-Logbook</b> utsöchst. Dat heet normalerwies <i>/var/log/auth.log</i>.

en: Display the authentication log.
nds: Dat Logbook mit de Identiteetpröven wiesen

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
nds: Wiest dat Logbook mit de Identiteetpröven binnen dat aktuelle Paneel. Binnen dit Logbook staht all Anmellen vun Brukers bi't Systeem. Dat kann hölpen, wenn Du rutfinnen wullt, wat Een na't Systeem inbreken wull.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
nds: Dateilist-Beschrieven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
nds: Logbookdateien

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Söök bitte en nieg Datei ut</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Maakt en Dialoog op, mit den Du de List en nieg Datei tofögen kannst.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
nds: Datei &tofögen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
nds: Datei ä&nnern...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De utsöchten Dateien wegdoon</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deit de op de List utsöchten Dateien weg.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
nds: &Wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">All Dateien wegmaken</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">All Dateien op de List wegmaken, ok wenn se nich utsöcht sünd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
nds: All weg&maken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De aktuellen Dateien na baven verschuven</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Verschufft de utsöchten Dateien op de List na baven. Mit disse Optschoon kannst Du de Dateien vun KSystemLog <span style=" font-weight:600;">toeerst inlesen</span> laten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
nds: Na &baven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De utsöchten Dateien na nerrn verschuven</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Verschufft de utsöchten Dateien op de List na nerrn. Mit disse Optschoon kannst Du de Dateien vun KSystemLog <span style=" font-weight:600;">tolest inlesen</span> laten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
nds: Na &nerrn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
nds: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Beacht bitte:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Dateien warrt in de Reeg vun disse List leest.</li><li>Tolaten sünd komprimeert un eenfach Textdateien <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Mit den Platzholler <b>'*'</b> kannst Du mehr as een Logbookdatei op eenmaal tofögen.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De List vun Dateien, de disse Logbooktyp bruukt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Op disse List staht all Dateien, de KSystemLog leest, wenn dat de aktuellen Logbookregen wiest.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
nds: tofögen

en: '%1' is not a local file.
nds: "%1" is keen lokaal Datei.

en: File selection failed
nds: Dateiköör fehlslaan

en: All Files (*)
nds: All Dateien (*)

en: Log Files (*.log)
nds: Logböker (*.log)

en: Choose Log File
nds: Logbookdatei utsöken

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
nds: De twee Datenfeller sünd verscheden groot, dat Lesen vun Logbookdateien warrt utlaten.

en: &Change Status...
nds: Status ä&nnern...

en: Change the level of the current file(s)
nds: De Stoop vun de aktuellen Dateien ännern

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
nds: Ännert den Status vun de aktuellen Dateien. Binnen de Dokmentatschoon för KSystemLog gifft dat mehr Informatschonen över de Logstopen.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
nds: De twee Datenfeller sünd verscheden groot, dat Lesen vun Padden warrt utlaten.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
nds: Dateityp utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
nds: Söök bitte den Typ vun disse Datei ut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List vun vörhannen Logstopen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Dit is de List mit all begäng Logstopen. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Söök dor bitte de vun ut, de Du för all de utsöchten Dateien op de List bruken wullt.</p></body></html>

en: No log file...
nds: Keen Logbookdatei...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deit de op de List utsöchten Dateien weg.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">All Dateien op de List wegmaken, ok wenn se nich utsöcht sünd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Verschufft de utsöchten Dateien op de List na baven. Mit disse Optschoon kannst Du de Dateien vun KSystemLog <span style=" font-weight:600;">toeerst inlesen</span> laten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Verschufft de utsöchten Dateien op de List na nerrn. Mit disse Optschoon kannst Du de Dateien vun KSystemLog <span style=" font-weight:600;">tolest inlesen</span> laten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
nds: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Beacht bitte:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Dateien warrt in de Reeg vun disse List leest.</li><li>Tolaten sünd komprimeert un eenfach Textdateien <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Mit den Platzholler <b>'*'</b> kannst Du mehr as een Datei op eenmaal tofögen.</li></ul>

en: Host
nds: Reekner

en: Process
nds: Perzess

en: Command
nds: Befehl

en: Cron Log
nds: Opgaven-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun de <b>Cron-Logböker</b> (a.B. Logböker vun plaant Opgaven) bekeken. <a href='man:/cron'>Mehr Informatschonen...</a></p>

en: Enable Process Filtering
nds: Perzessfilter bruken

en: Only keeps lines which matches this process :
nds: Wohrt bloots Regen, de op dissen Perzess passt

en: User:
nds: Bruker:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
nds: Dat Logbook vun de Plaanopgaven (Cron) wiesen

