ksystemlog - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Settings
oc: Paramètres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
oc: &Precedent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
oc: &Seguent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
oc: Messatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
oc: Icòna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
oc: &Precedent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
oc: &Tampar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
oc: Aviada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
oc: Opcions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
oc: Format de data

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
oc: &Fenèstra

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: None
oc: Pas cap

en: Debug
oc: Débogage

en: Information
oc: Entresenhas

en: Warning
oc: Alèrta

en: Critical
oc: Critic

en: Alert
oc: Alèrta

en: Date:
oc: Data :

en: Hostname:
oc: Nom d'òste :

en: Level:
oc: Nivèl :

en: Filter:
oc: Filtre :

en: All
oc: Totes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
oc: Recercar :

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
oc: Data

en: User
oc: Utilizaire

en: Authentication
oc: Orientacion

en: Mail
oc: Corrièl

en: News
oc: Novèlas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
oc: Propietats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
oc: &Prioritat :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
oc: &Validar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
oc: &Anullar

en: &New Tab
oc: Onglet &nòu

en: &Close Tab
oc: &Barrar l'onglet

en: Close the current tab
oc: Tampar l'onglet actual

en: &Reload
oc: &Tornar cargar

en: &Details
oc: &Detalhs

en: Services
oc: Servicis

en: Others
oc: Autres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
oc: &Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
oc: &Pujar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
oc: &Davalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
oc: apondre

en: Host
oc: Òste

en: Open Location
oc: Dobrir un emplaçament
