ksystemlog - en to pl translation catalogue (447 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
pl: Wczytaj ten tryb dziennika przy starcie.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
pl: Ograniczona liczba wierszy dziennika.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
pl: Opcja jest prawdziwa, jeśli użytkownik chce usunąć powtórzone wiersze dziennika.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
pl: Opcja jest prawdziwa, jeśli PID w kolumnie procesów dziennika systemowego ma zostać pominięta.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
pl: Opcja jest prawdziwa, jeśli wiersze dziennika mają zostać pokolorowane w zależności od ich poziomu dziennika.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
pl: Określa czy podpowiedzi są włączone.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
pl: Określa czy nowe wiersze są wyświetlane.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
pl: Pokazywanie paska filtra.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
pl: Format daty wierszy dziennika.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
pl: Ścieżki plików dziennika Samby.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
pl: &Poprzedni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
pl: &Następny

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
pl: Szczegóły wiersza dziennika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
pl: To okno dialogowe wyświetla szczegółowe informacje o aktualnie wybranym wierszu dziennika.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
pl: Wiadomość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
pl: Ikona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
pl: Informacje ogólne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
pl: Przejdź do poprzedniego wiersza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
pl: Przechodzi do poprzedniego wiersza dziennika. Ten przycisk jest nieaktywny jeśli nie istnieje poprzedni wiersz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
pl: &Wstecz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
pl: Przejdź do następnego wiersza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
pl: Przechodzi do następnego wiersza dziennika. Ten przycisk jest nieaktywny jeśli nie istnieje następny wiersz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
pl: &Naprzód

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
pl: Zamknij okno szczegółów.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
pl: Zamyka okno szczegółów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
pl: &Zamknij

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
pl: Ten tryb jest niedostępny ponieważ jego pliki dziennika nie istnieją.

en: No Log Mode
pl: Brak trybu dziennika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
pl: Uruchamianie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
pl: Wczytaj &ten tryb dziennika po uruchomieniu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
pl: Tryb dziennika, który jest wczytywany domyślnie po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
pl: Tryb dziennika, który jest wczytywany domyślnie przy starcie. Wybierz 'brak trybu dziennika' jeżeli nie chcesz tego.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
pl: Lista wierszy dziennika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
pl: &Graniczna liczba wyświetlanych wierszy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
pl: Wybierz graniczną liczbę wierszy dziennika wyświetlanych w głównym widoku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
pl: Tutaj można wybrać graniczną liczbę wierszy dziennika wyświetlanych w głównym widoku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
pl: Wybierz tę opcję jeśli chcesz usunąć powtarzające się wiersze dziennika <b>(może działać powoli)</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
pl: Wybierz tę opcję jeśli chcesz usunąć powtarzające się wiersze dziennika. <b>  Ta opcja może spowolnić czytanie dziennika</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
pl: Usuwaj &powtarzające się wiersze dziennika (może działać powoli)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
pl: Usuń identyfikator procesu z nazwy procesu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
pl: Wybierz tę opcję, jeśli chcesz usunąć identyfikator procesu z nazwy procesu. Na przykład, kolumna <b>Proces</b> może zawierać wpisy takie jak<i>cron<b>[3433]</b></i>. Jeżeli ta opcja jest aktywna, to zostanie usunięta pogrubiona część.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
pl: Usuń &identyfikator z nazwy procesu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
pl: Opcja ta pozwala na kolorowanie wierszy dziennika w zależności od ich poziomu dziennika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
pl: Opcja ta pozwala na kolorowanie wierszy dziennika w zależności od ich poziomu dziennika. Dla przykładu, błąd będzie w kolorze czerwonym,a ostrzeżenie - pomarańczowym... Jest to przydatne przy identyfikacji problemów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
pl: &Kolorowe wiersze dziennika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
pl: Format daty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
pl: &Krótki format daty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
pl: &Długi format daty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
pl: &Precyzyjny format daty

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edytuj

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
pl: Dzienniki

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
pl: &Okno

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
pl: Pasek narzędzi dziennika

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Opening '%1'...
pl: Otwieranie '%1'...

en: Log file '%1' loaded successfully.
pl: Plik dziennika '%1' został wczytany pomyślnie.

en: Log file '%1' has changed.
pl: Plik dziennika '%1' został zmieniony.

