ksystemlog - en to pa translation catalogue (244 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
pa: ਇਹ ਲਾਗ ਮੋਡ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਸਮੇਂ ਲੋਡ ਕਰੋ।

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
pa: ਲਾਗ ਲਾਈਨਾਂ ਦਾ ਮਿਤੀ ਫਾਰਮੈਟ।

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
pa: ਪਿੱਛੇ(&P)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
pa: ਅੱਗੇ(&N)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
pa: ਲਾਗ ਸਤਰ ਵੇਰਵਾ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
pa: ਸੁਨੇਹਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
pa: ਆਈਕਾਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
pa: ਮੁੱਖ ਜਾਣਕਾਰੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
pa: ਪਿੱਛੇ(&B)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
pa: ਅੱਗੇ(&F)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
pa: ਵੇਰਵਾ ਵਾਰਤਾਲਾਪ ਬੰਦ ਕਰੋ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
pa: ਇਹ ਵੇਰਵਾ ਵਾਰਤਾਲਾਪ ਬੰਦ ਕਰੋ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(&C)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
pa: ਲਾਗ ਸਤਰ ਵੇਰਵਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
pa: ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਲਾਗ ਲਾਈਨਾਂ ਹਟਾਓ (ਹੌਲੀ ਹੋ ਸਕਦਾ ਹੈ)(&d)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
pa: ਚੋਣਾਂ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
pa: ਮਿਤੀ ਫਾਰਮੈਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
pa: ਛੋਟਾ ਮਿਤੀ ਫਾਰਮੈਟ(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
pa: ਲੰਮਾ ਮਿਤੀ ਫਾਰਮੈਟ(&L)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pa: ਸੋਧ(&E)

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
pa: ਲਾਗ

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
pa: ਝਰੋਖਾ(&W)

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
pa: ਲਾਗ ਟੂਲਬਾਰ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

en: Opening '%1'...
pa: '%1' ਖੋਲ੍ਹੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Log file '%1' loaded successfully.
pa: ਲਾਗ ਫਾਇਲ '%1' ਸਫ਼ਲਤਾਪੂਰਕ ਲੋਡ ਕੀਤੀ ਗਈ ਹੈ।

en: Log file '%1' has changed.
pa: ਲਾਗ ਫਾਇਲ '%1' ਤਬਦੀਲ ਹੈ।

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Debug
pa: ਡੀਬੱਗ

en: Information
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Notice
pa: ਸੂਚਨਾ

en: Warning
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

en: Critical
pa: ਘਾਤਕ

en: Alert
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ

en: Emergency
pa: ਸੰਕਟਕਾਲੀਨ

en: Log Level Printing
pa: ਲਾਗ ਪੱਧਰ ਪਰਿੰਟਿੰਗ

en: Loading Progress...
pa: ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੀ ਤੱਰਕੀ...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
pa[0]: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ
pa[1]: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ਫਾਇਲਾਂ) ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
pa[0]: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i>  - (<b>%4</b>) ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ
pa[1]: <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ਫਾਇਲਾਂ) ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
pa: <b>%1</b>...<br /><i>%2</i> ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
pa:  <b>%1</b>...<br /><i>%2</i> ਮੁੜ-ਲੋਡ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: File Does Not Exist
pa: ਫਾਇਲ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: The file '%1' does not exist.
pa: ਫਾਇਲ '%1' ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
pa: '%1' ਪੜ੍ਹਨ ਲਈ ਤੁਹਾਨੂੰ ਲੋੜੀਦੇ ਅਧਿਕਾਰ ਨਹੀਂ ਹਨ।

en: Insufficient Permissions
pa: ਨਾ-ਲੋੜੀਦੇ ਅਧਿਕਾਰ

en: Loading log...
pa: ਲਾਗ ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Log successfully loaded.
pa: ਲਾਗ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਗਿਆ।

en: Date:
pa: ਮਿਤੀ:

en: Hostname:
pa: ਹੋਸਟਨਾਂ:

