ksystemlog - en to sk translation catalogue (432 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
sk: Nahraj tento log mód pri štarte.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
sk: Limit riadkov pre prezeranie logu.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
sk: Možnosť je pravda ak chce uživateľ zmazať opakované logované riadky.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
sk: Možnosť je true ak sa má vynechať PID v stĺpci procesu SystemLogu.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
sk: Možnosť je true ak sa majú vyfarbiť riadky v závislosti od ich logovacej úrovne.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
sk: Či sú povolené tooltipy.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
sk: Či sa zobrazia nové riadky.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
sk: Či je zobrazená lišta filtrov.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
sk: Date formát log riadkov.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
sk: Cesty súboru záznamu Samby.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: General
sk: Všeobecne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
sk: &Predchádzajúci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
sk: Ďalší...(&N)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
sk: Detaily riadku logu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
sk: Tento dialóg zobrazí detailné informácie o vybranom riadku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
sk: Správa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
sk: Ikona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
sk: Hlavná informácia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
sk: Prejsť na predchádzajúci riadok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
sk: Prejde na predchádzajúci riadok. Toto tlačidlo je deaktivované ak tam žiaden nie je.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
sk: Naspäť(&B)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
sk: Prejsť na nasledujúci riadok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
sk: Prejde na nasledujúci riadok. Toto tlačidlo je deaktivované ak tam žiaden nie je.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
sk: Dopredu(&F)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
sk: Zavrieť dialóg detailov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
sk: Zavrie dialóg detailov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
sk: Zavrieť(&C)

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
sk: Tento režim je nedostupný, pretože jeho záznam neexistuje.

en: No Log Mode
sk: Žiaden Logovací Mód

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
sk: Štart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
sk: Nahraj tento log mód pri štarte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
sk: Východzí mód logovania nahraný pri štarte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
sk: Predvolený mód logovania nahraný pri štarte. Vyberte 'No Log Mode' ak nechcete nahrať logovací mód.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
sk: Zoznam logovacích riadkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
sk: Maximálny počet zobrazených riadkov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
sk: Vybrať maximálny počet log riadkov zobrazených v hlavnom okne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
sk: Môžete vybrať maximálny počet log riadkov zobrazených v hlavnom okne.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
sk: Vybrať túto možnosť ak chcete zmazať duplicitné log riadky <b>(môže byť pomalé)</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
sk: Vyberte túto možnosť ak chcete zmazať duplicitné log riadky. <b>Táto možnosť môže spomaliť čítanie</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
sk: Odstráň &duplikované riadky (môže byť pomalšie)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
sk: Zmazať  &identifikátor procesu v mene procesu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
sk: Môžete zmazať identifikátor procesu v mene procesu. Napríklad budete vidieť v stľpci  <b>Process</b> niečo ako <i>cron<b>[3433]</b></i>. Ak túto možnosť aktivujete, nepríjemná číselná časť bude odstránená.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
sk: Zmazať  &identifikátor procesu v mene procesu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
sk: Táto možnosť umožní vyfarbiť riadky v závislosti od ich logovacej úrovne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
sk: Táto možnosť umožní vyfarbiť log riadky v závislosti od log módu. Napríklad chyba bude červená, upozornenie oranové a podobne. Toto vám umožní ľahšie vidieť problémy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
sk: Farebné riadky záznamu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
sk: Formát dátumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
sk: Krátky formát času(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
sk: Dlhý formát času(&L)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
sk: Presný formát dátumu

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: Upraviť(&E)

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
sk: Logy

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sk: Okno(&W)

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
sk: Nástrojová lišta logov

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavná nástrojová lišta

en: Opening '%1'...
sk: Otváranie '%1'...

en: Log file '%1' loaded successfully.
sk: Logovací súbor '%1' nahraný úspešne.

en: Log file '%1' has changed.
sk: Logovací súbor '%1' sa zmenil.

en: None
sk: Nič

en: Information
sk: Informácia

en: Notice
sk: Poznámka

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Error
sk: Chyba

en: Critical
sk: Kritická

en: Alert
sk: Výstraha

en: Emergency
sk: Nebezpečenstvo

en: Log Level Printing
sk: Tlač úrovne logov

en: Choose which log levels you wish to print in color.
sk: Vyberte ktoré úrovne logov chcete tlačiť farebne.