en: None
pl: Brak

en: Debug
pl: Dana diagnostyczna

en: Information
pl: Informacja

en: Notice
pl: Powiadomienie

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Error
pl: Błąd

en: Critical
pl: Błąd krytyczny

en: Emergency
pl: Błąd nagły

en: Log Level Printing
pl: Wyświetlanie poziomu dziennika

en: Choose which log levels you wish to print in color.
pl: Wybierz, które poziomy logów chcesz wydrukować w kolorze.

en: Loading Progress...
pl: Postęp wczytywania...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
pl[0]: Wczytywanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
pl[1]: Wczytywanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 pliki)
pl[2]: Wczytywanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 plików)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
pl[0]: Ponowne wczytywanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
pl[1]: Ponowne wczytywanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 pliki)
pl[2]: Ponowne wczytywanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 plików)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
pl: Wczytywanie <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
pl: Ponowne wczytywanie <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
pl: Ten plik nie jest prawidłowy. Dostosuj go w ustawieniach KSystemLog.

en: File Does Not Exist
pl: Plik nie istnieje

en: The file '%1' does not exist.
pl: Plik '%1' nie istnieje.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
pl: Nie można rozpakować formatu '%2' pliku '%1'.

en: Unable to Uncompress File
pl: Nie można wypakować pliku

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień by odczytać '%1'.

en: Insufficient Permissions
pl: Brak wystarczających uprawnień

en: Loading log...
pl: Wczytywanie dziennika...

en: Log successfully loaded.
pl: Dziennik wczytany pomyślnie.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
pl: URL '%1' nie jest poprawny, więc zostanie pominięty.

en: Date:
pl: Data:

en: Hostname:
pl: Nazwa gospodarza:

en: Process:
pl: Proces:

en: Level:
pl: Poziom:

en: Original file:
pl: Plik źródłowy:

en: Here are my logs:
pl: Tutaj są moje dzienniki:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
pl: Wybrałeś za dużo wierszy. Proszę zaznaczyć tylko najważniejsze wiersze dziennika.

en: Too Many Lines Selected
pl: Za dużo wybranych wierszy

en: Log Lines of my problem
pl: Wiersze dziennika z moim problemem

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
pl: Brak wybranych elementów. Nic nie skopiowano do schowka.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
pl[0]: Do schowka skopiowano jeden wiesz dziennika.
pl[1]: Do schowka skopiowano %1 wiesze dziennika.
pl[2]: Do schowka skopiowano %1 wierszy dziennika.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
pl: Brak wybranych elementów. Wybierz elementy, by móc je zapisać.

en: Save selected log entries to...
pl: Zapisz wybrane wpisy dziennika do...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
pl[0]: Jeden wiersz dziennika zapisany do '%2'.
pl[1]: %1 wiersze dziennika zapisane do '%2'.
pl[2]: %1 wierszy dziennika zapisanych do '%2'.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
pl: Nie można zapisać pliku '%1': brak dostępu.

en: Unable to save file.
pl: Nie można zapisać pliku.

en: Type your filter here
pl: Tutaj wpisz swój filtr pozycji

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
pl: Pokazuje tylko te elementy listy, które pasują do zawartości tego tekstu.

en: Enter your search here...
pl: Tutaj wpisz wyrażenie do znalezienia...

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Select priorities
pl: Wybór ważności

en: Choose the filtered column here
pl: Wybierz kolumnę do filtrowania

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
pl: Pozwala zastosować filtr elementów tylko na wybranej kolumnie."<i>Wszystkie</i>" oznacza brak filtru.

en: All
pl: Wszystkie

en: Reached end of list.
pl: Koniec listy.

en: Phrase not found.
pl: Wyrażenie nie zostało znalezione.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
pl: Znajdź:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
pl: Rozróżni&aj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
pl: &Podświetl wszystko

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
pl: Data

en: Display/Hide the '%1' column
pl: Pokaż/ukryj kolumnę '%1'

en: The process '%1' crashed.
pl: Proces '%1' uległ awarii.

en: Process Crashed
pl: Proces uległ awarii

en: User
pl: Użytkownik

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Private Authentication
pl: Prywatne uwierzytelnianie

en: Daemon
pl: Usługa

en: Kernel
pl: Jądro

en: Mail
pl: Poczta

en: News
pl: Wiadomości

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
pl: Nie można znaleźć polecenia 'logger' w twoim systemie. Wpisz 'logger' w Konsole, aby ustalić czy polecenie jest zainstalowane.