en: Process:
pa: ਕਾਰਜ:

en: Level:
pa: ਪੱਧਰ:

en: Original file:
pa: ਅਸਲੀ ਫਾਇਲ:

en: Here are my logs:
pa: ਮੇਰਾ ਲਾਗ ਇਹ ਹੈ:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
pa: ਤੁਸੀਂ ਬਹੁਤ ਸਾਰੀਆਂ ਲਾਈਨਾਂ ਚੁਣ ਲਈਆਂ ਹਨ। ਕੁਝ ਖਾਸ ਲਾਗ ਲਾਈਨਾਂ ਚੁਣੋ ਜੀ।

en: Log Lines of my problem
pa: ਮੇਰੀ ਸਮੱਸਿਆ ਦੀਆਂ ਲਾਈਨਾਂ

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
pa: ਕੋਈ ਆਈਟਮ ਨਹੀਂ ਚੁਣੀ। ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ 'ਚ ਕੁਝ ਵੀ ਕਾਪੀ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ।

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
pa: '%1' ਫਾਇਲ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: ਅਧਿਕਾਰ ਪਾਬੰਦੀ ਹੈ।

en: Unable to save file.
pa: ਫਾਇਲ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ।

en: Type your filter here
pa: ਫਿਲਟਰ ਇੱਥੇ ਦਿਓ ਜੀ

en: Enter your search here...
pa: ਆਪਣੀ ਖੋਜ ਇੱਥੇ ਦਿਓ...

en: Filter:
pa: ਫਿਲਟਰ:

en: All
pa: ਸਭ

en: Phrase not found.
pa: ਸ਼ਬਦ ਨਹੀਂ ਲੱਭੇ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
pa: ਖੋਜ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
pa: ਸਭ ਹਾਈਲਾਈਟ ਕਰੋ(&H)

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
pa: ਮਿਤੀ

en: Display/Hide the '%1' column
pa: '%1' ਕਾਲਮ ਵੇਖੋ/ਓਹਲੇ

en: Process Crashed
pa: ਪਰੋਸੈਸ ਕਰੈਸ਼ ਹੋਇਆ

en: User
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: Authentication
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ

en: Private Authentication
pa: ਨਿੱਜੀ ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ

en: Cron
pa: ਕਰੋਨ

en: Daemon
pa: ਡਾਈਮੋਨ

en: Kernel
pa: ਕਰਨਲ

en: Mail
pa: ਮੇਲ

en: Local 0
pa: ਲੋਕਲ 0

en: Local 1
pa: ਲੋਕਲ 1

en: Local 2
pa: ਲੋਕਲ 2

en: Local 3
pa: ਲੋਕਲ 3

en: Local 4
pa: ਲੋਕਲ 4

en: Local 5
pa: ਲੋਕਲ 5

en: Local 6
pa: ਲੋਕਲ 6

en: Local 7
pa: ਲੋਕਲ 7

en: Command not found
pa: ਕਮਾਂਡ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀ

en: The 'logger' command has not been properly exited.
pa: ਕਮਾਂਡ 'logger' ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਪੂਰੀ ਨਹੀਂ ਹੋਈ ਹੈ।

en: Execution problem
pa: ਚੱਲਣ ਸਮੱਸਿਆ

en: File not valid
pa: ਫਾਇਲ ਠੀਕ ਨਹੀਂ ਹੈ।

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
pa: ਲਾਗ ਸੁਨੇਹਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
pa: ਸੁਨੇਹਾ(&M):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
pa: ਫਾਇਲ ਸਮੱਗਰੀ(&F):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
pa: ਤਰਜੀਹ(&P):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
pa: ਟੈਗ(&T):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
pa: <a href="man:/logger">ਲਾਗਰ ਦਸਤਾਵੇਜ਼</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
pa: ਠੀਕ ਹੈ(&O)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(&C)

en: Main developer
pa: ਮੁੱਖ ਡਿਵੈਲਪਰ

en: Log Printing
pa: ਲਾਗ ਪਰਿੰਟਿੰਗ

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
pa[0]: ੧ ਲਾਈਨ
pa[1]: %1 ਲਾਈਨਾਂ