en: Loading Progress...
sk: Stav nahrávania

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
sk[0]: Nahrávanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
sk[1]: Nahrávanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
sk[2]: Nahrávanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 súborov)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
sk[0]: Znovunahrávanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>)
sk[1]: Znovunahrávanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 súborov)
sk[2]: Znovunahrávanie <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 súborov)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
sk: Nahrávanie <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
sk: Znovunahrávanie <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
sk: Tento súbor nie je platný. Opravte to v nastaveniach KSystemLog.

en: File Does Not Exist
sk: Súbor nenájdený

en: The file '%1' does not exist.
sk: Súbor '%1' neexistuje.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
sk: Nie je možné dekomprimovať '%2' format z '%1'.

en: Unable to Uncompress File
sk: Nie je možné dekomprimovať súbor

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
sk: Nemáte dostatočné práva čítať '%1'.

en: Insufficient Permissions
sk: Nedoststočné práva.

en: Loading log...
sk: Nahrávanie logov...

en: Log successfully loaded.
sk: Logy úspešne nahrané.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
sk: URL '%1' nie je platná, preskočenie tejto URL.

en: Date:
sk: Dátum:

en: Hostname:
sk: Meno hosťa:

en: Process:
sk: Proces:

en: Level:
sk: Úroveň

en: Original file:
sk: Originálny súbor:

en: Here are my logs:
sk: Tu sú moje logy:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
sk: Vybrali ste priveľa riadkov. Vyberte prosím iba dôležité.

en: Too Many Lines Selected
sk: Priveľa vybraných riadkov

en: Log Lines of my problem
sk: Logovacie riadky môjho problému

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
sk: Neboli vybrané žiadne položky. Do schránky nebolo skopírované nič.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
sk[0]: 1 logovací riadok skopírovaný do schránky.
sk[1]: %1 logovacie riadky skopírované do schránky.
sk[2]: %1 logovacích riadkov skopírovaných do schránky.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
sk: Neboli vybrané žiadne položky. Prosím vyberte položky ktoré bude možné skopírovať do schránky.

en: Save selected log entries to...
sk: Uložiť vybrané položky záznamu do...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
sk[0]: 1 logovací riadok uložený do '%2'.
sk[1]: %1 logovacie riadky uložené do '%2'.
sk[2]: %1 logovacích riadkov uložených do '%2'.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
sk: Nie je možné uložiť súbor '%1': Prístup zamietnutý.

en: Unable to save file.
sk: Nie je možné uložiť súbor.

en: Type your filter here
sk: Napíšte sem svoj filter

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
sk: ktoré zodpovedajú tomuto textu.

en: Enter your search here...
sk: Sem vložte svoje hľadanie...

en: Select priorities
sk: Vybrať priority

en: Choose the filtered column here
sk: Tu vyberte filtrovaný stľpec

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
sk: Dovolí aplikovať polžku filtra na tu špecifikovaný stľpec. "<i>All</i>" stľpec znamená žiadny špecifický filter.

en: All
sk: Všetko

en: Reached end of list.
sk: Koniec zoznamu.

en: Phrase not found.
sk: Fráza nenájdená.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
sk: Najdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
sk: Zhoda malý&ch a veľkých písmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
sk: Vysvietiť všetko

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
sk: Dátum

en: Display/Hide the '%1' column
sk: Zobraz/Skry stľpec '%1'

en: The process '%1' crashed.
sk: Proces '%1' spadol.

en: Process Crashed
sk: Proces spadol

en: User
sk: Uživateľ

en: Authentication
sk: Autentifikácia

en: Private Authentication
sk: Súkromná autentifikácia

en: Daemon
sk: Démon

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
sk: Nie je možné nájsť príkaz 'logger' vo vašom systéme. Prosím napíšte 'logger' v konzole aby ste sa uistili či je príkaz nainštalovaný.

en: Command not found
sk: príkaz nenájdený

en: The 'logger' command has not been properly exited.
sk: Príkaz 'logger' nebol korektne ukončený.