en: Command not found
pl: Polecenie nie znalezione

en: The 'logger' command has not been properly exited.
pl: Polecenie 'logger' nie zostało poprawnie zakończone.

en: Execution problem
pl: Problem z wykonaniem

en: This file does not exist, please choose another.
pl: Plik nie istnieje, proszę wybrać inny.

en: File not valid
pl: Plik jest niepoprawny

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
pl: Wiadomość dziennika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
pl: &Wiadomość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
pl: Zawartość &pliku:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
pl: Właściwości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
pl: &Ważność:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
pl: &Miejsce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
pl: &Znacznik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
pl: Zapisuj &identyfikator procesu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
pl: Otwórz podręczniki polecenia 'logger'.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
pl: Ten odnośnik otwiera podręczniki komendy 'logger'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
pl: <a href="man:/logger">Podręcznik polecenia logger</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: System Logs Viewer by KDE
pl: Narzędzie do przeglądania dzienników w ramach KDE

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
pl: Znalezione błędy i problemy można słać bez obaw na adres <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>. (kontakt w języku angielskim)

en: Main developer
pl: Główny programista

en: Journald mode, bugfixes
pl: Tryb Journald, usuwanie błędów

en: Log Printing
pl: Drukowanie dzienników

en: Bug Fixing
pl: Usuwanie błędów

en: Document to open.
pl: Dokument do otwarcia.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
pl[0]: 1 wiersz.
pl[1]: %1 wiersze.
pl[2]: %1 wierszy.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
pl[0]: 1 wiersz / %2 ogółem
pl[1]: %1 wiersze / %2 ogółem
pl[2]: %1 wierszy / %2 ogółem

en: Resu&me
pl: W&znów

en: Resume the watching of the current log
pl: Wznów obserwację bieżącego dziennika

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
pl: Wznawia obserwację bieżącego dziennika. Ta akcja jest dostępna jedynie wtedy, gdy użytkownik przerwał czytanie.

en: Pause the watching of the current log
pl: Przerwij obserwację bieżącego dziennika

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
pl: Przerywa obserwację bieżącego dziennika. Ta akcja jest szczególnie użyteczna gdy system wypisuje za dużo linii w plikach dziennika, co powoduje zbyt częste ponowne wczytywanie w KDziennikuSystemowym.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
pl: Pusty dziennik

en: Open a file in KSystemLog
pl: Otwórz plik w KSystemLog

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
pl: Otwiera plik w KSystemLog i wyświetla jego zawartość w bieżącej zakładce.

en: &Print Selection...
pl: &Drukuj zaznaczone...

en: Print the selection
pl: Drukuj zaznaczenie

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
pl: Drukuje zaznaczony tekst. Zaznacz ważne wiersze i naciśnij na tą pozycję menu aby wydrukować zaznaczenie.

en: &Print Preview Selection...
pl: Drukuj &podgląd zaznaczenia...

en: Print preview the selection
pl: Drukuj podgląd zaznaczenia

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
pl: Drukuje podgląd zaznaczonego tekstu. Zaznacz ważne wiersze i naciśnij na tą pozycję menu aby wydrukować zaznaczenie.

en: Save the selection to a file
pl: Zapisz zaznaczenie do pliku

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
pl: Zapisuje zaznaczenie do pliku. Ta akcja jest użyteczna, jeśli chcesz utworzyć załącznik lub kopię zapasową dziennika.

en: Quit KSystemLog
pl: Zamknij KSystemLog

en: Quits KSystemLog.
pl: Zamyka KSystemLog.

en: Copy the selection to the clipboard
pl: Skopiuj zaznaczenie do schowka

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
pl: Kopiuje zaznaczenie do schowka. Ta akcja jest użyteczna jeśli chcesz wkleić zaznaczenie do okienka czatu lub do wiadomości e-mail.

en: Ex&pand All
pl: &Rozwiń wszystkie

en: Expand all categories
pl: Rozwiń wszystkie kategorie

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
pl: To działanie otwiera wszystkie główne kategorie. Jest ono dostępne tylko gdy jakaś opcja została wybrana w menu <b>Grupuj według</b>

en: Col&lapse All
pl: &Zwiń wszystkie

en: Collapse all categories
pl: Zwija wszystkie kategorie

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
pl: To działanie zamyka wszystkie kategorie. Jest ono dostępne tylko wtedy gdy jakaś opcja została wybrana w menu <b>Grupuj według</b>

en: &Email Selection...
pl: Wyślij po&cztą...