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
nds: Wiest dat Logbook vun de Plaanopgaven binnen dat aktuelle Paneel. Dat Programm "cron" röppt plaant Opgaven, as Sekerheitpröven oder wiss Deensten op Dien Systeem op. Mit dit Menü kannst Du de tolest opropen Perzessen ankieken.

en: Group
nds: Koppel

en: IPP Operation
nds: IPP-Akschoon

en: IPP Status
nds: IPP-Status:

en: Cups Web Log
nds: CUPS-Nett-Logbook

en: Display the CUPS Web Server Access log.
nds: CUPS sien Logbook över Togreep op den Nettserver wiesen

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
nds: Wiest dat Logbook för de Togreep op den CUPS-Nettserver binnen dat aktuelle Paneel. Dat Programm "cups" pleegt de Druckopgaven op Dien Reekner un schrifft all Anfragen na CUPS sien inbett Nettserver (normalerwies <i>http://localhost:631</i>) na dit Logbook.

en: debug 2
nds: Fehlersöök 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
nds: Nieg Logstoop opdeckt. Bitte stüer disse Logbookdatei den KSystemLog-Schriever för't Tofögen to.

en: Cups Log
nds: CUPS-Logbook

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
nds: CUPS &amp; CUPS sien Logbook över Togreep op den Nettserver

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun <b>CUPS</b> sien <b>Logbook</b> un <b>Nett-Togriep-Logbook</b> bekeken.</p>

en: Cups Log Files
nds: CUPS-Logbookdateien

en: Add Cups File...
nds: CUPS-Datei tofögen...

en: Cups Access Log Files
nds: CUPS-Togriep-Logbookdateien

en: Add Cups Access File...
nds: CUPS-Togriep-Datei tofögen...

en: Cups Page Log Files
nds: CUPS-Sieden-Logbookdateien

en: Add Cups Page File...
nds: CUPS-Siedendatei tofögen...

en: Cups PDF Log Files
nds: CUPS-PDF-Logbookdateien

en: Add Cups PDF File...
nds: CUPS-PDF-Datei tofögen...

en: Cups
nds: CUPS

en: Display the Cups log.
nds: CUPS sien Logbook wiesen

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
nds: Wiest CUPS sien Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Dat Programm "cups" pleegt de Druckopgaven op Dien Reekner.

en: Printer
nds: Drucker

en: Job Id
nds: Opgaav-ID

en: Page Number
nds: Sietnummer

en: Num Copies
nds: Tall vun Kopien

en: Job Billing
nds: Opgaav-Afreken

en: Printer:
nds: Drucker:

en: Job Id:
nds: Opgaav-ID:

en: Page Number:
nds: Sietnummer:

en: Num Copies:
nds: Tall vun Kopien:

en: Job Billing:
nds: Opgaav-Afreken:

en: Cups Page Log
nds: CUPS-Sieden-Logbook

en: Display the CUPS Page log.
nds: CUPS sien Siedenlogbook wiesen

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
nds: Wiest CUPS sien Sieden-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Dat Programm "cups" pleegt de Druckopgaven op Dien Reekner un schrifft all Anfragen na CUPS sien inbett Nettserver (normalerwies <i>http://localhost:631</i>) na dit Logbook.

en: Message:
nds: Mellen:

en: Cups PDF Log
nds: CUPS-PDF-Logbook

en: Display the CUPS PDF log.
nds: Dat CUPS-PDF-Logbook ankieken

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
nds: Wiest dat CUPS-PDF-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Dat Programm "cups" pleegt de Druckopgaven op Dien Reekner un schrifft all Anfragen na CUPS sien inbett Nettserver (normalerwies <i>http://localhost:631</i>) na dit Logbook.

en: Daemons' Logs
nds: Dämonen-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun de <b>Dämonen-Logböker</b> bekeken.</p>

en: Display the daemons' logs.
nds: De Dämonen ehr Logböker wiesen

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
nds: Wiest de Dämonen ehr Logböker binnen dat aktuelle Paneel. Dämonen sünd Perzessen, de in den Achtergrund op't Systeem loopt. Kiek Di dat an, wenn Du weten wullt, wat sik op Dien Systeem so in'n Achtergrund afspeelt.

en: Component
nds: Komponent

en: Component:
nds: Komponent:

en: Kernel Log
nds: Kernel-Logbook

en: Display the kernel log.
nds: Den Kernel sien Logbook wiesen

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
nds: Wiest dat Logbook vun den Kernel in't aktuelle Paneel. An dit Logbook hebbt meist bloots Brukers vermaak, de weten wüllt, worüm de Kernel ehr Hardware nich opdeckt oder wat de Grund för de verleden Kernel-Panic / den verleden Oops weer.