en: Execution problem
sk: Vykonávací problém

en: This file does not exist, please choose another.
sk: Súbor neexistuje, prosím vyberte iný.

en: File not valid
sk: Súbor je neplatný.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
sk: Log správa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
sk: Správa(&M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
sk: Obsah súboru:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
sk: Vlastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
sk: &Priorita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
sk: Prostriedok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
sk: Identifikátor procesu záznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
sk:  Otvoriť manuál príkazu 'logger'.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
sk: Tento link otvára manuál príkazu 'logger'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
sk: Zrušiť(&C)

en: System Logs Viewer by KDE
sk: Zobrazovač systémových logov od KDE

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
sk: Neváhajte a pošlite chyby a problémy Nicolasovi Ternisienovi <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>

en: Main developer
sk: Hlavný vývojár

en: Journald mode, bugfixes
sk: Režim Journald, opravy chýb

en: Log Printing
sk: Log Tlače

en: Bug Fixing
sk: Oprava chýb

en: Document to open.
sk: Dokument na otvorenie.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
sk[0]: 1 riadok
sk[1]: %1 riadky
sk[2]: %1 riadkov

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
sk[0]: 1 riadok  / %2 total.
sk[1]: %1 riadky/ %2 total.
sk[2]: %1 riadkov/ %2 total.

en: Resu&me
sk: Pokračovať(&m)

en: Resume the watching of the current log
sk: Spusti sledovanie aktuálneho logu

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
sk: Spusti sledovanie aktuálneho logu. Akcia je možná iba ak bol predtým pozastavený.

en: Pause the watching of the current log
sk: Pozastav sledovanie aktuálneho logu

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
sk: Pozastav sledovanie aktuálneho logu. Akcia je užitočná systém zapisuje príliš často do log súborov, čo zapíčiňuje že KSystemLog ich príliš často prepisuje.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
sk: Prázdny log

en: Open a file in KSystemLog
sk: Otvor súbor v KSystemLog

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
sk: Otvorí súbor v KSystemLog a zobrazí ho v aktuálnej záložke.

en: &Print Selection...
sk: Vytlačiť vybrané...

en: Print the selection
sk: Vytlačiť vybrané

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
sk: Vytlačí vybrané. Jednoducho vyberte dôležité riadky a kliknite na túto položku menu na vytlačenie tohto výberu.

en: &Print Preview Selection...
sk: Náhľad tlače výberu...

en: Print preview the selection
sk: Náhľad tlače výberu

en: Prints preview the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
sk: Vytlačí vybrané. Jednoducho vyberte dôležité riadky a kliknite na túto položku menu na vytlačenie tohto výberu.

en: Save the selection to a file
sk: Ulož výber do súboru.

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
sk: Uloží výber do súboru. Akcia je užitočná ak chcete spraviť zálohu logu.

en: Quit KSystemLog
sk: Ukonči KSystemLog

en: Quits KSystemLog.
sk: Ukončí KSystemLog

en: Copy the selection to the clipboard
sk: Skpíruj vybrané do schránky

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
sk: Skpíruj vybrané do schránky. Akcia je užitočná ak chcete niečo vybrať z chatu alebo emailu.

en: Ex&pand All
sk: Rozbaliť všetko...(&p)

en: Expand all categories
sk: Rozbaliť všetky kategórie

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
sk: Táto akcia otvorí všetky hlavné kategórie. Je to povolené ak je vybraná možnosť v ponuke <b>Zoskupiť</b>.

en: Col&lapse All
sk: Zbaliť všetko...(&l)

en: Collapse all categories
sk: Zbaliť všetky kategórie

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
sk: Táto akcia zatvorí všetky hlavné kategórie. Je to povolené ak je vybraná možnosť v ponuke <b>Zoskupiť</b>.

en: &Email Selection...
sk: Výber &Emailu...

en: Send the selection by mail
sk: Pošli výber mailom

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
sk: Pošle výber mailom. Jednoducho vyberte dôležité riadky a pošlite ich priateľovi alebo do mailing listu.