en: Send the selection by mail
pl: Wyślij zaznaczenie pocztą

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
pl: Wysyła zaznaczenie przez e-mail. Zaznacz ważne linie i kliknij na element menu aby wysłać zaznaczenie do znajomego lub listy mailingowej.

en: &Add Log Entry...
pl: Dod&aj wpis dziennika...

en: Add a log entry to the log system
pl: Dodaj wpis do dziennika systemu

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
pl: To polecenie otworzy okno dialogowe, które pozwoli Ci wysłać komunikat do dziennika systemowego.

en: Select all lines of the current log
pl: Zaznacz wszystkie linie bieżącego dziennika

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
pl: Zaznacza wszystkie linie bieżącego dziennika. Ta akcja jest użyteczna jeśli przykładowo chcesz zapisać całą zawartość bieżącego dziennika do pliku.

en: Show &Filter Bar
pl: Pokaż pasek &filtrów

en: &New Tab
pl: &Nowa karta

en: Create a new tab
pl: Utwórz nową kartę

en: Creates a new tab which can display another log.
pl: Tworzy nową kartę, która może wyświetlać inny dziennik.

en: &Close Tab
pl: &Zamknij kartę

en: Close the current tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Closes the current tab.
pl: Zamyka bieżącą kartę.

en: &Duplicate Tab
pl: &Powiel kartę

en: Duplicate the current tab
pl: Powiel bieżącą kartę

en: Duplicates the current tab.
pl: Powiela bieżącą kartę.

en: Move Tab &Left
pl: Przesuń kartę w &lewo

en: Move the current tab to the left
pl: Przesuń bieżącą kartę w lewo

en: Moves the current tab to the left.
pl: Przesuwa bieżącą kartę w lewo.

en: Move Tab &Right
pl: Przesuń kartę w p&rawo

en: Move the current tab to the right
pl: Przesuń bieżącą kartę w prawo

en: Moves the current tab to the right.
pl: Przesuwa bieżącą kartę w prawo.

en: &Reload
pl: &Wczytaj ponownie

en: Reload the current log
pl: Wczytaj ponownie bieżący dziennik

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
pl: Wczytuj ponownie bieżący dziennik, jeśli chcesz być pewny, że obecny widok został poprawnie uaktualniony.

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: Display details on the selected line
pl: Wyświetla szczegóły aktualnie zaznaczonego wiersza

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
pl: Wyświetla okno dialogowe, które zawiera szczegóły aktualnie wybranego wiersza. Masz możliwość nawigacji w dzienniku z tego okna dialogowego poprzez przyciski <b>Poprzedni</b> / <b>Następny</b>.

en: &Enable Detailed Tooltips
pl: Włącz szczegółow&e wskazówki

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
pl: Włącz/wyłącz wskazówki w bieżącym widoku

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
pl: Włącza/wyłącza wyświetlanie wskazówek  po najechaniu myszką na wiersz dziennika.

en: &Scroll to New Lines
pl: Przewijaj do nowych wier&szy

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
pl: Przewijanie do nowych wierszy (lub jego brak) w razie zmiany dziennika

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
pl: Przewijanie do nowych wierszy (lub jego brak) w razie zmiany dziennika. Zaznacz tą opcję, jeśli nie chcesz, aby aplikacja automatycznie przewijała dziennik do końca za każdym razem, gdy jest on odświeżany.

en: Services
pl: Usługi

en: Others
pl: Inne

en: Type
pl: Rodzaj

en: Acpid Log
pl: Dziennik Acpid

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dziennik Acpid</b>.</p>

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: ACPI Log
pl: Dziennik ACPI

en: Display the ACPI log.
pl: Wyświetl dziennik ACPI.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
pl: Wyświetla dziennik ACPI w bieżącej zakładce. ACPI wykorzystywane jest do zarządzania sprzętem takim jaki akumulator notebooka, przyciski restartu...