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
pa[0]: ੧ ਲਾਈਨ / %2 ਕੁੱਲ
pa[1]: %1 ਲਾਈਨਾਂ/ %2 ਕੁੱਲ।

en: Resu&me
pa: ਰੀਜਿਊਮ(&m)

en: S&top
pa: ਰੋਕੋ(&t)

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
pa: ਖਾਲੀ ਲਾਗ

en: Open a file in KSystemLog
pa: KSystemLog ਵਿੱਚ ਇੱਕ ਫਾਇਲ ਖੋਲੋ

en: Save the selection to a file
pa: ਚੋਣ ਨੂੰ ਇੱਕ ਫਾਇਲ ਵਿੱਚ ਸੰਭਾਲੋ

en: Quit KSystemLog
pa: KSystemLog ਬੰਦ

en: Quits KSystemLog.
pa: KSystemLog ਬੰਦ ਕਰੋ।

en: Copy the selection to the clipboard
pa: ਚੋਣ ਨੂੰ ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਨਕਲ

en: Ex&pand All
pa: ਸਭ ਫੈਲਾਓ(&p)

en: Expand all categories
pa: ਸਭ ਕੈਟਾਗਰੀਆਂ ਫੈਲਾਓ

en: Col&lapse All
pa: ਸਭ ਸਮੇਟੋ(&l)

en: Collapse all categories
pa: ਸਭ ਕੈਟਾਗਰੀਆਂ ਸਮੇਟੋ

en: &Email Selection...
pa: ਈਮੇਲ ਚੋਣ(&E)...

en: Send the selection by mail
pa: ਚੋਣ ਨੂੰ ਮੇਲ ਰਾਹੀਂ ਭੇਜੋ

en: &Add Log Entry...
pa: ਲਾਗ ਐਂਟਰੀ ਸ਼ਾਮਲ(&A)...

en: Select all lines of the current log
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਲਾਗ ਦੀਆਂ ਸਭ ਲਾਈਨਾਂ ਚੁਣੋ

en: &New Tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ(&N)

en: Create a new tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ ਬਣਾਓ

en: &Close Tab
pa: ਟੈਬ ਬੰਦ(&C)

en: Close the current tab
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਟੈਬ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Closes the current tab.
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਟੈਬ ਬੰਦ ਕਰੋ।

en: &Duplicate Tab
pa: ਦੁਹਰੀ ਟੈਬ(&D)

en: Duplicate the current tab
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਟੈਬ ਦੀ ਡੁਪਲੀਕੇਟ

en: Duplicates the current tab.
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਟੈਬ ਦੀ ਡੁਪਲੀਕੇਟ

en: Move Tab &Left
pa: ਟੈਬ ਖੱਬੇ ਕਰੋ(&L)

en: Move Tab &Right
pa: ਟੈਬ ਸੱਬੇ ਕਰੋ(&R)

en: &Reload
pa: ਮੁੜ-ਲੋਡ(&R)

en: Reload the current log
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਲਾਗ ਮੁੜ-ਲੋਡ ਕਰੋ

en: &Details
pa: ਵੇਰਵਾ(&D)

en: Display details on the selected line
pa: ਚੁਣੀ ਲਾਈਨ ਉੱਤੇ ਵੇਰਵੇ ਵੇਖੋ

en: Services
pa: ਸਰਵਿਸਾਂ

en: Others
pa: ਹੋਰ

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Type:
pa: ਕਿਸਮ:

en: ACPI Log
pa: ACPI ਲਾਗ

en: Display the ACPI log.
pa: ACPI ਲਾਗ ਵੇਖੋ।

en: Host Name
pa: ਹੋਸਟ ਨਾਂ

en: Response
pa: ਜਵਾਬ

en: Agent Identity
pa: ਏਜੰਟ ਪਛਾਣ

en: HTTP Request
pa: HTTP ਬੇਨਤੀ

en: Host Name:
pa: ਹੋਸਟ ਨਾਂ:

en: Identification:
pa: ਪਛਾਣ:

en: Username:
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ:

en: HTTP Response:
pa: HTTP ਜਵਾਬ:

en: Bytes Sent:
pa: ਬਾਇਟ ਭੇਜੇ:

en: Agent Identity:
pa: ਏਜੰਟ ਪਛਾਣ:

en: HTTP Request:
pa: HTTP ਬੇਨਤੀ:

en: Apache Access Log
pa: Apache ਪਹੁੰਚ ਲਾਗ

en: Display the Apache Access log.
pa: ਆਂਪਚੇ ਪਹੁੰਚ ਲਾਗ ਵਿਖਾਓ।

en: Client
pa: ਕਲਾਇਟ

en: Apache Log
pa: Apache ਲਾਗ

en: Apache Log Files
pa: Apache ਲਾਗ ਫਾਇਲਾਂ

en: Add Apache File...
pa: ...ਆਪਚੇ ਫਾਇਲ ਸ਼ਾਮਲ

en: Apache Access Log Files
pa: Apache ਪਹੁੰਚ ਲਾਗ ਫਾਇਲਾਂ

en: Add Apache Access File...
pa: ...Apache ਪਹੁੰਚ ਲਾਗ ਫਾਇਲ

en: Client:
pa: ਕਲਾਇਟ:

en: Display the Apache log.
pa: ਆਪਚੇ ਲਾਗ ਵਿਖਾਓ।

en: Authentication Log
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਲਾਗ

en: Authentication Log File
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਲਾਗ ਫਾਇਲ

en: Authentication log file:
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਲਾਗ ਫਾਇਲ:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
pa: ਤੁਸੀਂ ਪਰਮਾਣਿਤ ਲਾਗ ਫਾਇਲ ਲਿਖ ਸਕਦੇ ਹੋ ਜਾਂ ਚੁਣ ਸਕਦੇ ਹੋ (ਜਿਵੇਂ: <i>/var/log/auth.log</i>)।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
pa: ਫਾਇਲ ਸੂਚੀ ਵੇਰਵਾ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
pa: ਲਾਗ ਫਾਇਲਾਂ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
pa: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ਨਵੀਂ ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
pa: ਫਾਇਲ ਸ਼ਾਮਿਲ(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
pa: ...ਫਾਇਲ ਸੋਧ(&M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
pa: ਹਟਾਓ(&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
pa: ਸਭ ਹਟਾਓ(&o)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
pa: ਉੱਪਰ ਭੇਜੋ(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਜਾਓ(&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
pa: ਸ਼ਾਮਲ

en: '%1' is not a local file.
pa: '%1' ਲੋਕਲ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: File selection failed
pa: ਫਾਇਲ ਚੋਣ ਅਸਫ਼ਲ

en: All Files (*)
pa: ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ (*)

en: Log Files (*.log)
pa: ਲਾਗ ਫਾਇਲਾਂ (*.log)

en: Choose Log File
pa: ਲਾਗ ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: &Change Status...
pa: ਹਾਲਤ ਤਬਦੀਲ(&C)...

en: Change the level of the current file(s)
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਫਾਇਲਾਂ ਦਾ ਲੈਵਲ ਬਦਲੋ

en: No log file...
pa: ਕੋਈ ਲਾਗ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ...

en: Host
pa: ਹੋਸਟ

en: Process
pa: ਕਾਰਜ

en: Command
pa: ਕਮਾਂਡ

en: Cron Log
pa: ਕਰੋਨ ਲਾਗ

en: Enable Process Filtering
pa: ਪਰੋਸੈਸ ਫਿਲਟਰ ਕਰਨਾ ਯੋਗ

en: User:
pa: ਯੂਜ਼ਰ:

en: Group
pa: ਗਰੁੱਪ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Bytes
pa: ਬਾਈਟ