en: &Add Log Entry...
sk: Pridaj logovací záznam...(&A)

en: Add a log entry to the log system
sk: Pridaj logovací údaj do logovacieho systému

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
sk: táto akcia otvorí dialóg ktorým môžeš poslať správu do log systému.

en: Select all lines of the current log
sk: Vybrať všetky riadky aktuálneho logu

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
sk: Vyberievšetky riadky aktuálneho logu. je to užitočné ak chcete napríklad nahrať aktuálny log do nejakého súboru.

en: Show &Filter Bar
sk: Ukáž lištu &Filtra

en: &New Tab
sk: &Nová záložka

en: Create a new tab
sk: Vytvor novú záložku.

en: Creates a new tab which can display another log.
sk: Vytvorí novú záložku ktorá zobrazí ďalší log.

en: &Close Tab
sk: Zavrieť záložku...(&C)

en: Close the current tab
sk: Zatvor aktuálnu záložku

en: Closes the current tab.
sk: Zatvorí aktuálnu záložku

en: &Duplicate Tab
sk: &Duplikovať záložku

en: Duplicate the current tab
sk: Zdvoj aktuálnu záložku

en: Duplicates the current tab.
sk: Zdvojí aktuálnu záložku

en: Move Tab &Left
sk: Presuň záložku vľavo(&L)

en: Move the current tab to the left
sk: Posunúť aktuálnu záložku doľava

en: Moves the current tab to the left.
sk: Posunie aktuálnu záložku doľava.

en: Move Tab &Right
sk: Presuň záložku vpravo(&R)

en: Move the current tab to the right
sk: Posunúť aktuálnu záložku doprava

en: Moves the current tab to the right.
sk: Posunie aktuálnu záložku doprava.

en: &Reload
sk: Znovu nahraj(&R)

en: Reload the current log
sk: Znovu nahrať aktuálnu záložku

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
sk: Znovu nahrá aktuálnu záložku, ak si chcete byť istý že zobrazenie bolo aktualizované.

en: &Details
sk: &Detaily

en: Display details on the selected line
sk: Zobraziť detaily vybraného riadku

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
sk: Zobrzí dialógové okno ktoré obsahuje detaily vybraného riadku. Môžete sa pohybovať v logoch z tohoto dialógového okna tlačidlami <b>Predchádzajúci</b> a <b>Ďalší</b>

en: &Enable Detailed Tooltips
sk: Povoľ detailné popisky

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
sk: Vypnúť/Zapnúť popisok na aktuálnom zobrazení.

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
sk: Vypne/Zapne popisok zobrazovaný pri prechode kurzoru riadkom..

en: &Scroll to New Lines
sk: Vyroluj na nový riadok(&S)

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
sk: Vyroluje alebo nevyroluje nové riadky keď sa log zmení

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
sk: Vyroluje alebo nie nové riadky keď sa log zmení. Zaškrtnite túto možnosť ak nechcete aby aplikácia vyrolovala na koniec logu vždy keď bude obnovovaný.

en: Services
sk: Služby

en: Others
sk: Iné

en: Type
sk: Napíšte

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby bol ukázaný <b>ACPID log</b>.</p>

en: Type:
sk: Napíšte:

en: Display the ACPI log.
sk: Zobraziť ACPI log.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
sk: Zobrazí ACPI log v aktuálnej záložke. ACPI spravuje hardwarové komponenty vašeho počítača, ako baterky notebooku, resetovacie tlačidlo...

en: Host Name
sk: Meno hosťa

en: Response
sk: Odpoveď

en: Bytes Sent
sk: Odoslaných bytov

en: Agent Identity
sk: Identita Agenta

en: HTTP Request
sk: HTTP žiadosť

en: Host Name:
sk: Meno hosťa

en: Identification:
sk: Identifikácia:

en: Username:
sk: Meno uživateľa:

en: HTTP Response:
sk: HTTP Odpoveď

en: Bytes Sent:
sk: Odoslaných bytov:

en: Agent Identity:
sk: Identita Agenta

en: HTTP Request:
sk: HTTP žiadosť

en: Apache Access Log
sk: Log prístupu na Apache

en: Display the Apache Access log.
sk: Zobraziť log prístupu na Apache

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
sk: Zobrazí log prístupu na Apache v aktuálnej záložke. Apache je najpoužívanejší webowý server na svete. Tento log uloží všetky žiadosti aplikované na webový server Apache.