en: Host Name
pl: Nazwa gospodarza

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Bytes Sent
pl: Wysłano bajtów

en: Agent Identity
pl: Tożsamość agenta

en: HTTP Request
pl: Żądanie HTTP

en: Host Name:
pl: Nazwa gospodarza:

en: Identification:
pl: Identyfikacja:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: HTTP Response:
pl: Odpowiedź HTTP:

en: Bytes Sent:
pl: Wysłano bajtów:

en: Agent Identity:
pl: Tożsamość agenta:

en: HTTP Request:
pl: Odpowiedź HTTP:

en: Apache Access Log
pl: Dziennik dostępu Apache

en: Display the Apache Access log.
pl: Wyświetl dziennik dostępu Apache.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
pl: Wyświetla dziennik Apache w bieżącej zakładce. Apache to najpopularniejszy serwer sieciowy na świecie . Ten dziennik zapisuje wszystkie żądania serwera Apache.

en: Client
pl: Klient

en: Apache Log
pl: Dziennik Apache

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dziennik Apache</b> i <b>dziennik dostępu Apache</b>.</p>

en: Apache Log Files
pl: Pliki dziennika apache

en: Add Apache File...
pl: Dodaj plik Apache...

en: Apache Access Log Files
pl: Pliki dziennika dostępu Apache

en: Add Apache Access File...
pl: Dodaj plik dostępu Apache...

en: Client:
pl: Klient:

en: Display the Apache log.
pl: Wyświetl dziennik Apache.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
pl: Wyświetla dziennik Apache w bieżącej zakładce. Apache to najpopularniejszy serwer WWW na świecie.

en: Audit Log
pl: Dziennik audytu

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dzienniki audytu</b>.</p>

en: Display the audit log.
pl: Wyświetl dziennik audytu.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
pl: Wyświetla dziennik audytu w bieżącej zakładce. Ten dziennik jest ogólnie stosowany przez niewyspecjalizowane procesy (takie jak polecenia "sudo" lub "fsck")

en: Authentication Log
pl: Dziennik uwierzytelniania

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
pl: Plik dziennika nie istnieje. Tryb będzie niedostępny.

en: Authentication Log File
pl: Plik dziennika uwierzytelnienia

en: Authentication log file:
pl: Plik dziennika uwierzytelnienia:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
pl: Możesz wpisać lub wybrać plik dziennika uwierzytelnienia (na przykład <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
pl: Możesz wpisać lub wybrać tu plik dziennika uwierzytelnienia. Plik ten zostanie przeanalizowany, gdy wybierzesz menu <b>Dziennik uwierzytelnienia</b>. Zazwyczaj jego nazwa to <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
pl: Wyświetl dziennik uwierzytelnienia.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
pl: Wyświetla dziennik uwierzytelniania w bieżącej zakładce. Ten dziennik wyświetla wszystkie logowania do systemu wykonywane przez każdego z użytkowników i może pomóc, jeśli ktoś próbował włamać się do systemu.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
pl: Niektóre z plików dziennika nie istnieją.
    Jeśli będzie brakować wszystkich plików dziennika, ten tryb będzie niedostępny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
pl: Opis listy plików

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
pl: Pliki dziennika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wybierz nowy plik</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Otwiera nowe okno dialogowe, gdzie możesz wybrać plik, który chcesz dodać do listy.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
pl: Dod&aj plik...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
pl: Z&mień plik...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Usuń plik(i)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Usuwa pliki zaznaczone na liście.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Usuń wszystkie pliki</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Usuń wszystkie pliki na liście, nawet jeśli są niezaznaczone.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
pl: Usuń &wszystkie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Przenieś plik(i) do góry</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Przesuwa zaznaczone pliki do góry na liście. Opcja ta pozwala na odczyt plików <span style=" font-weight:600;">w pierwszej kolejności</span> przez KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
pl: Przesuń w &górę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Przenieś plik(i) na dół</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Przesuwa zaznaczone pliki do góry na liście. Opcja ta pozwala na odczyt plików <span style=" font-weight:600;">w ostatniej kolejności</span> przez KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
pl: Przesuń w &dół

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
pl: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Pliki zostają odczytane używając kolejności na liście.</li><li>Dozwolone są pliki spakowane i zawierające zwykły tekst <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Użyj znaku wieloznacznego <b>'*'</b>, aby wybrać wiele plików dzienników, podczas dodawania plików.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lista plików używanych przez ten typ dziennika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jest to lista wszystkich plików, które będą odczytane przez KSystemLog, aby wyświetlić wiersze aktualnego dziennika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
pl: dodaj

en: '%1' is not a local file.
pl: '%1' nie jest plikiem lokalnym.