en: IPP Operation
pa: IPP ਓਪਰੇਸ਼ਨ

en: IPP Status
pa: IPP ਹਾਲਤ

en: Cups Web Log
pa: Cups ਵੈੱਬ ਲਾਗ

en: Display the CUPS Web Server Access log.
pa: CUPS ਵੈੱਬ ਸਰਵਰ ਅਸੈੱਸ ਲਾਗ ਵੇਖੋ।

en: Cups Log
pa: Cups ਲਾਗ

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
pa: Cups &amp; Cups ਵੈੱਬ ਸਰਵਰ ਲਾਗ

en: Cups Log Files
pa: CUPS ਲਾਗ ਫਾਇਲਾਂ

en: Add Cups File...
pa: ...ਕੱਪਸ ਫਾਇਲ ਸ਼ਾਮਿਲ

en: Cups Access Log Files
pa: Cups ਵਰਤੋਂ ਲਾਗ ਫਾਇਲਾਂ

en: Cups Page Log Files
pa: Cups ਪੇਜ਼ ਲਾਗ ਫਾਇਲਾਂ

en: Printer
pa: ਪਰਿੰਟਰ

en: Job Id
pa: ਜਾਬ Id

en: Page Number
pa: ਸਫ਼ਾ ਨੰਬਰ

en: Printer:
pa: ਪਰਿੰਟਰ:

en: Job Id:
pa: ਜਾਬ Id:

en: Page Number:
pa: ਸਫ਼ਾ ਨੰਬਰ:

en: Cups Page Log
pa: Cups ਪੇਜ਼ ਲਾਗ

en: Message:
pa: ਸੁਨੇਹਾ:

en: Cups PDF Log
pa: Cups PDF ਲਾਗ

en: Component
pa: ਭਾਗ

en: Component:
pa: ਭਾਗ:

en: Kernel Log
pa: ਕਰਨਲ ਲਾਗ

en: Display the kernel log.
pa: ਕਰਨਲ ਲਾਗ ਵਿਖਾਓ।

en: Log File
pa: ਲਾਗ ਫਾਇਲ

en: Open Location
pa: ਸਥਿਤੀ ਖੋਲੋ

en: Unable to open this file.
pa: ਇਹ ਫਾਇਲ ਖੋਲਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।

en: Postfix Log
pa: Postfix ਲਾਗ

en: Display the Postfix log.
pa: Postfix ਲਾਗ ਵੇਖਾਓ

en: Source File
pa: ਸਰੋਤ ਫਾਇਲ

en: Function
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ

en: Line
pa: ਲਾਈਨ

en: Samba Log
pa: ਸਾਬਾ ਲਾਗ

en: Samba
pa: ਸਾਂਬਾ

en: Source File:
pa: ਸਰੋਤ ਫਾਇਲ:

en: Function:
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ:

en: Line:
pa: ਲਾਈਨ:

en: Display the Samba log.
pa: ਸਾਂਬਾ ਲਾਗ ਵਿਖਾਉ।

en: System Log
pa: ਸਿਸਟਮ ਲਾਗ

en: Display the system log.
pa: ਸਿਸਟਮ ਲਾਗ ਵਿਖਾਓ।

en: From config file
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ ਤੋਂ

en: Default setting
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਸੈਟਿੰਗ

en: From command Line
pa: ਕਮਾਂਡ ਲਾਈਨ ਤੋਂ

en: Not implemented
pa: ਹਾਲੇ ਬਣਾਇਆ ਨਹੀਂ

en: X.org Log
pa: X.org ਲਾਗ

en: none
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Display the X.org log.
pa: X.org ਲਾਗ ਵੇਖੋ।

en: Program
pa: ਪਰੋਗਰਾਮ

en: X Session Log
pa: X ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਲਾਗ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
pa: X ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਲਾਗ ਫਾਇਲ

en: Program:
pa: ਪਰੋਗਰਾਮ:

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
pa: ਆਖਰੀ ਅੱਪਡੇਟ: %1

en: No Log
pa: ਕੋਈ ਲਾਗ ਨਹੀਂ