en: Client
sk: Klient

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby bol ukázaný <b>Apache log</b> a <b>log prístupu na Sambu</b>.</p>

en: Apache Log Files
sk: Apache Log súbory

en: Add Apache File...
sk: Pridať Apache súbor...

en: Apache Access Log Files
sk: Log súbory prístupu na Apache

en: Add Apache Access File...
sk: Pridať súbory prístupu na Apache

en: Client:
sk: Klient:

en: Display the Apache log.
sk: Zobraziť Apache log.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
sk: Zobrazí Apache log v aktuálnej záložke. Apache je najpoužívanejší webowý server na svete.

en: Audit Log
sk: Výpis Auditu

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Audit logs</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované na zobrazenie <b>Výpisu auditu</b>.</p>

en: Display the audit log.
sk: Zobraziť výpis auditu.

en: Displays the audit log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
sk: Zobrazí protokol auditu na aktuálnej karte. Tento protokol zvyčajne používajú nešpecializované procesy (napríklad príkazy „sudo“ alebo „fsck“)

en: Authentication Log
sk: Autentifikačný log

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
sk: Súbor záznamu neexistuje. Režim nebude dostupný.

en: Authentication Log File
sk: Súbor autentifikačného logu

en: Authentication log file:
sk: Súbor autentifikačného logu:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
sk: Môžete napísať alebo vybrať autenifikačný log súbor  (napr: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
sk: Môžete napísať alebo vybrať autentifikačný log súbor. Súbor bude rozanalyzovaný keď vyberiete ponuku <b>Authentication log</b>. Vo všeobecnosti je jeho meno <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
sk: Zobraziť autentifikačný log.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
sk: Zobrazí autentifikačný log v aktuálnej záložke. Tento log zobrazuje všetky prihlásenia uživateľov do systému a pomôže vám pri zisťovaní či sa niekto nepokúšal nabúrať vám  systém.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
sk: Niektoré súbory záznamu neexistujú.
    Ak chýbajú všetky súbory záznamu, režim bude nedostupný.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
sk: Popis zoznamu súborov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
sk: Log súbory

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vybrať nový súbor</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Otvorí dialógové okno na výber nového súboru ktorý má byť pridaný do zoznamu..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
sk: Pridaj súbor...(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
sk: Zmeň súbor...(&M)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zmazať aktuálny súbor(y)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zmaže vybrané súbory zo zoznamu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
sk: Odstrániť(&R)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Odstrániť všetky súbory</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Odstrániť všety súbory zo zoznamu aj keď neboli vybrané.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
sk: Odstrániť všetk&o

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Presuň aktuálny súbor(y) hore</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Presunúť vybrané súbory hore. Toto umožňuje aby súbory boli prečítané <span style=" font-weight:600;">ako prvé</span>KSystemLogom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
sk: Presunúť hore(&U)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Presuň aktuálny súbor(y) dole</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Presunie vybrané súbory dole. Toto umožňuje aby súbory boli prečítané <span style=" font-weight:600;">ako posledné</span> KSystemLogom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
sk: Presunúť &D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
sk: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Poznámky:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Súbory sú čítané v poradí ktoré je dané poradím tohoto zoznamu.</li><li>Akceptované sú komprimované a plain text súbory <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Použite <b>'*'</b> žolíka na výber viacero log súborov pri pridávaní.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zoznam súborov použitých týmto typom logovania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Toto je zoznam všetkých súborov ktoré budú čítané KSystemLogom kvôli zobrazeniu aktuálnych log riadkov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
sk: pridať

en: '%1' is not a local file.
sk: '%1' nie je lokálny súbor.

en: File selection failed
sk: Výber súboru neúspešný

en: All Files (*)
sk: Všetky súbory (*)

en: Log Files (*.log)
sk: Logovacie súbory (*.log)

en: Choose Log File
sk: Vyberte logovací súbor

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
sk: Veľkosť dvoch polí je rozdielna, preskočené čítanie logovacích súborov.