en: File selection failed
pl: Wybór pliku zakończony niepowodzeniem

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: Log Files (*.log)
pl: Pliki dziennika (*.log)

en: Choose Log File
pl: Wybierz plik dziennika

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
pl: Te dwie tablice mają różne rozmiary, pomijam czytanie plików dziennika.

en: &Change Status...
pl: &Zmień status...

en: Change the level of the current file(s)
pl: Zmień poziom bieżącego pliku/bieżących plików

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
pl: Zmienia poziom bieżącego pliku/bieżących plików. Więcej informacji na temat każdego poziomu dziennika znajduje się w dokumentacji KDziennikaSystemowego.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
pl: Te dwie tablice mają różne rozmiary, odczyt standardowych ścieżek zostanie pominięty.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
pl: Wybieranie rodzaju pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
pl: Wybierz rodzaj tego pliku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lista istniejących poziomów dziennika</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jest to lista wszystkich istniejących poziomów dziennika. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wybierz jeden z nich, który ma być użyty dla zaznaczonych plików na liście.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
pl: Niektóre z plików dziennika nie istnieją.
    Tryby z brakującymi plikami dziennika będą niedostępne.

en: No log file...
pl: Brak pliku dziennika...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Usuwa wybrany plik z listy.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Usuń wszystkie pliki z listy, nawet jeśli nie są zaznaczone.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Przenosi zaznaczone pliki do góry na liście. Ta opcja pozwala plikom na odczytanie ich <span style=" font-weight:600;">w pierwszej kolejności</span> przez KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Przenosi zaznaczone pliki na dół listy. Ta opcja sprawia, że pliki będą odczytane <span style=" font-weight:600;">jako ostatnie</span> przez KSystemLog.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
pl: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Uwagi:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Pliki są odczytywane w kolejności od pierwszego do ostatniego na liście.</li><li>Dozwolone są pliki spakowane i zawierające zwykły tekst <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Użyj symbolu <b>'*'</b>, aby dodać kilka plików za jednym razem.</li></ul>

en: Host
pl: Gospodarz

en: Process
pl: Proces

en: Command
pl: Polecenie

en: Cron Log
pl: Dziennik Crona

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>Dzienniki Crona</b> (np. dzienniki planowanych zadań). <a href="man:/cron">Więcej informacji...</a></p>

en: Enable Process Filtering
pl: Włącz filtrowanie procesów

en: Only keeps lines which matches this process :
pl: Zatrzymuj tylko wiersze pasujące do tego procesu :

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
pl: Wyświetl dziennik zaplanowanych zadań (Dziennik Crona).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
pl: Wyświetla zaplanowane zadania w bieżącej zakładce. Cron to program zarządzający uruchamianiem zaplanowanych zadań w systemie, takich jak sprawdzanie zabezpieczeń, lub też automatyczne restarty niektórych usług. Użyj tego menu by sprawdzić jakie procesy były ostatnio uruchamiane.

en: Group
pl: Grupa

en: Status
pl: Stan

en: Bytes
pl: Bajty

en: IPP Operation
pl: Operacja IPP

en: IPP Status
pl: Stan IPP

en: Cups Web Log
pl: Dziennik Cups Web

en: Display the CUPS Web Server Access log.
pl: Wyświetl dziennik dostępu do serwera sieciowego CUPS.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
pl: Wyświetl dziennik dostępu do serwera sieciowego CUPS w bieżącej zakładce. CUPS to program zarządzający drukowaniem na Twoim komputerze. Ten dziennik zapisuje wszystkie żądania dla serwera sieciowego CUPS (domyślnie <i>http://localhost:631</i>).

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
pl: Wykryto nowy poziom dziennika: Proszę wysłać ten plik dziennika do programisty KDziennikaSystemowego, aby go dodać.

en: Cups Log
pl: Dziennik Cups

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
pl: Cups i dziennik serwera sieci Cups

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dziennik Cups</b> i <b>dziennik dostępu sieciowego Cups</b>.</p>

en: Cups Log Files
pl: Pliki dziennika Cups

en: Add Cups File...
pl: Dodaj plik Cups...

en: Cups Access Log Files
pl: Pliki dziennika dostępu Cups

en: Add Cups Access File...
pl: Dodaj plik dostępu Cups...

en: Cups Page Log Files
pl: Pliki dziennika stron Cups

en: Add Cups Page File...
pl: Dodaj plik stron Cups...

en: Cups PDF Log Files
pl: Pliki dziennika PDF Cups

en: Add Cups PDF File...
pl: Dodaj plik PDF Cups...