en: Log File
nds: Logbookdatei

en: Open Location
nds: Steed opmaken

en: Malformed URL. Unable to open this file.
nds: Leeg URL: Disse Datei lett sik nich opmaken.

en: Unable to open this file.
nds: Disse Datei lett sik nich opmaken.

en: Postfix Log
nds: Postfix-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun de <b>Postfix-Logböker</b> bekeken.</p>

en: Display the Postfix log.
nds: Dat Postfix-Logbook wiesen

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
nds: Wiest dat Postfix-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Postfix is de tomehrst bruukte Nettpostserver in de Linux-Werld.

en: Netbios Log
nds: Netbios-Logbook

en: Display the Netbios log.
nds: Dat Netbios-Logbook wiesen

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
nds: Wiest dat Netbios-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Netbios is dat Protokoll för't Freegeven vun Dateien vun Microsoft.

en: Samba Access Log
nds: Samba-Togriep-Logbook

en: Display the Samba Access log.
nds: Samba sien Togriep-Logbook wiesen

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
nds: Wiest Samba sien Togriep-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Binnen dit Logbook kannst Du de Verbinnen twischen Dien Freegaven un anner Reekners bekieken.

en: Source File
nds: Borndatei

en: Function
nds: Funkschoon

en: Line
nds: Reeg

en: Samba Log
nds: Samba-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun't <b>Samba-Logbook</b> un vun't <b>Samba-Togriep-Logbook</b> bekeken.</p>

en: Samba Log Files
nds: Samba-Logbookdateien

en: Add Samba File...
nds: Samba-Datei tofögen...

en: Samba Access Log Files
nds: Samba-Togriep-Logbookdateien

en: Add Samba Access File...
nds: Samba-Togriepdatei tofögen...

en: Netbios Log Files
nds: Netbios-Logbookdateien

en: Add Netbios File...
nds: Netbios-Datei tofögen...

en: Source File:
nds: Borndatei:

en: Function:
nds: Funkschoon:

en: Line:
nds: Reeg:

en: Display the Samba log.
nds: Samba sien Logbook wiesen

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
nds: Wiest Samba sien Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Samba is de Server för't Freegeven vun Dateien un arbeidt mit Microsoft Windows-Nettwarken tosamen.

en: System Log
nds: Systeem-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun de <b>Systeem-Logböker</b> bekeken.</p>

en: Display the system log.
nds: Dat Systeem-Logbook wiesen

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
nds: Wiest dat Systeem-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. Dit Logbook warrt vun normaal Perzessen (as "sudo" oder "fsck") bruukt.

en: Probed
nds: Pröövt

en: From config file
nds: Keen Instellendatei

en: Default setting
nds: Vörinstellen

en: From command Line
nds: Op de Konsool

en: Not implemented
nds: Nich inbuut

en: X.org Log
nds: X.org-Logbook

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
nds: <p>Disse Dateien warrt för't Wiesen vun't <b>"X.org"-Logbook</b> bekeken.</p>

en: none
nds: keen

en: Display the X.org log.
nds: Dat X.org-Logbook wiesen

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
nds: Wiest dat X.org-Logbook binnen dat aktuelle Paneel. "X.org" is de Deenst, de Dien Schriefdisch op den Schirm wiest un Dien Grafik-Hardware pleegt. Kiek Di dit Logbook an, wenn Du weten wullt, worüm Du keen 3D-Beslünigen hest oder Dien Ingaavreedschap sik nich finnen lett.

en: Program
nds: Programm

en: X Session Log
nds: X-Törn-Logbook

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
nds: Du kannst de "X-Törn"-Logbookdatei ingeven oder utsöken (Bispill: <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
nds: Hier kannst Du de X-Törn-Logbookdatei ingeven oder utsöken. Disse Datei warrt bekeken, wenn Du dat Menü <b>"X-Törn"-Logbook</b> utsöchst. Dat heet normalerwies <i>~/.xsession-errors</i>.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
nds: X-Törn-Logbook

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
nds: Maak dit an, wenn Du X.org-Fehlers wegmaken wullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
nds: X.org-Fehlers övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
nds: <p><b>Beacht bitte:</b>Mit disse Optschoon kannst Du X.org-Fehlers wegmaken</p><p style="margin-bottom:0px">Disse Regen warrt utlaten:</p>

en: Program:
nds: Programm:

en: Display the X Session log.
nds: Den X-Törn sien Logbook wiesen

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
nds: Verleden Opfrischen: %1

en: No Log
nds: Keen Logbook