en: &Change Status...
sk: Zmeniť stav...(&C)

en: Change the level of the current file(s)
sk: Zmeniť úroveň aktuálneho súboru(ov)

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
sk: Zmení úroveň logovania aktuálneho súboru(ov). Pozrite si dokumentáciu KSystemLog pre viac informácií o každej úrovni logovania.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
sk: Veľkosť dvoch polí je rozdielna, preskočené čítanie všeobecných ciest.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
sk: Výber typu súborov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
sk: Prosím vyber typ tohoto súboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zoznam existujúcich log úrovní</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Toto je zoznam všetkých existujúcich úrovní logovania. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Prosím vyberte tú ktorú použijete pre vybrané súbory zo zoznamu.</p></body></html>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
sk: Niektoré súbory záznamu neexistujú.
    Režimy s chýbajúcimi súbormi záznamu nebudú dostupné.

en: No log file...
sk: Žiaden logovací súbor....

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zmazať vybrané súboy zo zoznamu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Odstráni všety súbory zo zoznamu aj keď neboli vybrané.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Presunie vybrané súbory hore. Toto umožňuje aby súbory boli prečítané <span style=" font-weight:600;">ako prvé</span>KSystemLogom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Presunie vybrané súbory dole. Toto umožňuje aby súbory boli prečítané <span style=" font-weight:600;">ako posledné</span> KSystemLogom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
sk: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Poznámky:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Súbory sú čítané v poradí ktoré je dané poradím tohoto zoznamu.</li><li>Akceptované sú komprimované a plain text súbory <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Použite <b>'*'</b> žolíka na výber viacero log súborov pri pridávaní.</li></ul>

en: Host
sk: Hosť

en: Process
sk: Proces

en: Command
sk: Príkaz

en: Cron Log
sk: Log Cronu

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
sk: <p> Tieto súbory budú analyzované aby sa ukázali <b>Logy Cronu</b> (napr. logy plánovaných úloh). <a href='man:/cron'>Viac informácií...</a></p>

en: Enable Process Filtering
sk: Povolenie filtrovania procesov

en: Only keeps lines which matches this process :
sk: Ponechá iba riadky ktoré zodpovedajú tomuto procesu:

en: User:
sk: Uživateľ:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
sk: Zobrazí log plánovaných úloh (Cron log).

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
sk: Zobrazí logy plánovaných úloh v aktuálnej záložke. Cron je program ktorý má na starosti spúšťanie plánovaných úloh vo vašom systéme ako bezpečnostné kontroly alebo reštart niektorých služieb. Použite túto ponuku na zobrazenie nedávno spustených procesov.

en: Group
sk: Skupina

en: Status
sk: Stav

en: Bytes
sk: Byty

en: IPP Operation
sk: IPP Operácia

en: IPP Status
sk: IPP Stav

en: Cups Web Log
sk: Cups webový log

en: Display the CUPS Web Server Access log.
sk: Zobrazí CUPS Web Server prístupový log.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
sk: Zobrazí Cups Web Server prístupové Logy v aktuálnej záložke. Cups je program ktorý spravuje tlač na vašom počítači. Tento log uloží všetky žiadosti aplikované na Cups webový server (východzie: <i>http://localhost:631</i>).

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
sk: Nová Log úroveň detekovaná: Prosím odošlite tento log súbor KSystemLog vývojárovi aby ju pridal.

en: Cups Log
sk: Logy Cupsu

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
sk: Cups &amp; Log Web Servera Cups

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby sa ukázali  <b>logy Cupsu</b> a <b>logy webového prístupu Cupsu</b>.</p>

en: Cups Log Files
sk: Cups logovacie súbory

en: Add Cups File...
sk: Pridať Cups súbor...

en: Cups Access Log Files
sk: Logovacie súbory prístupu na Cups

en: Add Cups Access File...
sk: Pridaj súbory prístupu na Cups

en: Cups Page Log Files
sk: Logy súborov stránok Cups

en: Add Cups Page File...
sk: Pridať súbory stránok Cupsu...