en: Display the Cups log.
pl: Wyświetl dziennik Cups.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
pl: Wyświetla dziennik CUPS w bieżącej zakładce. CUPS to program zarządzający drukowaniem na komputerze.

en: Printer
pl: Drukarka

en: Job Id
pl: Identyfikator zadania

en: Page Number
pl: Numer strony

en: Num Copies
pl: Liczba kopii

en: Job Billing
pl: Koszty zadania

en: Printer:
pl: Drukarka:

en: Job Id:
pl: Identyfikator zadania:

en: Page Number:
pl: Numer strony:

en: Num Copies:
pl: Liczba kopii:

en: Job Billing:
pl: Koszty zadania:

en: Cups Page Log
pl: Dziennik stron Cups

en: Display the CUPS Page log.
pl: Wyświetl dziennik stron CUPS.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
pl: Wyświetla dziennik stron CUPS w bieżącej zakładce. CUPS to program zarządzający drukowaniem na Twoim komputerze. Ten dziennik zapisuje wszystkie żądania do serwera CUPS (domyślnie <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: Cups PDF Log
pl: Dziennik Cups PDF

en: Display the CUPS PDF log.
pl: Wyświetl dziennik CUPS PDF.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
pl: Wyświetl dziennik CUPS PDF w bieżącej zakładce. CUPS to program zarządzający drukowaniem na Twoim komputerze. Ten dziennik zapisuje wszystkie żądania do serwera CUPS (domyślnie <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
pl: Dziennik usług

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
pl: <p>Pliki te zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>Dzienniki usług</b>.</p>

en: Display the daemons' logs.
pl: Wyświetl dziennik usług.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
pl: Wyświetla dzienniki demonów w bieżącej zakładce. Demony to procesy uruchamiane w tle systemu. Zobacz ten dziennik jeśli chcesz, co działo się w tle twojego systemu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
pl: Adres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
pl: Włącz

en: Unit
pl: Jednostka

en: Journald Log
pl: Dziennik Journald

en: Enabled
pl: Włączony

en: Add remote journal
pl: Dodaj dziennik zdalny

en: Modify remote journal
pl: Zmień dziennik zdalny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
pl: Ustawienia Journald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
pl: Wyświetl wpisy dziennika dotyczące tylko bieżącego rozruchu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
pl: Wyświetl wszystkie wpisy dziennika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
pl: Wyświetl wpisy dziennika dotyczące procesów bieżącego użytkownika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
pl: Wyświetl wpisy dziennika dotyczące usług systemowych i dziennika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
pl: Zdane dzienniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
pl: Dodaj adres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
pl: Usuń adres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
pl: Zmień adres

en: Local journal
pl: Lokalny dziennik

en: All messages
pl: Wszystkie komunikaty

en: Filter by systemd unit
pl: Odfiltruj po jednostkach systemd

en: Filter by syslog identifier
pl: Odfiltruj po identyfikatorze syslog

en: Connect
pl: Połącz

en: Priority:
pl: Ważność:

en: Unit:
pl: Jednostka:

en: Reading journald entries...
pl: Wczytywanie wpisów journald...

en: Journald entries loaded successfully.
pl: Pomyślnie wczytano wpisy Journald.

en: Display the Journald log.
pl: Wyświetl dziennik Journald.

en: Displays the journald log in the current tab.
pl: Wyświetla dziennik Journald w bieżacej karcie.

en: Connected
pl: Połączony

en: Connection error
pl: Błąd połączenia

en: Component
pl: Składnik

en: Component:
pl: Składnik:

en: Kernel Log
pl: Dziennik jądra

en: Display the kernel log.
pl: Wyświetl dziennik jądra.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
pl: Wyświetla dziennik jądra systemu w bieżącej zakładce. Ten dziennik jest użyteczny dla użytkowników, którzy chcą wiedzieć dlaczego system nie rozpoznaje urządzeń lub co jest powodem ostatniego wystąpienia <i>kernel panic/oops</i>.

en: Log File
pl: Plik dziennika

en: Open Location
pl: Otwórz lokalizację

en: Malformed URL. Unable to open this file.
pl: Nieprawidłowy URL. Nie można otworzyć tego pliku.

en: Unable to open this file.
pl: Nie można otworzyć tego pliku.