en: Cups PDF Log Files
sk: Logy PDF súborov Cups

en: Add Cups PDF File...
sk: Pridať PDF súbory Cupsu...

en: Display the Cups log.
sk: Zobraz logy Cupsu.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
sk: Zobrazí Cups  logy v aktuálnej záložke. Cups je program ktorý spravuje tlač na vašom počítači.

en: Printer
sk: Tlačiareň:

en: Job Id
sk: ID úlohy

en: Page Number
sk: Číslo strany

en: Num Copies
sk: Počet kópií

en: Job Billing
sk: Vyhodnotenie úlohy

en: Printer:
sk: Tlačiareň:

en: Job Id:
sk: ID úlohy:

en: Page Number:
sk: Číslo strany:

en: Num Copies:
sk: Počet kópií:

en: Job Billing:
sk: Vyhodnotenie úlohy:

en: Cups Page Log
sk: Cups Log stránok

en: Display the CUPS Page log.
sk: Zobraziť Cups Log stránok

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
sk: Zobrazí Cups logy stránok v aktuálnej záložke. Cups je program ktorý spravuje tlač na vašom počítači. Tento log uloží všetky žiadosti aplikované na Cups webový server (východzie: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
sk: Správa:

en: Cups PDF Log
sk: Cups PDF Logy

en: Display the CUPS PDF log.
sk: Zobraziť Cups PDF Logy

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
sk: Zobrazí Cups PDF Logy v aktuálnej záložke. Cups je program ktorý spravuje tlač na vašom počítači. Tento log uloží všetky žiadosti               na Cups webový server (východzie: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
sk: Záznamy démona

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby boli ukázané <b>logy démonov</b>.</p>

en: Display the daemons' logs.
sk: Zobraziť záznamy démonov.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
sk: Zobrazí log démonov v aktuálnej záložke. Démoni sú všetky procesy bežiace na pozadí systému. Prezrite si tento log ak chcete vedieť čo sa deje na pozadí vašeho systému.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget)
en: Address
sk: Adresa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
sk: Povoliť

en: Unit
sk: Jednotka

en: Journald Log
sk: Záznam Journald

en: Enabled
sk: Povolené

en: Add remote journal
sk: Pridať vzdialený denník

en: Modify remote journal
sk: Upraviť vzdialený denník

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
sk: Voľby journald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
sk: Zobraziť iba položky záznamu z aktuálneho spustenia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
sk: Zobraziť všetky položky záznamu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
sk: Zobraziť položky záznamu procesov aktuálneho používateľa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
sk: Zobraziť položky záznamu systémových služieb a jadra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
sk: Vzdialené denníky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
sk: Pridať adresu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
sk: Odstrániť adresu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
sk: Upraviť adresu

en: Local journal
sk: Miestný denník

en: All messages
sk: Všetky správy

en: Filter by systemd unit
sk: Filtrovať podľa jednodky systemd

en: Filter by syslog identifier
sk: Filtrovať podľa identifikátora syslog

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Priority:
sk: Priorita:

en: Unit:
sk: Jednotka:

en: Reading journald entries...
sk: Čítanie položiek journald...

en: Journald entries loaded successfully.
sk: Položky Journald nahrané úspešne.

en: Display the Journald log.
sk: Zobraziť záznam Journald.

en: Displays the journald log in the current tab.
sk: Zobrazí záznam journald v aktuálnej karte.

en: Connected
sk: Pripojené

en: Connection error
sk: Chyba pripojenia

en: Component
sk: Komponent

en: Component:
sk: Komponent:

en: Display the kernel log.
sk: Zobraziť log kernelu

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
sk: Zobrazí log kernelu v aktuálnej záložke. Tento log je užitočný pre uživateľov ktorý potrebujú vedieť prečo kernel nedetekuje ich hardware alebo čo je príčinou poslednej <i>kernel panic/oops</i>.

en: Log File
sk: Log súbor

en: Open Location
sk: Otvor umiestnenie

en: Malformed URL. Unable to open this file.
sk: Chybné URL. Nie je možné otvoriť tento súbor.

en: Unable to open this file.
sk: Nie je možné otvoriť súbor.