en: Postfix Log
pl: Dziennik Postfix-a

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dzienniki Postfix</b>.</p>

en: Display the Postfix log.
pl: Wyświetl dziennik Postfix-a.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
pl: Wyświetla dziennik Postfix-a w bieżącej zakładce. Postfix to powszechnie znany i używany serwer pocztowy w środowisku linuksowym.

en: Netbios Log
pl: Dziennik Netbios

en: Display the Netbios log.
pl: Wyświetl dziennik Netbios.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
pl: Wyświetla dziennik Netbios w bieżącej zakładce. Netbios to protokół wymiany plików stworzony przez Microsoft.

en: Samba Access Log
pl: Dziennik dostępu Samby

en: Display the Samba Access log.
pl: Wyświetl dziennik dostępu Samby.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
pl: Wyświetla dziennik dostępu Samby w bieżącej zakładce. Ten tryb dziennika pozwala przeglądać połączenia między dzielonymi i zdalnymi zasobami.

en: Source File
pl: Plik źródłowy

en: Function
pl: Funkcja

en: Line
pl: Wiersz

en: Samba Log
pl: Dziennik Samby

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dziennik Samby</b>, <b>dziennik dostępu Samby</b> i <b>dziennik Netbios</b>.</p>

en: Samba Log Files
pl: Pliki dziennika Samby

en: Add Samba File...
pl: Dodaj plik Samby...

en: Samba Access Log Files
pl: Pliki dziennika dostępu Samby

en: Add Samba Access File...
pl: Dodaj plik dostępu Samby...

en: Netbios Log Files
pl: Pliki dziennika Netbios

en: Add Netbios File...
pl: Dodaj plik Netbios...

en: Source File:
pl: Plik źródłowy:

en: Function:
pl: Funkcja:

en: Line:
pl: Wiersz:

en: Display the Samba log.
pl: Wyświetl dziennik Samby.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
pl: Wyświetla dziennik Samby w bieżącej zakładce. Samba to serwer wymiany plików, który współpracuje z siecią Microsoft Windows.

en: System Log
pl: Dziennik systemowy

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dzienniki systemowe</b>.</p>

en: Display the system log.
pl: Wyświetl dziennik systemu.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
pl: Wyświetla dziennik systemu w bieżącej zakładce. Ten dziennik jest ogólnie stosowany przez niewyspecjalizowane procesy (takie jak polecenia "sudo" lub "fsck")

en: Probed
pl: Zbadany

en: From config file
pl: Z pliku ustawień

en: Default setting
pl: Domyślne ustawienie

en: From command Line
pl: Z wiersza poleceń

en: Not implemented
pl: Niezaimplementowany

en: X.org Log
pl: Dziennik X.org

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
pl: <p>Te pliki zostaną przeanalizowane, aby pokazać <b>dziennik X.org</b>.</p>

en: none
pl: żaden

en: Display the X.org log.
pl: Wyświetl dziennik X.org.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
pl: Wyświetla dziennik X.org w bieżącej zakładce. X.org to usługa, która wyświetla środowisko na ekranie i zarządza sprzętem graficznym. Sprawdź ten dziennik jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego nie masz akceleracji 3D lub też dlaczego urządzenie wskazujące nie zostało rozpoznane.

en: X Session Log
pl: Dziennik sesji X

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
pl: Możesz wpisać lub wybrać plik dziennika sesji X (na przykład <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
pl: Możesz wpisać lub wybrać tu plik dziennika sesji X. Plik ten zostanie przeanalizowany, gdy wybierzesz menu <b>Dziennik sesji X-ów</b>. Zazwyczaj jego nazwa to <i>~/.xsession-errors</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
pl: Dziennik sesji X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
pl: P&lik dziennika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
pl: Zaznacz tę opcję, aby usunąć błędy Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
pl: Pomiń błędy Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
pl: <p><b>Uwaga:</b> Zaznacz tę opcję, aby usunąć błędy X.org.</p><p style="margin-bottom:0px">Następujące wiersze będą pomijane:</p>

en: Display the X Session log.
pl: Wyświetl dziennik sesji X.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
pl: Wyświetla dziennik sesji X w bieżącej zakładce. Dziennik sesji to miejsce, do którego programy graficzne wpisują swoje komunikaty wyjściowe.Sprawdź ten dziennik jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego program się zawiesił lub dlaczego środowisko graficzne (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) nie uruchomiło się.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
pl: Ostatnio uaktualniony: %1.

en: No Log
pl: Brak dziennika