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby boli ukázané <b>Postfix Logy</b>.</p>

en: Display the Postfix log.
sk: Zobraziť Postfix log.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
sk: Zobrazí logy Postfixu v aktuálnej záložke. Postfix je najznámejší poštový server v Linuxovom svete.

en: Display the Netbios log.
sk: Zobraziť Netbios log.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
sk: Zobrazí Netbios log v aktuálnej záložke. Netbios je protokol pre zdieľanie súborov vyvinutý Microsoftom.

en: Samba Access Log
sk: Log prístupu na Sambu

en: Display the Samba Access log.
sk: Zobraziť log prístupu na Sambu

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
sk: Zobrazí log prístupu na Sambu v aktuálnej záložke. Tento mód logu vám dovolí vidieť pripojenia medzi vašimi zdieľanými a vzdialenými hostiteľmi.

en: Source File
sk: Zdrojový súbor

en: Function
sk: Funkcia

en: Line
sk: Riadok

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby bol ukázaný <b>Samba log</b>, <b>log prístupu na Sambu</b> a <b>Netbios log</b>.</p>

en: Samba Log Files
sk: Log súbory Samby

en: Add Samba File...
sk: Pridaj Samba súbor...

en: Samba Access Log Files
sk: Log súbory prístupu na Sambu

en: Add Samba Access File...
sk: Pridaj súbory prístupu na Sambu...

en: Netbios Log Files
sk: Netbios Log súbory

en: Add Netbios File...
sk: Pridať Netbios súbor...

en: Source File:
sk: Zdrojový súbor:

en: Function:
sk: Funkcia:

en: Line:
sk: Riadok:

en: Display the Samba log.
sk: Zobraziť Samba log.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
sk: Zobrazí Samba log v aktuálnej záložke. Samba je server ktorý zabezpečuje prepojenie so sieťou MS Windows.

en: System Log
sk: Systémový Log

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby boli ukázané <b>logy Systému </b>.</p>

en: Display the system log.
sk: Zobraziť systémový log

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
sk: Zobrazí systémové logy v aktuálnej záložke. Tento log je vo všeobecnosti používaný pre nešpecializované procesy (ako "sudo" alebo "fsck" príkazy)

en: Probed
sk: Odskúšané

en: From config file
sk: Z konfiguračného súboru

en: Default setting
sk: Východzie nastavenia

en: From command Line
sk: Z príkazového riadku

en: Not implemented
sk: Neimplementované

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
sk: <p>Tieto súbory budú analyzované aby bol ukázaný <b>X.org log</b>.</p>

en: none
sk: nič

en: Display the X.org log.
sk: Zobrazí X.org log.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
sk: Zobrazí X.org Logy v aktuálnej záložke. X.org je služba ktorá sprostredkuje zobrazenie na vašej obrazovke a spravuje hardware grafiky. Pozrite si log ak chcete vedieť prečo vám nefunguje 3D akcelerácia alebo nie je rozpoznané vaše zariadenie.

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
sk: Môžete napísať alebo vybrať X Session log súbor (príklad: <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
sk: Môžete napísať alebo vybrať X Session log súbor.Tento súbor bude analyzovaný keď vyberiete ponuku <b>X Session log</b>. Vo všeobecnosti je jeho meno <i>~/.xsession-errors</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
sk: X Session Log súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
sk: Log súbor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak chcete odstrániť chyby Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
sk: Ignorovať chyby Xorg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
sk: <p><b>Poznámka:</b> Zaškrtnite túto možnosť ak chcete odstrániť chyby X.org.</p><p style="margin-bottom:0px">Nasledujúce riadky budú ignorované:</p>

en: Display the X Session log.
sk: Zobraziť X Session log.

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
sk: Zobrazí X Session log v aktuálnej záložke. X Session log je miesto kde grafické programy zapisujú svoj výstup. Prezrite si tento log ak chcete vedieť prečo program spadol alebo prečo váš obrazovkový manažér nenaštartoval.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
sk: Naposledy aktualizované: %1.

en: No Log
sk: Žiaden Log
